Против св.Валентин !

  • 7 695
  • 200
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 7 098
Празнувайте си празника, както ви харесва - ако щете и с балон пълен с хелий се извисете  Grinning
...AAAAAAAA...балоните с хелий не са за извисяване..те са за дишане  Laughing Laughing Laughing О..да ще взема да си направя домашна романтична вечеря на свещи!....и балони с хелий Laughing Laughing Laughing

Молъ ти съ, може и да се лети с тях.

# 121
  • Мнения: 5 940
Не е чак толкова страшно да покажеш, че обичаш някого в ден, когато и други го показват. Няма да се загуби индивидуалната хубост на вашето си обичане. Пък и има една сладка завладяваща еуфория в деня, в който предимно най-малките /около десетгодишни/ избират разни сърца за подарък, леко засрамени от продавачката. После старателно ги крият в джоба на якето ... и чакат момента, в който по-лесно е да подариш сърце, отколкото да обясняваш онова необяснимото.  Те много биха се радвали по-често да е 14 февруари, някак ги улеснява.
За непразнуващите с балони винаги може да се намери бутилка хубаво вино. Дава смелост. Щото по-страшното е да не можеш никога да покажеш /изкажеш. А времето си лети.

# 122
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Нищо против празника нямам.
Против имам зорлем да ми го завират в лицето и искрено да се потрисат от нежеланието ми да го празнувам.
Peace
И моята позиция е същата.
И как да не ме засяга, като за децата съм получила списъци с имена, за да може да надпишем картичките и евентуално списък какво мога да отнеса за почерпка. Отделно ще ги занимават да правят сърчица и прочие.
В Щатите обаче картички не се дават само между влюбените, традицията е че трябва да дадеш едва ли не на всеки, който познаваш- един вид засвидетелстване на приятелски чувства и уважение. За това децата са длъжни да отнесат нещо за всеки от класа.
Извинете, ама ми е много кичовско...

# 123
  • Мнения: 2 550
противен ми е празника - лигав и кичест, твърде комерсиален и досаден, не обичам такива неща
обаче не съм против него, всеки сам си решава какво и кога да празнува
аз лично ще съчетая рожден ден с трифон зарезан  Simple Smile

# 124
  • Мнения: 2 237
И аз съм против този празник.Нямаше да съм ако не беше превърнат в такъв кич и комерсиализъм.То бива бива, ама навсякъде балони,сърчица,меченца и прочие..... Sick в повече ми идва.Специални оферти от туроператорите, специални оферти от ресторантите, специални оферти от незнамсикойси.......Всичко е само бизнес.Любовта и влюбването отдавна не са това което бяха.....И аз не съм от самотните.Имам си и мъж и детенце и много хора , които ме обичат.И всеки ден им го показвам, не чакам да дойде специално св. Валентин та да се изръся солидно за лигав балон със сърца.(примерно)

# 125
  • Мнения: 1 062
Добре де, аз не разбирам какво толкова ви дразнят балоните, сърцата и плюшените играчки. Чак едни отвратени и погнусени емотикони.  Laughing И по кой закон е казано, че на този ден трябва да получиш/подариш, някое от тези изброени неща. Това пък, че всеки ден трябва да си показваме колко се обичаме, а не един ден в годината, е толкова глупаво клише, че нямам думи. Може би си мислите, че който празнува св. Валентин, през другите 364 дни от годината се бие и мрази с половинката си. Грешите. А деня, носи особено очарование, най-вече на децата, които сега имат първи любовни трепети. Едва ли не излиза, че които не празнуват деня на любовта, се обичат повече с половинката, отколкото тези, които празнуват.  Tired

# 126
  • Мнения: X
Мисля, че не е необходимо да се пояснява, че виж ти, сте имали мъже и дечица и кой да ви обича, оножда и така нататък. Това би трябвало да се подразбира от самосебе си.
Звучи като някакво оправдание или де да знам, сякаш си го припомняте, та да не вземете да го забравите случайно.
А няма ли вариант да очаквате изненада, ама милото да не си пада по романтиките. Всички мъже ли са толкова досетливи се чудя. Не видях никой да казва: "Моят пак ще забрави за празника, диването с диване. Ама какво да се прави, ще се откъртим от секс и ще ми мине..е поне до осми март..." Laughing

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 18:40 от Анонимен

# 127
  • Мнения: 5 173
Хоп, и аз да се намърдам сред противниците на празника Flutter.
В момента съм необвързана, но не съм го празнувала и когато бях Rolling Eyes.
Прекалено мн се преекспонира с него и всичко се прави с търговска цел. Пък разните му възглавнички, плюшени мечки, който казват "Оообичам те тооооооолкова мн" и др джунджурии, свързани с него - Sick.
Толкова ли няма начин, по който да покажеш на даден човек, че го обичаш, та се купуват ненужни възглавници, които ще подпират я нечий гз, я котката ще им се радва? Глупаво, плиткоумно, детско, неоригинално, комерсиално, такъв подарък не може да ме зарадва. Sick Sick Sick

# 128
  • Мнения: 5 622
Аз не го мразя и даже ще го празнувам, представете си

 Joy

Бубо, разочароваш ме, не го очаквах от теб  Joy
 

Чак мен ме е срам, ама какво да се направи, ще се жертвам  Mr. Green

# 129
  • Мнения: 25 900
А няма ли вариант да очаквате изненада, ама милото да не си пада по романтиките. Всички мъже ли са толкова досетливи се чудя. Не видях никой да казва: "Моят пак ще забрави за празника, диването с диване...

Навъртай се в ДиС на 15-ти...  Whistling

# 130
  • Мнения: 335
Против св.Валентин?
Ми, да.

Но то е само зарад комичния ентусиазъм, с който въпросният празник ни се натрапва от национални телевизии, радиостанции, в училища, в детски градини...
Темата е аналогична с тази, дали ви дразнят чуждиците за които си има български думи.

Аха, дразнят ме чуждиците. Особено, ако ги ползват хора, които не знаят българските думи за тях, понеже не познават собствения си език.

Дразнят-не дразнят обаче, обясними са.
Чуждопоклонството винаги е било отличителна нашенска черта.
"Циливилизационното" чуждопоклонство - да не говорим  Laughing

Друга работа е, ако девойче, дето разнася захласнато сърчица и мечета, знае какво значи "лазаруване" или "лазарка".
Или пък, ако младеж със същите атрибути, знае какво е "коледуване" и "коледар".

С две думи: ако някой знае родните си традиции, но празнува чуждите - няма лошо.
Ако обаче прави второто, само щото не знае първото, си е кофти.


ПП Лека каша е у главите на някои влюбени потребители въпросът за българските традиции.
Православно-християнски или езически български - все са си наши.
Само дето едното го пише чак у конституцията даже.
Второто се предава от уста на уста. Като целувка направо  Laughing

# 131
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
ама аз съм длъжна да го празнувам- писах, че трябва да купя картички и подаръчета на децата и госпожите (имам списък), трябва да купя нещо за почерпка, че го отбелязват в училища и градини задължително...
Не съм сигурна след колко време, но знам че скоро това ще стане и в БГ училищата. Вервайте ми!

# 132
  • Мнения: 14 654
И не мога да разбера що ми честитят имен ден на 14.02 ,като имам днес?

Днес ли е Мъченица Валентина? Благодаря, че ми напомни, ще се обадя на милата си леличка да й честитя. Честито и тебе, Vali Simple Smile

# 133
  • Мнения: 2 259
Благодаря  Hug

# 134
  • Мнения: 783
Обичам празника..., защото обичам любовта във всичките й форми, защото няма по-красиво нещо от това да видиш хора, които се усещат, чувстват и обичат.

Преди няколко години видях едва куцукаш дядо с букет цветя, които подари на една възрастна жена на улицата....страшно мила гледка, която много трогва.. Simple Smile
Това, че има такъв празник не пречи да обичам "милото" всеки ден, просто е прекрасен повод да имаме ден за нас двамата, а малкият юнак да погостува на баба си... и на последно място вече си получих разкошен джи ес ем Embarassed, който вероятно и без празника бих получила, но е удобен повод за подарък, който любимия е решил да направи..
И все се чудя как някой може да не обича деня на любовта., дори и да нямаме любим не пречи да се видим с приятели и да отпразнуваме, че ги имаме и ги обичаме.. Hug

Общи условия

Активация на акаунт