А дали пък няма да объркаме сметките на политиците?

  • 1 648
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 160
Мисля, че по-добре ще изразим гражданската си позиция като негласуваме!
Тогава отпада въпросът "За кого?".  Тогава ще стане ясно, че кандидатите не отговарят на исканията на обществото и може би най-после определена прослойка политици, които само сменят имената на партиите си, но не и идеите си - ще си отиде.
Е точно затова сме на този хал  и на тях не им пука - знаят че се задоволяваме само да говорим помежду си и във форумите, а не по улиците, площадите и пред урните. Ето точно този модел : сърдити на властта и НЕгласуващи трябва да се разбие според мен. Засега нямаме за кого а само ПРОТИВ кого.  

# 16
  • София
  • Мнения: 160
Ама разбираш ли, че няма такова нещо като негативен вот.
Ще им покажа, че не ги искам и ще вкарам в Парламента други, които не искам?  Thinking
Е точно заради това пиша тук- трябва да се почне отнякъде и почваме от "другите", които не искаме и така до..... момента когато почнат да се съобразяват с нас. Днес сутринта чух по телевизията нещо което много ми хареса : Вежди Рашидов каза : "...На нас сега ни трябват идеалисти и експерти!". ТОЧКА. Точно и ясно. А иначе : Гражданска позиция "СЪРДИТ И НЕАКТИВЕН" вече ми омръзна и искам да направя нещо за себе си.. ей-така да не ми е гузно ако отново /недай Боже/ ме управлявят пак същите! Искам вече да участвам активно ЗА ПРОМЯНА на ситуацията! Писна ми да се оплаквам само че не съм добре.... А какво направих за себе си? За детето си? За другите? За България? Някой друг пита ли се?

# 17
  • София
  • Мнения: 7 992
Според мен негласуването води до все по-задълбочаващ се проблем с липсата на сериозни изборни кандидатури. Факт е, че в България политическите фигури са много слаби, но за това много допринася и апатичното състояние на електората. Няма как да се роди политически лидер, при положение, че конкуренция няма, а конкуренция няма, защото изборите никого не вълнуват.

# 18
  • София
  • Мнения: 160
Според мен негласуването води до все по-задълбочаващ се проблем с липсата на сериозни изборни кандидатури. Факт е, че в България политическите фигури са много слаби, но за това много допринася и апатичното състояние на електората. Няма как да се роди политически лидер, при положение, че конкуренция няма, а конкуренция няма, защото изборите никого не вълнуват.
Ако имахме поне гражданско общество нямаше да имаме липса на сериозни изборни кандидатури-така е по цял свят /нормалните държави визирам/. Проблема е в нас самите. Какво се случва в една Гърция например - едно нападение над българка ги активира и почнаха протести и митинги и всичко необходимо да се чуе и разбелре че не са съгласни с това! Подкрепиха ги много обикновени граждани които нямат нищо общо с камериерската работа и нейния синдикат. За тях да посегнеш на синдикалист е нещо НЕодобряемо и те го показаха. А на нас може всичко да ни случи и няма да излезем да подкрепим нито себе си дори, а камо ли друга/чужда кауза. Там е разликата - в обществото и неговата активност.

# 19
  • Мнения: 2 388
Откакто имам право винаги съм гласувала.

# 20
  • Мнения: 625
   Трябва да се гласува , точно така мисля и аз!!!Лично мен ужасно ме дразни факта, че стигнахме до там / с негласуването си!/ ДПС да създава правителство в България  Shocked Не се ли стряскате от този факт?! Не се ли дразните ,че зависим от тази партия, от благоволението и , и интереси някакви , далеч от тези на народа. Ходи ли ли сте скоро в някоя земеделска служба, в скоро време може и да се наложи да науча турски език ,за да се разбера със служителите там  ooooh! Значи ,ако всеки българин беше отишъл да гласува, няма значение за коя партия, дори тази с никаквия шанс да влезе в парламента, нямаше да стигнем до тук!!! Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 160
Дива-не  разбирам те за ДПС /аз категорично съм против всякакви етнически партии/ но и на техния електорат не му е лесно - повярвай. Допреди една-две години и аз не бях наясно с техните мюсюлмански работи, но сега съм доста по наясно - и тях ги мамят по същия начин като нас...преди избори. Вече познавам български мюсюлмани и знам доста неща за това как ги манипулират. Тези хора /повечето от тях/ са много, много работливи, бедни, скромни, в много случаи доста по-честни от нас , и ДПС точно така /чрез религията/ ги манипулира - обещават им примерно да асфалтират улицата пред джамията /в някое малко и бедно селце/ и хората гласуват за тях, обещаното естествено не се сбъдва .... и сега са в нашата ситуация - и те не знаят за кого вече да гласуват. А иначе и в тяхната религия има аналози на нашите божи заповеди и с малки разлики ценностната система е същата, но те са по-дисциплинирани и си спазват каноните а ние ходим на църква само по Великден и пускайки 50 ст. в дискоса се чувстваме чисти и безгрешни.... Та отново на въпроса - и те като електорат са лъгани много време, и те нямат алтернатива, а на всичко отгоре и една немалка част от българите ги  мразят/тези които са податливи на манипулации свързани с насаждане на етническа омраза/ .... и те какво да правят?... къде да отидат? ... България е и тяхна родина. В 21 век не бива да допускаме темата "религия" да ни разделя....

# 22
  • София
  • Мнения: 2 428
Всъщност аз също винаги гласувам и апелирам да се гласува. Поради две много прости причини. Първата е,че при гласуващи около 30% от имащите право на глас поне 10ина депутата се вкарват с плащане на гласове, защото така се плаща на по-малкох ора. И втората - ако отидат до урните да речем 1млн и от тях 25% гласуват за БСП примерно, то БСП имат 25%. А ако отидат 2млн, електоратът на БСП пак си е горе-долу същия брой хора - тогава стават 12,5%. Взимам БСП за пример, за да не го обръщаме на етнически спор. Нопринципът есъщияизатях - и дветепартии имат твърд електорат и колкото по-малко хора отидат да гласуват, толкова повече проценти взимат те.

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Има и един друг въпрос - за кого да гласуваме.
Много точен въпрос
И аз това питам.

# 24
  • Мнения: 19 302
Само не ми е ясно за каква кауза да гласуваме и за кого? Може би има смисъл да се гласува за когото и да било против ДПС.
Като гледам как всичко отива на развала в тази държава, нямам желание за нищо. Като изключим краткото подобряване на ситуацията малко преди и след като ни приеха в ЕС, сега пак всичко е тръгнало надолу.
Навсякъде фирмите са рекетирани и човек нищо не може да направи.

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Скоро четох в едно европейско издание, че по това колко процента от населението гласува може да се прецени колко е добре една държава. Хората в държавите където всичко си е наред не гласуват, тъй като имат доверие на властта и се занимават с по-приятни дейности - пазаруване, почивки, ходене на кино и т.н. Та се замислих, че явно ние сме си много добре щом не се интересуваме кой ще ни управлява.
Аз лично откакто имам право на глас, си го ползвам винаги.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никой не може да ме убеди, че трябва да гласувам за някого, когото не харесвам. Няма такава причина просто.
Никакви сметки не можем да объркаме. Познавам хора, в това число и майка ми, които години наред са гласували за едни и същи, но сега няма да гласуват.

# 27
  • Мнения: X
Ами не виждам смисъл да гласувам - защото от предложените ми не искам НИКОГО. Ако искате да объркаме сметките на политиците трябва да съберем подписи за промяна на закона - да се въведе мажоритарен вот - да можем да избираме личности - а не партиите да си гласят хора които само да вдигат ръка както им заповядват - това е - просто и логично - аз мисля, че само така може нещо да се промени - ТРЯБВА ДА ГИ ПРИНУДИМ ДА СВИКАТ РЕФЕРЕНДУМ И ДА СЕ ПРОМЕНИ ЗАКОНА, НАЧИНА НА ГЛАСУВАНЕ - А ЗАЩО НЕ И ДА СЕ НАМАЛИ БРОЯ НА ДЕПУТАТИТЕ!!!
Тогава наистина ще им объркаме сметките, но ако си чешем тука езиците - нищо няма да се получи. Пак ще е същото и същите мутри ще ни се присмиват от Парламента.............

# 28
  • София
  • Мнения: 160
Ами не виждам смисъл да гласувам - защото от предложените ми не искам НИКОГО. Ако искате да объркаме сметките на политиците трябва да съберем подписи за промяна на закона - да се въведе мажоритарен вот - да можем да избираме личности - а не партиите да си гласят хора които само да вдигат ръка както им заповядват - това е - просто и логично - аз мисля, че само така може нещо да се промени - ТРЯБВА ДА ГИ ПРИНУДИМ ДА СВИКАТ РЕФЕРЕНДУМ И ДА СЕ ПРОМЕНИ ЗАКОНА, НАЧИНА НА ГЛАСУВАНЕ - А ЗАЩО НЕ И ДА СЕ НАМАЛИ БРОЯ НА ДЕПУТАТИТЕ!!!
Тогава наистина ще им объркаме сметките, но ако си чешем тука езиците - нищо няма да се получи. Пак ще е същото и същите мутри ще ни се присмиват от Парламента.............
Мисля че това с рефендума няма да стане защото не им отърва на сегашните управляващи да го свикат/решението за референдум е в техните ръце/ и не им изнася /не им се пуска властта  #Cussing out/ И аз мечтая да гласувам за Личности  Joy А за подписка за промяна в закона не съм чула да има, но ако има първа отивам  Grinning да се подпиша. 

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Референдум може да се свика и със събрани подписи. Последно останаха ли 600 000 подписа или ги намалиха?

Общи условия

Активация на акаунт