Великобритания - снежна тема 21

  • 17 159
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20
Aз пък да разкажа каква съм "Червена шапчица",а и да похваля NHS.Имах час за скан(не съм бременна ) в болницата през две села в трето,обаче болниците са две в две различни села към един тръст , и аз какво се обърквам не мога да си намеря писмата ,търся ,търся и намирам едното.Познайте  отивам в тази ,в която не трябва и е по-далеч и то със закъснение от 15 минути/които са фатални за всеки appointment)  ,защото изпуснах автобуса ,аз от нащо село с автобус не съм излизала,обърках спирките,посоките и...  хванах такси и... се навряхме в умопомрачителен трафик 10мили/45минути.Като се изправих пред лелята да я уведомя ,че съм пристигнала и  да ме има предвид и тя ми казва ,че не съм за там объркала съм се .Доплака ми се и се обадих на мъжа ми да му се скарам.Обаче лелята  беше много мила обади се по телефона и точно за 2/две минути  пиша ги числом и словом ,защото е забележително ме приеха.След това попадам на симпатична сестра ,която веднага направи връзка между името ми и руските книги ,които напоследък чете.Попитах откъде този интерес към руска литература.Просто я  харесва,голяма симпатяга,ама най-трудни й били имената.Много съм доволна влязоха ми в заплеснатото положение хората.

Мама на Вики ти си силна жена,възхищавам ви се ,че сте съхранили усмивките си!

# 31
  • Мнения: 780
Здравейте на всички! Получила съм една обява за работа в Лондон. Та понеже на мен ми е малко далечко  Crazy, ще я пусна тук. Може на някой да му е от полза! Поздрави и успех!

> A community researcher with knowledge of Bulgarian and relevant
> experience is required to conduct interviews and focus group discussions
> with recent Bulgarian migrants in London for a project examining
> financial exclusion among migrant workers in London. Based at Queen Mary
> University of London, it is envisaged that the period of employment will
> be two months. For further details please contact Kavita Datta at
> k.datta@qmul. ac.uk

# 32
  • Мнения: 78
Здравейте и от нас. Ние също си търсим компания за кафенце, в южен Лондон, ако има мамчета наблизо да се обаждат.

# 33
  • Мнения: 884
На Вики и мама- една голяма прегръдка от мен  за вас двете!
На мишолина- голямо Благодаря!   bouquet
За всички вас-покана да посетите изложението на орхидеи в Кю гардънс- до 7 ми март!
Прозвучах малко като  на награждаването на Оскарите ,май!  Joy

Също така намерих нещо интересно ,за което не знаех .Може да е в полза на някого. Ако нямате кола,а имате нужда от превозно средство за час,два или ден : http://www.zipcar.com/ и http://www.streetcar.co.uk/?landing=rental&gclid=CIfxgvSe2ZgCFcST3wodg33ibw

Аз живея в Ричмънд , Кю гардънс ,ако на някой му се пие кафе -да заповяда!   Grinning

# 34
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Здравейте! Simple Smile Намесвам се в темата ви, за да попитам нещо.
Интересува ме какво е времето при вас. По-конкретно питам за Манчестър и Честър, но всяка информация е добре дошла. Прегледах някои сайтове, но ми се иска от първа ръка да придобия някаква представа. Мъжът ми лети в неделя до Манчестър и после с автобус до Честър, та се чудя заминаха ли си големите снегове и студове там  Crazy
Благодаря ви предварително!   bouquet

# 35
  • Мнения: 78
matzo ball много я харесвам тази ерия където живееш, но ни се падате малко далечко, ние сме в battersea,  като пораснем още малко и може да правим по-дълги пробеци, ще пиинем по кафе, а пък вие ако имате път към нашия парк свиркайте. Да ви кажа днес отидох на една от сбирките за Родители и деца в църквата на две преки от нас и като първо впечатление много ми хареса. Има голям плейграунд, с доста играчи, но ние отидохме на края и хванахме само часта където всички сядат в кръг и пеят песнички. Та песничките са от сорта на "хей ръчички, хей ги две ....", ама английски варинт, хубаво трябваше да пия и да показвам на малкат - 11мес, ама аз като не знам песничките Embarassed Кажете къде да видя такива бебешки песнички, че седнах да се рова из нета, но само песни за по-големи деца намирам.

# 36
  • Мнения: 3 480
libl_sou_sveti7, заформили сме се малка групичка в Бромлей с Burberry i Fish189, ако не ти е много далеч - заповядай, обикновено понеделник се виждаме, защото другите дни някои са на плуване и на плейгрупи. още някой се бе обадил в предната групичка за Кройдън, не помня коя мама беше ...
ако ще правим списък - записвам се:

STARDUST
Bromley
мама на мъж на 4г. и девойка на 20 месеца

# 37
Здравейте и от нас в новата снежна тема!

Аз от доста време се каниа да пиша, но малката я споходи един вирус с повръщане и диария, а както ни е хем за първи път болни, хем в друга държава, аз доста се поошашках. Днес май вече е по-добре и успя да задържи малко храна, стискам палци да е вече края!

Да кажа и за нашите срещи в Кингстън - ние с Пумпалка се срещаме, може да се каже редовно, ако има други желаещи, да заповядат! Можем и да се разходим някой ден до Ричмънд, защо не?

Много приятно изкарване на утрешния празник на всички! 

# 38
  • Лондон
  • Мнения: 449
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=230593

Опитайте, моля, с този линк да ни видите, не знам дали се получи, че всичко правя на бързо и не доизпипвам подробностите Grinning Надявам се да ни харесате, получи се нещо като исторически преглед за тази една година, време за размисъл и равносметки за мен, и за парти и подаръци за детенце, нали че скоро ще имаме newsm38

Надявам се, че фактът, че няма никой във форума означава, че сте по купони и партита от сега?!

Иска да помоля за малко помощ в решаването на този мой основен проблем с преместването ни и разумно ли е то?! Вече става 1 месец откакто тръгнах на работа, пътувайки, но вместо да ми стане какво ми се иска да правя и кое е най-доброто за трима ни, аз съвсем се обърках. Това, което виждам сега в Англия не е това, отпреди година и нещо, съгласни ли сте? Такива въпроси ми се въртят посоянно в главата и затова най-искрено моля за вашето мнение (нямада искам никой да взима решение вместо мен Laughing)

Та въпросът ми е колко от вас, които са със съвсем малки деца, до 1 1/2 да кажем, работят на пълен работен ден? И тези, които работят и нямат баби от БГ, кой вариант са избрали за гледане на детето си?

Надявам се да не досаждам на никого, но нуждата ми от съвет е съвсем искрена и истинска. За да не ангажираме аудиторията, ще бъда благодарна за всяко мнение на личния ми. Ако пък темата е интересна и за други, нямам против публична дискусия

Мерси предварително Hug

Matzo ball, и на мен твоят район ми е любим, а и е на 10 мин с кола. Преди ходех на изложбата на орхидеите всяка година, прекрасно е наистина. Сега ако мога да избягам от офиса, бих отишла пак. Имахте и един много хубав ресторант от веригата  Gaucho на реката, също ни е много любим. Май се размечтах много Confused

Мишолина, чакам да се похвалиш как беше концерта?

Аз да си призная къде бях този вторник - на мач, на стадиона на Арсенал, гледах Бразилия - Италия. Не съм казвала досега, че съм футболен фен от детските ми години, но сега не ми се отдава много да гледам, камо ли на живо. Надявам се никой да не ми се присмее Embarassed


Май много дълго стана, но обещавам да не е често Laughing

Много хубави емоции и червени рози утре. Чакам да се хвалите после

# 39
  • Мнения: 5
Здравейте на всички!  На 24.01.2009 се роди Габриела, но не съм ви писала досега, защото еуфорията около нея беше голяма!!! Роди се 2800кг. 51 см. (а сега вече сме) 3400кг. 55см.   Hug

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 02:18 от bili_bili

# 40
  • Мнения: 823
Да се запиша и аз в темата  Grinning

Мишолина, благодаря за концерта  Hug За мен бе глътка свеж въздух и си мисля, че трябва да се науча по-честичко да се откъсвам от ежедневието  Grinning

bili_bili, честита да е малката Габриела! Да расте здрава и много щастлива   bouquet Снимчици няма ли да видим на бебче малко?

tzvetak, моето дете е на 3 години вече, ама да се изкажа по въпроса ти. Мъж ми е с доста гъвкаво работно време и много помага. Основно той води и взима Теодор от градина. За дните, в които не може да взима детето, го взимаше едно момиче и стоеше с него вкъщи докато се приберем. Сега с това ни помага братовчедка ми, която дойде тук преди няколко месеца и докато се установи ще живее при нас. Като си намери работа, ако ние все още работим (нищо не се знае в тези времена) пак ще търсим момиче като преди.

Много сте сладки на снимките  Heart Eyes

Много ми се спи и не мога да пиша повече, а ми се искаше и друго да кажа, но друг път ще е.

Пожелавам ви хубав уикенд  Hug



# 41
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=230593

Опитайте, моля, с този линк да ни видите, не знам дали се получи, че всичко правя на бързо и не доизпипвам подробностите Grinning Надявам се да ни харесате, получи се нещо като исторически преглед за тази една година, време за размисъл и равносметки за мен, и за парти и подаръци за детенце, нали че скоро ще имаме newsm38

Надявам се, че фактът, че няма никой във форума означава, че сте по купони и партита от сега?!

Иска да помоля за малко помощ в решаването на този мой основен проблем с преместването ни и разумно ли е то?! Вече става 1 месец откакто тръгнах на работа, пътувайки, но вместо да ми стане какво ми се иска да правя и кое е най-доброто за трима ни, аз съвсем се обърках. Това, което виждам сега в Англия не е това, отпреди година и нещо, съгласни ли сте? Такива въпроси ми се въртят посоянно в главата и затова най-искрено моля за вашето мнение (нямада искам никой да взима решение вместо мен Laughing)

Та въпросът ми е колко от вас, които са със съвсем малки деца, до 1 1/2 да кажем, работят на пълен работен ден? И тези, които работят и нямат баби от БГ, кой вариант са избрали за гледане на детето си?

Надявам се да не досаждам на никого, но нуждата ми от съвет е съвсем искрена и истинска. За да не ангажираме аудиторията, ще бъда благодарна за всяко мнение на личния ми. Ако пък темата е интересна и за други, нямам против публична дискусия

Мерси предварително Hug

Matzo ball, и на мен твоят район ми е любим, а и е на 10 мин с кола. Преди ходех на изложбата на орхидеите всяка година, прекрасно е наистина. Сега ако мога да избягам от офиса, бих отишла пак. Имахте и един много хубав ресторант от веригата  Gaucho на реката, също ни е много любим. Май се размечтах много Confused

Мишолина, чакам да се похвалиш как беше концерта?

Аз да си призная къде бях този вторник - на мач, на стадиона на Арсенал, гледах Бразилия - Италия. Не съм казвала досега, че съм футболен фен от детските ми години, но сега не ми се отдава много да гледам, камо ли на живо. Надявам се никой да не ми се присмее Embarassed


Май много дълго стана, но обещавам да не е често Laughing

Много хубави емоции и червени рози утре. Чакам да се хвалите после

Можем да си направим клуб на маиките футболни фенове. аз съм същата. Мога да кажа,че често ходя да гледам Ливърпул или Манчестър Юнаитед....Имаме corporate tickets в работата, но всичко става в последната секунда,ако няма кои да отиде тогава се обявяват и обикновено се докопвам Grinning Grinning

# 42
  • Мнения: 5
Аз снимкчици ще пусна но незнам как Crazy
Да ви питам кажете ми трябва ли да регистрирам малката в българското посолство за бг документи как стават нещата?

# 43
  • Мнения: 78
bili_bili, честита малка принцеса, много много здраве на нея и на теб и всикчко около теб.  bouquet

# 44
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
bili_bili честита малка принцеса!!! Много да е здрава и щастлива и само усмивки да носи в къщи Heart Eyes

tzvetak питаш за работещи мами на малки деца (без баби) да споделя. Имам дважди опит в тази насока  Wink.
Филип на 1г тръгна на ясла. Трудно свикна, много рев и тн. На 1г 6м го смених на childmider, пак трудно Sad с рев. Но след 2г възраст беше ОК и ходеше с удоволстие при друг childminder за 3 дни и на ясла 2 дни. Сега е едно общително и весело малко учениче на 5 години Sunglasses
Денис, сега на 1г 3месеца, тръгна да childminder, когато беше на 11 месеца и аз се върнах на работа. Той ходи от 8.30 до 5 часа три дни в седмицата, като в четвъртък и петък си е в къщи (единия ден с мен, а другия с баща си). Аз съм много доволна от чайлдминдера. Денис свикна бързо, но той е доста общително дете.

Не знам дали е това което искаше да споделят мамите-работнички и доколко помага.  bouquet

И още да кажа: исках да намеря българка да гледа Денис докато аз работя. Основната ми причина беше да се говори български с детето (с Филип имах период че проговори и до 3-4г ми говореше на англ като в къщи бълг е основния език).
Пуснах обява в бг-хелп, обадиха ми се доста хора, правих интервюта, но аз неуспях да удоволетворя тяхните изисквания  Confused. Желаещи с никакви квалификации за гледане на дете, без first aid, без англ език (за общуване при екстремни ситуации) искаха поне двойно по-високо заплащане в сравнение с текущото за daycare, £54 на ден. Tired 

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 19:09 от GI

Общи условия

Активация на акаунт