Петиция против построяване на ЖП гара в Западен парк

  • 1 669
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Михнева пак ви разкри,а? Евала, Мизи  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 421
В отговор на всички:
не става въпрос за спирка, а за три перона, които няма как да бъдат построени на улицата, следователно ще се отнеме част от гората навътре в парка. Изсичането на дърветата вече е започнало, който не вярва може сам да провери. Второ, нима смятате, че трафика на автомобили ще бъде намален? Дълбоко се съмнявам в това, практиката показва друго. Не на последно място, в метрото сега, днес, тази сутрин - вися на вратата за да се придвижа до центъра, а какво остава, когато се качат още хора? Сега вагоните са 5 броя, в пиковите часове, но дължината на метро-станцията не позволява прикачането на още вагони.
Колкото до 2/3 от парка които се планира да бъдат унищожени, не е само заради гарата...планират построяване на мол. Мисля, че с това отговорих на повечето въпроси и коментари. Благодаря на хората, които ни покрепят! Всеки има право на мнение. Държа да отбележа, че на съм таксиметрова шофьорка.

# 17
  • София
  • Мнения: 421
За пореден път виждам желанието на държавата да направи нещо добро и пак има кой да организира протести, важното е да се рипа и рита, не е необходимо да се мисли.  ooooh!

Добро, на кого - на теб, на мен ... на децата ни? Като унищожат един парк?

# 18
  • Мнения: 2 401
За пореден път виждам желанието на държавата да направи нещо добро и пак има кой да организира протести, важното е да се рипа и рита, не е необходимо да се мисли.  ooooh!

Добро, на кого - на теб, на мен ... на децата ни? Като унищожат един парк?

Не истерясвай, моля те.
Нямаше начин просто да не бъде споменато страшилището МОЛ в такава една кауза. Ама какъв МОЛ, какви 5 лева? При положение, че наличните се чудят как ще избутат годината, кой би направил такава безумна инвестиция точно сега?
А какви са тия три перона за един коловоз?

Цитат
От НКЖИ са категорични, че ще бъдат премахнати само няколко храсти и джанки и три диви кестена, които и без това са част от сервитута на жп линията и за които е получено разрешение.
В НКЖИ недоумяват кой е излъгал протестиращите, че ще се строи гара, а не спирка. Няма да се правят сгради, паркинг и кафенета, а необслужваема спирка с един перон, два навеса и тоалетни. За повишаване сигурността ще се монтира ограда. НКЖИ ще изпълни компенсаторна програма за озеленяване и благоустрояване. За преодоляване на денивелацията между ул. "Богданци" и перона ще се изградят стъпала и рампа за детски колички и инвалиди.

Цитат
Показателно е и друго: след като са толкова убедени, че са прави, защо протестиращите отказаха инициираните от НКЖИ две срещи - насрочени за четвъртък и петък, 5 и 6 февруари?

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 17:02 от минзухар

# 19
  • Мнения: 1 910
Гарите са хубаво нещо, НО не и в парк! Sick

Ето тук има  лека манипулацийка само. Нито ще бъде в парка, нито ще бъде гара. Става дума за спирка - перон с два навеса, не за гара. И участъка не е част от парка.
Колко пътуващи ще бъдат облекчени? Колко ще бъде облекчен и безумния трафик по Борис и най-кошмарния изход на София? Това, разбира се няма значение.  Бакшишите ще останат с пръст в уста, ако спирката бъде реализирана, за тях трябва да мислим.  Подкрепете бакшишите.
Аз не мога и не искам да манипулирам по въпроса никого.

И по принцип съм за вкарването на влаковте в живота на града, когато така или иначе ЖП път съществува. Живея в Холандия и намирам кварталната гара за нещо много удобно. Тя е съчетана с автобусна спирка, на която спират автобуси, които свързват с всички други части на града и няколко съседни града (вкл. такива, през които не е прокаран ЖП път). И доста хора ползват влака - по тази или онази причина.

Последно в парк ли е или не е?

И как хората да не са подозрителни, когато се "бетонира" масово България (и София) ... наред и навсякъде за изгодата на отделни хора, а не на цялото. Не съм подписала, но това не значи, че не мога да имам мнение. И то продължава да си е същото - Гарите са чудесно нещо, НО не и за сметка на малкото останала зеленина в градовете.

p.s. "Ползвам такси само, ако си изпускам самолета". Принцип. Wink

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 17:14 от windy [YES]

# 20
  • София
  • Мнения: 421
Борбата ни продължава, моля тези които могат да ни подкрепят  Praynig

# 21
  • Мнения: X
Простете, че се намесвам в темата, не живея в Гевгелийски и няма да участвам в петицията, но може би едно различно мнение е то полза за още една гледна точка. http://svetlaen.blogspot.com/2009/03/blog-post_11.html

P.S. Блогът не е мой. Четох за този проблем първо там.

# 22
  • Мнения: 12
не става въпрос за спирка, а за три перона, които няма как да бъдат построени на улицата, следователно ще се отнеме част от гората навътре в парка.
Това е откровена лъжа. Двата перона са в сервитута на ж.п. линията. Това там не е парк.

Общи условия

Активация на акаунт