За"Бърза помощ "- е да ,ама не е бърза!

  • 3 296
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
Имах познат лекар, който работи известно време в Бърза помощ. Може много гадно да ви звучи, но разказваше, че бързат според пациента, т.е. колкото повече годините, толкова  по-малко зор си дават.

Ужасно звучи! Shocked Аз си мислех ,че за дете наистина ще пристигнат по -бързо ,но НЕ...Повече ,дано не ми се налага ,но никога няма да разчитам на тях!

Когато бях в 4-ти клас получих обилен кръвоизлив от носа .Бързата помощ дойде след минути и ме откараха в Исул....Затова разчитах....

# 16
  • Мнения: 1 381
Имах познат лекар, който работи известно време в Бърза помощ. Може много гадно да ви звучи, но разказваше, че бързат според пациента, т.е. колкото повече годините, толкова  по-малко зор си дават.

и аз така съм чувала - ама тук става въпрос за дете на 10 години

# 17
  • Мнения: 1 381
Имах познат лекар, който работи известно време в Бърза помощ. Може много гадно да ви звучи, но разказваше, че бързат според пациента, т.е. колкото повече годините, толкова  по-малко зор си дават.

Ужасно звучи! Shocked Аз си мислех ,че за дете наистина ще пристигнат по -бързо ,но НЕ...Повече ,дано не ми се налага ,но никога няма да разчитам на тях!

Когато бях в 4-ти клас получих обилен кръвоизлив от носа .Бързата помощ дойде след минути и ме откараха в Исул....Затова разчитах....

не забравай, че в онези години- нещата стояха по друг начин. Хората получаваха горе-долу еднакви заплати, А пък мед. работници си бяха на почит. Не че подкрепям това време, но имаше повече дисциплина.

# 18
  • Мнения: 2 047
  Не искам да ви затормозявам с подробности, но накратко ми казаха, че ако не дам болната на телефона, няма да дойдат - и не дойдоха гадовете мръсни  Rage Rage

# 19
  • Мнения: 272
ето ви още еди н случаи :
тат веднъж се натрови здравата, а аз с бебе на 2 месеца , ноември месец- и към 12 звним в "Бързата" а те ни викат " ми заведете го до поликлиниката.."  и като им се накарах ми креснаха че само за умиращи има коли.. егати Софията, егати "Помощта"- добре че имаме съседи с кола, че иначе....

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Оххх, от 9,00 часа досега не е повръщал и сега спи.Дано повече нямаме такива изпълнения. ooooh! Praynig


не забравай, че в онези години- нещата стояха по друг начин. Хората получаваха горе-долу еднакви заплати, А пък мед. работници си бяха на почит. Не че подкрепям това време, но имаше повече дисциплина.

Съгласна съм.Наистина имаше дисциплина .

Лекарката от "Бързата" помощ каза ,че заплатата й е 280 лева и че за тези пари не иска да си дава много зор.Били в момента 11 човека персонал и изнемогвали.Ами то наистина си е подигравка ,ама ние пациентите да мрем ли?

# 21
  • Мнения: 2 792
  Много гадно преживяване, хубаво е, че е спрял да повръща, в тези горещини, може много бързо да се обезводни. Давай му вода на 15 минути, когато е буден, дано се оправи бързо, горкичкия колко ли му е тежко и стези горещини.
 За "Бърза Помощ", не виждам смисъл да коментираме, това е нечовешко отнощение #Cussing out, дано на никой не му се налага да се сблъска с него Praynig
Разбирам, че и тяхното положение не е лесно, но когато става въпрос, за човешки живот, а не кой колко добре се е реализирал в професията си Close
   Успех и скоростно оправяне Praynig Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 3 861
Добре,че е спрял да повръща и дано се оправи бързо.
Поздрави малкия голям юнак от нас с Калоян Flutter Heart Eyes Hug

# 23
  • Мнения: 3 376
Брат ми, мъж на 30 години, преди 1 година изведнъж вдигна 40 градуса и целия се изрина... Звъннахме веднага на Бърза помощ. Гадовете мръсни ни обясниха, че не могат да пратят линейка, защото имали само 1, която при това не била в движение #Cussing out #2gunfire

# 24
  • Мнения: 7 186
Не обвинявайте хората, те не са виновни. Просто системата е тромава, не се влагат средства, няма достатъчно екипи, линейки и т.н. Аз не мога да повярвам, че екип за спешна помощ ще стои и нарочно ще се назландисва или ще си каже абе я да си изпия кафето, пък току виж ми дошъл кефа. Дори мога да кажа, че болшинството от медиците, които работят в Спешното са съвсем млади и нахъсани за работа. Те там дефакто се учат да работят и след това вече се насочват към други звена и специализират. А в София предполагам е много натоварено, особено през този сезон- на горещините.
Пък ако някой има оплаквания винаги може да се обърне към съответните органи и ще се изясни какъв е случая.

# 25
  • Мнения: 6 904
За детенцето съжалявам, че са се забавили, наистина е гадно сигурно  Sad
На мен една приятелка ми разказва наскоро, как са убили едно момче от нейния вход. Тръгвало си то от дискотека с някакво момиче и го наръгали с нож. Момичето избягало  Shocked и момчето си останало на място, нищо не може да направи. След повече от час някакъв човек го намира и се обажда на бърза помощ, но те отказват да дойдат  Shocked После човекът се обажда на полиция, те идват и извикват бърза помощ, които чак тогава благоволяват да дойдат(около 2 часа общо след инцидента). Като идват момчето още е живо, но малко след това умира от загуба на кръв, което е направо нелепо. Ако му е била оказана помощ навреме е можело да оцелее  Close

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Добре, че Жоро е спрял да повръща вече и дано скоро се почувства по-добре!!!  bouquet
А за "бърза" помощ - нямам думи... Не мисля, че ниските заплати на медицинските служители могат да са оправдание за безотговорното им отношение. По пътя на тази логика, хайде учителите да отказват да учат децата или да закъсняват за часовете си!

# 27
  • Мнения: 4 629
Имах познат лекар, който работи известно време в Бърза помощ. Може много гадно да ви звучи, но разказваше, че бързат според пациента, т.е. колкото повече годините, толкова  по-малко зор си дават.
Гадно звучи - Да! Щом за толкова малък пациенрт са се забавили час и половина значи възрастните нямат шанс  #Cussing out Налагало ни се е да ги викаме - дойдоха след8 часа гадовете  #Cussing out. Дано на никого не се налага да опира до услугите им Praynig

Радвам се, че Жорко е спрял да повръща

# 28
  • Мнения: 6 904
По пътя на тази логика, хайде учителите да отказват да учат децата или да закъсняват за часовете си!
амм, то си е така това  Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 2 958
................Пък ако някой има оплаквания винаги може да се обърне към съответните органи и ще се изясни какъв е случая.

Не. Аз просто споделих с вас,тъй като в този ранен час от  денонощието, ми беше много страшно и ме обзе ужасно безпокойство.... Sad Потърсих подкрепа във форума и я получих!Благодаря ви ,момичета  Hug
Нямам намерение да си изяснявам допълнително случая....Той си е ясен.

А иначе ,Жоро имаше следобяд Т от 37,5 до 37,0 .Но мисля ,че върви към подобрение Praynig Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт