Отговори
# 15
  • Мнения: 494
На мен лекаря ми каза, че ехографа има една седмица грешка. Ако разликата между ехографа и последмия менструален цикъл е до една седмица се приема последния цикъл. Ако разликата е по- голяма тогава термина е някъде между двете. Обесни ми, че колкото е по- напреднала бременността, толкова е по- неточен ехографа. При мен разликата между двете в -тата седмица беше точно една седмица и лекаря не променя нищо. Към края на бременността ми разликата беше станала към 2 седмица, но лекаря каза, че ехографа вече не е меродавен, защото бебетата се раждат различно големи. Иначе аз родих със секцио, така че не мога да гадая кое е било по- точно за мене

# 16
  • Мнения: 9 776
Аз не мога да съм категорична, защото първият път по цикъл ме определяха за 3 септември, родих на 18 октомври. Добре, че знаех кога точно съм забременяла, та не се притеснявах. Само докторите се шашкаха. Много ми е нередовен цикъла. По точно по-дълъг и оттам идва грешката, а тогава очевидно направо ме е прескочил с месец. Вторият път забременях, когато М трябваше да дойде точно на 28 ден, което ми се случва един път в годината /имам перфектни признаци при настъпване на овулация и оттам си изчислявам две седмици по-късно началото на М/ и това помогна за съвсем точното изчисляване на термина. Родих точно на датата. Най-сигурно е ако се знае датата на забременяването, но това може да стане най-вече при планирана бременност.

# 17
  • Мнения: 9 973
ПРМ-11.08
овулация-08.08
ехо-19.08

първия път ПРМ-09.09
              ехограф-20.10  Shocked
родих на 31.08

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 09:22 от `Деси`

# 18
  • Мнения: 1 763
По последен цикъл-11.12
Ехо-показваше между 30.11 и 07.12
Овулация- нямам идея, много нередовен цикъл
Раждане-17.12

Май всичко е според зависи.

# 19
  • Мнения: 149
Според цикъла беше на 25.10.08, родих на 24.10.08
А по принцип имам много нередовен цикъл, не знам как се получи съвпадението

# 20
  • Мнения: 2 448
Не знаех, че може да има чак такова голямо разминаване в определянето на термина , за каквото чета тук.
При мен беше лесно, защото знаех точната дата на забременяването и ехографа също потвърди този термин.

Така или иначе преносих седмица и в крайна сметка родих с операция по тази и ред други причини.

# 21
  • Мнения: 3 641
Мисля,че ехографския е по-точен. Все пак е строго индивидуално изчислението, от последняи цикъл са ориентировъчни

# 22
  • Мнения: 8 999
По ехографските изследвания е по-точен. По последен цикъл се падаше около 10ти юли, след това беше коригиран на 30 юни, още по-късно - на 25 юни. Родих на 18ти юни.
С второто дете се случи същото.

# 23
  • Мнения: 1 197
За мен най-верен се оказа този термин,който посочи ехографа.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 185
Simple Smile Май нито един, но все пак бих се доверила повече на този от ехографа!

# 25
  • Мнения: 84
хубава дилема и аз сам с подобно питане но ще се разбере скоро Wink

# 26
  • Мнения: 566
с първата бременност и двата термина ми съвпадаха ,и най интересното беше че родих точно на датата (23.06), но сега се разминават по менструация е на 13.02 а по ехограф на 23.02 ,така че като родя щве ви кажа кой е по точен в моя случай Wink

# 27
  • Мнения: 3 418
Цикълът ми винаги е бил много точен. Термина ми беше 8ми август, по ехографа също ( последния месец взе да се измества към 18 август, дори 23 август, но бебето вече е голямо в 9тия месец и ми обясниха, че е нормално). Знаех кога съм забременяла и не съм имала никакви притеснения. Родих на 29ти юли с планово секцио. Първите дни Венци имаше ниски нива на кръвната захар и ми казаха, че или трудно се е адаптирал или е незрял. Второто отхвърлих категорично, защото знам кога съм забременяла, аи ехографската снимка показваше 38 г.с. Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 30
Здравейте, точно това е темата която тормози и мен в 9-тия месец съм и ми препоръчват секцио защото съм доста дребничка, следят ме в поликлиниката до вкъщи, а съм решила да раждам в Шейново, ходих до там и там ми казаха ела на 27-ми с целия багаж да те приемем пък ще видим какво ще правим (без да ме прегледат дори, само констатираха че съм "кинта и половина" и ще се наложи секцио), само че сега съвсем съм на тръни ,за първи път ми е и всичко ми е мъгла Simple Smile)) единия ми термин е 8.04 (по ехо) а другия 17.04 (по мц) дали ще ми направят секциото края на този месец , ще ми пуснат изследвания и после ще вися в болницата докато дойде време  за секцио според късния термин или пък само ще ме разкарват с багажите за изследвания и ще ме пуснат да си чакам вкъщи... кой вариант е според вас най - реален или пък ако четат раждали със секцио мами според кой термин ви определиха дата за секциото?

# 29
  • Мнения: 9 441
Според мен по-трябва да се вярва на ехографа,защото се мери големината на плода.

Общи условия

Активация на акаунт