За протеста на полицаите от тяхните жени

  • 7 679
  • 194
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 293
Оказва се,че наистина сме овчо племе.Затова и никога няма да се оправим.Блазе на политиците ни.То такъв народ и аз ще управлявам.....

# 121
  • Мнения: 958
Да Трошка, права си, "овчо" племе сме.
ако не бяхме такова, досега щеше да има страшно много осъдени полицаи (и лекари и данъчни и други, но сега говорим конкретно за полицаите)
И свестните между тях, щяха да изплуват.
Как очаквате хората да подкрепят, конкретно за заплати, защото това изпъква най-много, и това събира най-много хора, след като всички знаят какви рушвети се взимат. Всеобща тайна е, че имаше един период, куцо, кьораво и сакато, искаше да става служител на реда, за да си докара някой лев. Всеки е изпатил по някакъв начин. Жалко е, но е така.
Страшно много фирми финансират полицията, законно, не искам да давам примери, но къде потъват тези пари.
Защо полицаи с 400 лева заплата, карат мерцедеси, и живеят в палати. Защо полицаи след като напуснат, влизат в разни групировки. Това се набива на очи.
А честните и съвестни хорица....да за съжаление те го отнасят....

Ето ти статия от днес.
http://www.dnes.bg/article.php?id=67687

# 122
  • Мнения: 293
Аз мога да говоря от собствената си камбанария и да кажа,че сме нямали пари за хляб и никога , никога не сме живели в палат.Не съм ходила и на гости на полицай в палат  Joy Но....явно има и такива.....Нито 5лв,нито 20лв ще ги оправят та да се правят на маймуни за тях.Къде им е достойнството бе? Това не е ли пак част от системата? Мислите ли,че ако заплатите им са адекватни ще има такива? Ако тогава има,нека има санкции и то строги.Ама сега....всичко губи смисъл...И аз като отида на лекар се бръквам дълбоко в джоба / въпреки,че съм здравно осигурена / но никога няма да плюя по лекарите като цяло и винаги ще защитавам исканията им...

# 123
  • Мнения: 804
BAN,извинявай ама щом и твоите клиенти мърморят явно и ти не си вършиш качествено работата.Много пъти се каза,че и сред полицаите има мърша,но аз не съм съгласна всички да вземат еднаква заплата-работещи и неработещи.Нужни са реформи!Кой би работил при тези условия на труд при които работят в полицията,или кой би работил за 550лв???Едва ли твоята работа е толкова опасна,колкото на полицая.А ти и всички други,които не подкрепяте този протест,замислялили сте се колко убити служители на реда има в това министерство-затова споменавам за опасната им работа?!?

# 124
  • Мнения: 1 441
BAN,извинявай ама щом и твоите клиенти мърморят явно и ти не си вършиш качествено работата.

Ами явно - никъде не съм казала че съм безгрешна и идеална. Но когато е така не рева за повече пари, че да започна да я върша качствено, а започвам да си върша качестевно работата и, ако се справя с това, ми увличават заплатата.  Peace

# 125
  • Мнения: 804
Е, радвам се тогава за теб и поздравления!Ако имаме и политици като теб може би ще се обърне по голямо внимание не само на полицаите, но и на цялата бюджетна сфера.При качествено свършена работа - увеличение на заплатата,но никога няма да стане това в България.Това е трагичното!

# 126
  • Мнения: 293
Много ми стана смешно  Laughing Как да бъде добре свършена работата на полицаите след като държавата ни няма интерес от това????????? В това е въпроса!

# 127
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен протестът вчера ми се видя доста внушителен и сериозен. Трудно ми беше да си представя, че полицаи ще си хвърлят пагоните. Вчера сутринта слушах и по Хоризонт подобието на диалог между организатора и министъра.

# 128
  • Мнения: 958
AGAPH съгласна съм с това което си писала.
но е така в цялата държава, имам предвид, всички в държавните институции взимат малки заплати и това допълнително стимулира корупцията. Но има хора които не са корумпирани, така че явно заплатата не е определяща, а човека. Ако сега взимаш и на 2000 лв заплата пак ще взимаш.
Подкрепям реформите, подкрепям и съкращенията, ами да махнат тези за които се знае какви са (сигурна съм че се знае!), и да увеличът заплатите на тези, които заслужават.
Но аз четох, че полицаите не са съгласни с това предложение.

# 129
  • Мнения: 599
Да Трошка, права си, "овчо" племе сме.
ако не бяхме такова, досега щеше да има страшно много осъдени полицаи (и лекари и данъчни и други, но сега говорим конкретно за полицаите)
И свестните между тях, щяха да изплуват.
Как очаквате хората да подкрепят, конкретно за заплати, защото това изпъква най-много, и това събира най-много хора, след като всички знаят какви рушвети се взимат. Всеобща тайна е, че имаше един период, куцо, кьораво и сакато, искаше да става служител на реда, за да си докара някой лев. Всеки е изпатил по някакъв начин. Жалко е, но е така.
Страшно много фирми финансират полицията, законно, не искам да давам примери, но къде потъват тези пари.
Защо полицаи с 400 лева заплата, карат мерцедеси, и живеят в палати. Защо полицаи след като напуснат, влизат в разни групировки. Това се набива на очи.
А честните и съвестни хорица....да за съжаление те го отнасят....

Ето ти статия от днес.
http://www.dnes.bg/article.php?id=67687

Ако добре разбирам тук става дума за шефове в МВР, а не за обикновенния полицай, който както се вижда си е свършил работата
че въпреки наличието на данни за престъпление те не са били изпратени в прокуратурата за образуване на досъдебни производства, а са оставени да "отлежават" в полицията.
И става въпрос за Кремиковци......няма как да не отлежават данните за него.Нали оттам доста политици понапълниха гушки.

В едни други теми зовете (мен понеже не ме засяга-сама си изкарвам заплатата) хората да ценят труда си и да се борят за по-достойно заплащане, а тук точно обратното.Почнах да не разбирам мисленето ви.Или само си чешете клавиатурите, сеир да има.

# 130
  • Мнения: 293
Ох,Трошка и аз като теб вече тотално се обърках...... Shocked
Как да ценят труда си полицаите?Как да хранят семейство? Цяла нощ на смяна,по улиците.....
Било нормално цветарките да получават колкото полицаите.... Thinking
Направо съм в шах и сериозно се замислям какво правя тук.... Tired

# 131
  • Мнения: 4 300
Ако добре разбирам тук става дума за шефове в МВР, а не за обикновенния полицай, който както се вижда си е свършил работата

Не мисля, че може така да се обобщава. Факт е, че в много от случаите, доказателствата събрани от служителите на МВР, не отговарят на законовите изисквания. В университета съм учила за случай, в който поради подправени данни за поемни лица ( в действителност е нямало такива), троен убиец е на свобода Rolling Eyes. Митът, наложен от ББ- ние ги хващаме, те ги пускат- не е черно бял. Не е достатъчно да се посочи някой с пръст, или да кажеш "Ама аз съм с ъбрал доказателства, а те не ги харесват". Не по малко важно е да се играе по правилата.

# 132
  • Мнения: 599
Рокси, поста ми беше относно статията.И цитат има.
Къде ми е обобщението?

# 133
  • Мнения: 4 300
За случая имах предвид- че много бързо се раздават присъди кой е виновен и кой не. Естествено, когато стане беля винаги ги отнася шефа, защото не е упражнил контрол ( и така е редно). Но този, който не е завел преписките, най вероятно е някой "редник", а не началник.

# 134
  • Мнения: 958
Цитат от статията....
''Двама служители – началник на група и оперативен работник, са предложени за дисциплинарно уволнение, други двама са предложени за понижаване в длъжност, а шест – за по-леки дисциплинарни наказания."
Няма значение дали са ръководство или служители, говорим принципно, най-малкото първо повишават заплатите на ръководството....
Ето в този случай за мен е редно да се уволнят тези хора, и заплатите им да се делнат между останалите, но на практика не става така. Навремето май е било така, изхвърляш го като куче, като ако може пишеш в трудовата книжка, поради какви причини, и така другите хем ще знаят и няма да повтарят, хем ще получат увеличение на заплатата.

Общи условия

Активация на акаунт