Имам ли право да се сърдя на родителите

  • 3 978
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Адски егиостично разсъждаваш, момиче. Стегни се и порасни най-накрая!

# 16
  • Мнения: 12 666
Не, нямаш право. Не знам как при такава  свястна майка си толкова разглезена и несправедлива.

# 17
  • Мнения: 19 302

незнам, но това точно всичко да се дели по равно не винаги е добре, все пак аз и брат ми сме различни и имаме различни нужди.
Когато завършихме, ни питаха и двамата дали искаме да следваме,
аз казах да, той каза не. И те разбира се ме издържаха през цялото време, майка ми през това време записвала всяка сума, която са ми пращали, квартири, храна, учебници и след като завърших, минаха около две години (спестяваха ги,защото нямаха на куп), и родителите ми дадоха същата сума на брат ми на един път и той си изплати част от апартамента със тях, ами добре тогава, аз ако знаех и аз нямаше да уча и бих предпочела парите и аз да си купя нещо.  Confused

Язък, че са си хвърлили хората парите на вятъра. Толкова учене и такова еснафско мислене ooooh!
Бих ти дала един съвет. Най-добре не се жени, ами поискай парите накуп, които искат да ви дадат за сватбата. Така хем пари ще имаш, хем ще останеш да живееш у вас и да виждаш мама всеки ден. #Cussing out

# 18
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Егати и егоистичното същество. Възхищавам се на майка ти, че е толкова широко скроен човек и се старае да угоди на всички и дели залъка си с вас и то по равно, за да не се чувства някой от вас ощетен. И да ти кажа честно, ако мога да говоря с нея бих и казала да спре да се раздава за вас, а да си гледа нейния живот. Направо не мога да повярвам, че жената която описваш е отгледала такъв егоист ooooh!
Ти се опитваш да я изкараш черна тук, но от това което си написала за нея мога да и кажа само Евала за всичко  bouquet
А ти вземи порасни и се отдели за малко от полата на мама, ще видиш, че света се простира доста по-далеч от паничката на брат ти и е време да мислиш за своята.

# 19
  • Мнения: 51
НЕ, нямаш право да се сърдиш на родителите си.
Но имаш пълното право и основание да се засрамиш от себе си.

# 20
  • Мнения: 1 243
Май наитина е било по-добре да не следваш! Парите на родителите ти са отишли на вятъра. Как може да разсъждаваш така #Crazy За пръв път съм толкова крайна в изказването си във форума, но ти ме провокира.
Аз живея на семейни начала с бащата на детето ми. Като цяло не уважавам брака като институция и затова не сме сключили брак, но имаше един период, в който се замисляхме. Тогава, обаче се отказахме, защото нямахме нужните средства. Забележи Нашите средства. Родителите ти дори не са длъжни да ти плащат сбатбата!
А как можеш да се сърдиш , че детето на снахата обядва в майка ти  #2gunfire Мъжът ми има дете от първия си брак и ако то идва да обядва в майка ми означава, че сме истинско семейство и това може да прави всички само по-щастливи! Възхищавам се на родителите ти!
Понякога е нормално да се дразниш, че във вас има повече хора и не си сама с родителите си, но вече си голямо момиче и не трябва да си такава егоистка. Та ти утре ще пуснеш тема "Ядосвам се на майка ми , че прекарва повече време с дъщеря ми отколкото с мен". Я се стегни!

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Не нямаш права до се сърдиш, а да си благодарна за всичко, което правят за теб. Това да ти дадат и една стотинка е израз на добра воля от тяхна страна. След като си навършила 18 години си самостоятелна бойна единица /така да се каже/ и те са си свършили работата да те отгледат.
Ако продължаваш да гледаш в "канчето" на родителите си и на семейството на брат ти, единственото което ще постигнеш е да се изпокарате.
И ако все пак искаш съвет - не се омъжвай, така родителите ти ще ти дадет парите за сватбата /колкото са дали и на брат ти/ и ти ще си купиш нещо.
Както пишеш, че те е яд за следването и че с тези пари не си си купила нещо, така след време ще те е яд и за сватбата.

# 22
  • Мнения: 3 376
Жалко,че не приличаш на майка си...

# 23
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Майка ти е чудесна жена, дал Бог само такива хора и приятели! Не й се сърди, нямаш право.

# 24
  • Мнения: 340
Ужас и безумие!   Shocked

Аз, която НИКОГА не подозирам, че темите са пързалки, в момента се чудя дали тази тема не е пързалка. 

Просто ми е страшно трудно да повярвам, че съществуват такива нагли, безочливо егоистични и дребнави хора!  И се чудя възможно ли е наистина такива справедливи и свестни хора като описаните родители да пръкнат и отгледат такова чудо...

Ох, дано някое от децата ми да не стане един ден като авторката, че ще се гътна...

# 25
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Тази тема е поредното доказателство, че не бива да сме справедливи и раздаващи се към другите, пък дори и към собствените си деца - вижте само от какво се жалва девойчето, вместо да хвали майка си под път и над път. Мойто момиче, за такава майка много хора / вкючително и аз/ могат само да мечтаят. И, не нямаш абсолютно никакво право да се сърдиш на родителите си - вместо това вземи порасни малко и осъзнай колко добре и честно се отнасят те към теб и брат ти, но може би ревността ти пречи. Вземи прочети темите, в които се описват родители, делящи децата си или напълно пренегвали едното и помисли. Майка ти е по соломоновски справедлива - дава по равно, дава ви и право на избор /да следвате или не/, искаш да я виждаш - тя веднага се отзовава, но пък 2 седмично било малко, ти да не си бебе, че да те кърми по 5 пъти на ден. Я се стегни! И знаеш ли какво, мисля, че не си готова за брак, щом разсъждаваш толкова егоистично и по детски ревниво. Порасни малко и тогава пробвай пак, иначе рискуваш да приложиш същото отношение и към твойто мило. Колкото до сватбата - всеки си плаща за гостите, които е поканил, а и не е задължително да каните всички роднини. А и най-честно е вие двамата да си платите сватбата - хайде стига родителите плащали за всичко.

# 26
  • Мнения: 13
... майка ми му е дала и ключ за вкъщи, и го третира като внуче, ...
Браво на майка ти, дано има повече истински хора като нея, а ти си просто една тъпа ревнива пача.

# 27
  • Мнения: 261
Точно като моята свекърва и мисля,че по - добра не бих могла да искам.

# 28
  • Мнения: 340
Мършавия-- много лаконично и точно казано. 

# 29
  • Мнения: 1 163
 Shocked Shocked ooooh! ooooh!-просто нямам думи
 Money Money Money-това виждат твоите очи,само това и нищо друго

Общи условия

Активация на акаунт