захранване на 6 месеца

  • 1 357
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
здравейте мам4ета,тъй като успешно въведох пюренцата на моята бебка ,приема ги с охота ,въпросът ми е следният,кога мога да  запо4на да давам по цяло пюре на обяд ,демек да заместя едно хранене,вместо кърма,благодаря предварително на тези коите ще ми отговорят Hug

# 16
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 468
И ние навършваме 6 месеца след два дни. От три дни започнах да давам домашно приготвено картофено пюре. Не е много ентусиазиран и му давам само по една лъжичка. Иначе от моите пръсти яде без проблеми. Решила съм да пробвам 5, ако трябва и 7дни с картофа. Може ли после да продължа с друг чист зеленчук , например морков или трябва да го прибавям към картофа???

# 17
  • Мнения: 23
да можеш да запо4не6 с друг 4ист зелен4ук ,а също можеш и да комбинираш,аз след като видях 4е приема добре тиквата, с нея запо4нах ,после дадох смесено пюренце от 2 зелен4ука ,като направих 5 дни пауза от едното пюре към другото,добре е и ти да из4ака6 след като свър6и6 с картоф4ето,от 3 до 5 дни Peace

# 18
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
И на нас ни предстои захранване след месец (към 6,5 месеца) според четеното до тук най-здравословната схема е: детето е винаги накърмено предварително. 40 мин след това - пюрето/кашата или каквото даваш. Нова храна се дава сутрин около 10 часа, за да имаш време да проследиш за реакция. Започва се с една лъжичка/доза. На следващия ден- две и т.н. Като се запонаете с храната изместваш яденето на обяд и даваш избраното от теб количество след кърмене. 
Напълно споделям, и на мен ми предстои захранване, до сега е само на кърма. Аз обаче ще започна с оризова, безмлечна каша на Хип, до годинка няма да замествам кърмене и плодовите пюрета след навършена годинка ще започна. Това ни го препоръча педиатър-алерголог, понеже детето ми е обременено с алергии от мен. Ако твоето няма обремененост, не е нужно да се чака годинката за плодовите пюрета.

# 19
  • Мнения: 3 718
Галка, сподели, моля те малко повече за тази препоръка на алерголога, че ми стана любопитно. Защо се налага да избягвате плод толкова дълго време? За всички плодове ли се отнася, а ако са термично обработени не е ли ок? Ако не те притеснява ще кажеш ли за какъв тип алергия се опасяваш?

Общи условия

Активация на акаунт