Великобритания - снежна тема 21

  • 17 159
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 948
Честита радост, Били! Много здраве и късмет за малката Габи!

За регистрацията в БГ: първо си извади английския акт за раждане, както са ти казали в болницата (предполагам са ти дали нужните хартии и инструкции). За да се извади българско ЕГН ще трябва да се сложи апостил на английския акт за раждане (има инструкции в страницата на консулството), да се преведе на български, и да се внесе в по местоживеене (може упълномощено лице да го направи в БГ). Веднъж като имате ЕГН, просто се вади международен паспорт първия път като сте с детето в БГ (детето се регистрира на адреса на майката в БГ). За първото пътуване на бебето до БГ - става с пасаван, който се вади в консулството. Пасаванът става за 5 работни дни, с двамата родители в консулството, за да подпишат документите. Ако ще вадите български паспорт и ЕГН чрез консулството, оттук, отнема 6 месеца.

=========
Да кажа и аз за концерта, Номадик има идеалната база за концерти в О2  Mr. Green, живее на един хвърлей място. Пак ще ходим!

# 46
  • Лондон
  • Мнения: 449
Много благодаря за включванията, наистина мие много полезно да чуя и други мнения.

Аз от утре ще хващам телефона и ще започвам с търсенето на къща, че, само се оправдавам с многото работа. Истината е, че като 2 дена в седмицата съм командировка, през останалите дни наваксвам в офиса и не остава време  за нищо. Или просто остарявам  Embarassed

Мишолина, на 14-16ти март има Snow Patrol в O2, можете да се организирате, аз съм в БГ и пак няма да мога Sad

Ave, това с фен клуба е страхотна идея, само веднъж успяхме да отидем на Old Traford, но в далечната 2005, оттогава не сме намирали билети. Ако ти имаш възможност за билети и ти трябва компания - казвай.

bili_bili, Честита дъщеря[/i]! Много да е здрава и щастлива!

Желая много приятна седмица на всички

# 47
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Здравейте момичета, надявам се приемате нови членове в групата  Heart Eyes
Много се радвам , че  открих този форум  newsm44. Ей , откога търся с някой да си поговоря и да си споделям ... Laughing
Та, няколко думи за мен ,тъй като не се познаваме. От 5 месеца живея в Манчестър или по-точно в Rossendale на 15мили от града. Мъжът ми е англичанин и вчера на св.Валентин навършихме една година, откакто се запознахме и влюбихме  Laughing . На 6-ти Май ,  три месеца след това се згодихме...всичко много бързо се разви, всички мислеха че стара мома ще ходя  Joy , да ама не , живота ми се обърна на 360 градуса само за няколко месеца.
Оххх, стига толкова , че стана много дълго и ви доскучах  ooooh!
Гледам повечето сте в Лондон  Sunglasses , ама лошо няма де  Wink .
Между другото, съм фен на Манчестър Юнайтед, може да сформираме фен-клуб  smile3503

bili_bili , честита дъщеричка ! Да ти е жива, здрава и много щастлива  bouquet

Ние от скоро работим за бебе  luvbed, надявам се скоро  Praynig Praynig Praynig да се похваля с  EFP preggo

Лека вечера и успешна седмица на всички  Heart Eyes

# 48
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Здравейте момичета, надявам се приемате нови членове в групата  Heart Eyes
Много се радвам , че  открих този форум  newsm44. Ей , откога търся с някой да си поговоря и да си споделям ... Laughing
Та, няколко думи за мен ,тъй като не се познаваме. От 5 месеца живея в Манчестър или по-точно в Rossendale на 15мили от града. Мъжът ми е англичанин и вчера на св.Валентин навършихме една година, откакто се запознахме и влюбихме  Laughing . На 6-ти Май ,  три месеца след това се згодихме...всичко много бързо се разви, всички мислеха че стара мома ще ходя  Joy , да ама не , живота ми се обърна на 360 градуса само за няколко месеца.
Оххх, стига толкова , че стана много дълго и ви доскучах  ooooh!
Гледам повечето сте в Лондон  Sunglasses , ама лошо няма де  Wink .
Между другото, съм фен на Манчестър Юнайтед, може да сформираме фен-клуб  smile3503

bili_bili , честита дъщеричка ! Да ти е жива, здрава и много щастлива  bouquet

Ние от скоро работим за бебе  luvbed, надявам се скоро  Praynig Praynig Praynig да се похваля с  EFP preggo

Лека вечера и успешна седмица на всички  Heart Eyes

И тук ни има...аз съм в раиона на Манчестър, а mamaChrisi е в Ливърпул..

# 49
  • Мнения: 3 480
bili_bili, честита радост, да е жива и здрава малката кукла!

Milly76, добре дошла и успех в бебеправенето!

момичета, обръщам се към вас за помощ какво да дам на дъщеря ми за упорита влажна кашлица вече над месец. водих я на лекар 2 пъти, първия път казаха вирус, втория - или вируси един след друг или астма ... което направо ме уби ... продължителната влажна кашлица била един от симптомите за алергична астма, каза док. няма изследвания за такова малко дете (тя е на 20 месеца) и сме щели да чакаме пролетта, представяте ли си? понякога ме убиват тук как вадят книгите, четат и казват нищо не може да се направи. не изписа нищо, освен един страшен инхалатор голям колкото балон. Вики няма недостиг на въздух поне засега, просто кашля лошо, има храчки, дави се и не минава. мед не мога да и дам защото няма 3г.  моят педиатър в БГ ми предложи Prospan, но тук не го откривам никъде, намерих онлайн от австралия, но кой знае колко ще ме одрусат роял мейл за едно сиропче. май ще чакам от бг да ми го пратят, въпреки, че докато дойде ще мине време.
въпросът ми е, имал ли е някой подобен проблем и как го е разрешил ... давам на сина ми продукти на аквасорс като се разболее, но тя отказва да ги приема, не знам как ги усеща в плодовото пюре. досега не съм имала проблем с нея, затова и не съм я водила при нашия хомеопат в бг, който винаги в скайп реагира бързо за сина ми и мен и винаги има резултат. но нали хомеопатията лекува според характери и особеностите на всеки организъм ... в чудо се видях с тази кашлица, моля помагайте, ако имат опит. благодаря! Praynig

# 50
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
 Аз на моята и давам Tixylix, много и помага. Има различни видове, за суха кашлица, за мокра, за още нещо беше. Питай в аптеката, без рецепта е.

# 51
  • Мнения: 3 480
имам един Benylin за chesty caugh, но е за деца над 2г. не са ли всички тези сиропчета за деца над 2г.? освен това не знам кое водят влажна кашлица, има за chesty (май това е кашлицата с храчки на ен), tickly, dry, caughs and colds сиропи, но не съм виждала за moist/damp ...

# 52
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
S T A R D U S T , може , може, напълно е възможно  Peace. Майка ми е с алергична астма, има два вида инхалатори и само те и помагат. Винаги си ги носи в чантата. Преди да и открият диагнозата, смени три вида антибиотици и щяха още да я тъпчат, ако не беше срещнала , съвсем случайно една нейна приателка, която е алерголог, та майка ми й разказала за проблема и цап-царап отишли в нейния кабинет. От тук нататък диагнозата е ясна....
Забравих да спомена, че беше зимата и за кашлицата пиеше какви ли не билки, чай с мед и лимони, изяждаше огромни количества кивита и портокали за подсилване, а те се оказва , че са влошили положението. Особенно кивито и меда  Peace, та и забраниха всякакви цитроси, чайове и всичко което на билкова основа, че при алергийте не се знае кое би могло да я подхранва...

# 53
  • Мнения: 3 480
а бе аз уж ги пазя моите от всички възможни алергени ... кърмих ги по 10 месеца и двамата точно, за да не наследят моята и на баща си алергията и силно се надявам да не е това, затова искам да опитам и със сироп ... от това пазене с плодовете, които не се препоръчват синът ми така и не прояде някои плодове, особено цитрусовите и киви. на малката и давам само сезонни и то тези, които не са алергенни. но знам ли, средата не е стерилна, от всичко може да е ...

не знам как стои въпросът с хомеопатията тук - на частно ли се ходи или джипито те праща по NHS, пълна мъгла, а съм много доволна от хомеопатията, за съжаление нашият хомеопат е в БГ. иначе хомеопатията много успешно лекува астма и алергии от всякакъв вид.

# 54
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Пробвай в този сайт http://www.naturalmatters.net/homoeopathy-homeopath-directory.asp и тук също http://homeopathyresource.com/index.shtml , има всичко за хомеопатията . Вкарваш си пощенския кода и ще намериш на-близкия лекар в твоя район . Може да провериш и в Holland & Barrett ,те имат също хомеоптични...питай може да ти препоръчат нещо....Успех  Hug

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 14:03 от milly76

# 55
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
S T A R D U S T, Tixylix за бебета над 6 месеца и има и за мокра кашлица, аз съм много доволна от този сироп.

# 56
  • Мнения: 3 480
много благодаря на двете ви ! ще проверя за сиропчето.
  bouquet  bouquet

иначе аз си имам перфектен саит за онлайн поръчки на хомеопатични (www.helios.co.uk), въпросът е, че в бг моят хомеопат изписва 1 лекарство за всички здравословни и психологични проблеми спред характера и темперамента на човека, а не 1 за кашлица например, така че се въздържам да давам хомеопатично, което е помогнало на др. човек ... проблемът ми тук е, че трябва да я заведа на хомеопат.
millu76, ще разгледам двата сайта.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 14:49 от S T A R D U S T

# 57
  • Мнения: 1
STARDUST, и аз давам TixyLix на малката каъо има нужда (мисля че е за над 12 месеца, или 6...) и също съм много доволна. Внимавай обаче да не предозираш, защото леко ги успива - не знам дали всички видове сиропи, но мисля че да.

Bili_Bili, да ти е живо и здраво малкото съкровище, много да ви радва и вие да сте живи и здрави да си я гледате!

Хайде до скоро!

# 58
  • Лондон
  • Мнения: 449
Stardust, аз не разбирам нищо от лекарства, но мога да ти предложа да ти купя от БГ каквото пожелаеш, така или иначе се разнасям всяка седмица?

Milly 76, добре дошла, имаме вече узряла идея за една разходка към вас, но трябва да намерим начин да си купим билети за някой мач. Аз отдавна търся майла на Бербатов да му напиша, че много искаме да го гледаме на живо и да ни намери 2 билетчета Laughing
 Heart Eyes

Пак мерси за много интересните майли, които получих по моите питания:hug:

# 59
  • Мнения: 3 480
tzvetak, благодаря на теб много за отзивчивостта, Fish189 се зае с въпроса вече, с което ми спасява живота.  newsm10 smile3525  love001

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 19:42 от S T A R D U S T

Общи условия

Активация на акаунт