За протеста на полицаите от тяхните жени

  • 7 663
  • 194
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Струва ми се че темата се измества. Ще се опитам пак да я формулирам накратко.
Служителите на МВР не са доволни от начина по който работят - те са неудовлетворени от резултатите на работата си, разочаровани от политиците и демотивирани за ежедневната си работа. Те имат 6 искания основно свързани с условията на труд. Първите 3 "протеста" бяха пред сградата на МВР, но тъй като техния министър каза че не може да промени условията им на труд преди 2010/когато той няма да е министър/ и това е извън неговия ресор , следващият "протест" ще е пред сградата на Народното събрание.

PS На входа на сградата пише "Съединението прави силата".

# 61
  • Мнения: 293
Сега ще обесня по нагледно,че явно оставам не разбрана.
Сега ще кажа,защо е виновна системата,а не полицаите.
Първо-системата подбира кадрите!Така,че ако недовлствате,че има полицаи,които не стават за такива пак трябва да обинявате системата,която ги е допуснала ,а не самите тях.
Второ- за резултати на полицаите- знам хиляди случаи,( защото ги слушам всеки ден ) как полицаи си свършват перфектно работата-хващат човек да речем който се издирва,закарват го в районното където да му образуват производтсво и да си мине по реда и под ножа обаче човека врътва два телефона и се оправя , излиза и на следващия ден е пак на улицата и се подиграва с работата на полицаите?На това как му викате?
Нападат полицаи,полицаите повдигат иск за обещетение и за дело срещу престъпника, обаче престъпника си плаща на високите етажи и делото изобщо не се вкарва в прокуратурата?Това как ми го обеснявате?
Полицаите,които са по цял ден по улиците си вършат работата /пак не говоря за 100% от тях / но нещата не зависят съвсем от тях.Те могат да хванат един престъпник да го арестуват и да го закарат в районно управление.Обаче от там нататък има корупция на високите етажи,която те няма как да предотрватят.И така ...се обесмисля работата им...
Именно това обезверява и повечето полицаи.Защото колкото и да искаш и да си вършиш работата всекидневно виждаш,че бягаш срещу вятъра....
Това е истината. И да,системата е такава и тя е виновна.Защото ако системата имаше интерес и не беше корумпирана нещата щяха да стоят по съвсем друг начин.

# 62
  • Мнения: 12 690
А ако ги подкрепим, как ще се оправят тези неща? Защо всъщност ние ще подкрепим системата.

# 63
  • Мнения: 293
Напротив,ще подкрепим полицаите , които пък на свой ред искат нещата в системата да се променят....

# 64
  • Мнения: 12 690
Напротив,ще подкрепим полицаите , които пък на свой ред искат нещата в системата да се променят....
А как ще ги позная? На едната страна ще застанат корумпираните, мързеливи, а на другата . честните и съвестни 

# 65
Ok, AGAPH, няма смисъл да спорим, нито ти ще промениш моето мнение, нито аз твоето  Peace
Позволих си да пиша тук, в качеството си на бивша служителка на системата, и това са моите впечатления като цяло
Надявам се единствено, че ще дойде времето в което ще можем да се гордеем с полицията си, и тогава всички ще излязат да ги подкрепят  Praynig
  bouquet


PS: AGAPH, само с искане не става......

# 66
  • Мнения: 293
Напротив,ще подкрепим полицаите , които пък на свой ред искат нещата в системата да се променят....
А как ще ги позная? На едната страна ще застанат корумпираните, мързеливи, а на другата . честните и съвестни 

Не,просто протеста е в защита на кадрите на полицията и е СРЕЩУ системата.Това е.
Ok, AGAPH, няма смисъл да спорим, нито ти ще промениш моето мнение, нито аз твоето  Peace
Позволих си да пиша тук, в качеството си на бивша служителка на системата, и това са моите впечатления като цяло
Надявам се единствено, че ще дойде времето в което ще можем да се гордеем с полицията си, и тогава всички ще излязат да ги подкрепят  Praynig
  bouquet


PS: AGAPH, само с искане не става......

Да,така е, но ако всички си кажем така и оставим нещата на течението не мисля,че ще се оправим някога....

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 849
AGAPH, не се впрягай толкова бе  Peace.
Каквото повикало - такова се обадило.
Докато гражданите се отнасят към полицаите като с боклуци, дотогава и полицаите ще са на това дередже и отношението им към гражданите ще е същото. За съжаление.

# 68
  • Мнения: 293
Мариша така е.Не бива да се впрягам но съм много справедлив човек и подлудявам при такива изказвания.
много си права...

# 69
  • Мнения: 69
1. Никой не защитава СИСТЕМАТА НА МВР,а нейните горки служители.( има огромна разлика)
2.Полицията няма успехи,защото държавата няма интерес от силна полиция.
3.И гъза да си скъса един полицай- до никъде не може да стигне след като системата,в която работи не иска от него това,даже напротив.
4.Полицаите нямат право на стачка...,те нямат глас.
5.За корупцията не ми се говори-пак проблем на държавата.Както при лекарите,сестрите,адвокатите...така и в полицията има корумпирани хора-които с 500 лв трябва да гледат семейство.НО не всички са такива....има много полицаи,които нямат пари за хляб но не вземат пари...защото знаят,че за 20 или 30 лв не си струва да изгубиш достойнството си а после и работата си....



Това е и моето мнение. И моля авторката на темата да си оправи правописната грешка в заглавието.

# 70
  • Мнения: 293
Та къде ще се събираме? Party

# 71
  • Мнения: 12 690
Е, дано повечето полицайчета да не са ергенчета.  Защото май освен съпругите други май няма да протестират "от техните съпруги".

# 72
  • Мнения: 2 137
М, да!Така е!
Нашата държава няма нужда от силна полиция Peace
Винаги съм подкрепяла полицаите в исканията им!
Трябва да мислиш само за собствения си г.., за да не им влизаш в положението.Има толкова нахъсани и млади момчета, които си обичат работата, но уви....
Дано се промени най-накрая тяхното положение.

# 73
  • гр.София
  • Мнения: 380
Една от големите слабости на системата е именно кадровата политика. Но при съществуващите условия за работа и тоталното незачитане на елементари човешки права и пренебрегване на изискванията на трудовото законодателство, е естествено, че все по-малко качествени хора ще продължават да работят в тази система. А от това са потърпевши всички. Говори се и за "разкриваемостта"-престъпленията се разкриват и доказват със съответните средства, условия, консумативи. Още повече, когато насреща си имаме много добре подготвени и оборудвани престъпници. Разбирам недоверието и огорчението от отделни служители на някои от пишещите тук. И на мен ми се е случвало да изпитвам неудобство от некоптентността и  невъзпитанието на колеги. Хубаво е все пак, че започнахме да говорим открито за проблемите в системата, защото виждам макар и незначителни, но все пак положителни промени.

# 74
  • Мнения: 293
Е, дано повечето полицайчета да не са ергенчета.  Защото май освен съпругите други май няма да протестират "от техните съпруги".

Това,че ти няма да ги подкрепиш съвсем не значи,че само техните съпруги ще ги подкрепят  Wink

Общи условия

Активация на акаунт