Геният на мама и на татко-ПЪРВОКЛАСНИЧЕТО сладко :-)

  • 17 222
  • 313
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 505
AnMary   права си, но за мен това е безобразие. Не мога да си представя коя част от двора ще сметнат, че не е нужна.

# 286
  • София
  • Мнения: 39 782
Виждала съм какво ли не.
обикновено нещата основно май се уговарят м/у общината и фирмите. У-щето се явява като наемодател.
Говори с родителите. Може и да успеете да се преборите.

# 287
  • Мнения: 455
Ketri, честит рожден ден на младежа с голямо закъснение, обаче чак сега успях да се включа!
Ходихме при личния лекар за гръбначното изкривяване и слава богу за сега няма нищо. Имало нещо съвсем леко, но това било типично за тази възраст. Много било полезно, че ходи на плуване и да не се отказваме в никакъв случай. Мънки, още веднъж мерси  bouquet, но за сега не се налага да правим упражнения.
Иначе при нас не се чува нищо за зелено училище и за празник на буквите.
Днес леличката от стола ми каза че и за децата 2 и 3 март са не учебни дни, но ще учат на 14 март ( тоест събота ). Не знам обаче доколко е достоверна нейната информация.

# 288
  • Мнения: 2 829
Вайда--радвам се за вас Hug Hug Hug
страхотна новина Laughing Laughing

# 289
  • Мнения: 1 817
Здравейте Wink
Това за паркинга е направо гавра. Навсякъде се шири голямо печалбарство. Ама от двора на децата да вземат Rolling Eyes Направо полудяха. Иначе Да, общинска собственост са, но и учителското ръководство трябва да даде съгласието си.
------------
Днес ученикът написа домашните си скорострелно, но пък ГрОзНо. Зле е с краснописа това момче. Ама това да му е проблемът.
 Сега имат да прочетат приказка за Хитър Петър. Намери една книга с тези приказки и се отдаде на четиво. Ако не заспи, четейки Laughing
---------
За почивните дни, не са ни казали кои ще са още. Празник на буквите скоро ще имат. Еййй, то и краят му се вижда вече. Бързо времето лети. Rolling Eyes

# 290
  • Мнения: 533
Здравейте  Hug

Току що ми се обади класната на Роси. Малката не беше на училище в четвъртък и петък, а днес има родителска среща, на която присъствието е задължително - има сериозна тема за обсъждане. Темата е строеж на паркинг/гараж в двора на училището  ooooh! Така се ядосах, нямам търпение да стане 18.00ч.
Има ли според вас възможност това да се направи без съгласието на родителите?
Училището е   общинско,Ох но за съжаление общината дава право на строеж на земята, която може да е частна собственост..Абе най-малкото се съпротивлявайте докрай.Да дойде представител на общината ,извикайте медии..успех!

# 291
  • Мнения: 2 716
Хапя - мисля, че изобщо няма да им пречи вашето мрънкане, сърдене и недоволство. И телевизия да докарате, все тая.
Когато прочета такова нещо и се чувствам безсилна и зла.

# 292
  • Мнения: 533
Ами не е съвсем така,защото ако не се противопоставяме ще стане като в Студентски град...след дъжд....за съжаление!
Да не говорим колко опасно е в двора на у-ще да има паркинг.Аз лично бих си преместила детето!

# 293
  • Мнения: 505
Току що се връщам от родителската среща, толкова съм бясна, че няма повече накъде.

Обясниха, че не ставало въпрос за паркинг в част от двора на училището, а за подземен паркинг под целия двор. В замяна, след като се построи въпросния паркинг, ще бъдат изградени два физкултурни салона. Докато трае строежът училището няма да има никакъв двор, учениците ще влизат през единична врата, намираща се на гърба на училището.

Равносметката - заради 2 салона, децата ще бъдат лишени от двор за минимум 2 години, ще учат при условия на шум, прах и съмнително обезопасен строеж.
В нашия клас на проведено гласуване от 24 присъстващи 22 са против строежа. Така е и в другите класове, но не знам дали за някой ще има значение.

# 294
  • Мнения: 2 829
Подземен гараж под цялото училище Shocked Thinking

което значи ,,че след време като бъде построено ще има текучество на коли ,хора итн


Хапя,,поне 2 години ще е строежа,, ooooh!

# 295
  • Мнения: 505
2 години и срокът представен от изпълнителят, но пък изпълнител още нямало избран - хахаха. Ясно е че този спок няма да бъде спазен, а и разкопаят ли веднъж и 10 години да го правят нищо не може да се направи.
Това е най-старото училище в града, намира се в идеалния център и явно някой има огромни финансови итереси.

# 296
  • Мнения: 2 196
Хапя, това е изключително неприятно.
Единственото, което ми идва на ум, е да пуснете възражение срещу решението в общината.
Може би няма да навреди ако се даде гластност и в медиите.

# 297
  • Мнения: 832
хапя  - нямам думи, нещо от сорта "госопдари на ефира","частен случай" новини, медии , просто да се даде гласност на проблема
така може да получите малко повече внимание и подкрепа, не че е сигурно де   Thinking

# 298
  • Мнения: 2 829
Незнам какво да кажа--
на всичко посегнаха зарад 300 кв м ,,бе
егаси ooooh!
НПМГ в лозенец също е с намален двор от няколко години

взе се от двора едното им игрище и се построи блок ,прозорците на който гледали в Вцетата на школото

да гледката е кофти ,ама е в лозенец Sick

# 299
  • София
  • Мнения: 39 782
Направете някаква подписка.

Общи условия

Активация на акаунт