Как издържат бебоците на жегата

  • 2 084
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние хем се във Варна, а както знаете тук подухва по малко ветрец, но едвам издържаме. Бебо е цял ден само по памперс, и пак е вир вода. Незнам как да го оставя без пампер че много често пишка, през 30мин. долу горе. Вие какво им постилата когато са без памперс?
Инъче нощно време е само по едно тънко боди потник без завивка. Дори като ходим на разходки с количката е голиък. Но целия е вир вода особено так където се опира. И на всичкото отгоре все на ръце иска, представяте ли си обменяме си пот.  Mr. Green Мокренето с със стодена вода не помага особено и при нас, голям ужас е. Ако можеше да стои стабилно седнал, щях в едно корито цял ден да го цамбуркам или във малко надуваемо басейнче със хладка вода. А за нощно време да не говорим, по цяла нощ не спи, буди се през половин час и се налива с вода като за последно.  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 02 авг 2005, 15:59 от Tinka79

# 16
  • Мнения: 5 299
Малката спи като невиждала(незнам как го прави в тези жеги),през времето когато е будна се налива яко с вода Joy

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Пускаме климатика, пие много течности, не яде, спи повече, къпем се по 2-3 пъти на ден и поне още толкова се мием, мажа и голите места по тялото с влъжни кърпички.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Бедния ми пандишпан не търпи горещо никак, та през деня е нервозна и крива, успокоява се преди да заспи обеден сън, щото го спи в нейната си стая, където се нахожда единствения климатик. Пускам го да охлади, тя поиграва 40 минути някъде и ляга да хърка щастлива на студеното.
Спи на 24-25 градуса по 3 часа, събужда се доволна и хайде пак във фурната, щото няма начин да държа отворена детската стая с работещ климатик... Ходи гола по памперс или само по пликчета, че много й хареса да напикава килимите.  Laughing
Нощем правя течение в стаята й да се смени въздухът и спи на отворен прозорец или по потник-боди или с тънък потник и мноого тънък спален чувал, ама и той й топли.. Абе бедност бе, такава жега, 35 градуса..
Понякога сутрин правим плаж на терасата, кратък доста, щото не иска да й пече слънце  Blush и освен слънчева баня я окъпвам в един леген...И тъй, мъчения...

# 19
  • Мнения: 287
 ShockedНямам си на идея откъде се разпространи мнението, че климатиците са вредни?!... От както се е родил бебо вече година и почти 1 месец ние и лято и зима сме на климатици, е не духа директно (в случаите в които той не отива и не сяда точно срещу него) в него но винаги си играе в стаята където е пуснат климатик. Според мен това е единственото спасение в тези жеги Simple Smile

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Малката спи като невиждала(незнам как го прави в тези жеги),през времето когато е будна се налива яко с вода Joy
  И ние сме така, само дето и вода не искаме да пием Laughing

# 21
  • Мнения: 2 467
Защо да са вредни климатиците? Чакам бебка да излиза вече и ще я гледаме в стая с климатик и лятото и зимата. На мен как ми е готинко на хладничко с климатиче сега, а бебка как да я мъча?Сърце не ми дава!

# 22
  • Мнения: 271
И ние така - само по памперс, и денем, и нощем, и на разходки. Нощем с едно мъничко тънко чаршафче през кръста.
Ситните пъпчици се успокояват, ако ги мазвате с чай от лайка (по-силен, 2 пакетчета за една чаша вода) или с този чай се облива Бебка след къпане. Но после излизат други, щото горещото не свършва  Twisted Evil

# 23
  • София
  • Мнения: 3 061
А климатици пускате ли??? Аз за сега пускам в другата стая, като отварям вратите, че ме е страх да пусна в стаята на бебето.

И ние така, но само през нощта - пукаме го в другата стая, затваряме всички врати - освен на спалнята и стаята в която работи климатика (пускаме го на 19 градуса) и така спим. През деня бебо си стои на климатик без проблем, но пуснат на 25-26 градуса.

# 24
  • Мнения: 2 550
А каква е най-подходящата температура, на която да пусна климатика, за да не простудя бебето. Аз съм свикнала на 17-18 градуса, ама сигурно за бебето ще се наложи доста повече? Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 88
Тук при нас е ад и на бебчо му е много зор. Непрекъснато се поти и вече целият е в ситни пъпчици, макар че го държа гол или само по памперс... Чакаме разхлаждането... Confused
абcолютно cъщата итория е и при наc.

# 26
  • Мнения: 3 116
Ние ще търсим климатик, защото вкъщи е към 31-32 градуса денонощно, а това вече не се издържа !!!

# 27
  • Мнения: 1 541
Ние се спасяваме на Дедрариума на Витоша. Езерце, пикник маси, шезлонг за слънчеви бани на мама, сянка, 4ист въздух, цър пър по желание...  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 950
Излизаме само сутрин и се къпем по 3 пъти на ден. Почти през цялото време е чисто гола, а вечер само с боди и памперс. Давам да пие мноооого течности. Обаче жегата пак много ни мори smile3511 smile3516 smile3511 smile3514 smile3514
Според мъжа ми зимните бебета понасят жегите по-трудно - та ние сме от тях! smile3518

# 29
  • София
  • Мнения: 6 999
Трудно понася жегата малкия дзвер. По цял ден се налива с вода като камилче и непрекъснато ме дърпа към терасата, където е басейна й или към банята.

Климатиците са вредни само, когато са пуснати на много ниски градуси примерно 18-19 и се влиза от топло-студено-топло. Големите температурни разлики, защото навън е доста над 30 създават проблеми на тялото да се адаптира. Затова и моя съвет /получен от лекар/ е да няма голяма разлика м/у външната температура и вътрешната. Като влизам и излизам от магазините /нали сега са разпродажби Embarassed/ след третия ме заболява ужасно глава и как не - те държът климатиците на студено все едно сме на полюса.

Дариа вчера отказваше да слезе от колата, защото там й е хладно и приятно.

Общи условия

Активация на акаунт