Българска ли е България?

  • 1 599
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 665
Последният ми хит е Добруджански биб от Китай.
Но пък много се гордея с Българското китайско зеле.
Joy
"биб" да не би да е "боб"?


Да, ама на китайски. Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 3 835
тео7777,  малко по инерция говориш. Ставките по доходите и печабите в България са от най-ниските в света.
Така, че 'негрижещата се държава' е малко плоско оправдание в случая. Не че не е хубаво да намалеят още, поне парите да не са в корумпираната държава. Което както се сещаш няма да стане, сигурно си прочела за плана на правителството за инвестицонен отговор на кризата (хаха) т.е поредната мега-корупция. В това време народа активно го занимават с  въпроси за световнонеизвестни инсталации и репортажи за някакъв плевенски блок. Тази година от ЕС  могат да се получат 2 милиарда евро.  Реално има финансирани само за 13 ( забележи) милиона евро. Изводи лесно се правят.


Лени, да извадиш ставките на доходите от контекста на цялото, и на базата на тези цифри да се направи обобщението, че България защитава, насърчава и се грижи за развитието и оцеляването изобщо на българското производство, е същото като да снимаш един блок в Плевен (дето никога не е имал парно), някаква атрактивна част от обитателите му, как си грее ръцете на дърва, ухилени до уши, произволен нулиран брояч и една тръба. И всичко това се съшива с бели конци и се правят генерални обобщения за газовата криза в Бг и как се отразила на българите. Joy

# 17
  • Мнения: 2 018
те просто са неконкурентно способни, именно заради убийствената държавната политика спрямо тях, спрямо всяко българско производство.

Нямам какво да добавя. 

# 18
  • Мнения: 5 710
Добре де, не искате да се вадят данъците от контекст  Laughing, поне обяснете каква е убийствената държавна политика спрямо българското производство ... много общо ми звучи.

# 19
  • Мнения: 958
Лютеницата май, все още е българска  newsm78
Рядко се среща нещо наистина българско по магазините, и обикновено му се чудя, дали е качествено или не, не че вносното е много качествено.

# 20
  • Мнения: 3 835
Добре де, не искате да се вадят данъците от контекст  Laughing, поне обяснете каква е убийствената държавна политика спрямо българското производство ... много общо ми звучи.


Лени, много общ въпрос задаваш. Laughing Трудно ми е да разбера кое не е ясно, и защо се напъваме да мислим сложно, с някакви цифри, статистики и ставки. Заглавието е много правилно и казва всичко, кое ни е българското в Бг? Плодовете, зеленчуците, ядем турски боклук, при положение, че сме земеделска страна с традиции. Млякото, сиренето, месото, български ли са, не, макар да имаме големи традиции в животновъдството. Имаме традиции, защото имаме и всички природни дадености за земеделие и фермерство, и защото не сме от вчера. Имаме традиции да произвеждаме много неща, и то с високо качество, конкурентно способни на всеки пазар, имаме културата и възможностите за това. Ще ти кажа за керамиката, моята специалност, знаеш ли колко керамични школи, с каква богата история имаме? Колегите масово затвориха ателиетата си, големи ателиета, с пещи и работници, за малките като моето да не говорим. То малките е по-лесно да оцелеят някак си, но за какво, това е много трудоемка работа, с много разходи за материали и ток, не е като да седиш на бюро, а трябва да работиш за идеята, за удоволствие едва ли не. Ами много е скъпо това удоволствие, и не всеки може да си го позволи. Китайците ни смазаха отвсякъде, но кой им позволи и защо? Знаеш ли, че китайците в тяхните академии имат специалност фалшификация. И това се поддържа, субсидира и насърчава от държавата. Цялата им държава, икономика се крепи на фалшификацията. Ние можем да произвеждаме автентични, висококачесвени продукти, и от битовата промишленост, и в хранителната. Можем да развиваме и да се изхранваме от красивата си природа, от туризъм, вместо това ние я съсипваме, вече нямаме природа, имаме бетон. Е, как държавата защитава според теб българското, не само производството, изобщо всичко родно, оцеляването му?

# 21
  • Мнения: 5 710
Можем, да. Не че ти опонирам, права си за нещата, които пишеш, просто ми беше интересно какво разбираш под " убийствена държавна политика". Сега ми е ясно и няма повече да мътя водите Wink)

Общи условия

Активация на акаунт