Контакт с мъртви хора?

  • 127 616
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 ooooh! Вие ме разбихте. Не че не вярвам в силата на мисълта и в безсмъртието на душата, ама това ми се струва страшно.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не вярвам.

# 17
  • Мнения: 3 675
Гледам сериала, но в такива работи не вярвам.Иначе Мелинда добре се справя, но това е само филм.

# 18
  • Мнения: 0
аз съм доста скептичен към такива неща, но съм чел книгите на Джеймс Ван Прааг,
1.Разговори с небесата и
2.Докосване до небесата
винаги бих ги препоръчал особенно на хора, които са загубили близки или просто ги е страх,
след това човек се чувства толкова свободен, автора му отнема страха от всичко, внушава доверие в живота.
Освен това е продуцент на шепот в отвъдното, незнам как точно се превеждаше на български, гледам сериите на английски.
Носи му се славата като един от най добрите медиуми в САЩ.
Жена ми повече книги чете за такива работи, но по принцип от психолози, или университети с доказателства,
например че след смъртта душата се засилва със скорост по голяма от тази на светлината и оттам и видението с тунела за който доста хора разказват.
Друго което си спомням в момента е опитът на един психолог Др. Raymond Moody, със опитите му с огледални стаи, има и книги, може да се види в google.
Жена ми ходи при психолог, който чрез един вид медитация, може да те върне в предишни животи, не си заспал, напълно си в съзнание, даже може и да пишеш на лист хартия, всичко се записва на диск. През това време виждаш картини, описваш ги, психолога нарочно те пита и за най малките подробностти които виждаш, имена , дати, за да може после ако имаш желание да ходиш по музеи или във архивите да търсиш и проверяваш това което си видял. Все пак на празни приказки, никой не вярва, и всеки търси доказателства, които може да види с очите си, иначе е загуба на пари и време.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Аз вярвам, че има хора с такива способности, но също така знам, че това не се препоръчва според Библията.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
svetla и аз съм го чувала това,не не за Библията,а че просто не е хубаво да безпокоиш мъртвите Peace
Chris_379 това звучи много интересно за психолога

# 21
  • Мнения: 846
Да предположим, че духът не умира заедно с тялото, но за какво са им на мъртвите храна, дрехи и разни материални неща, които се носят на гробищата? На мен това не ми се връзва.

Аз съм чувала, че като умреш все още ти липсват неща от реалният ти живот, привързан си един вид. Аз вярвам, в такива неща, но освен Ванга не съм чувала за никой друг, който да го прави.

# 22
  • Мнения: 2 375
Да предположим, че духът не умира заедно с тялото, но за какво са им на мъртвите храна, дрехи и разни материални неща, които се носят на гробищата? На мен това не ми се връзва.

Аз съм чувала, че като умреш все още ти липсват неща от реалният ти живот, привързан си един вид. Аз вярвам, в такива неща, но освен Ванга не съм чувала за никой друг, който да го прави.


Доказано е, че душата ни тежи 22 грама.
Аз от много хора съм чувала, че на сън, някой близък мъртъв им е искал различни неща, да му занесат на гроба.
Аз пък като бременна на сън видях и двете си деца и още преди да ми кажат, вече знаех пола им.
пп. Щом се страхуваме, значи вярваме.

# 23
  • Мнения: 0
незмам дали сте гледали филма Медиум със Алисън Дюбоа, по истински случай е,
а самата  Алисън Дюбоа (Allison Dubois ), която пише книгата и разказва в нея случки от живота си, работи в реалния живот във криминална полиция Аризона. Филма е номиниран със Еми и Златния Глобус. Дарбата и е помогнала за разкриване на много престъпления както и спасяване на хора.

# 24
  • Мнения: 0
забравих да добавя, че бях прочел едно изказване на медиума Джеймс Ван Прааг,
че колкото повече един човек е скептичен към медиумите и колкото е по здраво стъпил на земята, толкова по добре за него.
Както и че човек когато реши да отиде при такъм медиум, не трябва да дава никаква информация за себе си, или кой е починалия,
само така може наистина да разбере дали не си има работа със шарлатани и измамници, живеещи на гърба на тъгуващите. Телефонни номера също трябва да се избягват да се дават, за да не може да се провери в указателя. Винаги трябва да се търсят истински доказателства, като точни описания, неща които никой не знае за теб и т.н.

Иначе ми е по интерестно да чета книги или доказателства от университети, или предавания по телевизията, някак си са ми по достоверни. Изказванията на Айнщайн също са много интерестни.

# 25
  • Мнения: 112
Аз вярвам, че има хора с такива способности, но също така знам, че това не се препоръчва според Библията.
Ако наистина контактуваха с  хора/ духове на умрели/ Бог  едва ли би го забранил.Опасността идва от там, че тези духове не са на  умрелите, които  призоваваш.По простата причина, че веднъж умрели, те  нямат вече достъп до  материалния свят.Даже и да  искат, не могат.Едните са  в ада, а другите в рая.И помежду тези две места  също няма мост.Каквото е имало нужда да се знае за отвъдното, Бог го е  обяснил на хората  по много начини.Но, разбира се, това не ни стига, ние искаме да пипнем, да видим, и то сами, да се опарим с други думи.И тука е мястото на исконния  враг на хората и Бога- дявола.Какво по-лесно от това  да  употребиш човешката болка, мъка или  любопитство, за да го унищожиш  дадения човек.Говори му , представи му се за баба му, за майка му, за  пра-пра родител.Ние сме сантиментални същества и наивни при това. А нима за дявола е трудно  да ни залъже- изобщо никакъв проблем, за него, или за  неговата "свита".Като се има предвид, че той е бил дъ бест ъв ол, диаманта в короната , най-главния от всички  ангели, най-умния, най-красивия.Той е  бил  този, който  е вървял пред Бог  за да Го прославя  и да прогласява Неговата  слава и съвършенство. Преди да се възгордее...Та за него да знае  подробности от живота на всеки един не е нещо особено.И той ги използва, за да заблуждава.А когато му вярваме, ние го допускаме/него или  някой от неговите/  до себе си, в  ума си, в  нас самите.И оттам нататък е въпрос  на време да ни  тласне  в желаната от него посока и да ни погуби.Всъщност  слушайки го и вярвайки в  лъжите му, ние  направо му поднасяме душите си на тепсия.  Ето от това иска да ни предпази Бог и затова в Библията има изобилие от забрани да не се доверяваме на  врачки, астролози, баячи, магьосници, говорещи с  духове на умрели хора  и пр.То не е защото Бог се чудел какво да ни забрани, а  за да ни предпази, защото ни обича.

    Ето защо аз не вярвам , че  има хора, които действително контактуват с духовете на мъртъвците.Както не вярвам, че има  духове наоколо, т.н.р.п ризраци.Но пък вярвам, че има ангели и демони и човек много трябва  да внимава с кого се забърква.Както  казва Бог- Хората Ми умират поради липса на знание(информация)

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Наскоро бях на погребение -обясниха ми че душата напуслакала тялото на 40тия ден и затова било много важно да се правят 40.
А според филми и книги душата напускала тялото в момента на смъртта. Кое е вярното ? Вярвам съществуването на душата

# 27
  • Мнения: 2 448
Не, не вярвам.
И в безсмъртието на душата не вярвам.

# 28
  • Мнения: 0
Lei@  много песимистично изказване, мисля че човек не трябва да бъде чак толкова религиозно настроен,
все пак да не забравяме че оргиналната библия е била много пъти преписвана от различни “пророци“ и по този начин на много места се е стигнало до недаразумения и дори противоречия. А и да не забравяме че на света има и будисти и др. и всеки вярва в нещо друго, например прераждане.
На мен ми е по лесно да вярвам на неща които са доказани или професори и учени работят за разрешаване на мистерията.
Имаше предаване, където лекари и психолози правеха запитвания на деца, които са преживели клинична смърт.
Сещам се в момента за едно дете пострадало при катастрофа, било е заедно със братчето си и майка си, които са починали при катастрофата, но по пътя за болницата а не в колата, и детенцето като се събудило, разказало че ги видяло и описало даже последните мигове от живота им, но не знаело че са починали, били са в различни линейки.
Били са разпитвани повече от 10 000 пациенти, но от различни доктори във различни държави, след това резултатите били сравнени.
Абсолютно никой не е споменал и дума за ад или такива простотии, напротив разказите на всички били във много отношения подобни. Повечето разказват за красиви паркове, красива растителност, много нежна музика, която не могат да се сравни със земната, абсолютно спокойствие красота и чувство че си си у дома.
След това имаше един професор, който се занимава чрез електромагнитни лъчи описва спектъра на аурата на човека,
и той разказа че негативната енергия си я правиме сами, но е и нормално защото живееме  свят на поларитети, тоест положително и отрицателно, не навсякъде в космоса е така, но за да се опознае положителната, трябва да се види и негативната.
Във космоса или на земята има много неща, които с просто око не могат да се видят, например различните клетки, микроби, бактерии, но те все пак съществуват.
Все пак сме напреднала цивилизация и нещата би трябвало да се представят малко по научно.

# 29
  • Мнения: 0

сега се сетих и за още нещо, няма нищо общо със темата, ама все пак да споделя.
Както всички знаеме, допреди 15, 20 години всички бяхме убедени, че нашия свят е триизмерен , тоест дължина, ширина и височина,
тоест обема на на предметите, но след това учените доказаха, че все пак сме 4 измерение, тоест времето.
И заради това се започнаха да се правят още повеще експерименти, и пак учени успяха да върнат частичка светлина във 10 на стемен минус 15 назад във времето, или така наречената фемтосекунда, и със това се доказа и четвъртото измерение.

Общи условия

Активация на акаунт