Отговори
# 45
  • София...........
  • Мнения: 955
И така , докато пропуснах да се разпиша в една-две темички Embarassed освен прибиваването си предимно в Ла Редут (тя Ивка ме издаде малко Hug Wink ), ходихме  за няколко дни на Мальовица - естествено с бебко. Изкарахме си страхотно...... Е понеже нямаше как всички да караме заедно ски ( някой трябваше да гледа Ясен) моя светлост карах втора смяна - следобяд Wink

Ясен постоянно иска внимание (не иска сам и за миг да стои), все да ходи за ръчички (боли ме кръста...) и всичко трябва да се види, пипне и евентуално хвърли. Голяма страст са ни всички чекмеджета и шкафове Cry......... Давайте идеи, че няма спасение особено за чекмеджетата. Уж купих едни приспособления от Джъмбо, но то пак се отваря малко (5-6 см.) и достатъчно малката бебешка ръчичка да бръкне и вади каквото хване....
Смяната на памперса е мисията невъзможна винаги с нещо, което да го заинтригува поне за малко като междувременно той си виси надолу с главата и трае минимум 10 минути...
Имаме си още две зъбчета (горни) и сме 4-ри зъби Wink
Когато му кажа да ми покаже в книжката кончето, маймунката, кравичката, кученцето или патето ми намира страничката с даденото животинче и тупка по картинката с ръчичка.
Когато пуснем музика и му кажем да танцува пада голямо подрускване и поклащане. Намигаме , но с двете очички едновременно и още много номера , за  които баткото има много голям принос.
Лека нощ и обещавам да съм по-редовна вече Wink свършиха намаленията в Ла Редута Embarassed

# 46
  • Мнения: 326
Добро утро!

Да почерпя за 11-тата месечинка на моята Али!

# 47
  • BG
  • Мнения: 1 900
Добро утро,
                      Честита месечинка на Али и на всички останали дечица!

# 48
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте, мами и бебчовци!  Hug
Честити месечинки на всички порастващи бебешоци! Тази е последната месечинка, вече ще бъдат 1год и ... месеца  Heart Eyes
Все не ми остава време да се разпиша, влизам да чета по малко, но не успявам редовно  Tired Йоана е със сополи, течат обилно и е много кисела, иска постоянно да е у мен. Нещо и апетит няма, вчера изхвърлих половината ядене от кухнята.  Confused Иначе вече ходи по-стабилно и по-продължително. Със смяната н апамперса се спряваме (засега) нещо се е кротнала и като й говоря, мирува докато приключим процедурата. Показва колко голяма ще порастне, много се радва като се крия и показвам... не се сещам вече, номера доволно.
Поздрави на всички и приятен ден!   bouquet

# 49
  • Мнения: 326
Момичета, гледайте Часът на мама, ще дават подробности по кандидатстването в ДГ.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 123
добро утро! Hug

Честити месечинки на Дея-на  мама *Марги,Алис-на мама Roniboni,Даниел – на мама kokolina,Мартина-на мама sevi_,Петър на мама simplyaven!

Ники,Гале
,много сладки розови кукли имате. Heart EyesНаправо съжалихме с Жори,че не сме били в тази прекрасна компания! Hug

Пепе,да ти е жива и здрава мама ,много години още да празнувате и на много внучета да се радва!  bouquet

Jo-Jo 7,да се оправя бързо Йоана!

Мами,още ли давате на децата само бебешки бисквитки.Аз още не мога да влеза в час тук , какво и къде се продава и намерих само едни бисквити на Хип - бая скъпи и едни Плазмон.
А кремчета тук ,какви има -аз видях само на Нестле едни ,дето са като кисели млекца с плод.
И за кухнята искам да питам - какво трябва да съм въвела ,за да го запиша.От месото съм въвела - заешко,пуешко,пилешко,телешко.Давам и жълтък.Прясно мляко не съм въвела ,а кисело - само с тези кремчета на Нестле.
А в каква форма е храната -малко поне по-дребни ли са месцата и зеленчуците,че Жори още не яде много едрите парчета.

Весел ден! Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 520
Честити месечинки на днешните порастнали бебоци!!!
Зори, добре дошла и от мен! Как е малкия Жори?

И аз обещавам да съм поактивна вече, след като свършиха намаленията в Ла редут   Embarassed
Аз давам вечер в хумана по една бишкотка на Плазмон. И ние постоянно искаме на ръце, пищим, почти не се заиграва сам, само отваря шкафове, иска да пълзи, да натиска по клавиатурата.........с една дума нищо не мога да свърша. Реши да започна да си опреснявам английския и да запиша следващо ниво, но нещо не се получава, все някой реве и иска нещо вкъщи. Какво давате освен попара сутрин?
Лек ден!

# 52
  • Sf
  • Мнения: 978
Добро утро!
Нефертити, честито ти мало съкровище! Да сте здрави и да се гушкате скоро вкъщи!
Честити първи годинки на Лили и Теди!
Честити месечинки на месечинковците!
Зори, добре дошла отново в България!
  bouquet  bouquet  bouquet

Марги, много се смях на вашите баби!  Laughing
За носенето на ръце - Лиза редовно си я разнасям по улиците, често сме без количка. Опитвам се и работа да свърша, когато я извеждам, а не навсякъде мога да отида с количка. Лиза е 10 кила вече с дрехи, но понатрупах мускули и не ми тежи, доста километри навъртаме така. Вкъщи я нося по-рядко, тя сама си се предвижва където й трябва.

Аз тъкмо си бях уредила въпроса с детегледачките и сега пак се гледаме сами - голямата ми щерка е с варицела, а и двете гледачки са с деца вкъщи, та изчакваме засега. Дано Лиза не се зарази, че тогава не знам.  Sad

# 53
  • София
  • Мнения: 128
Зори и аз , точно щях да питам за бисквитите , защото на плазмон давам 7 лв и тя ги изяжда много бързо - за закуска давам мляко с плодово пюре и бисквити. Има едни  кики -бебе - турски яла ги е при баба и , но аз не ги намирам. Сутринта и дадох за първи път от бисквитите на Закуска. За кухнята трябва всичко да си въвела, специално за държавните, а и за частните ако не е диетично менюто. Правят заливки с яйце и мляко и слагат прясно мляко в кремовете. Аз затова все още поръчвам от Ози диетичното меню и съм много доволна. Слагат много месо и накъсано на много дребно и всичко е ситно нарязано. Кремове не давам и кисело мляко също , така че по този въпрос незнам

# 54
  • Мнения: 33
Добро утро на всички !!!
Честито на всички месечинки!!!  newsm51
Кажете ми вие как мерите температурата на вашите бебоци ? newsm78Мисля че се разболяваме и ние   Cry

# 55
  • Мнения: 1 710
И ние завидяхме за срещата на Бела и Ванаса. Виждам, че добре сте си изкарали, браво.
Зори, педи ми каза да давам бисквити "Закуска" без какао. Кремчета /йогурти/ съм виждала и на Нестле, и на Хумана.

Хайде чао за сега от мен, защото моята лигличка иска да я взема на ръце и като вижда, че не реагирам на дърпането на панталона ми, започна да реве не на шега.

# 56
  • София
  • Мнения: 565
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ!
Нефертити, много се радвам, че се разписа! Дано скоро  с Митето да се гушкате вкъщи и да се радваш на едно здравичко, пухкаво бебче!
 Гери, аз меря в дупето. Вадят се 5 деления. Например, ако си измерила 37,5, реалната температура е 37. Но ако седи мирна бебка, най- добре си е подмишницата.
 Зори, аз давам об. бисквити на Нестле. Скоро мисля да пробвам и Закуска и CICI BEBE. Има с мляко и с банан и са много вкусни.
 Марги, и аз много се смях на тия баби. Винаги има такива по градинките- вечното присъствие. Седят по пейките и дават акъл.  Mr. Green
 Пепе, да е жива и здрава майка ти! Да дочака и стотния си юбилей и още внуци, за да им се радва!
 Кики Ники, страхотна компания си имате вие.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте!
За бисквитите - аз давам "Закуска" в кисело мляко или АМ, защото по-добре се разтварят и обикновенни бисквити на Победа за гризкане. Според мен отдавна са големи вече за бебешки бисквити. Аз ги давам от 7 мес.
За кухнята - спокойно можеш вече да въведеш вече обикновенно кисело мляко, прясно само варено в кремчета, грис и др такива, като в началото го разреждаш с вода. Застройка с цяло яйце също трябва да се въведе според мен, въпреки че по принцип не е редно толкова рано, ама в ДК никой няма да седне да ти дели белтък от жълтък. И ако имате някакви плодове и зеленчуци, които още не са въведени също. Абе с две думи вече могат да ядат всичко освен мед, неварено прясно мляко и яйчен белтък малко под въпрос.
Като всичко това естествено си е мое мнение, знам че не всички ще са съгласни. Виж в подфорума за храненето има доста теми за ДК и сама прецени.

# 58
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
добро утро от нас!
Пепе, да ти е жива и здрава майчицата и да не спирате да я радвате  bouquet
Честити месечинки на дечицата!
Зори, аз давам Плазмон, Хип са доста твърди и ме е страх, давам и Закуска.
Плодови кремчета има на Хумана, Нестле, Бебивита и други. Йогурти само на Нестле съм виждала. Аз давам Данонино.
Болничките да оздравяват бързо Hug
За термометъра - ние взехме инфраред, който мери от разстояние понеже на Виктор не може по никакъв друг начин да се измери температурата, но дано не се налага ползването му..
Ники, Гале и малки принцески, прекрастни сте на снимките

# 59
  • Мнения: 575
Здравейте.
Ние се върнахме от разходка сега Sunglasses
Зори, в нашата кухня не слагат застройки. Десертите ги правят с прясно мляко, но аз взимам само супата и основното. Режат на ситно доста, но пак не е достатъчно и пасирам. Според мен си въвела всичко необходимо за да го запишеш. Аз също не бях въвела риба, но я въведох с кухнята, няколко пъти имаше.
Бисквити, рядко давам, но иначе съм давала всякакви, и Хип и Плазмон и Чичи бебе, те наистина са много вкусни, и обикновените с масло на Нестле и Закуска.
Кремчета от сорта на плодови млекца аз взимам на Милупа, на Хип и на Бебевита май имаше. А тия на Нестле, крем с ванилия и т.н. много ги харесвам Simple Smile, а Али не ги яде.
geri008, аз я меря подмишничката, слагам термометъра гушкам я за 2 мин. и й отвличам с нещо вниманието.

Нефертити, добре дошла  bouquet Чакаме с нетърпение и Димитър да се прибере при вас Hug

Общи условия

Активация на акаунт