Сега пък поликистозни яйчници!Дали въобще ще имам дете!?

  • 5 859
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 613
Момичета, здравейте
Извинявам се, че нахълтвам в темата, но я използвам да попитам това, което ме тревожи...
Накратко- преди години ми откриха поликистозни яйчници, изписаха ми противозачатъчни и понеже тогава още не мислех за забременяване си ги пиех, до мига, в който вече бебето стана мечта, тогава доктора ми каза- сега яйчниците се чисти, спираш хапчетата и действате, защото после може пак да се появят кистите и да няма овулация, ако това стане, ше предприемаме други стъпки...е, имах май късмет, защото забременях на третия месец като спрях хапчетата, явно още съм имала ову- сега имам дъщеричка, но се замислих- може би сега след раждането ще се възобнови този проблем с кистите Rolling Eyes а понеже и кърмя, няма как да пия хапчета.....а и имам качени доста килограми от бременността.....много ми е притиснено дали няма пак да се появят тъпите кисти Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 130
ооооооооо незнам newsm12,но наистина не хормано толковаобилен мензис.Попринцип така ли ти тече всеки месец?


 Cry Последните три менструации са ми обилни.Преди пък ми идваше на две седмици заради зацапването(ми траеше по 10 дена и нещо),сега поне нямам зацапване.Абе някакъв ужас съм  ooooh! предполагам че от кистите така ми стана..ама нали това беше идеята с Дуфастона(11 дневен курс по 3хапчета)..за какво?Да цапам пода с кръв  Cry Седя като кукувица сама и си блъскам главата в стената какво става с мен и ПАК да ровим и търсим за нов лекар с майка ми. CryПреди да забременея нямах никакви проблеми с цикала си и менструацията.Нещо се обърка в мен..

Сканирах си снимките от екографа...ама незнам как да ги кача,та да ги видите.Искам да чуя какво ще кажете и вие! 
                                                                      Цунки от мен Hug
знаеш ли че сега аз се сетих че и аз ляото 4 месеца ми идваше по 2 пъти в месеца и по много,но аз не съм пиела тогава нищо,а следващият месец ми течеше 25 дни и се оказаха на хоризонта пак кистичките. smile3518бихте посъветвала по скоричко да се обърнеш към друг специалист и да решите какво да правите.      За каква снимка казваш че искаш да сканираш?

# 17
  • Мнения: 212
Здравейте момичета.И аз ще се вмъкна в темичката Simple Smile
Имам поликистозни яйчници и също пия Дуфастон,заедно с Метформин и Преднизолон.
Чела съм доста противоречиви мнения за Дуфастона и ми е интересно според вас той пречи ли на бебеправенето Confused

# 18
  • Мнения: 130
за Дуфастона има доста немички са се изписали,на всеки деиства различно,те май на всеки го исписват този ДУФАСТОН.ЗАЩО ЛИ???????? newsm12

# 19
  • Мнения: 212
Наистина mimmm който не се е сблъсквал с проблема той не е пил Дуфастон newsm78
Има толкова много писано за него,че взех да се чудя вече #Crazy

# 20
  • Мнения: 130
 newsm17 да така е дано да ти погне

# 21
  • Мнения: 2
zdraveite,v momenta piq qsmin za premahvane na kistite,i ve4e mi te4e celi 15 dena,iskam da mi kajete dali tova e normalno i kum koi da se oburna.6te poludeq ve4e iskam da znam za6to e taka.

# 22
  • Мнения: 212
zdraveite,v momenta piq qsmin za premahvane na kistite,i ve4e mi te4e celi 15 dena,iskam da mi kajete dali tova e normalno i kum koi da se oburna.6te poludeq ve4e iskam da znam za6to e taka.
15 дни Shocked надали е нормално. Консултирай се с лекар,защото какъвто и съвет да ти дадът от форума на дали ще ти помогне повече от лекарското мнение Peace

# 23
  • Мнения: 975
Здравейте момичета.И аз ще се вмъкна в темичката Simple Smile
Имам поликистозни яйчници и също пия Дуфастон,заедно с Метформин и Преднизолон.
Чела съм доста противоречиви мнения за Дуфастона и ми е интересно според вас той пречи ли на бебеправенето Confused

Не пречи ,напротив подпомага  лигавицата на матката за имплантацията на евентуално оплодената яйцеклетка.
miskata89 ,консултирай се с лекаря си,и на мен ми се струва не нормално.

# 24
  • Мнения: 212
Пантерка дано да е така   bouquet дано да се похваля с добра новина скоро Hug

# 25
  • Мнения: 7
Ралче, моята история е идентична с твоята. Пих 2 години противозачатъчни заради поликистозни яйчници. След това ги спрях с цел забременяване. За щастие се получи и на третия месец бях бременна. Но същевременно с това бях започнала някаква диета, бях свалила много килограми, имам чувството, че това помага много при поликистоза. Нали един от страничните ефекти на това заболяване е затлъстяване. Има и много други момичета, които при диети са успели не случайно. Сега след раждането една сутрин получих страшни болки в областа на яйчниците, неуписуеми. Разбрах, че пак са кисти. Имах кръвотечение 15 дни, но сега пък закъснява. Така че явно проблема си стои и трябва доктор. Но все още нямам време покрай малката.

Тилия, виждаш, че с поликистоза  е възможно да забременееш. Написах това, за да ти дам кураж. Знай, че ще успееш, само трябва да вярваш!  newsm53

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 23:44 от danilusi

# 26
  • Мнения: 60
Ралче, моята история е идентична с твоята. Пих 2 години противозачатъчни заради поликистозни яйчници. След това ги спрях с цел забременяване. За щастие се получи и на третия месец бях бременна. Но същевременно с това бях започнала някаква диета, бях свалила много килограми, имам чувството, че това помага много при поликистоза. Нали един от страничните ефекти на това заболяване е затлъстяване. Има и много други момичета, които при диети са успели не случайно. Сега след раждането една сутрин получих страшни болки в областа на яйчниците, неуписуеми. Разбрах, че пак са кисти. Имах кръвотечение 15 дни, но сега пък закъснява. Така че явно проблема си стои и трябва доктор. Но все още нямам време покрай малката.

Тилия, виждаш, че с поликистоза  е възможно да забременееш. Написах това, за да ти дам кураж. Знай, че ще успееш, само трябва да вярваш!  newsm53


 Благодаря ти миличка!От твоята уста в Божийте уши! Hug

# 27
  • Мнения: 131
Относно Дуфастон-а и каквито и да било други хапчета, със или без странични ефекти, моето мнение е, че трябва да се пият, поне за периода, за който е назначено лечението, защото понякога организма реагира не нормално преди да почне да се оправя.
А за свалянето на килограми, на мен лекари са ми казвали, че ако се свалят 5 - 10% от теглото това може да подейства много благоприятно за премахването на кистичките

# 28
  • Мнения: 838
С поликистоза може да се забременява, но всичко е индивидуално.

# 29
  • Мнения: 943

и аз за съжаление се вмъквам в темичката. Днес бях на преглед и според моята докторица се касае за поликистозни яйчници. Това ми е преглед след 2 - ят цикъл след кюртажа ми - февруари месец.а След първият цикъл ходих на фоликуметрия и си имах доминантен фоликул , и въобще не споменаха нищо за увеличени яйчници и т.н. Сега ми е пуснала хормони и като ми дойде ще дам кръв ,за да видим дали в крайана сметка е така.Но е факт,че фоликул нямах ,нито спукан ,нито не спукан  Sad
Много съм се отчаяла,след "добрите " новини. Януари месец забременях случайно(не го бяхме планували),все пак не губя надежда ,че щом веднъж е станало ,ще стане пак.Но ми се реве направо.
Като се замисля обаче си имам и акне, и килца в повечко и окосмяване в повечко,това си е било така цял живот обаче
Линийките на някои от вас ме обнадеждават малко

Общи условия

Активация на акаунт