За протеста на полицаите от тяхните жени

  • 7 628
  • 194
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
моля момичета всички да се съберем и да ги подкрепим в протеста им на 15.03.2009г.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 21:23 от kriki_81

# 1
  • София
  • Мнения: 888
моля момичета  -всички да се съберем и да ги подкрепим в протеста им на 15.03.2009г.

Ще те вземат  по-сериозно ако си оправиш правописа.

# 2
  • Мнения: 25 744
Кажи първо твоят бие ли те, за да знам дали да го подкрепям.  Whistling

# 3
  • Мнения: 5
зашто трябва да се эаяждате #2gunfire

# 4
  • София
  • Мнения: 888
зашто трябва да се эаяждате #2gunfire
Не се заяждам - просто супер сериозна тема с правописни грешки още в заглавието. Това не е дребнавост - набива се на очи.Иначе за протеста - там съм.

# 5
  • Мнения: 1 217
зашто трябва да се эаяждате #2gunfire
Никой не се заяжда,ама като си решила да пускаш тема за това важно събитие,напиши нещо повече и без грешки.
Никой няма да те приеме на сериозно с това изречение без смисъл.Излагаш се.

Аз съм също жена на полицай и естествено,че ще ги подкрепя,независимо от негативизма спрямо тях.

# 6
  • Мнения: 5
sigorno ima gre6ki karai taka 6te zabelejat vsi4ki hora to v sistemta na mvr ne biva ti iska6 truk da biva #Cussing out Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 2 430
Няма да ги подкрепя.
Когато полицаите станат полицаи в истинският смисъл на думата тогава ДА,ще застана зад тях.
Някак си не върви,кварталните ченгета да ме спират в 22.00 вечерта,да ме изкарват от колата,бременна в най-големият студ да се чудят с какво да се изгаврят и да ми кажат :"ГоспожУ искаме  да видим какво имате в багажника",а при вида на празен багажник с пожарогасител и резервна гума да ме питат "Това ваше ли е или сте го откраднали!"
Какви полицаи каква "пагонска чест"???
Крики знаеш ли ,че племенникът ми който живее в Чехия лятото като беше тук ми зададе следният въпрос:
"Лельо,защо са толкова дебели полицаите в България?"

# 8
  • Мнения: 494
sigorno ima gre6ki karai taka 6te zabelejat vsi4ki hora to v sistemta na mvr ne biva ti iska6 truk da biva #Cussing out Heart Eyes

Извинявай,ама ти сигурно се шегуваш!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Извинявай,ама ти сигурно се шегуваш!
Ти пък,нали "pro4ete",така ще я забележат повече Mr. Green
Крикито,надявам се и за 15 март да си така атрактивна Joy

# 10
  • Мнения: 25 744
Скрийте го това недоразумение, докато не ви е провалило протеста предварително.  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 908
Madam Stasita ,съжалявам за това,което ти  се е случило,но нали се сещаш,че както навсякъде,така и в тази система има некадърници,но има и кадърни,работещи хора и че този протест не е само на некадърниците и не бива да бъде заглушаван,само заради тях,какво става с кадърните?Че умират,умират в тази цялостна некадърна държава,аз дори не знам тук пишещите колко са кадърни в нещо Laughing-но и те съществуват за жалост на тук май пишещи...Аз съм за протеста им,както съм за протеста на всички работещи кадърни хора-земеделци,студенти,и тем подобни,които протестират в рамките на добрият тон,и не се излагат като хвърлят"ледени топки"или каквото беше там...и си крият лицата под черни маски и гаменски поведения.
Съпруга ми все пак ни храни,не че аз не работя,ама не мога да не подкрепя протеста на колегите му.Освен това,ако знаех,че цялата система е съставена само от простаци,невършещи работата си,нямаше да го подкрепя,пък било то и мъжа ми да работи там-но не е така.
И за който невеж не знае-да допълня-няма само КАТ в България-дето спират хората по тъмно и светло и им дерат кожите-те се наричат КАТ Laughing-има,охранителна полиция,има криминална полиция,има икономическа полиция,жандармерия....има разлики дори между тази и онази,нищо,че са в едно министерство и за мен лично трябва да е много ограничен човек да поставя всички и всичко под един знаменател,пък дори за съжаление да е пострадал от нещо...Защото дори и аз виждам разлики,въпреки,че гледам да не обиждам никой колега на съпруга ми,но той докато си дере кожата денем и нощем,без да му се плаща извънредно да бачка в криминална полиция и да се прави на "Веществени доказателства",КАТ дремят в колите си по цяла нощ,уж,че спират някой,нали лично съм засичала такива тарикати и съм се възмущавала....Както може другаде да се наблюдава обратното явление...
Како,Сийке-а твоя дедо(на разговорен-дядо) бие ли те,що ли,че зададе този въпрос? Whistling
Щото и Бай Киро отсреща бие леля Тонка,ама не е полицай-да знайш!По-скоро е нашенец от село.... Wink

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 21:20 от Супер мама

# 12
  • Мнения: 5
edin  goten 4ovek....super mama..ako vsi4ki sa kato neq darjavata ni 6te se opravi...... newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
И за който невеж не знае...........
"вежи сме",както казах
Цитат
кварталните ченгета
,да точно тези дето се почесват с палките и се чудят къде да пийнат кафенце.
И още нещо от мен невежата относно подразделенията в МВР:
  Нали заеш катаджийте ,как се обръщат към останалите си колеги полицаи "Когато сложиш бяла фуражка и бели кантове на униформата,тогава ми казвай колега!",на това съм била свидетел.
Та на протеста кой ще подкрепяте?
-КАТ
-жандармерията
-криминална полиция или "полицаите"по принцип?

# 14
  • Мнения: 2 908
Ами вижда се колко си"вежа" Laughing.Ще подкрепя всеки кадърен човек,работещ във всяко от тези звена или както се казват.Защото има много кадърни такива навсякъде.А това,което си чула-напълно е ясно,че си го чула,писах по-горе,че аз съм видяла дори-и какво от това?Да отрека,че има много искащи и можещи хора в тази система,и да роптая само заради нещастниците?На теб дали ще ти стане приятно твоя мъж да работи като пожарникар,например,и да стачкува,наистина добре да си върши работата,да му се работи,да има желание, а хората постоянно да плюят ,ли плюят и аз да ти кажа-абе защо да подкрепям протеста на мъжа ти-че той остави еди кой си да изгори-а той фактически да не  е виновен-негови колеги да са виновните?Ако други са виновни,защо всички трябва да са?Ако работиш в банка и колежката ти окраде касата-всички ли сте виновни и некадърни,или само тя?Отговора е ясен май...Ако си водопроводчик и си вършиш съвестно работата,но застъпи твой колега на смяна,който е пълен нещастник и вземе ,че блокира водопроводната мрежа на цял квартал-пак ли всички са виновни?Ясно е,че са всички-то българина е свикнал по този начин да разсъждава...нали виждаш подписа ми къде живея?Ама не са само циганите включващи се в състава....

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 21:41 от Супер мама

# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
Ами вижда се колко си"вежа" Laughing.Ще подкрепя всеки кадърен човек,работещ във всяко от тези звена или както се казват.Защото има много кадърни такива навсякъде.
Ами успех,дано си получат летните униформи и обувчици.
И да не прекаляват с минералната водичка и цигарките Peace,защото е вредно за здравето(цигарите де):

Всеки пети полицай не може да пробяга 800 м
Всеки пети полицай у нас не може да пробяга 800 метра според изискванията и няма да успее да догони бандит на по-малко от километър.

Причината е, че над 20 на сто от пазителите на реда не отговарят на изискванията за физическа форма, не се явяват на задължителните годишни изпити или пък носят извинителна бележка от лекар, съобщава в. "24 часа".
Хиляди редови полицаи не могат да преодолеят 800 метра за 4 минути или да направят 40 лицеви опори, каквито са нормативите. За проблема алармираха от центъра за бойна подготовка и спорт на МВР. Вместо да стават по-силни и ловки, по-голямата част от полицаите се запускат с всяка изминала година. Никой не ги наказва, ако не отидат на физически изпит или не го издържат.
На последните два задължителни годишни изпита за физическа подготовка, проведени през 2008 и 2007 г., са се явили 87 процента от полицаите. Други 7 процента дошли, но не облекли екипите, защото имали извинителна бележка от лекар, показва статистиката. От 80-те процента, преминали през теста, средно 15 на сто не са покрили минималните нормативи за последните две години.
Пазителите на реда се затруднявали да скочат 210 см от място за мъжете и 175 см за жените. Проблем за униформените било и да обиколят четири пъти две колчета в т.нар. осморка за по-малко от 17 секунди. Някои от мъжете нямали сили да направят 40 лицеви опори, а дамите се затруднявали от 32 коремни преси.
Оказва се, че именно охранителните униформени полицаи, които всеки ден трябва да ловят бандитите на улицата, са най-зле подготвени. Най-мързеливи са полицаите в София и големите градове. Отчита се като цяло, че жените в униформа са по-старателни.

# 16
  • Мнения: 2 908
Благодаря,прочетох вече вестниците StopТи дали нямаше друга песен да пееш,ако имаше полицай,не дебел,можещ да избяга еди кое си разстояние за еди колко си време,искащ да работи и то съвестно-да те питам тогава каква песен щеше да пееш-ама нямаш-и за това не знаеш дори за какво иде реч.Съпруга ми няма униформа и обувчици,дори не е бил на протеста и не смята да идва.Но както казах вече-ти си много вежа,в час си с всичко на този свят.И не само ти...

# 17
  • Мнения: 143
Я чакайте малко, защо пишете глупости и обиждате хора, които не познавате и хора без които не можете, още повече, че като ви дойде яйцето до гъза при тях тичате и се жалвате.
Бях на доктор искаше да му бутна пари, за да ме лекува и какво сега всички доктори са боклуци така ли?
Скъсаха ме на изпита по Висша математика, защото не работя в престижна фирма и не мога да правя услуги - трябваше да бутна някой лев - по-вашата логика и преподавателите са боклуци и не заслужават по-добри условия на работа.

Съпруга ми работи в системата и аз се гордея с това, финансово не сме добре и минахме през доста здравословни проблеми наши и на близки, въпреки това не е взел и 1 лев. Трепе се целодневно, понякога продължава и през ноща, а още по-често събота и неделя, да ви пазят и защитават, а после неблагодарници като вас да ги обвиняват и да слагат всички под един общ знаменател.
Знаете ли колко празници съм прекарала сама - за да ви пази вас и вашето спокойствие
Madam Stasita подиграваш се, че искат нови и по-здрави обувки и дрехи - каквото и да напиша ще го иронизираш, защото твоя съпруг не се е прибирал премръзнал с мокри крака и не е прекарвал на крак двойна бронхопневмония. Затова по-добре си замълчи ще дойде момент в който ще разбереш, че не си била права.

# 18
  • Мнения: 25 744
Како,Сийке-а твоя дедо(на разговорен-дядо) бие ли те,що ли,че зададе този въпрос? Whistling


Не, не ме бие, съжалявам, че ще те разочаровам. В България само полицията бие.  Mr. Green
Черпя!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370098.0;all

# 19
  • Мнения: 2 908
Ха,така,како Сийке,наздраве! Hug
В Америка пък всички бият-и чернокожи,и белокожи,с пистолети,без пистолети,а Австрия ли беше,къде ли сега,дето оня застреля две малки деца в ясла....там не бият само полицаите.Какъв е този сайт,дето си ми дала-мен лични драми не ме интересуват-ако исках да чета-да съм си купила"Лична драма" Mr. Green
vasipan  се е ядосала,ама файда няма,щото то булгарина си знае,та си бае,чак си лае до последно.Аз затова не се напънах толкова подробно да разкажа как се е прибирал моят пък мъж,защото то вас това какво ви интересува-кучета го яли-ами да-то и твойто мъжо по тази логика,кучета го яли-да се оправя-ми то и моят се оправя както може,дори не е идвал и помирисвал протеста-аз повече се ядосвам от него,щото виждам как се изгъзва и то за такива люде като вас.
А,не ме е бил още-пък е  полицай-има време де-може да се оплача тук в този форум-нали е за такива драми обикновено? Thinking Mr. Green

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 22:01 от Супер мама

# 20
  • Мнения: 25 744
Какъв е този сайт,дето си ми дала-мен лични драми не ме интересуват-ако исках да чета-да съм си купила"Лична драма" Mr. Green

Същият, в който пишеш в момента.  Laughing
Да си пуснете темата тук е същото, като да я публикувате в Лична драма.
Наздраве!  Mr. Green
Дано утре, когато поизтрезнеете, помолите да я преместят, ако искате да ви вземат насериозно, де.  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 908
Не съм я пуснала аз-само пиша в нея мнението си-отново не се обръщаш към точният човек- Wink-не съм ти виновна аз,а авторката.Къде и как трябва да бъде преместена и поправена-да съгласуват авторка и модератор-аз не съм никоя тук,како Сийке.Че сайта е същият ,в който пиша сега е ясно-то такива лични драми само тук могат да се пишат-аз обикновено не влизам тук,дори не пиша,ама сега ме трогнаха тези две теми тук-тази и другата за тоалетната чиния-невероятни са просто-творение на майстори.Не искам да обидя авторката тук,защото защитавам тезата и,ама първо не звучи добре,второ-пуснала е незащитим казус и е било въпрос на губене на нерви и време.При положение,че мъжа ми е в системата,не бих си позволила да пускам такава тема,защото знам,че ще се сблъскам с поне една кака Сийка... Whistling...на всяка манджа мерудийка....Добре звучи.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 22:13 от Супер мама

# 22
Протестът на полицаите е свързан с по гореизложените данни. Всъщност горните данни са една от причините за протеста. Като цяло имам пряк поглед върху системата на наемане МВР служителите. От друга страна през последните 2 години имам и поглед върху качествата им сравнени с други полицаи от чужди държави /САЩ, Турция, Швеция, Унгария, Русия, Италия, Китай, Германия, Франция и т.н да не изброявам, над 20 страни/ Основната разлика е че българската държава и специално министерството поддържат системна политика на безхаберие към хората отговарящи за правовия ред и охраната на страната. От друга страна доверието към полицията е ниско защото полицията не изпълнява задълженията си за охрана на обществения ред. Причина за това е отсъствието на силна правова държава, или още по ясно наличието на политическа класа желаеща да развие държавността в България. Причината за това е че политическата класа е сраснала и зависима от формите на организирана престъпност - вкл икономическа и няма интерес да има управлява държава където се спазват законите, тъй като това означава /освен другите неща и/ промяна на личния състав на самата политическата класа. В този дух политическата класа има нужда от лошо обучена, немотивирана и неефективна полиция която не излага на показ и не разследва нейните собствени “далавери”. Това е порочен кръг който тези който искат да останат на работа в полицията се опитват да разкъсат с протеста си. /Пред очите ми за по малко от 4 години над 30% от колегите ми напуснаха и си намериха по добре платена и по малко стресова /особено второто!!/ работа в недържавната сфера. /Само да отворя скоба че имам хуманитарно образование и не съм оперативен - респективно никой от тях не отиде в охранителния сектор, но една колежка направи успешна кариера в KPMG/ Получава се омагьосан кръг - липса на гражданско общество - липса на ефективна полиция. Този кръг може да се разкъса само от политиците - те да започнат да изграждат и двете. Но тъй като ако те започнат да го правят новопоявилата се полиция и национално съзнание ще ги премахнат поради начина им на препитаване, нямаме политическа сила която да започне да развива България като силна държавност.
Опитите на полицаите /напр пушенето/ или отделни граждани/групи да направят това самостоятелно се спират/парират от политическата класа под различни претексти. Именно за това полицаите стачкуват - защото най-добрите от тях се принудени от условията на работа да напускат системата.

И все пак да се върнем на основната тема: Защо "стачкуват" полицаите? Позволявам си да пейстна нещо от police.ba4ka.com

Списък на исканията им:

1. Иницииране промяна в ЗМВР в глава 20 “ Синдикална дейност “ в срок от 1 месец, както и промяна на нормативните документи, регламентиращи тази дейност.

2. Незабавни промени в НК, предвиждащи по-тежки наказания и свеждащи до минимум възможността за освобождаване от наказателна отговорност и замяна на ефективната присъда с по-лека (условна, пробация) за лице, извършило нападение срещу служител на МВР при или по повод изпълнение на служебните му задължения. Инкриминиране на съпротивата при арест и неизпълнението на полицейско разпореждане.

3. Подобряване материално-техническото и финансово – ресурсно обезпечаване на дейността на служителите от МВР в съответствие с функционалните им задължения в срок до 4 месеца. От Министъра на ВР да бъде предоставена конкретна и публично оповестена програма за предстоящите действия в тези направления на дейност в срок до 1 месец.

4. Увеличение на основната работната заплата с 50 % на служителите в МВР считано от 01.01.2009 г., в срок до 01.03.2009 г.

5. Заплащане на извънредния и нощен труд в съответствие с разпоредбите на КТ, ежемесечно и без ограничение на максималния брой заплащани часове.

6. Увеличаване средствата за вещево доволствие минимално с 200 % и средствата за храна на ½ минимална работна заплата;

Забележете че парите са поставени в точка 4. За сравнение мога да приложа заплатите на колегите със сходен стаж от различни държави:
САЩ - 2500 е
Германия 2500 е
Франция 2200 е
Румъния - 900 е
Русия - според района но между 600 и 900 евро
Турция според службата - там напр жандармерията получва над 1300 евро, полицаите около 700 но имат много безплатни придобивки като жилища, гр транспорт, намаления за детски градини и училищата за децата.
Швеция - ... човекът когото познавам от там е началник сектор на 45г и получава 3700евро , предполагам че някой с моя стаж ще взима около 2900
/Ако имате въпроси за заплати в други страни мога да питам, с хората контактувам ежедневно, без събота и неделя Wink/
В сравнение с горното мога да добавя че според сега действащите нормативни уредби служебно куче в МВР получава порцион за храна от 1лв и 20 ст, а полицая получава порцион за храна от 0.60 ст. И двамата на ден.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
За сравнение мога да приложа заплатите на колегите със сходен стаж от различни държави:
А за сравнение ще ни приложиш ли и:
-каква е разкриваемостта на престъпленията
-каква е степента на корупция
-каква е степента на подготовка
мога и още да изброявам..............
Та като сме почнали да се сравняваме със САЩ,Швеция,Италия и т.н. чакам................
П.П. Много е лесно да се сравним с Пешо ,който кара джип,ама питали ли сте се Пешо, какво е направил за да го заслужи?

# 24
  • Мнения: 2
Разкриваемостта на престъпленията е свързана с работещата система на правосъдието и следствието които са извън МВР. Имам приятел от криминална в трето и той простичко обясни нещата така: когато имам престъпление закона ми дава от 50 възможности само една да докажа кой го е извършил и да го изправя пред съда. В съда адвоката и съдията имат 49 възможности да го освободят.
-степента на корупция е много висока, нямам данни но то се вижда с просто око. причината е както писах и по горе : "политическата класа има нужда от лошо обучена, немотивирана и неефективна полиция която не излага на показ и не разследва нейните собствени “далавери”. Това е порочен кръг който тези който искат да останат на работа в полицията се опитват да разкъсат с протеста си."
- степента на подготовка... ако говориш за АМВР е доста посредствено. Лично за мен, работейки в конкурентна международна среда /полицай/ на два пъти за 4 месеца бях предложен за началник на сектор, първия път отказах, втори приех. Имам награди - неофициални от моите началници, защото официални тук никой не дава. От 5 началник сектори в нашия pillar, двама бяхме българи - аз на логистиката, другия на IT сектора. Общо от над 50 международни полицай в pillar-a, 4 бяхме българи, не бяхме много но работехме добре.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 22:40 от arata

# 25
  • Мнения: 25 744
При положение,че мъжа ми е в системата,не бих си позволила да пускам такава тема,защото знам,че ще се сблъскам с поне една кака Сийка... Whistling...на всяка манджа мерудийка....Добре звучи.

Айдеее, кака ти Сийка стана виновна и за дереджето на полицаите. Брех таз Сийка, бре!  Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Айдеее, кака ти Сийка стана виновна и за дереджето на полицаите. Брех таз Сийка, бре!
Естестевено,че си виновна,и ако онази женичка изневери на мъжа си полицай от другата тема пак ще си виновна!"Разтурикъща" такава,а си мислех,че си само клюкарка Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 25 744
Виж, много се засегнах - не съм такава, пък!  Crossing Arms  Tired
Затова ще викна високо, та дано цял форум ме чуе:
СКЪПИ СЪФОРУМЦИ, ПОДКРЕПЕТЕ, МОЛЯ ВИ, ПРОТЕСТА НА ПОЛИЦАИТЕ ОТ ТЕХНИТЕ ЖЕНИ, ЧЕ ПОСЛЕДНИТЕ НАПРАВО НЕ СЕ ТРАЯТ!
 Много ми е важно!  Praynig
Мерси!  bowuu

# 28
  • Мнения: 2
Между другото само да уточня нещо - подобни публикации в средствата за масова информация точно преди протеста на полицаите не са случайни. Целта е да се създаде негативен образ на тези от нас който ще излязат с искане за промяна на статуквото в България. Това е "нормална" "естествена" "мръсна" пропаганда която се развива при подобни случай с цел изкривяване на образа и от там промяна на обществените нагласи срещу протестиращите.
Не знам дали някой си даде сметка че исканията на полицаите всъщност са по същество искания за правова държава, където законът да важи за всички  и да се спазва. И всъщност това са същите искания които имат и останалите граждани в България - студенти, родители, учители, пенсионери и т.н. Но поради естеството на работата си полицаите нямат право да се присъединят към "нормалните" протести на несъгласие и затова организират "пушене", "пиене на вода" и тн Но идеята е същата, просто мястото и хората са различни.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 430
arata ,разбирам,че си полицай,предполагам ,че не си от онези "всеки пети" полицай.Сигурна съм,че има и други достойни мъже като теб(казвам мъже,защото  български полицай повярвай ми е обидна дума).Но една птичка пролет не прави!
Ако вие самите не се борите честта на пагона,не направите така,че да сте достойни за уважение,не очаквайте подкрепа.
 Аз лично си пожелавам поне веднъж да се почувствам горда,че имаме в България полиция.Поне веднъж да се почувствам сигурна и защитена от българската полиция.На този етап от живота си само разочарование съм получавала.
Съжалявам,но няма да ви подкрепя!

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 22:58 от Madam Stasita

# 30
  • Мнения: 2 196
Виж, много се засегнах - не съм такава, пък!  Crossing Arms  Tired
Затова ще викна високо, та дано цял форум ме чуе:
СКЪПИ СЪФОРУМЦИ, ПОДКРЕПЕТЕ, МОЛЯ ВИ, ПРОТЕСТА НА ПОЛИЦАИТЕ ОТ ТЕХНИТЕ ЖЕНИ, ЧЕ ПОСЛЕДНИТЕ НАПРАВО НЕ СЕ ТРАЯТ!
 Много ми е важно!  Praynig
Мерси!  bowuu

Како, какво си се развикала начи. Посреднощ е, изпосъбуди ни. Crossing Arms
Утре ако пак ни викат, че сме кисели - ти си виновна.

# 31
  • Мнения: 2
@Madam Stasita
Да, знам, изпитвал съм на гърба си че "полицай" в България е мръсна дума. Това което се опитвам да обясня е, че тя е мръсна дума по същата причина поради която са и дупките по улиците на София и безобразията на съдебната система, и източването на фирми от европейските фондове - причината е безхаберието на държавата към поданиците й. Ние, като държавни служители, които сме длъжни да поддържаме реда в страната сме и най- засегнатите. Не мога да ти обясня какво означава за един полицай да излезе на протест, това е нещо като костенурка да ... да се учи да  лети, катерейки се по дърветата и скачайки от там. Ами това е което правим в момента - вървим срещу природата си, излизайки на протест. Но в крайна сметка причините заради които го правим и целите, които го правим са еднакви с всички вас. И в тази връзка лично аз не моля за подкрепа, или съчувствие или каквото и да било, а за разбиране относно защо протестираме и какво искаме с този протест. Моля, така да се каже, за "информационно насищане"   Wink Wink
Ако мога да перифразирам един неглупав човек преди много години: ти може да не си съгласна с това което казвам, но аз искам да ме разбереш Simple Smile

# 32
  • Мнения: 560
Няма да ги подкрепя.
Когато полицаите станат полицаи в истинският смисъл на думата тогава ДА,ще застана зад тях.  

Всеки пети полицай не може да пробяга 800 м
Всеки пети полицай у нас не може да пробяга 800 метра според изискванията и няма да успее да догони бандит на по-малко от километър.

 
Да не мислите, че като им увеличат заплатите ще станат неподкупни? Ще станат ама друг път.  
За физическата им подготовка да не говорим. Мързи ги, та ги боли.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 148
Те вече се почувстваха някой последици от протестите на полицаите..........за съжаление, а  мерси, че и аз да ходя на протест да ги подкрепям, като съпруга на такъв няма да стане

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 08:03 от diana78

# 34
  • Мнения: 5
sidu neznam ti kvo raboti6 ama sigorno si mnogo rabote n 4ovek :twisted:koi go marzi ako sadi6 po sebe si ne misli 4e drugite sa takiva Naughty

# 35
  • Мнения: 12 675
Айде бе, ще ги подкрепям. Сами са си ги избирали, да си ги търпят.

# 36
# 37
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Не съм жена на полицай /тук явно ще се разделяме по този признак/

Аз съм човек, който си гледа живота и работата и иска да живее спокойно.

В живота си съм срещала 3 или 4 служители от системата на МВР, които са честни, достойни, съвестни и съответно бедни, мразени и онеправдани.
Тук включвам и кварталния полицай в някакво село, който си позволи да попречи на няколкото роми, гаврили се с националния флаг. Всички знаем как се отнесоха с него в неговата система,
а от мен - евала на човека.

Какво да кажа за десетките други, които:
 - не хващат крадциите, въпреки че са посочени и показани на видеозаписи, че крадат. Мое лично предположение е, че работят заедно и после делят парите от откраднатото.
  - не хващат ветераните-престъпници, защото получават редовно взятката от тях.
  - не хващат наркодилърите, поради същите причини.
Как така един ТВ екип за един ден може да проведе разследване, да намери телефоните и да запише с камера наркодилърите, а полицията да не може.
  - убиват хората по време на арест. Нещо което не мога да приема, дори и тези хора да са извършили престъпление.
 -  мислят си, че са НАД закона и се държат като че ли са безнаказани.

  - За КАТ е просто безмислено да се говори, защото едно добро нещо не може да се каже.
И освен наглостта, безочието, корумпираноста, не мога да пропусна Неграмотността и Невежеството.

Да, аз уважавам труда на единиците, за които тази работа е призвание и твърдо заставам зад тях. Но не мога да подкрепя  полицаите като цяло, защото плявата при тях е повече отколкото зърното.

# 38
  • Мнения: 194
Каква неграмотна тема #Crazy Ужас!!!

Ха да ви кажа. Пред дискотеката, в петък вечер се заформи бой. Полицаите стоят и люпят семки. Някой от сеирджиите помоли въпросните да се намесят и знаете ли как реагираха...?

Махнаха с ръка и казаха:

" Те ще се оправят" Shocked Joy

# 39
  • гр.София
  • Мнения: 380
Като полицай и жена на полицай-естествено, че подкрепям протеста. Той е преди всичко за нормални условия на труд. Убедена съм, че ако всяка една от вас има реална представа за начина, по който се работи в системата на МВР, би подкрепила протеста. Познавам много достойни полицаи, за съжаление все повече от тях напускат системата. Самото общество има най-голям интерес условията на труд да се подобрят, да се привлекат и задържат качествените и с висок морал служители, защото в противен случай всички сме потърпевши. Невъзможно е да има резултати, без да са осигурени елементарни условия. Не е нормално при постъпване на работа да си купуваш сам копютър, монитор, принтер, ежедневни консумативи/хартия, химикалки, кламери/. Звучи невероятно, но не е мит. Посетете произволно избрано РУ и ще бъдете потресени от мизерията. Трудно е да поддържаш висок дух и ентусиазъм, трудно е да бъдеш професионалист, когато самата държава явно няма интерес полицията да работи. Какво да кажем за физическата подготовка? Има заповед на министъра на ВР всяка седмица в работно време служителите да спортуват два часа. Разбираемо е, че това не е "лукс", а необходимост, за да могат качествено да изпълняват служебните си задължения. На практика няма къде да стане това. РУ не разполагат със спортни зали, както би трябвало да бъде. За да спортуваш, първо трябва прекият ти началник да те освободи, а на практика това не се случва. Разходите по физическата подготовка отново са за сметка на отделния служител, който вече е закупил гореспоменатите "екстри" от собствената си неголяма заплата. Само полицаите и семействата им знаят колко много извънреден труд се полага и каква незначителна част от него се отчита и заплаща. Нямаш право да си изключваш мобилния телефон, независимо дали денят е почивен или празничен. По всяко време на денонощието трябва да си на разположение. Звънят ти в 03.00.ч. през нощта, но как ще се придвижиш до работното си място е твоя работа. Нощта се слива с деня, работният ден продължава-на мен лично ми се е случвало да бъда 32 часа на работа без прекъсване, за което не съм получила един лев "извънреден труд", нито пък съм почивала след това. И това не е инцидентен случай. За да излезеш извън града в събота и неделя, трябва да получиш разрешение-все едно сме крепостни селяни. Вярно е, че сами сме си избрали професията, но не мисля, че посочените неща са нормални. Много бегло съм очертала проблемите, едва-едва съм плъзнала по повърхността им. Вярно е, че има много служители, които са срам за професията, но при подобна реалност качествените хора ще продължават да напускат и да търсят по-добра реализация на възможностите си, а некадърните, корумпираните, негодните ще остават. В заключение/ако някой е имал търпение да прочете написаното/, резултат от протестите има. На дознателите в вече са закупени служебни компютри/вярно, че принтери още няма/, в много РУ са започнали ремонти-това се случва за първи път, а аз имам повече от 10 години стаж в системата.

# 40
  • Мнения: 560
sidu neznam ti kvo raboti6 ama sigorno si mnogo rabote n 4ovek :twisted:koi go marzi ako sadi6 po sebe si ne misli 4e drugite sa takiva Naughty

Този отговор е като от детската градина.    И само да ти напомня, че трябва да пишеш на кирилица.  

Драги съпруги на полицаи, за вас мъжете ви сигурно са най-добрите и най-честните на света.
Като съпрузи може и да са такива, но ние, останалите, гледаме на тях като на полицаи. Иначе казано - хора, на които трябва, а НЕ  МОЖЕ да се разчита.   За съжаление, в нашата държава, всеки се оправя кой както може.

# 41
  • Мнения: 25 744
Момичета, не пишете сериозно точно в тази тема, моля ви!  Laughing

Колкото и да се подмазвате, мъжете ви ще протестират от вас и това си е.  Mr. Green Joy

# 42
  • Мнения: 12 675
Лола, много бихме искали полицаите, които виждаме всеки ден да се мотаят по улиците, да вършат нещо.
А по въпроса за спортната подготовка - не мисля, че е много скъпо да потичаш. Но ако търсиш оправдание - винаги се намира.

# 43
  • гр.София
  • Мнения: 380
Мадам Х, права си за тичането, безплатно е. Но защо от целия ми пост точно за това се хвана? Ясно е, че си възмутена и огорчена, най-вероятно от конкретни действия на конкретни служители. Разбирам те, но аз  не мога да поставя под общ знаменател всички полицаи.  Не зная какво разбираш под "мотаене"-да обхожда района си е част от задълженията на всеки полицай.

# 44
  • Мнения: 293
Леле колко неграмотни и малоумни хора има в държавицата ни,Боже....

Полицаите нямат грам вина.Вършат толкова колкото е по силите им.
Полицаите не са защитени от никого и от нищо.
Тях никой не ги пази и защитава.
Излиза на улицата и се бори с всички ( включително и със системата в която работи).
Проблеми в полицията не произлизат от редовите полицаи а от далеч по-горни етажи.
ДА ще ги подркепя,защото виждам какво прави моя полицай...и знам достатъчно гледайки от другата страна.
А вие драги ми граждани,които нямате идея как се работи в полицията и въобще нямате идея какво се случва в системата на МВР по-добре си замълчете ,че ставате твърде смешни...

# 45
  • Мнения: 1 217
Леле колко неграмотни и малоумни хора има в държавицата ни,Боже....

Полицаите нямат грам вина.Вършат толкова колкото е по силите им.
Полицаите не са защитени от никого и от нищо.
Тях никой не ги пази и защитава.
Излиза на улицата и се бори с всички ( включително и със системата в която работи).
Проблеми в полицията не произлизат от редовите полицаи а от далеч по-горни етажи.
ДА ще ги подркепя,защото виждам какво прави моя полицай...и знам достатъчно гледайки от другата страна.
А вие драги ми граждани,които нямате идея как се работи в полицията и въобще нямате идея какво се случва в системата на МВР по-добре си замълчете ,че ставате твърде смешни...
Много добре казано.

# 46
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Леле колко неграмотни и малоумни хора има в държавицата ни,Боже....

Полицаите нямат грам вина.Вършат толкова колкото е по силите им.
Полицаите не са защитени от никого и от нищо.
Тях никой не ги пази и защитава.
Излиза на улицата и се бори с всички ( включително и със системата в която работи).
Проблеми в полицията не произлизат от редовите полицаи а от далеч по-горни етажи.
ДА ще ги подркепя,защото виждам какво прави моя полицай...и знам достатъчно гледайки от другата страна.
А вие драги ми граждани,които нямате идея как се работи в полицията и въобще нямате идея какво се случва в системата на МВР по-добре си замълчете ,че ставате твърде смешни...

Ами като са толкова многострадални, защо на 14.01. не се обърнаха да смачкат истинската причина за проблемите си? А биха невинни?
Знам, че семействата им трябва да ядат, но има толкова много работни места, на които не се налага да се продаваш. Те защо стоят в системата, като не им изнася?
За твое сведение, знам от първа ръка как се работи в полицията. Това често е повод за смях на маса.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 430
Крикито 81,
писането на кирилица е задължително.
Грамотността виждам,че ти е проблем,но поне се придържай към общите правила.

# 48
Гледам и не вярвам на очите си  #Crazy. Как може да има толкова наивни хора, седнали да защитават системата...
Няма да разтягам локуми на дълго и Широко, как въпросните си вършат работата, то на всеки е ясно и не очаквам някои от защитниците им да седнат и да си признаят за какво точно става дума, но само едно искам да ги попитам:
Когато протестиращите, взимат или получават нещо (под формата на почерпка) защо и тогава не протестират?????  newsm78

# 49
  • гр.София
  • Мнения: 380
Гледам и не вярвам на очите си  #Crazy. Как може да има толкова наивни хора, седнали да защитават системата...
Няма да разтягам локуми на дълго и Широко, как въпросните си вършат работата, то на всеки е ясно и не очаквам някои от защитниците им да седнат и да си признаят за какво точно става дума, но само едно искам да ги попитам:
Когато протестиращите, взимат или получават нещо (под формата на почерпка) защо и тогава не протестират?????  newsm78

[/quote
Аз съм последният човек, който ще защити системата-напротив, подкрепям протеста, защото е срещу системата. Но не мога да не защитя себе си, мъжа си, многото си приятели и колеги, коитосе опитват да изпълняват служебните си задължения-доколкото зависи от тях. Защото много неща не зависят от нас и все още вярвам, че това би могло да се промени. Това, обаче, зависи от всички, не само от работещите в полицията и в МВР. И нека възмутените граждани честно да си признаят колко пъти са си затваряли очите и са отказвали да станат поемни лица, например. Или пък казват:"Ще ви кажа какво стана и кой го направи, но не го записвайте".  Никога не съм взимала/или искала/ подкуп. А вие защо давате? Ако сте извършил/а/ нарушение-нека ви съставят акт и си понесете последствията.

# 50
  • гр.София
  • Мнения: 380
Съжалявам-в бързината съм добавила втория абзац с моето мнение в цитираното мнение на Гост1

# 51
  • Мнения: 293
1. Никой не защитава СИСТЕМАТА НА МВР,а нейните горки служители.( има огромна разлика)
2.Полицията няма успехи,защото държавата няма интерес от силна полиция.
3.И гъза да си скъса един полицай- до никъде не може да стигне след като системата,в която работи не иска от него това,даже напротив.
4.Полицаите нямат право на стачка...,те нямат глас.
5.За корупцията не ми се говори-пак проблем на държавата.Както при лекарите,сестрите,адвокатите...така и в полицията има корумпирани хора-които с 500 лв трябва да гледат семейство.НО не всички са такива....има много полицаи,които нямат пари за хляб но не вземат пари...защото знаят,че за 20 или 30 лв не си струва да изгубиш достойнството си а после и работата си....

# 52

[/quote
Аз съм последният човек, който ще защити системата-напротив, подкрепям протеста, защото е срещу системата. Но не мога да не защитя себе си, мъжа си, многото си приятели и колеги, коитосе опитват да изпълняват служебните си задължения-доколкото зависи от тях. Защото много неща не зависят от нас и все още вярвам, че това би могло да се промени. Това, обаче, зависи от всички, не само от работещите в полицията и в МВР. И нека възмутените граждани честно да си признаят колко пъти са си затваряли очите и са отказвали да станат поемни лица, например. Или пък казват:"Ще ви кажа какво стана и кой го направи, но не го записвайте".  Никога не съм взимала/или искала/ подкуп. А вие защо давате? Ако сте извършил/а/ нарушение-нека ви съставят акт и си понесете последствията.
Лола, кое според теб в протеста е срещу системата.
Защо казваш че много от нещата не зависели от полицаите, според теб от кого зависи даден полицай да не бъде корумпиран?
За поемните лица си в много голяма грешка, те не казват "Не го записвайте", а искат да останат в анонимност и да под закрилата  на системата, но след като тя явно не може да им го осигури, то тогава проблема не е в хората...
И накрая, аз не давам, напротив, ако сам извършила нарушение то тогава ще си поема отговорността, но не съм съгласна да ме спират и да ми обясняват врели на кипели, и да ми подават разни папки...
1. Никой не защитава СИСТЕМАТА НА МВР,а нейните горки служители.( има огромна разлика)
2.Полицията няма успехи,защото държавата няма интерес от силна полиция.
3.И гъза да си скъса един полицай- до никъде не може да стигне след като системата,в която работи не иска от него това,даже напротив.
4.Полицаите нямат право на стачка...,те нямат глас.
5.За корупцията не ми се говори-пак проблем на държавата.Както при лекарите,сестрите,адвокатите...така и в полицията има корумпирани хора-които с 500 лв трябва да гледат семейство.НО не всички са такива....има много полицаи,които нямат пари за хляб но не вземат пари...защото знаят,че за 20 или 30 лв не си струва да изгубиш достойнството си а после и работата си....
Agaph,
1.  Точно нейните "горки" служители я направиха такава системата
2. Не държавата няма интерес, а тези които управляват държавата нямат интерес, но това не ги оправдава полицаите
3. Тук си права
4. Тук също
5. Тук грешиш, държавата не им ги тика в ръцете, нито на полицаи, нито на никой.
И накрая, Евала на тия които за 20 или 30лв не биха си изгубили достойнството, но за съжаление са на изчезване..

П.п. Момичета не целя да обидя вас или мъжете ви, просто изказвам мнение   bouquet

# 53
  • Мнения: 293
Не съм съгласна,че системата е такава ЗАРАДИ полицаите.Системата е такава,защото така изнася на управниците ни.И няма да се промени докато някой не я вземе тая държава в ръце и нещата да се оправят.
Не съм съгласна,че греша ,че на всяка втора крачка има корупция! Има я и в съда, има я по болниците, има по училищата,има я навсякъде , има я и в полицията.Но това не значи,че след като има корупция-ВСИЧКИ са корумпирани.
Черни овце има навсякъде , във всеки сектор на държавата ни.Това не значи,че можем да слагаме всички под общ знаменател.
За мен хората,които работят за МВР не са виновни....и правят всичко по силите си.Но когато имат успех в нещо,той се потулва , защото на държавата така и изнася и защото над един редови полицаи има поне още 10 нива на които нещата се потулват.Това значи,че са с вързани ръце.А да не говорим,че всячески ги потъпкват и очакват от тях чудеса...
Под една униформа има много много слоеве които малко от нас знаем,така,че е безмислено да се плюе по самите полицаи,защото причините за слабата полиция съвсем не са в самите полицаи....

# 54
  • Мнения: 1 294
След онова, което направиха наскоро (и не само), май само жените им ще ги подкрепят.

# 55
  • Мнения: 143
Корупция има навсякъде, защо натъртвате само на тази в полицията? Според вас корупцията в здравната система не е ли много по-опасна от тази в полицията.
Знаете ли, че разкарват патрулите за глупости и, че всяка такава глупост се записва в районното и се води в бюлетина и оттам отива в извлечения на % разкрити и неразкрити престъпления. Един пич онзи ден си дал телефона на едни жрици, после се уплашил, че ще има проблем с родителите си и се обадил да каже че телефона му е откраднат от ром. При проверката се оплел в лъжи, но сигнала е записан и той не си признава - случая ще мине в неразкрити. Както каза някой по-горе трябва сами да си осигуряват нормални условия за работа и да си набавят бензин за колите.
Аз съм далече от мисълта, че всички са читави, и там както и на всякъде има издънки но не всички са такива.

# 56
  • Мнения: 293
Ама чакайте бе хора,много сте интересни!
Какво са направили?
Моя мъж например и неговите колеги нищо не са направили?
Трепят се всеки ден по  улиците..,много ясно,че ще ги подкрепя!!!

# 57
  • Мнения: 293
И ако ми кажете една система в България читава...ще съм много доволна!

# 58
  • Мнения: 1 294
А докога ще се обвинява на глобално ниво? Системата, ала-бала. Системата се състои от единици. Мъжът ти може да е страхотен (и навярно има още кадърни), но аз от полицай добро не съм видяла когато ми е било нужно, да не кажа и че съм отвратена по какъв начин се възползват от правомощията си. Имам чувството, че ако нищо не става от някой - или става полицай, или бакшиш. Подборът на кадри е на изключително ниско ниво.
Много ясно, че са нечии съпрузи и че всяка съпруга ще ги защитава.
Не искам да се конфронтирам, но тази институция у нас е опорочена - аз съм от хората, които нямат грам доверие на български полицай.

# 59
Не съм съгласна,че системата е такава ЗАРАДИ полицаите.Системата е такава,защото така изнася на управниците ни.И няма да се промени докато някой не я вземе тая държава в ръце и нещата да се оправят.
Не съм съгласна,че греша ,че на всяка втора крачка има корупция! Има я и в съда, има я по болниците, има по училищата,има я навсякъде , има я и в полицията.Но това не значи,че след като има корупция-ВСИЧКИ са корумпирани.
Черни овце има навсякъде , във всеки сектор на държавата ни.Това не значи,че можем да слагаме всички под общ знаменател.
За мен хората,които работят за МВР не са виновни....и правят всичко по силите си.Но когато имат успех в нещо,той се потулва , защото на държавата така и изнася и защото над един редови полицаи има поне още 10 нива на които нещата се потулват.Това значи,че са с вързани ръце.А да не говорим,че всячески ги потъпкват и очакват от тях чудеса...
Под една униформа има много много слоеве които малко от нас знаем,така,че е безмислено да се плюе по самите полицаи,защото причините за слабата полиция съвсем не са в самите полицаи....
Стига вече с тая държава де, на всички ни е ясно че управниците не струват, но не те им бутат парите в ръцете и ги карат да са подкупни (не само полицаите). Никъде не казвам че на всяка втора крачка има корупция, макар това да е очевадно и, че ВСИчКИ са корумпирани, само 90% са корумпираните (сега доволна ли си)
След като за теб хората които работят за МВР не са виновни, и правят всичко по силите си, то тогава кой им е виновен, за хилядите неразкрити случаи, за хилядите корумпирани полицаи, и т.н. и т.н. и т.н...... Пак ли държавата, сигурно тя им казва да не разкриват случаите, да бъдат корумпирани, да се гаврят с хората и какво ли още не (да не изпадам в подробности)..
Какви чудеса се очакват чак толкова от тях, или може би за теб едно разкрито убийство е чудо, или една добре свършена работа също е чудо...
Ако полицаите си, или по точно тези 90% от тях си вършеха работата както трябва, то тогава нямаше безсмислено да се плюе по тях.
По голяма чест ще ти прави ако защитаваш някой от семейството ти който е полицай, отколкото цялата полиция..  bouquet


# 60
  • Мнения: 2
Струва ми се че темата се измества. Ще се опитам пак да я формулирам накратко.
Служителите на МВР не са доволни от начина по който работят - те са неудовлетворени от резултатите на работата си, разочаровани от политиците и демотивирани за ежедневната си работа. Те имат 6 искания основно свързани с условията на труд. Първите 3 "протеста" бяха пред сградата на МВР, но тъй като техния министър каза че не може да промени условията им на труд преди 2010/когато той няма да е министър/ и това е извън неговия ресор , следващият "протест" ще е пред сградата на Народното събрание.

PS На входа на сградата пише "Съединението прави силата".

# 61
  • Мнения: 293
Сега ще обесня по нагледно,че явно оставам не разбрана.
Сега ще кажа,защо е виновна системата,а не полицаите.
Първо-системата подбира кадрите!Така,че ако недовлствате,че има полицаи,които не стават за такива пак трябва да обинявате системата,която ги е допуснала ,а не самите тях.
Второ- за резултати на полицаите- знам хиляди случаи,( защото ги слушам всеки ден ) как полицаи си свършват перфектно работата-хващат човек да речем който се издирва,закарват го в районното където да му образуват производтсво и да си мине по реда и под ножа обаче човека врътва два телефона и се оправя , излиза и на следващия ден е пак на улицата и се подиграва с работата на полицаите?На това как му викате?
Нападат полицаи,полицаите повдигат иск за обещетение и за дело срещу престъпника, обаче престъпника си плаща на високите етажи и делото изобщо не се вкарва в прокуратурата?Това как ми го обеснявате?
Полицаите,които са по цял ден по улиците си вършат работата /пак не говоря за 100% от тях / но нещата не зависят съвсем от тях.Те могат да хванат един престъпник да го арестуват и да го закарат в районно управление.Обаче от там нататък има корупция на високите етажи,която те няма как да предотрватят.И така ...се обесмисля работата им...
Именно това обезверява и повечето полицаи.Защото колкото и да искаш и да си вършиш работата всекидневно виждаш,че бягаш срещу вятъра....
Това е истината. И да,системата е такава и тя е виновна.Защото ако системата имаше интерес и не беше корумпирана нещата щяха да стоят по съвсем друг начин.

# 62
  • Мнения: 12 675
А ако ги подкрепим, как ще се оправят тези неща? Защо всъщност ние ще подкрепим системата.

# 63
  • Мнения: 293
Напротив,ще подкрепим полицаите , които пък на свой ред искат нещата в системата да се променят....

# 64
  • Мнения: 12 675
Напротив,ще подкрепим полицаите , които пък на свой ред искат нещата в системата да се променят....
А как ще ги позная? На едната страна ще застанат корумпираните, мързеливи, а на другата . честните и съвестни 

# 65
Ok, AGAPH, няма смисъл да спорим, нито ти ще промениш моето мнение, нито аз твоето  Peace
Позволих си да пиша тук, в качеството си на бивша служителка на системата, и това са моите впечатления като цяло
Надявам се единствено, че ще дойде времето в което ще можем да се гордеем с полицията си, и тогава всички ще излязат да ги подкрепят  Praynig
  bouquet


PS: AGAPH, само с искане не става......

# 66
  • Мнения: 293
Напротив,ще подкрепим полицаите , които пък на свой ред искат нещата в системата да се променят....
А как ще ги позная? На едната страна ще застанат корумпираните, мързеливи, а на другата . честните и съвестни 

Не,просто протеста е в защита на кадрите на полицията и е СРЕЩУ системата.Това е.
Ok, AGAPH, няма смисъл да спорим, нито ти ще промениш моето мнение, нито аз твоето  Peace
Позволих си да пиша тук, в качеството си на бивша служителка на системата, и това са моите впечатления като цяло
Надявам се единствено, че ще дойде времето в което ще можем да се гордеем с полицията си, и тогава всички ще излязат да ги подкрепят  Praynig
  bouquet


PS: AGAPH, само с искане не става......

Да,така е, но ако всички си кажем така и оставим нещата на течението не мисля,че ще се оправим някога....

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 842
AGAPH, не се впрягай толкова бе  Peace.
Каквото повикало - такова се обадило.
Докато гражданите се отнасят към полицаите като с боклуци, дотогава и полицаите ще са на това дередже и отношението им към гражданите ще е същото. За съжаление.

# 68
  • Мнения: 293
Мариша така е.Не бива да се впрягам но съм много справедлив човек и подлудявам при такива изказвания.
много си права...

# 69
  • Мнения: 69
1. Никой не защитава СИСТЕМАТА НА МВР,а нейните горки служители.( има огромна разлика)
2.Полицията няма успехи,защото държавата няма интерес от силна полиция.
3.И гъза да си скъса един полицай- до никъде не може да стигне след като системата,в която работи не иска от него това,даже напротив.
4.Полицаите нямат право на стачка...,те нямат глас.
5.За корупцията не ми се говори-пак проблем на държавата.Както при лекарите,сестрите,адвокатите...така и в полицията има корумпирани хора-които с 500 лв трябва да гледат семейство.НО не всички са такива....има много полицаи,които нямат пари за хляб но не вземат пари...защото знаят,че за 20 или 30 лв не си струва да изгубиш достойнството си а после и работата си....



Това е и моето мнение. И моля авторката на темата да си оправи правописната грешка в заглавието.

# 70
  • Мнения: 293
Та къде ще се събираме? Party

# 71
  • Мнения: 12 675
Е, дано повечето полицайчета да не са ергенчета.  Защото май освен съпругите други май няма да протестират "от техните съпруги".

# 72
  • Мнения: 2 133
М, да!Така е!
Нашата държава няма нужда от силна полиция Peace
Винаги съм подкрепяла полицаите в исканията им!
Трябва да мислиш само за собствения си г.., за да не им влизаш в положението.Има толкова нахъсани и млади момчета, които си обичат работата, но уви....
Дано се промени най-накрая тяхното положение.

# 73
  • гр.София
  • Мнения: 380
Една от големите слабости на системата е именно кадровата политика. Но при съществуващите условия за работа и тоталното незачитане на елементари човешки права и пренебрегване на изискванията на трудовото законодателство, е естествено, че все по-малко качествени хора ще продължават да работят в тази система. А от това са потърпевши всички. Говори се и за "разкриваемостта"-престъпленията се разкриват и доказват със съответните средства, условия, консумативи. Още повече, когато насреща си имаме много добре подготвени и оборудвани престъпници. Разбирам недоверието и огорчението от отделни служители на някои от пишещите тук. И на мен ми се е случвало да изпитвам неудобство от некоптентността и  невъзпитанието на колеги. Хубаво е все пак, че започнахме да говорим открито за проблемите в системата, защото виждам макар и незначителни, но все пак положителни промени.

# 74
  • Мнения: 293
Е, дано повечето полицайчета да не са ергенчета.  Защото май освен съпругите други май няма да протестират "от техните съпруги".

Това,че ти няма да ги подкрепиш съвсем не значи,че само техните съпруги ще ги подкрепят  Wink

# 75
  • София
  • Мнения: 2 430
Напротив,ще подкрепим полицаите , които пък на свой ред искат нещата в системата да се променят....
А как ще ги позная? На едната страна ще застанат корумпираните, мързеливи, а на другата . честните и съвестни 
E как?
Едните ще те ступат с палката,а другите любезно вдигайки те от земята "без да искат",ще те спънат.
Сега Мадам Х,научихте ли се да правите разлика Wink

# 76
Леле колко наивни хора виждам.
Особено пък като заговорята за 14.01 как полицията е била "мирно" протестиращи...
Абе вие телевизия гледате ли...
А лесно ли кълвете на умело манипулативно режисирани репортажи...
Бях възмутен тогава и гледах всички репортажи докоито успях да се добера тогава.
Ако аз бях на мястото на полицията нямаше да ги търпя толкова "мирните" протестиращи които хвърляха камъни, лед, железа и бяха подкрепяни и насърчавани от мирните протестиращи. Че нали протестираха срещу парламента...
И после навсякъде по форумите, "миии биха мирни протестиращи"
 Ее не съм съгласен с вас ако искате това да са мирните граждани на държавата, успех.
 Само че когато някой такъв лумпен ви разбие главата на спирката за евтиния ви мобилен телефон, или ви ограби и избяга, имайте честта да не мрънкате  "ми то полицията е такава".
 За съжаление така е в БГ, всеки разбира от всичко и едновременно от нищо. Важното е Вуте да е зле важи с пълна сила за нашата страна.

# 77
  • Мнения: 804
И аз съм съпруга на полицай.Няма да мога да отида до София,че имам две гугутки а няма кой да ги гледа.Но.....подкрепям протеста и исканията на полицаите.Момичета нека сме толерантни-във всяко стадо има мърша,така и в полицията има работещи и добри полицаи има и такива,които не заслужават да са там и петнят полицията.В случая аз съм пристрастна,но задайте си въпроса при какви условия и с какво заплащане са българските полицаи.Къде ли е по добре в държавата,обаче при полицията е ужасно-знаете ли,че 90%от полицаите живеят с кредити?Трудно е и то много особено за тези,които обичат работата си, а нямат възможност да я вършат.Затова стига с тези нападки-полицията бие,а кой бие и предизвиква полицаите,те какво трябва да седят ли,за да могат разни"индивиди" да ги плюят,псуват,удрят?!?Е винаги има и изключения!

# 78
Стойте си с капаците на очите колкото искате.
Скоро ще дойде време когато ще пътувате заедно в градкия транспорт и по улиците с тези "мирно" протестиращи.
Заповядайте...

http://images.ibox.bg/2009/01/14/proottetetete/430x333.jpg

http://forthenature.org/upload/gallery/111/1232217657.07.jpg

http://forthenature.org/upload/gallery/111/1232217663.93.jpg

http://forthenature.org/upload/gallery/111/1232217660.44.jpg

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9997088

http://media.snimka.bg/1871/009997207.jpg

http://media.snimka.bg/1871/009997909.jpg

Надявам се и когато ви бият тези мили момченца с мил и влажен поглед, да продължавате да ги защитавате..
"Мирно" биещи, може би... Както и да е стадо сме били и стадо ще си останем. Не народ, а мърша..
И те така

# 79
  • Мнения: 804
Браво за снимките-това имам и аз впредвид.Полицията "бие",когато и ако се налага,но винаги са виновни,нали?А кой ще защити българският полицай?Биели децата ни-а полицаите не са деца на родителите си,или пък тези "деца"защо предизвикват полицаите и каква работа имат на мирни и не дотам мирни протести?Сложна е ситуацията и май-май оправия няма да има,защото има "хора" заинтересовани от неработеща полиция!Цялата ни държава е такава,но рибата се вмирисва от главата.Аз искам нормални условия на труд за съпруга си,малко по-добро заплащане, за това което върши и най-вече-да се прибира жив,повтарям жив от работа,за да може да се радва на децата си.Много ли искам кажете?!?

# 80
  • Мнения: 293
Истината,казвала съм я вече е ,че държавата ни няма интерес от силна полиция...за жалост.
Дано има успех протеста,дано нещо се промени в условията им на труд,в заплатите им,в мнението на хората за полицията....

# 81
  • Мнения: 4 076
Когато някой не си гледа добре работата,казваме,че мястото му не е там и не си заслужава заплатата.
Налагало се е,за съжаление,да търся доста пъти помощ от полицията.В повечето случаи можеха и бяха длъжни да ми помогнат,но пръста си не мръднаха.И да подкрепя исканията им за по-големи заплати и привилегии?Абсурд.Не и на хората,които сега работят в системата,не и за начина,по който "работят"!

# 82
  • Мнения: 804
Дано никога повече не ти се налага да търсиш помощ от полицията!Имаш право да недоволстваш и да не подкрепяш протеста-това е твое право и мнение,но заради такива като теб нещата не се оправят-слагаш всичко под общ знаменател,което не е нито правилно нито справедливо!Не са ти оказали съдействие и край-полицията не работи.Много тесногръдо!!!В системата работят и много добри хора!!!

# 83
  • Мнения: 293
Ами и аз не съм доволна нито от банковите служители,нито от служителите в съда,нито от болниците.Това какво значи?

Да кажа,че всички са боклуци?

# 84
  • Мнения: 4 076
Дано никога повече не ти се налага да търсиш помощ от полицията!
Благодаря ти!
Ако аз съм учителка на децата ти и я карам както повечето колежки:разпределителна гара към частните уроци и усърдна рекламно-туристическа дейност,което на тебе ти струва стотици левове,дали ще ме подкрепиш,когато изляза да искам по-голяма заплата?Дали ще те интересува,че в системата някъде работят и добри педагози,или поне биха искали да работят добре,след като твоят джоб се изпразва и твоето дете си губи времето в училище?Да,да...друг път Rolling Eyes.
Бих подкрепила реформа,която да даде възможност на желаещите да работят добре полицаи наистина да го правят и чрез ефективна система за контрол да отстрани търтеите и корумпираните.Всеки ще ги подкрепи за по-високи заплати и права,като види реални резултати.Познавам някои от полицаите,които протестират...искрено ми се свидят данъците,които внасям за техните заплати,вярвай ми!
Но за едно нещо съм съгласна с Лина-рибата се вмирисва от главата.Аз не съм там,така че не аз съм причината "нещата да не се оправят".Друг е моментът,че всеки гледа на ситуацията от собствената си камбанария,заради което намирам за безмислено да продължавам в темата.Дано нещата се оправят в интерес на цялата ни измъчена страна,а не конкретно на някого или група хора.

# 85
  • Мнения: 0
Интересно е как под МВР се разбира само полицаите. Е аз съм съпруга на пожарникар и те също са там в МВР, подкрепете тях тогава. Дали не се отзовават, че влизат по пожари с гумени ботуши, че нямат свестни маски. Така че ДА подкрепям протеста на тези наши мъже които са там и са имали доблеста да се изправят и да роптаят, а не като всички дето знаят само да говорят но все не успяват да надигнат глави. Мърша има безпорно е, но по голямата част са съвестни момчета които гледат семейства и нас, техните съпруги.
А на онзи със снимките само бих казала - малко ви е боя, защото такова ви е възпитанието. Нали не очаквате някой да ги замеря с камъни и разни метални неща и те да стоят бездействено. Само си представям какво е било на семействата на тези хора да гледат как замерят синовете и мъжете им на площада и то някакви недоносчета. А те просто си изпълняват служебните задължения.

# 86
  • Мнения: 804
LilaC съгласна съм,че всеки гледа от своята камбанария,но не си ме разбрала-в нашата държава е хубаво да се разграничават нещата-казах,че и в системата на МВР има мърша.Съгласна съм и за учителите-майка ми е учител.Но повечето полицаи/вкл.моят мъж/е от тези,които искат реформи, искат да работят добре,а нямат възможност.Корупция има навсякъде, едва ли ще се изкорени.Резултати има,но се огласяват само "пошлите"неща-ето затова хората са"на нож" и са срещу полицията.За това трябва обществото да подкрепи протеста,за да има реформа и, за да започне полицията да работи както трябва!

# 87
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
LilaC съгласна съм,че всеки гледа от своята камбанария,но не си ме разбрала-в нашата държава е хубаво да се разграничават нещата-казах,че и в системата на МВР има мърша.Съгласна съм и за учителите-майка ми е учител.Но повечето полицаи/вкл.моят мъж/е от тези,които искат реформи, искат да работят добре,а нямат възможност.Корупция има навсякъде, едва ли ще се изкорени.Резултати има,но се огласяват само "пошлите"неща-ето затова хората са"на нож" и са срещу полицията.За това трябва обществото да подкрепи протеста,за да има реформа и, за да започне полицията да работи както трябва!

Хайде стига сте рИвали. Като не ви изнася, напускате сладката държавна службица и почвате, за разнообразие, да си изкарвате прехраната с РАБОТА. Да, с честен труд, а не с чоплене на носа, драпане на топките, пиене на водица, пушене и от време на време по някой бой над бебета и бабички. Щото, нали знаете, не съм убедена, че бихте точно тези 'дечица' от снимките. Не казвам, че не са за бой, ама не го отнесоха те.

# 88
  • Мнения: 77


Хайде стига сте рИвали. Като не ви изнася, напускате сладката държавна службица и почвате, за разнообразие, да си изкарвате прехраната с РАБОТА. Да, с честен труд, а не с чоплене на носа, драпане на топките, пиене на водица, пушене и от време на време по някой бой над бебета и бабички. Щото, нали знаете, не съм убедена, че бихте точно тези 'дечица' от снимките. Не казвам, че не са за бой, ама не го отнесоха те.
[/quote]  Стига бе  ooooh! дали наистина това правят по цял ден? Не съм убедена.По цял ден се занимават с такава папла4 като тези на снимките и незнаят дали ще се приберат от работа при семействата си. ДА подкрепям полицаите

# 89
  • Мнения: 12 675
Браво за снимките-това имам и аз впредвид.Полицията "бие",когато и ако се налага,но винаги са виновни,нали?А кой ще защити българският полицай?Биели децата ни-а полицаите не са деца на родителите си,или пък тези "деца"защо предизвикват полицаите и каква работа имат на мирни и не дотам мирни протести?

Ами то да си полицай си има известни отговорности. И рискове.  Ако ша са бийм наред...Е, имаше и такова време, когато все те бяха прави. 

# 90
# 91
  • Мнения: 293
Всички,които се изказвате против полицаите сте много зле.Нямате никаква представа как и какво се работи в полицията.Как се вади заплата от 550 лв в полицията.По-добре си замълчете, не ви прави чест . #Crazy

# 92
  • Мнения: 0
И какво по точно доказва това, че аз лично не се сещам. И аз съм съпруга и пак стигаме - полицаите не са само катаджиите, кога ще проумеете това. И корупция има на всяко ниво, макар точно това видео да не докзва нищо, та корупция има при докторите, при учителите и къде ли още не, но не хванали се те за полицаите. Ама ако стане нещо първо тях викате и после ги плюете. Дано не ви се случи да видите съпруга си да влиза в пожара без необходимото оборудване и да излиза кашляйки .... Абе българите само знаме да отричаме

# 93
  • Мнения: 28
Аз като бяхме в България, преди около година, останах с много добро впечатление от катаджиите. Веднъж ни спряха като завих надясно на червено, бях забравила, че в България е забранено и полицая ми обясни и ме пусна. Втория път се наложи да спрем на една магистрала през ноща със сина ми и до нас спря една полицейска кола, попитаха дали всичко е наред и това е. Преди като бях студентка също ми се е случвало да спират и да питат дали не могат да помогнат с нещо.

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 08:30 от eli*

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
Не очаквах толкова много полицаи да излязат на този протест.

# 95
  • Мнения: 804
Радвам се,че толкова много полицаи излязоха заедно със семействата си на протест.Това е част от работещите и искащи реформа,тези които искат да работят при нормални условия и при адекватно заплащане.Срамно е да работиш за 550лв.А данните изнесени за полицейските заплати са само мираж.Дано нещо се промени!

# 96
Докато сме такива-да се плюем едни други,а не да се защитаваме-ще ни мачкат.На политиците това им харесва,че не сме единни.Аз съм учителка и когато протестирахме ,никой не ни подкрепи,а само ни хулеха.Тези,на които им учим децата.И между нас има несъвестни,но твърдя,че повечето от нас си гледат съвестно работата.Сега с полицаите е същото-плюене до дупка.Съпругът ми е пожарникар и както прочетох и в други постове-наистина нямат никакво оборудване,влизат в огъня едва ли не с голи ръце.Като ви се запали къщата на кого ще звъннете?А дали ще ви откажат да дойдат-замислете се.И за полицаите-ами те дефакто нямат много права.В Америка нямаш право да пипнеш полицай,а тук има случаи и на побои над тях.И да искат да са продуктивни-нямат тези права.Че има корумпирани и недобросъвестни-вярно е.Но в коя професия няма? Време е да се осъзнаем и всички да покажем ,че сме народ,а не ........Иначе нали знаете-заслужаваме си съдбата.И ще се гаврят още дълго с нас.                                                                      

# 97
  • Мнения: 12 675
Гостенке, не смягаш ли, че за това трябва да се сърдите на колегите си, които излагат професията, а не на нас - обикновените граждани.

# 98
Аз не се сърдя на никого.Казвам как е и вие знаете,че е така.Както казах-всяко стадо си има мърша.Не само учителското.Във всяка професия си е така-има хора,на които не им е призвание.Така беше и с лекарите-а често опираме до тях.И в случая имам впредвид че всички трябва да покажем достойнство.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Ама има и много полицаи, които излагат професията. Честно да ви кажа, масово полицаите по софийските улици са с наднормено тегло. Затова хайде да не се започва пак с това как някои учители излагат професията, защото има и лекари, и полицаи, и счетоводители, и всякакви хора, които са срам за професията.

# 100
Да,точно така.Затова да се подкрепяме в такива случаи.
А за полицаите с наднормено тегло-сега си мисля,че поради недотам доброто заплащане няма и много свестни желаещи.Отиват и хора,които друго не могат да вършат.Но уточнявам-далеч не всички са такива.

# 101
  • Мнения: 804
Моят мъж не е с наднормено тегло,но просто малко инфо-според проучване направено наскоро знаете ли,че 75%от полицаите са с наднормено тегло вследствие на лоши условия на труд,нерви и какво ли още не.Е има и много изключения,има и пенсионери ама кой би се съгласил да работи при такива условия и без добро заплащане?Съгласна съм,че трябва да се подкрепяме,разединението е плюс за политиците!

# 102
Възможно е,килограми се правят и от нерви.
А за подкрепата-политиците само това чакат.Да ни видят колко струваме и да могат да продължат да си правят каквото си искат.Ама наистина каквото си искат.Това вече не е държава и е време да направим нещо.

# 103
  • Мнения: 293
Всички говорят за гражданско общество и самосъзнание?
Като не се подкрепяме сме на 100% рибки за политиците и техните своеволия...
Така ли не разбрахте,че за да победим държавата и да я направим по-добро място за живеене трябва да сме ЕДИННИ във всичко!!!!!

# 104
  • Мнения: 12 675
Хайде стига с тази подкрепа. Аз имам мозък в главата и мога да преценя кого и за какво да подкрепя.

# 105
Ето затова си мисля,че ако бат Бойко е казал онова нещо за "кофти материал" е бил много прав.Такива сме.

# 106
  • Мнения: 293
Докато не покажем като народ,че имаме нужда от силна полиция,от реформа в здравеопазването и в социалната политика,никой няма да го направи.Управниците нямат интерес от подобни неща.Интерес има народа / и то не всички/ както се вижда.

# 107
Така е.Навсякъде трябва да има промени.Аз писах ,че съм учителка.В образованието всичко се срива напълно умишлено според мен.За какво са им на станишевци грамотни и образовани хора.Другите се водят много по-лесно.

# 108
  • Мнения: 133
хммм няма да ги подкрепя, и няма да обяснявам защо. за известно време бях в тези среди и бях отвратена......

# 109
  • Мнения: 476
Надявам се, че ще има положително развитие в тази система в положителна насока. До този момент сме били потърпевши на няколко кражби. За съжаление работата на МВР /ако изобщо е имало такава/ не даде резултат и пихме студена вода. Ако поне веднъж си бяха свършили работата бих ги подкрепила, но в случая се замислям.

# 110
  • Мнения: 293
Ами вие / за тези,които не са доволни от полицията / след като не сте доволни от полицията и системата,по която работят защо точно поради тези причини не подкрепяте реформите?Би трябвало след като не сте доволни да подкрепите идеята нещо да се промени.В противен случай се оказва,че сте доволни.

# 111
  • Мнения: 12 675
Ами вие / за тези,които не са доволни от полицията / след като не сте доволни от полицията и системата,по която работят защо точно поради тези причини не подкрепяте реформите?Би трябвало след като не сте доволни да подкрепите идеята нещо да се промени.В противен случай се оказва,че сте доволни.

Щото риват само за заплати.

# 112
  • Мнения: 293
Не реват само за заплати.....

# 113
  • Варна
  • Мнения: 975
Аз също подкрепям мнението че тук не става въпрос само за заплати,съпруга ми е пожарникар,гледа предавания по Дискавари за техническото оборудване на противопожарните отделения в по развитите страни и като направа съпоставка с какво разполагат тук като съоръжения и база(техника 2 и 3 ръка от дарения)това което е гледал по тв.му се струва като научно фантастичен филм.

# 114
  • Мнения: 958
Не подкрепям протеста и ще кажа защо.
Нищо лично срещу полицаите, и не искам да слагам всички под един знаменател, но аз не съм попадала, на свестен такъв, а ми се е налагало, за съжаление.
Нито катаджии, нито оперативни, нито служители в районното.
Надути до безкрай, арогантни и държащи се така, все едно някой им е  длъжен.
Безспорно има и свестни хора, но защо мислите, че повечето коментари са такива, защото няма човек, който да не се е опарил от служител на реда.
Не искам да давам безброй примери, всички ги знаем. За съжаление покрай едните горят и другите.
Дебели, отпуснати, с палките в задният джоб, пушещ на работното си място пуфтящ, и нагъл, в 90% от случаите, просещ пари, криещ се зад храстите. За съжаление това е описанието на повечето ни катаджии, детективи, които ми пристигат 2 часа след сигнал за обир, гледат от високо, и ми казват да съм благодарна, че са ми откраднали само тв-то и уредбата, които даже не си направиха труда да ми се обадят, за да ми кажат разследват ли, кво ли правят. Съсед полицай, който всеки ден си сменя колите, кара като луд из квартала, пуска чалга до 4 сутринта, при условие че има до тях бебе, а и той има две малки деца, но той е неприкосновен.

Аз лично ще подкрепя техните искания, когато срещна поне един свестен служител на реда.
За мен протеста е главно за заплати.
Искрено се надявам свестните хора в полицията, някак си да успеят да надделеят над "другите", и някой ден, някой като пусне такава тема, всички да кажем, да ще ги подкрепим.
Има причина толкова хора да не подкрепят протеста!

# 115
  • Мнения: 293
Joya,както вече казахме навсякъде има мърша.И в образованието,по болниците,по съдилищата,навсякъде абсолютно.
Разбирам огорчението на хора като теб.Разбирам също ,че българина освен,че с подобни полицаи трябва да се среща с лекари,които не гo гледат в очите,а в ръцете,с институции,по които си къса нервите заради незнанието и арогантността и немърливостта на някой...,трябва да се сблъсква с учителки дето бият деца в час и т.н и т.н. и т.н . Примери много.

Но ако народа не направи нещо,не изрази ясна позиция за нещо и не се обедини,нито полицаите в системата ще се сменят нито системата като цяло.Защото както казахме вече рибата се вмирисва откъм главата.Системата е ситото през,което всеки един трябва да премине за да излезе на улицата и да помага адекватно на хората.Стимулиращото  заплащане също не е за подценяване.Както при тях така и при много други професии.Вземи например една продавачка в магазин- ами нервна,арогантна,сърдита на целия свят,ами как няма да е, като работи за 300-400 лв...Полицаите,пожарникарите и лекарите са хора , от които наистина имаме нужда.Хора,които наистина трябва да са силни в работата си.Но за това се изискват много много неща.Реформа,заплати,адекватни бази,бензин за патрулките,хартия за принтера дори,обучения,-смешни неща,които нашите полицаи нямат.Не може системата да е скапана, а да искаме от полицаите да се блестящи.Навън не съм виждала полицаи като нашите....и все пак да не забравяме,че някои полицаи въпреки цялата грозна картинка в полицията стоят и работят....но са на границите на възможното... Представете си полицаи,лекари и пожарникари да спрат за 24ч да работят......

# 116
  • Мнения: 77
joya протеста не е главно за заплатите.На първо място е да имат по-добро оборудване,а заплатите са на 5-6 място в листа с исканията им

# 117
  • Мнения: 1 232
Не подкрепям протеста и ще кажа защо.
Нищо лично срещу полицаите, и не искам да слагам всички под един знаменател, но аз не съм попадала, на свестен такъв, а ми се е налагало, за съжаление.
Нито катаджии, нито оперативни, нито служители в районното.
Надути до безкрай, арогантни и държащи се така, все едно някой им е  длъжен.
Безспорно има и свестни хора, но защо мислите, че повечето коментари са такива, защото няма човек, който да не се е опарил от служител на реда.
Не искам да давам безброй примери, всички ги знаем. За съжаление покрай едните горят и другите.
Дебели, отпуснати, с палките в задният джоб, пушещ на работното си място пуфтящ, и нагъл, в 90% от случаите, просещ пари, криещ се зад храстите. За съжаление това е описанието на повечето ни катаджии, детективи, които ми пристигат 2 часа след сигнал за обир, гледат от високо, и ми казват да съм благодарна, че са ми откраднали само тв-то и уредбата, които даже не си направиха труда да ми се обадят, за да ми кажат разследват ли, кво ли правят. Съсед полицай, който всеки ден си сменя колите, кара като луд из квартала, пуска чалга до 4 сутринта, при условие че има до тях бебе, а и той има две малки деца, но той е неприкосновен.

Аз лично ще подкрепя техните искания, когато срещна поне един свестен служител на реда.
За мен протеста е главно за заплати.
Искрено се надявам свестните хора в полицията, някак си да успеят да надделеят над "другите", и някой ден, някой като пусне такава тема, всички да кажем, да ще ги подкрепим.
Има причина толкова хора да не подкрепят протеста!


Това мнение подкрепям! Полицаите не заслужават нашата подкрепа!

# 118
  • Мнения: 599
Баси овчото племе сме.
Няма на къде вече да затъваме.
Подкрепям полицаите, както и всички със смешни заплати(учители, лекари, мед сестри,персонала в детските градини, пожарникари и т.н.)
Няма как да очаквате от тези хора да вършат нещо повече за тези пари и при тези условия.Смешно е просто да сте толкова взискателни.Станете такива, когато получават истински заплати за труда си и условията им на труд са идеални.Тогава търсете сметка кой как и защо не си е свършил работата.

# 119
  • Мнения: 1 441
Смешно е просто да сте толкова взискателни.Станете такива, когато получават истински заплати за труда си и условията им на труд са идеални.Тогава търсете сметка кой как и защо не си е свършил работата.

Не мисля че е смешно да сме взискателни към полицията си (както и към останалите, цитирани от теб - лекари, учители и т.н.).  Crossing Arms
И не може ли те първо да станат свестни пазители на реда и за това си държание и положен труд да получават качествено заплащане, а не обратното. Всеки получава това, което си е изработил - защо на полицаите да им "предплащаме"?
Сметка ще им търся винаги, когато мисля, че не са си свършили работата - така както на мен сметка ми търсят клиентите, когато не са доволни от това, което аз съм свършила!  Naughty

# 120
  • Мнения: 293
Оказва се,че наистина сме овчо племе.Затова и никога няма да се оправим.Блазе на политиците ни.То такъв народ и аз ще управлявам.....

# 121
  • Мнения: 958
Да Трошка, права си, "овчо" племе сме.
ако не бяхме такова, досега щеше да има страшно много осъдени полицаи (и лекари и данъчни и други, но сега говорим конкретно за полицаите)
И свестните между тях, щяха да изплуват.
Как очаквате хората да подкрепят, конкретно за заплати, защото това изпъква най-много, и това събира най-много хора, след като всички знаят какви рушвети се взимат. Всеобща тайна е, че имаше един период, куцо, кьораво и сакато, искаше да става служител на реда, за да си докара някой лев. Всеки е изпатил по някакъв начин. Жалко е, но е така.
Страшно много фирми финансират полицията, законно, не искам да давам примери, но къде потъват тези пари.
Защо полицаи с 400 лева заплата, карат мерцедеси, и живеят в палати. Защо полицаи след като напуснат, влизат в разни групировки. Това се набива на очи.
А честните и съвестни хорица....да за съжаление те го отнасят....

Ето ти статия от днес.
http://www.dnes.bg/article.php?id=67687

# 122
  • Мнения: 293
Аз мога да говоря от собствената си камбанария и да кажа,че сме нямали пари за хляб и никога , никога не сме живели в палат.Не съм ходила и на гости на полицай в палат  Joy Но....явно има и такива.....Нито 5лв,нито 20лв ще ги оправят та да се правят на маймуни за тях.Къде им е достойнството бе? Това не е ли пак част от системата? Мислите ли,че ако заплатите им са адекватни ще има такива? Ако тогава има,нека има санкции и то строги.Ама сега....всичко губи смисъл...И аз като отида на лекар се бръквам дълбоко в джоба / въпреки,че съм здравно осигурена / но никога няма да плюя по лекарите като цяло и винаги ще защитавам исканията им...

# 123
  • Мнения: 804
BAN,извинявай ама щом и твоите клиенти мърморят явно и ти не си вършиш качествено работата.Много пъти се каза,че и сред полицаите има мърша,но аз не съм съгласна всички да вземат еднаква заплата-работещи и неработещи.Нужни са реформи!Кой би работил при тези условия на труд при които работят в полицията,или кой би работил за 550лв???Едва ли твоята работа е толкова опасна,колкото на полицая.А ти и всички други,които не подкрепяте този протест,замислялили сте се колко убити служители на реда има в това министерство-затова споменавам за опасната им работа?!?

# 124
  • Мнения: 1 441
BAN,извинявай ама щом и твоите клиенти мърморят явно и ти не си вършиш качествено работата.

Ами явно - никъде не съм казала че съм безгрешна и идеална. Но когато е така не рева за повече пари, че да започна да я върша качствено, а започвам да си върша качестевно работата и, ако се справя с това, ми увличават заплатата.  Peace

# 125
  • Мнения: 804
Е, радвам се тогава за теб и поздравления!Ако имаме и политици като теб може би ще се обърне по голямо внимание не само на полицаите, но и на цялата бюджетна сфера.При качествено свършена работа - увеличение на заплатата,но никога няма да стане това в България.Това е трагичното!

# 126
  • Мнения: 293
Много ми стана смешно  Laughing Как да бъде добре свършена работата на полицаите след като държавата ни няма интерес от това????????? В това е въпроса!

# 127
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен протестът вчера ми се видя доста внушителен и сериозен. Трудно ми беше да си представя, че полицаи ще си хвърлят пагоните. Вчера сутринта слушах и по Хоризонт подобието на диалог между организатора и министъра.

# 128
  • Мнения: 958
AGAPH съгласна съм с това което си писала.
но е така в цялата държава, имам предвид, всички в държавните институции взимат малки заплати и това допълнително стимулира корупцията. Но има хора които не са корумпирани, така че явно заплатата не е определяща, а човека. Ако сега взимаш и на 2000 лв заплата пак ще взимаш.
Подкрепям реформите, подкрепям и съкращенията, ами да махнат тези за които се знае какви са (сигурна съм че се знае!), и да увеличът заплатите на тези, които заслужават.
Но аз четох, че полицаите не са съгласни с това предложение.

# 129
  • Мнения: 599
Да Трошка, права си, "овчо" племе сме.
ако не бяхме такова, досега щеше да има страшно много осъдени полицаи (и лекари и данъчни и други, но сега говорим конкретно за полицаите)
И свестните между тях, щяха да изплуват.
Как очаквате хората да подкрепят, конкретно за заплати, защото това изпъква най-много, и това събира най-много хора, след като всички знаят какви рушвети се взимат. Всеобща тайна е, че имаше един период, куцо, кьораво и сакато, искаше да става служител на реда, за да си докара някой лев. Всеки е изпатил по някакъв начин. Жалко е, но е така.
Страшно много фирми финансират полицията, законно, не искам да давам примери, но къде потъват тези пари.
Защо полицаи с 400 лева заплата, карат мерцедеси, и живеят в палати. Защо полицаи след като напуснат, влизат в разни групировки. Това се набива на очи.
А честните и съвестни хорица....да за съжаление те го отнасят....

Ето ти статия от днес.
http://www.dnes.bg/article.php?id=67687

Ако добре разбирам тук става дума за шефове в МВР, а не за обикновенния полицай, който както се вижда си е свършил работата
че въпреки наличието на данни за престъпление те не са били изпратени в прокуратурата за образуване на досъдебни производства, а са оставени да "отлежават" в полицията.
И става въпрос за Кремиковци......няма как да не отлежават данните за него.Нали оттам доста политици понапълниха гушки.

В едни други теми зовете (мен понеже не ме засяга-сама си изкарвам заплатата) хората да ценят труда си и да се борят за по-достойно заплащане, а тук точно обратното.Почнах да не разбирам мисленето ви.Или само си чешете клавиатурите, сеир да има.

# 130
  • Мнения: 293
Ох,Трошка и аз като теб вече тотално се обърках...... Shocked
Как да ценят труда си полицаите?Как да хранят семейство? Цяла нощ на смяна,по улиците.....
Било нормално цветарките да получават колкото полицаите.... Thinking
Направо съм в шах и сериозно се замислям какво правя тук.... Tired

# 131
  • Мнения: 4 300
Ако добре разбирам тук става дума за шефове в МВР, а не за обикновенния полицай, който както се вижда си е свършил работата

Не мисля, че може така да се обобщава. Факт е, че в много от случаите, доказателствата събрани от служителите на МВР, не отговарят на законовите изисквания. В университета съм учила за случай, в който поради подправени данни за поемни лица ( в действителност е нямало такива), троен убиец е на свобода Rolling Eyes. Митът, наложен от ББ- ние ги хващаме, те ги пускат- не е черно бял. Не е достатъчно да се посочи някой с пръст, или да кажеш "Ама аз съм с ъбрал доказателства, а те не ги харесват". Не по малко важно е да се играе по правилата.

# 132
  • Мнения: 599
Рокси, поста ми беше относно статията.И цитат има.
Къде ми е обобщението?

# 133
  • Мнения: 4 300
За случая имах предвид- че много бързо се раздават присъди кой е виновен и кой не. Естествено, когато стане беля винаги ги отнася шефа, защото не е упражнил контрол ( и така е редно). Но този, който не е завел преписките, най вероятно е някой "редник", а не началник.

# 134
  • Мнения: 958
Цитат от статията....
''Двама служители – началник на група и оперативен работник, са предложени за дисциплинарно уволнение, други двама са предложени за понижаване в длъжност, а шест – за по-леки дисциплинарни наказания."
Няма значение дали са ръководство или служители, говорим принципно, най-малкото първо повишават заплатите на ръководството....
Ето в този случай за мен е редно да се уволнят тези хора, и заплатите им да се делнат между останалите, но на практика не става така. Навремето май е било така, изхвърляш го като куче, като ако може пишеш в трудовата книжка, поради какви причини, и така другите хем ще знаят и няма да повтарят, хем ще получат увеличение на заплатата.

# 135
  • Мнения: 4 300
Да де, ама пак трябват доказателства.
Знам колко е гадно и обидно да знаеш че някой върши нередности или престъпления, а няма как да го докажеш.

# 136
  • Мнения: 293
Аз пък да разкажа друг случай.Като сме тръгнали да си разказваме случки...

Нощна смяна.Двама полицаи-екип.На улицата.Виждат намазана кола паркирана неправилно на завой до заведение за хранене.Влизат в заведението и изкарват собственика,молейки го учтиво да си премести возилото.Под влияние на алкохол и наркотици от неясен произход ,,мъжкаря,, започва да нарежда полицаите и да налита на бой върху тях.Не мръдва колата.При така създалата се ситуация , със разправа и белезници успяват да го усмирят , да го арестуват и заведат в районното.След тази случка,единия полицай е със средна телесна повреда-счупено малко пръстче на ръката,а другия невредим.Двамата пишат обяснения и подават молба за обезщетение за обиди както и за средна телесна повреда върху им.

Всичко ок.След време обаче,се оказва,че ,,мъжкаря,, си е платил някъде и делото изобщо не е влязло в прокуратурата по незнайни причини??

Айде кажете ми вие,каква сигурност има един полицай? И как трябва да си върши задълженията след като зад него няма никой????Полицаите имат задължения,а права?

# 137
  • Мнения: 2 032
А тема за излизането на престъпниците от затвора, според техните жени- няма ли да пуснете.
Упс, забравих, те не са в затвора, благодарение и на полицаите.

Не е заровен там ключа, не е в заплатата. Жокери искате ли?

ПП. Ха-ха, сега прочетох темата на агаф, която се е разписала тука като жена на полицай.
В другата тема рефренът е, не ни е виновна държавата, а тука: обратното.
Не може така.
Та да отворя в стила на другата тема "Държавата ли им е виновна, или са крадливи, лъжливи, мързеливи и мързеливи?"
.

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 00:05 от Алиса

# 138
  • Мнения: 599
А тема за излизането на престъпниците от затвора, според техните жени- няма ли да пуснете.
Упс, забравих, те не са в затвора, благодарение и на полицаите.


Имаме роднина в икономическа полиция.Следовател.Започва разследване срещу Х, както си му е реда.Навлиза много навътре в мръсните игрички и бива извикан от шефа си, който му казва да спре и да излезе в отпуск.Всичко с/у Х е спряно и до днес е непокътнат.На шефа на следователя му е наредено "отгоре" естествено.
Кой е виновен в случая?Следователя, който е работил седмици наред и събирал доказателства, за да вкара един престъпник в затвора или държавата( в лицето на управляващите, защото е всеобща тайна Х с чии пари работи и на кого си плаща).
Така че смърди от най-високо ниво, а долу обикновенният служите се бъхти за жълти стотинки при мизерни условия.
И накрая естествено излиза виновен за всичко.
Докато има хора, които вярват в това, ония 240 маймуни в парламента, ще си правят каквото си искат.

# 139
  • Мнения: 4 076
Така че смърди от най-високо ниво, а долу обикновенният служите се бъхти за жълти стотинки при мизерни условия.
И накрая естествено излиза виновен за всичко.
Докато има хора, които вярват в това, ония 240 маймуни в парламента, ще си правят каквото си искат.
Това е и за мене обяснението:маймуните нямат интерес от силна полиция,а от разединени неактивни избиратели.
Ако искат да направят работеща полиция,а не знаят как,ще "препишат" от белите държави,но това е най-лошият им кошмар.А при една работеща система проблемът търтеи-свестни,заплати и оборудване,ще се реши от самосебе си.Никога не съм била против достойни заплати за хората,които правят улиците по-сигурно място.
Нямах време за ТВ тези дни и не разбрах постигна ли нещо протестът?

# 140
  • Мнения: 293
А тема за излизането на престъпниците от затвора, според техните жени- няма ли да пуснете.
Упс, забравих, те не са в затвора, благодарение и на полицаите.

Не е заровен там ключа, не е в заплатата. Жокери искате ли?

ПП. Ха-ха, сега прочетох темата на агаф, която се е разписала тука като жена на полицай.
В другата тема рефренът е, не ни е виновна държавата, а тука: обратното.
Не може така.
Та да отворя в стила на другата тема "Държавата ли им е виновна, или са крадливи, лъжливи, мързеливи и мързеливи?"
.


Искаме жокери , да. И да темата за държавата ни и тази имат много общо.Рефренът в другата тема не е от мен.За мен държавата ни е виновна и то много пред народа си.Това,че други са доволни от нея не го прави мое мнение само,защото е написано в тема , която аз съм писала.


Напълно съм съгласна с мнението на Тр0шка и ЛилаС.....за жалост е така.Но много хора хвърлят кал по редовите полицаи.Това са хора,които изобщо не знаят за какво става въпрос.Чакат силна полиция ама и те не знаят как се реформира една полиция и от къде  смърди....

# 141
  • Мнения: 958
Ами аз лично точно това се опитвам да обясня.
Ние, в нашето ежедневие, срещаме редовият полицай, не шефа му. И имаме впечатление, за съжаление, често лошо, от редовият полицай.
Има и още нещо, аз мисля, че тези честни и принципни полицаи, които съм сигурна, че съществуват, няма как да не знаят какво правят колегите им. Не е ли в техен интерес, това да се разбере  newsm78
Та в този ред на мисли, какво общо има тук държавата....
Ако си корумпиран, си корумпиран, на каквато и заплата да си, ако си свестен и принципен, няма да вземеш никога.
Да ниски са заплатите, да кофти им е базата, но за съжаление това е почти навсякъде в държавата.
И в болнциите и в училищата, и в градините, навсякъде, не споря че всички тези хора заслужават по-добри условия за работа.
Аз лично подкрепям учителите, и детските градини.
Лекари и полицаи не подкрепям, защото и в двата случая си плащам. Тоест не мога да подкрепя хора които ме изнудват.
Които ме унижават по някакъв начин, защото за мен е унижение да караш някой да бъде зависим от теб, или да ти е длъжен, и които ме карат да не се чувствам защитена, сигурна и въобще човек.
Пак казвам съжалявам за свестните хора в случая, но наистина рядко се попада на такива. Затова лично аз съм негативно настроена.

# 142
  • Мнения: 293
Joya, държавата има общо поради простата причина,че държавата е тази,която трябва да организира така социална политика,обслужващ сектор,полицията на държавата,изпълнителната и съдебна власт,законите за корупцията така,че да има ефективни действия,ефективна работа и добри крайни резултати,нали? Държавата е тази,която трябва да направи системата такава,че да е ефективна за страната и народа ни.Както системата на МВР така и много други системи,които не са наред.Промяната няма как да тръгне от ,,добрите полицаи,, те нямат какво да направят,освен да не вземат пари и да ходят на работа,да се опитват доколкото могат да вършат нещо макар да бягат срещу вятъра.Държавата е виновна затова,че няма интерес тези неща да се оправят.Защото е много по-лесно да се краде и граби от подобна държава като нашата.Та какво е държава без силна полиция?Без силна социална политика?Без здравеопазване достъпно за всички?Без детски градини за децата ни? Отплеснах се.Просто опитвам да обясня,защо смятам,че реформите трябва да тръгнат от волята на държавните органи нещата да се поправят....
А когато сме разединени и всеки подкрепя някаква своя кауза даваме само карт бланш на тези същите политици да си пеят старата песен на нов глас и да продължават да не правят нищо.Има и много други хора в България на които не им е изгодно да има силна полиция и закони в тази държава.И те са навързани с политиците ни редом.

# 143
  • Мнения: 599

Има и още нещо, аз мисля, че тези честни и принципни полицаи, които съм сигурна, че съществуват, няма как да не знаят какво правят колегите им. Не е ли в техен интерес, това да се разбере  newsm78
Та в този ред на мисли, какво общо има тук държавата....

Кой е виновен в случая?Следователя, който е работил седмици наред и събирал доказателства, за да вкара един престъпник в затвора или държавата( в лицето на управляващите, защото е всеобща тайна Х с чии пари работи и на кого си плаща).


Лекари и полицаи не подкрепям, защото и в двата случая си плащам. Тоест не мога да подкрепя хора които ме изнудват.

На полицаите за какво плащаш, че не схванах? В издънка си и буташ пари, за да се измъкнеш или..?

# 144
  • Мнения: 2 032

Свиделят по делото за отвличане, Куцаров, кой го уби в патрулката? Арестувалите го полицаи го задушили. А арестантът в Търговище? А 60-годишния човек, пак умрял в ареста? За беззаконие, полицейското насилие и погазването на основни права, Филанкишията ли е виновен?

Пияният кънкьор, кой не го изрита от колата? Мърливи полицаи.

Съпругата на Ангел Бончев не я ли отвлекоха пред носа на образцовите полицаи?

Мързел, корупция и некадърност, показни убийства, кражби, нарушения, трафиканти, проституция. Тях Аланкоолу ли да ги разследва?

За да получат българските полицаи 50 процента увеличение на заплатите, трябва да се съкратят половината от служителите в администрацията на МВР. В момента 63 хил. души работят в системата на МВР, като 32 хил. от тях са в администрацията. Това е три пъти повече от броя им на човек от населението в Чехия и два пъти повече от Румъния. Така че, давайте с исканията за големи заплати, аз съм с вас.

# 145
  • Мнения: 12 675

Имаме роднина в икономическа полиция.Следовател.Започва разследване срещу Х, както си му е реда.Навлиза много навътре в мръсните игрички и бива извикан от шефа си, който му казва да спре и да излезе в отпуск.Всичко с/у Х е спряно и до днес е непокътнат.На шефа на следователя му е наредено "отгоре" естествено.


И какво направи горкият следовател. Излезе в отпуска, почина си, за да има сили да иска заплата.

# 146
  • Мнения: 2 590
Да Трошка, права си, "овчо" племе сме.
ако не бяхме такова, досега щеше да има страшно много осъдени полицаи (и лекари и данъчни и други, но сега говорим конкретно за полицаите)
И свестните между тях, щяха да изплуват.
Как очаквате хората да подкрепят, конкретно за заплати, защото това изпъква най-много, и това събира най-много хора, след като всички знаят какви рушвети се взимат. Всеобща тайна е, че имаше един период, куцо, кьораво и сакато, искаше да става служител на реда, за да си докара някой лев. Всеки е изпатил по някакъв начин. Жалко е, но е така.
Страшно много фирми финансират полицията, законно, не искам да давам примери, но къде потъват тези пари.
Защо полицаи с 400 лева заплата, карат мерцедеси, и живеят в палати. Защо полицаи след като напуснат, влизат в разни групировки. Това се набива на очи.
А честните и съвестни хорица....да за съжаление те го отнасят....

Ето ти статия от днес.
http://www.dnes.bg/article.php?id=67687
Кои са тези полицаи с 400 лв, които карат мерцедеси и живеят в палати? Щото аз не съм видяла такъв от всички, които познавам , а те не са малко. Приятеля ми също е в системата, кара раздрънкан 15 годишен опел, определено не живее в палат, а и повечето му колеги са така. ДАже 90% от тях живеят в жилища взети с ипотечен креди, на ръба са да ги загубят, едвам се устискват с повишаването на лихвите.

# 147
  • Мнения: 958
Примери няма да давам, казах че имам съсед, и познавам още няколко такива.
За съжаление само такива съм срещала.
Но при условие, че няма човек който не е давал пари на служител на реда, значи нещо наистина не е наред.
Просто вие сте попаднали на свестни мъже, което е добре.

Казвам моето мнение, и не оспорвам вашето.
За да подкрепя някой, трябва да съм вътрешно убедена, че това е правилно.
Съжалявам в случаят не съм.
Все пак всеки сам може да прецени кого да подкрепи, нали така  Peace

vili_2703  в България, много хора живеят с ипотечни кредити и са на ръба на оцеляването, нали така. Полицаите не са по-специални, и определено са с по-добри доходи от учители, социални работници, служители по домовете. Не говорим за това, говорим защо някой би подкрепил или не би подкрепил протеста им.
И честно казано не ми хареса това което видях по телевизията, нито начина на изказване, нито външният вид на някои.

# 148
  • Мнения: 293
Отговора за мен е много прост.Държава без силна полиция или такава като нашата за мен не е държава....

И да,всеки има право да подкрепи или да не подкрепи.Просто вече имам чувството,че никога няма да се оправим.... Tired

Тази тема е за полицаите и техните протести.Но можем да отворим такива теми и за лекари и за учители , и за социални работници....за жалост....

# 149
  • Мнения: 2 590
joya, да в България много хора са на ръба на оцеляването, така е и не го отричам. Даже се вписах в една друга тема. Никъде не съм казала, че полицаите са по специални. А казваш , че хората давали пари на полицаите, нали уж вече уточнихме въпроса, че не всички са катаджии( а и защо дават, а нямат смелостта да си понесат глобата и вземането на точки).Но това е друг въпрос. Моя приятел не е полицай жандармерист е, няма как някой да му бутне за нещо си. За външния вид, да има запуснати, но и много се поддържат. Ето той и неговите колеги ходят на зала, тренират.Съжалявам, че ти си попаднала само на "издънките", но някак си било добре да сме малко обективни и да не си мислим, че всички са такива. Понеже за стриктните, които си вършат работата това е обидно. Какво да кажа, че моя приятел си е занесъл на работа личен компютър, личен принтер(сам го зарежда от заплатата си). И не е само той , а и много негови колеги. Както казаха някои момичета в системата са и пожарникарите. Те не са катаджии , нали. На тях за какво да им се бутне рушвет, за да влязат в огъня ли? Ми , че те го правят , защото това им е работата.

# 150
  • Мнения: 599

Имаме роднина в икономическа полиция.Следовател.Започва разследване срещу Х, както си му е реда.Навлиза много навътре в мръсните игрички и бива извикан от шефа си, който му казва да спре и да излезе в отпуск.Всичко с/у Х е спряно и до днес е непокътнат.На шефа на следователя му е наредено "отгоре" естествено.


И какво направи горкият следовател. Излезе в отпуска, почина си, за да има сили да иска заплата.

Според теб какво трябваше да направи?
На такъв тъп въпрос незнам как да отговоря.

 joya, темата е за полицаите и протеста им.Ако има такива от другите, които си изброила и тях ще подкрепя, защото е унизително заплащането на тези професии от държавата.

# 151
  • Мнения: 771
Както някой писа вече, не може да има силна държава без силна полиция. Аз съм ЗА протеста им! Тези хора трябва да имат сигурност, за да имат достойнство.Да има и издънки, като на всякъде.По стечение на обстоятелствата преди 10г.си купихме апартамент в блок на МВР. 70% от съседите са полицаи. Е, различни са.Един от тях е униформен, як, готин пич, ходи да охранява мачове.Жена му ми каза, че след такива "работни дни" си идва половин човек.Няма кола! Като е без униформа, дрешките му са....от нар-маг! Друг съсед, до скоро паркираше до личното си возило-модел 1990г. нов, поръчков автомобил-BMW. Е, познайте какво прави като не е на смяна! "не беше..." НО вече не е полицай, но...пак паркира скъпото возило, просто в системата не го искат, но пък от другата страна на барикадата плащат добре.Друго- под нас живее женица на убит полицай! Взеха я в системата да се справя.Вече толкова години всяка година лепи некролога!
Ние сме особени хора, когато някой има нужда все ще го оплюем-какво стана при протеста на учителите!
Е АЗ ГИ ПОДКРЕПЯМ! Може да не е с 50%, но заплатите им трябва да се повишат и не на калпак, а според "риск,работно време,оперативна работа"/или нещо такова! Не може секретарката на министъра да е военизирана и да й се купи чисто нова кола! Постепенно да се направи "сито" и да останат "читавите", но и те не биха останали, ако трябва да си рискуват живота за стотинки.

# 152
  • Мнения: 2 590
Както някой писа вече, не може да има силна държава без силна полиция. Аз съм ЗА протеста им! Тези хора трябва да имат сигурност, за да имат достойнство.Да има и издънки, като на всякъде.По стечение на обстоятелствата преди 10г.си купихме апартамент в блок на МВР. 70% от съседите са полицаи. Е, различни са.Един от тях е униформен, як, готин пич, ходи да охранява мачове.Жена му ми каза, че след такива "работни дни" си идва половин човек.Няма кола! Като е без униформа, дрешките му са....от нар-маг! Друг съсед, до скоро паркираше до личното си возило-модел 1990г. нов, поръчков автомобил-BMW. Е, познайте какво прави като не е на смяна! "не беше..." НО вече не е полицай, но...пак паркира скъпото возило, просто в системата не го искат, но пък от другата страна на барикадата плащат добре.Друго- под нас живее женица на убит полицай! Взеха я в системата да се справя.Вече толкова години всяка година лепи некролога!
Ние сме особени хора, когато някой има нужда все ще го оплюем-какво стана при протеста на учителите!
Е АЗ ГИ ПОДКРЕПЯМ! Може да не е с 50%, но заплатите им трябва да се повишат и не на калпак, а според "риск,работно време,оперативна работа"/или нещо такова! Не може секретарката на министъра да е военизирана и да й се купи чисто нова кола! Постепенно да се направи "сито" и да останат "читавите", но и те не биха останали, ако трябва да си рискуват живота за стотинки.
Добре казано. Всъщност Missionman го е казал много добре в началото на темата, ама кой да чете.

# 153
  • Мнения: 2 032
Като е без униформа, дрешките му са....от нар-маг!

А ти за правото на полицаите да носят дрешки от Гучи ли се бориш.

Цитат
и те не биха останали, ако трябва да си рискуват живота за стотинки

Още ли не си забелязала, че няма недостиг на полицаи, а е точно обратна ситуацията.

# 154
  • Мнения: 293
Не,Алиса,не за правото на полицаите да носят Гучи.Никой не иска да носят Гучи но и да се твърди,че полицаите с 400лв залата или с 500лв карат Мерцедеси и живеят в палати е повече от смехотворно! Laughing

Да,точно обраното е но НЕ ВИНАГИ ЩЕ Е ТАКА! И още нещо,нека да са по-малко но да има по-висока ефективност и по-добри условия и заплати.Учители ще си внесете от вънка ама полицаи не може? Sick

# 155
  • Мнения: 4 195
Като е без униформа, дрешките му са....от нар-маг!

А ти за правото на полицаите да носят дрешки от Гучи ли се бориш.

Цитат
и те не биха останали, ако трябва да си рискуват живота за стотинки

Още ли не си забелязала, че няма недостиг на полицаи, а е точно обратна ситуацията.
Алиса какво лошо има в това един полицай да може да носи дрешки Гучи, те само за Богопомазани ли са Rolling Eyes
Защото наистина не могат да си позволят дори едни маратонки Адидас - поне моя съпруг близо 4 години не успя, напусна и си купи, а беше много добър и съвестен полицай - зад тези думи заставам. Peace
разбира се, че ги подкрепям, по - важното за мен е, че те сами се подкрепят, сплотяват и ще стигнат до където са тръгнали Peace

# 156
  • Мнения: 12 675
Според теб какво трябваше да направи?
На такъв тъп въпрос незнам как да отговоря.

Сещам се за доста неща. Но те предпочитат да си мълчат на топличко. При по-голяма заплата - още повече. Ако обяват протест срещу шефа еди-кой си, който е корумпиран, със сигурност ще ги подкрепя.

# 157
  • Мнения: 958
...че полицаите с 400лв залата или с 500лв карат Мерцедеси и живеят в палати е повече от смехотворно! Laughing
...
Да смехотворно е, нали. Както е смехотворно полицай да не спазва закона, както е смехотворно полицай да убива хора в катастрофа и да каже пука ми (доста по-нецензурно беше), както е смехотворно полицаи да седят на маса, с хора пуснати за национално издирване, или да бият хлапета, както е смехотворно полицаи, напуснали полицията да участват в групировки, въобще има много смехотворни примери, наистина.
Това виждат хората, това е лицето на полицията, за съжаление, не онези които си вършат работата, или разкриват убийства.
Какво говори това, че съвестните са малко на фона на другите.
Как да подкрепя само свестните, без да подкрепя тези които според мен петнят и полицията?
Защото аз искам да подкрепя, хората които работят, и разчитат само на тези пари.

# 158
  • Мнения: 293
...че полицаите с 400лв залата или с 500лв карат Мерцедеси и живеят в палати е повече от смехотворно! Laughing
...
Да смехотворно е, нали. Както е смехотворно полицай да не спазва закона, както е смехотворно полицай да убива хора в катастрофа и да каже пука ми (доста по-нецензурно беше), както е смехотворно полицаи да седят на маса, с хора пуснати за национално издирване, или да бият хлапета, както е смехотворно полицаи, напуснали полицията да участват в групировки, въобще има много смехотворни примери, наистина.
Това виждат хората, това е лицето на полицията, за съжаление, не онези които си вършат работата, или разкриват убийства.
Какво говори това, че съвестните са малко на фона на другите.
Как да подкрепя само свестните, без да подкрепя тези които според мен петнят и полицията?
Защото аз искам да подкрепя, хората които работят, и разчитат само на тези пари.


Ами за жалост....с мълчание нищо няма да се оправи.И тези неща,които изреждаш няма да се оправят от само себе си.Но нито ти,нито аз,нито самите полицаи /съвестните/ могат да променят нещо.И за жалост не само полицията е в такова състояние,а цялата ни държава.
Но аз все пак оставам на мнение,че всеки протест за благото на народа и против държавата е нужен и бих подкрепила всекиго.По ясни за мен причини.

  bouquet

# 159
  • Мнения: 599
Според теб какво трябваше да направи?
На такъв тъп въпрос незнам как да отговоря.

Сещам се за доста неща. Но те предпочитат да си мълчат на топличко. При по-голяма заплата - още повече. Ако обяват протест срещу шефа еди-кой си, който е корумпиран, със сигурност ще ги подкрепя.

Нееее, шефа и той не корумпиран.Корумпиран е политикът, обадил му се да се спре разследването.Тогава той извиква подчинения си, обяснява му за какво иде реч(един вид-няма какво да се направи, той е негов човек) и го пуска в отпуск.
А е гъкнал някой, а е уволнен на секундата(че и по-лоши неща им се случват).Какво да направят?Те са безсилни просто.
Като няма и кой да застане зад тях е още по-зле, а на политиците им става идеално.Те това целят.И си го осигуряват с наша помощ естествено.

# 160
  • Мнения: 2 032
но и да се твърди,че полицаите с 400лв залата или с 500лв карат Мерцедеси и живеят в палати е повече от смехотворно! Laughing


А да, много е смешно, че граничната полиция например живее от подкупи. И те няма да спират да дерат само защото 400-те лева могат да станат 600.
И че пикаещият в шадраваните е първа дружка с мафиотите.
Сори, ама с увеличение на заплатата на милиционерите няма да се постигне ни-щи-чко.

# 161
  • Мнения: 293
Алиса,смешно е да....и то много!

# 162
  • Мнения: 2 032
Ами какво да ти кажа, вместо пушене, следващия път организирайте надсмиване.
Да могат хората да минат, да посочат с пръст и да се засмеят дружно.

Хайде, толкова от мен по темата на "техните жени", че като гледам какви глупости се пишат, скоро и мен ще ме избие на стари вицове.

# 163
  • Мнения: 293
Глупости се пишат от незапознати хора,които не са били в системата!
А вицовете също са от тях и за тях...

  bouquet

# 164
  • Мнения: 2 590
Всички сте поканени на кафе и почерпка в нашия "палат"   bouquet

# 165
  • Мнения: 77
Айдееее и грани4ната полиция живяла с подкупи  Laughing  при нас още не съм 4ула такова нещо ама щом Алиса казва може и така да е  newsm78 тя е компетентна по вси4ки въпроси

# 166
  • Мнения: 77
То и аз не съм много компетентна по някои въпроси,но поне знам как се прибира съпругът ми зимно време със мокри крака,защото нямат свестни кубинки,знам и как се прибра когато два дни търсеха бегълци по границата на дъждовно време и знам под какво напрежение бяхме вкъщи,знам също,4е когато на служебната кола и свърши бензина,мъжете обикалят с ли4ните си автомобили без никой да им плаща горивото и още много неща мога да изброявам,но няма смисъл защото някои хора не ги вълнува това в какви условия работят българските полицаи

# 167
  • Мнения: 804
Всички,които са извън МВР нищо не знаят и нищо не ги интересува,обаче излезнаха големи капацитети по въпроси свързани с полицията.Няма смисъл повече да даваме обяснения как работят нашите съпрузи и синове,при какви условия и т.н.хората си знаят едно и също,като коне с капаци са,а политиците се възползват точно от такива хора и настроенията им спрямо полицията.Мога да кажа само едно- нека всички хора бъдат живи и здрави и нека не очакват чудеса от полицията,защото същата тази полиция е с вързани ръце и няма закони,полицията има само задължения,но не и права.И дано в тази тема влизат повече полицейски съпруги,защото темата е от тях и за тях!

# 168
  • Мнения: 293
Всички,които са извън МВР нищо не знаят и нищо не ги интересува,обаче излезнаха големи капацитети по въпроси свързани с полицията.Няма смисъл повече да даваме обяснения как работят нашите съпрузи и синове,при какви условия и т.н.хората си знаят едно и също,като коне с капаци са,а политиците се възползват точно от такива хора и настроенията им спрямо полицията.Мога да кажа само едно- нека всички хора бъдат живи и здрави и нека не очакват чудеса от полицията,защото същата тази полиция е с вързани ръце и няма закони,полицията има само задължения,но не и права.И дано в тази тема влизат повече полицейски съпруги,защото темата е от тях и за тях!

  bouquet Peace

# 169
  • Мнения: 2 032
Всички,които са извън МВР нищо не знаят

 Въх, само жените на полицаи могат да имат мнение тука, само мъжете на учителки- в темите за стачкуващи учителки, и само кучето на месаря разбира от кобаси.

Цитат
хора,които не са били в системата

Агаф, това, че си женена за полицаи, не те прави част от "системата". По същия начин не очаквам жената на хирурга да може да ми извади сливиците, а жената на монтъора- да разбира от коли. И се вземи в ръце, че тези твърдения как не са виновни конкретни полицаи, а абстрактното понятие държава, са все едно престъпникът (ако има кой да го хване) да каже, че не е виновен той, а обществото дето го е направило такъв.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 975
Вече започвам да се дразня,в МВР не работят само полицаи и полицайчета.

# 171
  • Мнения: 134

    Ето за това  в България сме на това положение. Когато стачкуваха учителите, вместо да ги подкрепим, всички гракнаха ,че взимат пари от частни уроци, а сега полицаите били подкупни-ами естествено че
ще има частни уроци и полицаите ще взимат подкупи, защото   и те имат семейства и те хляб ядат и съгласете се ,че някои в тази държава има интерес  един редови полицай да взима колкото една чистачка в едно средно голямо предприятия. Същото се отнасася за митничарите, лекарите и кой ли още не.
  А ние май сме на принципа-:Не е важно аз да сам добре,важно Вуте да е зле;За това  следващия път като наберете смелост да  стачкувате и вие ,някои ще ревне, че нямате право.

 












# 172
  • Мнения: 958
Чакай сега, това са глупости. Никой не завижда на полицаите.
И вярвай ми това, че взимат ниски заплати, не е оправдание за подкупите.
Сами твърдите, че вашите мъже не взимат. Ами те са на същите заплати, нали.
Щом едни могат, защо други да не могат.
В тази държава, много хора с образование, по-високо от полицейското, работят за жълти стотинки, но не взимат рушвети.
И техните семейства, живеят така.
Извинете, ама един човек или взима,  или не взима.

Не е лъжа, че положението трябва да се промени, но трябва да се промени за всички.
Полицаите подкрепят ли кремиковските работници, май в момента те са по-на зор.
Мислите ли от къде държавата би взела пари за всичките изисквания, ако не съкрати хора.
Ами жените на тези съкратените, какво ли мислят в тази криза, по-добре толкова или по-добре нищо.Те също имат кредити. Едното е за сметка на другото, все пак.
Защото аз съм сигурна че ще стане така, за да се вдигнат заплатите, ще изпосъкратят сума ти народ, и то от съвестните, защото те обикновено са малцинство, а онези другите ще си останат.
Когато се иска нещо, трябва ясно да се каже, нали така, искам заплата и знам че има пари, защото снощи казаха, че за да се изпълнят исканията незнам си колко хора си заминават....

# 173
  • Мнения: 599

Полицаите подкрепят ли кремиковските работници, май в момента те са по-на зор.


Когато се иска нещо, трябва ясно да се каже, нали така, искам заплата и знам че има пари, защото снощи казаха, че за да се изпълнят исканията незнам си колко хора си заминават....


Полицаите и военните нямат право да стачкуват.И ако си забелязала, техните протести минават под друго мото.
И когато другите протестират, полицаите са там, за да ги охраняват и да бъдат замеряни с какво ли не и псувани от разни пишлемета и идиоти.Поняга се възхищавам на търпението им.

Интересно, как вярвате на политиците за това, че няма пари....Много сте ми смешни и наивни.Ма те точно това и искат.
И като гледам добре са си оплели кошницата.
За билет от 15000лв. на Масларова за самолет има пари(а не е само тя), както и за нови автопаркове и много други прескъпи нужди на милите ни политици, ама за заплати в бюджетната сфера няма.

# 174
  • Мнения: 293
Всички,които са извън МВР нищо не знаят

 Въх, само жените на полицаи могат да имат мнение тука, само мъжете на учителки- в темите за стачкуващи учителки, и само кучето на месаря разбира от кобаси.

Цитат
хора,които не са били в системата

Агаф, това, че си женена за полицаи, не те прави част от "системата". По същия начин не очаквам жената на хирурга да може да ми извади сливиците, а жената на монтъора- да разбира от коли. И се вземи в ръце, че тези твърдения как не са виновни конкретни полицаи, а абстрактното понятие държава, са все едно престъпникът (ако има кой да го хване) да каже, че не е виновен той, а обществото дето го е направило такъв.

Алиса,аз не съм твърдяла никога,че след като приятеля ми е част от системата автоматично ме прави и мен част от системата.Не знам как се стреля,нито да се бия.Но знам много повече отколкото един гражданин,който на маса с ракийка обсъжда какво правели или не правели полицаите.Защото маса народ изобщо не знаят как се работи вътре в системата обаче много компетентни.Маса народ не знаят как работи системата обаче е много лесно да кажеш ,,Те полицаите....,, Отворете си очите!За престъпника за който говориш - ако си плати ще излезе но няма да си плати на Иван,Петкан,Драган дето са го хванали,а на съвсем друго място!! Това не става ли ясно вече?!!!!

# 175
  • Мнения: 293

    Ето за това  в България сме на това положение. Когато стачкуваха учителите, вместо да ги подкрепим, всички гракнаха ,че взимат пари от частни уроци, а сега полицаите били подкупни-ами естествено че
ще има частни уроци и полицаите ще взимат подкупи, защото   и те имат семейства и те хляб ядат и съгласете се ,че някои в тази държава има интерес  един редови полицай да взима колкото една чистачка в едно средно голямо предприятия. Същото се отнасася за митничарите, лекарите и кой ли още не.
  А ние май сме на принципа-:Не е важно аз да сам добре,важно Вуте да е зле;За това  следващия път като наберете смелост да  стачкувате и вие ,някои ще ревне, че нямате право.

 














Много правилно.Това е така.Разединен народ сме както и да го погледнеш.....Гърците са 30 пъти по-тъпи от нас обаче като вдигнат стачка....нямат равни.И са всички там,подкрепят се за всичко,затова имат и успех в протестите си.А ние от 9 кладенеца вода ще изкараме ама нали всеки си има мнение...как така!....Никога няма да се оправим....

# 176
  • Мнения: 771
Явно всички ние нищо не разбираме и сме "тъпи"/защото пишем тъпотии-според Алиса. Явно тя е по-на ясно с нас. Е, въпреки притеснението ми от нея, като корифей по темата, ще си позволя да изразя мнение.
Искам да подчертая - не съм полицейска съпруга, девер ми е в системата, живея в блок на МВР и общувам "на маса" с полицаи. НО на маса хората казват много неща И ТО НЕ СЪС НЯКАКЪВ ПОДТЕКСТ, А ЗАЩОТО ГИ БОЛИ! Е АЗ ЗАСТАВАМ ЗАД ТЯХ!
нИЕ БЪЛГАРИТЕ РАЗБИРАМЕ ОТ ВСИЧКО, ЯВНО И НАШАТА "СЪФОРУМКА" БЕЗ ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ Е ОТ ТЕЗИ ХОРА!
Сред полицаите има "нефелни", но те са на показ и всяка издънка стократно се раздува и обсъжда. Но къде ли няма!Е, аз одобрявам това, че се надигнаха.Лошото е, че шефовете им ги предават/както при учителите/.Нямало пари- ВЧЕРА ДЕПУТАТИТЕ ЕДИНОДУШНО СА СИ ГЛАСУВАЛИ ПО 140ЛВ. ОТГОРЕ "НА КАЛПАК"!Трябва да им се увеличат парите на момчетата защото го заслужават!Само че "Мики Маус" разби системата.
Историики от "Маса"- съсед се оплака, че е "дознател" в районно - съкратили са 6 души, в момента са 6, които се разкъсват!
Съседа от 7 ет. работи в районно в Надежда. В неделя се върна пребит от дежурство-цигани срещу които пуснал.../какво беше/, го пребили, приятел на девер ми-който е теглил кредит за МВР-жилище е съкратен, съкратена е и жена му от пожарната....на добър им път и т.н.т.

# 177
  • Мнения: 134
Чакай сега, това са глупости. Никой не завижда на полицаите.
И вярвай ми това, че взимат ниски заплати, не е оправдание за подкупите.
Сами твърдите, че вашите мъже не взимат. Ами те са на същите заплати, нали.
Щом едни могат, защо други да не могат.
В тази държава, много хора с образование, по-високо от полицейското, работят за жълти стотинки, но не взимат рушвети.
И техните семейства, живеят така.
Извинете, ама един човек или взима,  или не взима.

Не е лъжа, че положението трябва да се промени, но трябва да се промени за всички.
Полицаите подкрепят ли кремиковските работници, май в момента те са по-на зор.
Мислите ли от къде държавата би взела пари за всичките изисквания, ако не съкрати хора.
Ами жените на тези съкратените, какво ли мислят в тази криза, по-добре толкова или по-добре нищо.Те също имат кредити. Едното е за сметка на другото, все пак.
Защото аз съм сигурна че ще стане така, за да се вдигнат заплатите, ще изпосъкратят сума ти народ, и то от съвестните, защото те обикновено са малцинство, а онези другите ще си останат.
Когато се иска нещо, трябва ясно да се каже, нали така, искам заплата и знам че има пари, защото снощи казаха, че за да се изпълнят исканията незнам си колко хора си заминават....

Чакай сега аз да ти кажа.....
В тази държава,освен полицаи със средно образование има   такива и с висше  (офицери дознатели и т.н)
 Това, че имат ниски заплати е оправдание ,че взимат подкупи..Аиде честно да си говорим(пишем) . ДА предположим ,че съм полицай и работя за 400лв. Имам две деца и живея на квартира(наемът ми е 500лв) от КЪДЕ ще взема пари за да издържам децата си???Та кое не е беше оправдание>>>>>>защото ако заплатите са високи,едва ли някои  би рискувал за 50-60-100 лв,,,И кой в тази разбита държава не взима подкупи??
  Качвам се на градския транспорт,минава контрола и давам парички за билетче-съответно нема билетче но човекът си е прибрал паричките..Отивам в университета- взимат ми 3000лв дарение ,за да запиша магистратура(оправдание-ниски такси,малко приходи)...та стотици примери.....с което искам да напиша.че ж милата ни родина от чистчката до министъра всички сме си в кuпа...

 Та ,ако кримиковските работници подкрепят предходните  стачки,ако учителите подкрепят полицейските такива......и въобще ако се подкрепяхме повечето може би сега нямаше да има такава тема..
 Не е моя работа да мисля от къде ще се вземат парите,нали.Ако милите ни управници посъкратят техния си бюджет,ако намалят екскурзии  може и да се намерят пари...Помните ли покрай Нова Година Василев каза <че няма пари за 13 заплата и как въобще наивният български народ се осмелява да иска  и след 3 дена самите депутати си гласуваха 13 заплата....
  ЗА СЪЖАЛЕНИЕ моят мъж също не взимаше...не достигаше за него Blush и не беше с ниско образование....
 

# 178
  • Мнения: 77
valeri08 много си права  Peace но алиса подкрепя политиците,4е те милите толкова са бедни4ки 4е за тях се намериха пари за 13-та заплата.

# 179
  • Мнения: 4 195
Алиса просто винаги се стреми да е различна във всяка тема Peace

# 180
  • Мнения: 293
Алиса просто винаги се стреми да е различна във всяка тема Peace

Ако беше само Алиса, с мед щях да я нахраня....

# 181
  • Мнения: 4 300
Ех, пак същите приказки, пак...
Ще имам ли право да пиша по темата, ако спомена, че баща ми има 20 години стаж в РДВР в голям град?
За разлика обаче от други, които си скъсаха и хвърлиха пагоните, той постъпи достатъчно честно и достойно, като изрази несъгласието си напускайки системата.
Как искате да уважавам тези, които сами не се уважават?
Ако аз бях начело на МВР щях да уволня хората, които си позволиха да си скъсат пагоните и да ги сложат в ковчег.
Мога още да пиша, но ще се въдържа.

# 182
  • София
  • Мнения: 30 206
айде и аз да се включа в темата, само, за да кажа, че в системата на МВР освен всички служби завършващи с "полиция" има и други- ПОЖАРНА, ДОТИ и т.н.

Рокси, в системата на МВР пагоните от близо година не са отличителен знак т.е. от както ги девоенизираха Не се носят пагони, така че ако бяха хвърлили чорапи щеше да е същото.

# 183
  • Мнения: 343
Бях категорично за, вече не съм. Гаврата с пагоните е върховна простотия, не мога да имам доверие на такива хора и не бих ги подкрепила и чаша кафе да си купят.

# 184
  • Мнения: 771
Ето, че сега хвърлените пагони са пречката! Според мен причината в тази издънка е, че полицаите "дебютират" с протестите.Те нито имат "стратегия", нито има кой да ги защити. Но това не обезсмисля протеста им. Както и с учителите-всички бяха "за", ама като продължи повечко-станахме "не" и т.н.т. Както вече се писа-ние сме странен народ, вместо всички да се подкрепим, дружно си подливаме вода. Ако тогава на площада заедно с учителите, бяха отишли и родители..., ако заедно със фермерите бяха застанали търговците, ако при пенсионерите бяха застанали хората с увреждания .....АКО!Ако бяхме единни, можеше да се направи нещо -да се отреже "главата", от която иде вонята! Пък те тези "горе" само подклаждат противоречия и докато ние си бодем очички, те са в командировка в Хонолуло!
ПРОСТО ТОВА Е ПОРЕДЕН ПЪК, В КОЙТО НЕ ПОЛИЦАИТЕ СА ВИНОВНИ, А ВСИЧКИ НИЕ СМЕ МАНИПОЛИРАНО СТАДО!
Колко пъти излезе "Мики Маус" да си защити подчинените, как оня Вълчев защити учителите! Е ако ние не се подкрепим, няма кой.Хайде днес да подкрепим тези момчета, просто те са част от нас и ако са корумпирани, това е и наша вина!
Иначе, моето скромно мнение е- съкращение на администрацията, драстично увеличение на заплатите, но диференцирано според риск, образование и т.н.т., закон- права "да се защитават и да го вадят все пак този пистолет" и задължения- при хващане с подкуп -дисциплинарно уволнение и съд.
Когато са оценени и знаят за какво работят няма да посегнат към подкуп.А когато имат права, ще се замислят дали да не спазват задълженията си.Това си е мое мнение /след разговори "на маса"/.

# 185
  • Мнения: 958
Не балони, не сме хората виновни, протеста винаги започва идеалистично, и при учителите беше така, и при студентите преди, и винаги се намира някой да се възползва от тях, и оттам тръгва цялата пародия, и негативизма на народа.
Защо всички говорим за заплати, защото друго не сме чували, аз знам че главно затова протестират.
Знам че държавата ни е такава, че за да даде на едни ще вземе от други.
Нали знаеш че никога не съкращават излишните хроа, винаги съкращават работещите, без връзките и тези които са принципни.
Другите остават.
На тези горе, не можем да им спрем парите, те пак ще пътуват и харчат, парите ще вземат от нормалните хорица.

# 186
  • Мнения: 2 590
joya , ти май не си прочела в темата Missionman какво е постнал.
Списък на исканията им:

1. Иницииране промяна в ЗМВР в глава 20 “ Синдикална дейност “ в срок от 1 месец, както и промяна на нормативните документи, регламентиращи тази дейност.

2. Незабавни промени в НК, предвиждащи по-тежки наказания и свеждащи до минимум възможността за освобождаване от наказателна отговорност и замяна на ефективната присъда с по-лека (условна, пробация) за лице, извършило нападение срещу служител на МВР при или по повод изпълнение на служебните му задължения. Инкриминиране на съпротивата при арест и неизпълнението на полицейско разпореждане.

3. Подобряване материално-техническото и финансово – ресурсно обезпечаване на дейността на служителите от МВР в съответствие с функционалните им задължения в срок до 4 месеца. От Министъра на ВР да бъде предоставена конкретна и публично оповестена програма за предстоящите действия в тези направления на дейност в срок до 1 месец.

4. Увеличение на основната работната заплата с 50 % на служителите в МВР считано от 01.01.2009 г., в срок до 01.03.2009 г.

5. Заплащане на извънредния и нощен труд в съответствие с разпоредбите на КТ, ежемесечно и без ограничение на максималния брой заплащани часове.

6. Увеличаване средствата за вещево доволствие минимално с 200 % и средствата за храна на ½ минимална работна заплата;

Забележи, че заплатите са точка номер 4

# 187
  • Мнения: 958
Ами четох ги , ама освен точка 2 отчаст, точка 3 и точка 4 другите много не ги разбрах.
Както и да е.
Имам въпрос кога беше първият протест на полицаите ?
Тоест от кога почнаха да протестират.

# 188
  • Мнения: 771
jova, по принцип съм съгласна с теб.Права си за манипулациите. ОБАЧЕ АЗ СЪМ "за"!

# 189
  • Мнения: 293
С неподкрепянето всъщност какво правите? Показвате,че искате полицията да остане такава? Показвате,че не сте съпричастни ? Показвате,че не ви интересува как,дали и кога ще работи полицията? Или просто ей така за да си изразите недоволството не правейки нищо?

Мислите ли,че ако не подкрепяте нещо то някога ще се оправи?
И какви трябва да са исканията да та подкрепите?
Подкрепихте ли други хора?Учители? Кремиковци?Прозводители?

# 190
# 191
  • София
  • Мнения: 30 206
Хора, в МВР НЯМА ВЕЧЕ ПАГОНИ, те не са отличителен знак на служителите в системата т.е. дали ще хвърлят хавлии, салфетки или пагони е все тая. Пагоните им ги свалиха вече даже от ведомствата, вещевата и т.н. ги изхвърлиха в боклука!!! Все едно да уволнят чистачките, че са унищожили пагоните, които "залежаваха" във вещевата служба!

# 192
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Гаврата с пагоните е върховна простотия, не мога да имам доверие на такива хора и не бих ги подкрепила и чаша кафе да си купят.

Как да имам какъвто и да е респект към тези хора?

Още повече след случката, на която станах неволен свидетел тази седмица- момиче в напреднала бременност пресича на пешеходна пътека. Изведнъж от една от преките изскача полицейска кола и се насочва директно към момичето. То, от своя страна, за да се отдръпне, пада на улицата. А полицаите дори не спряха  Sick

# 193
  • Мнения: 4 195
С неподкрепянето всъщност какво правите? Показвате,че искате полицията да остане такава? Показвате,че не сте съпричастни ? Показвате,че не ви интересува как,дали и кога ще работи полицията? Или просто ей така за да си изразите недоволството не правейки нищо?

Мислите ли,че ако не подкрепяте нещо то някога ще се оправи?
И какви трябва да са исканията да та подкрепите?
Подкрепихте ли други хора?Учители? Кремиковци?Прозводители?

ти полудя, как ще ги подкрепят
Полицаите са корумпирани
Учителите не им учат децата и са некадърни идиоти
Производителите им продават млякото на 1.80 литъра
Кремиковци ни трови
а това с пагоните показва, че за пореден път само си чешем езиците - все едно ако лекар си хвърли престилката, да го обявим за кофти доктор, а не за човек, на който му е писнало, та фтръснало чак ooooh!
joya да ти обясня накратко точка 5 и 6
т. 5 - отива полицай на трасе, седи 12 часа БЕЗ ХРАНА, ТОАЛЕТНА И ВОДА на Цариградско шосе, защото ще мине делегацията на министъра на културата на Зимбабве. Накрая на месеца му се плащат 2 часа извънреден труд
т. 6 - Вещево доволствие - дрешките им, хубавите им униформи, от които нищо не става, повярвай ми много години прах и гладих това т.нар. Работно облекло, което след второто пране увисва, избелява и малко след това се прокъсва. В 50 % от случаите, вечноп нямат наличност, когато отидеш да си вземеш униформа, и се започва едно безкрайно напасване на номера, което завършва със риза, която му е голяма и панталон, който му се впива в задника катона Елза Парини Peace

# 194
  • Мнения: 379
Не знам какво стана с протеста на полицаите,но явно освен жените им друг не ги подкрепя. Вчера на 200м от блока ми на главна улица полицейска патрулка отиваща на сигнал с включени буркани и сирени /ако така се казват/ е била ударена от неправилно изпреварващ л.а. Един от полицаите е в болница, а на виновният шофьор му няма нищо. Случайно минах от там и влизайки в един от магазините наблизо станах свидетел /слушател/ на следният монолог от страна на продавачката "Ако им е на тъпите полицаи. Много ми е кеф. Да се изпотрепят всичките дано..... и т.н. "
Замълчах си, но се замислих - какво очакват гражданите на РБ от униформените служители, които се занимават с всевъзможни простотии - луди,ненормални,пияници и т.н. срещу не повече от 500-600лв на месец и не получават подкрепа дори когато са ранени?
Вие бихте ли работили за тази заплата при тези условия?
То спорът е малко като с кокошката и яйцето - дали полицаите не работят защото са им ниски заплатите или пък заплатите са им ниски,защото толкова заслужават за работата си. С отношението е същото,но все ми се струва,че не може така. Sad

Общи условия

Активация на акаунт