Време за отбиване? (анкета + статия)

  • 3 321
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 470
Отговорих с последната опция - на 2 годинки е и още се кърмим.

# 16
  • Мнения: 4 242
Твърдо съм за последната опция Laughing Дано имам щастието да откараме до там Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 3 061
Не искам да си поставям амбициозни цели, за да не съм разочарована после. Моят вече не иска да суче вечер - извива се на дъга, щипе, хапе. Сутрин пък не може без да си посуче - гуши се в мен и си търси зърното даже през блузата ми като пеленаче. Т.е. - от него зависи, ако утре реши, че вече не иска ОК, ако обаче иска - защо да го лишавам от тази му необходимост. Присъединявам се към мнението, че шефа е той, аз само слушам и изпълнявам!
Моят дядо е кърмен до 5год - спомня си спомня как е играел на улицата и притичвал зад портата да си цокне малко като поожаднее, поогладнее  Mr. Green този рекорд няма да го подобрявам  Mr. Green Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 6 258
Гласувах с "до две години". За мен до годинката е задължително, а след годинката - до когато иска малкия шеф. Над две години ми изглежда доста, поне засега.

# 19
  • Мнения: 3 146
Моят отговор го няма - до първи клас!

# 20
  • Мнения: 2 959
Гласувах до 2, но всичко е според Дана. Моля се само да имам мляко а ако иска и повече. През лятото е почти само на кърма и то предимно нощем, Дана ми определя режима така че всичко е според зависи при нас.

# 21
  • Мнения: 951
До 1 година.Ако мнооого му се суче-още няколко месеца,но не повече.И на мен ми се струва неуместно да се кърми(ако е реално кърмене,а не просото висене и забавление с гърдата на мама) повече от година,година и половина.А пък и нали термитът "Кърмаче" се отнася да бебета ДО 1 година.След това се води,че са малки деца.

# 22
  • Мнения: 980
До година и половина, максимум 2 ми се струва добре. Ако е по взаимно съгласие.

# 23
  • Мнения: 2 609
Мисля до годинката и може би малко отгоре,че нещо взе да суче по малко newsm78.Все пак докато тя си реши Wink

# 24
  • Мнения: 68
Доказано е, че след 6-я  месец кърмата не е така хранителна както преди това. Аз мисля да кърмая до 6 месеца, и постепенно да почна отбиване. Не бих казала, че съм пристрастена към кърменето , че да кърмя до 2 години. А не вийдам какъв би бил смисъла от това?!?
Според мен колкото по-дълго се кърми детето, толкова по-трудно се захранва с обща храна. Плюс, че почти всяка една от нас би желала да свали натрупаните през бременността килограми и едва ли се храним чак толкова хранително, колкото бихме могли да храним детето ( не с кърма). А и защо трябва да го правим толкова зависимо от майката?!?! До 6-я месец детето си взима необходимото за създаване на собствен имунитет!!!

Това е моето мнение по въпроса. Не агитирам към спиране на кърмене след 6 месец!!! Simple Smile

# 25
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
А и защо трябва да го правим толкова зависимо от майката?!?! До 6-я месец детето си взима необходимото за създаване на собствен имунитет!!!


Ами нека си готви само и да си сменя памперсите тогава, за да не е зависимо!

Но въпреки това длъжна да се съглася, че всеки си гледа детето както смята за добре  Wink

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Доказано е, че след 6-я  месец кърмата не е така хранителна както преди това.
Ей това ми е много интересно къде го прочете (кой ти го е казал няма да питам) ThinkingЗащото аз чета като луда от минимум една година всякакви материали за кърменето и в нито един - ама наистина на нито едно място! - не се споменава нищо подобно.Това,което се казва е,че след 6-тия месец вече е нужно да се започне предлагане и на други храни,защото запасите от някои вещества като желязото в организма на детето се изчерпват и само кърмата не е в състояние да му ги набави (макар че на повечето места дават,че това се случва между 6-тия и 9-тия месец).Но това няма ама абсолютно нищо общо с калоричността или хранителността на кърмата.За сравнение ще цитирам за пореден път Ива_Д с прости факти - калоричността на месното пюре за 100гр е 80 калории,а на кърмата (след 6-тия месец) за 100мл - 75 калории - фрапираща разлика,нали Rolling Eyes
Но Just a Girl е права - всеки си гледа детето както намери за добре.Коментарът ми беше просто относно неверните неща в постинга.

# 27
  • Мнения: 590

Когато родих се молех да устискам (проблеми разни) до 6 месеца, след това 9 месеца. Сега сме на 10, а Елица яде 100-150г твърда храна. От шише/чаша пие само вода по 30 тина грама. Мисля си 1.5-2 г., но без да правя планове. Когато му дойде времето ще си проличи.

skysinger,  започнах да отслабвам след като се отказах от бялото брашно и захарта във всичките им проявления. Ям достатъчно протеини, плодове, зеленчуци и малко овесени ядки, понякога пълнозърнест хляб. Дъщеря ми е основно на кърма - изглежда чудесно и е в добро здраве.  Не е необходимо да търсиш оправдания за решението си - всеки има право да гледа детето си както сметне за добре, стига да не му вреди.

 

# 28
  • Мнения: 4 629
За мен оптималното време е до годинка, но пак ще ви кажа какво мисля след 5 месеца Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 4 381
Ще се кърмим, докато момата не се откаже.
Гласувах до две год. Не знам дали ще спазим срока, но ще поживеем, ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт