Моля за съвет - дохранвам бебето, кърмата ми намалява

  • 1 343
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
През третия месец има скок в растежа най-вероятно това е причината за желанието за по-често сучене, но в това няма нищо притеснително просто по този начин бебето дава сигнал на организма да произвежда повече кърма за да задоволи повишените му потребности. Както вече  са ти казали само малко повече упорство и скоро всичко ще е наред.

# 16
  • Мнения: 961
elleee, ти какъв биберон използваш? Каучуковите по принцип пускат повече. Силиконовите 1 на авент бяха доста трудни и мисля, че това помогна при нас да не се отбие бебка.
И по-спокойно, добавката се намалява постепенно, не от раз!
 Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 70
elleee, ти какъв биберон използваш? Каучуковите по принцип пускат повече. Силиконовите 1 на авент бяха доста трудни и мисля, че това помогна при нас да не се отбие бебка.
И по-спокойно, добавката се намалява постепенно, не от раз!
 Hug

Използвам силиконови на Авент. Единият е 1, другия е с 3-те различни положения, но от него давам пак само от 1.

Старая се колкото може повече да я държа на гърдите ми. Вече ме болят адски зърната докато захапе. А и тя има един такъв гаден навик, докато зърното й е в устата да си дърпа рязко главата встрани и ставаааа  smile3514

# 18
  • На топло...
  • Мнения: 584
Ще спрат да болят, не се притеснявай Peace. Моите бяха в началото с мехури от електрическата помпа в болницата (по 3 мм диаметърът) - цеденето беше една ужасна 20-минутна болка. Мехурите се спукаха, после дойде ред бебо да суче от разранените зърна - пак болеше, но за 2-3 седмици всичко мина и сега е удоволствие кърменето вече Grinning...

Май всички бебета го имат тоя навик с дърпането, кофти е, но в един момент го проявяват вече по-рядко и не е проблем Rolling Eyes...

# 19
  • Мнения: 2 401
Вземи си нещо за мазане, Лансинокс или още по-добре чист ланолин(и двете няма нужда да се мият преди кърмене), аз откакто бебо стана на 6м. та досега се мажа почти постоянно понеже иначе получавам едни зачервявания, че и ранички и съм изключително доволна, а това за извъртането на главата и моето момиче го правеше, но отдавна вече не го прави, така че и при вас ще премине.

Общи условия

Активация на акаунт