Великобритания - снежна тема 21

  • 17 197
  • 301
  •   1
Отговори
# 90
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Благодаря за отговорите Simple Smile. Очаквам още и предварително благодаря и за тях  bouquet
 Мишолина, благодаря за линка, изпратих го на зет ми да чете.
 Аз знам, че хората в болницата ще и кажат и обяснят всичко, когато и ако има нужда, но е факт, че ако тя не попита за нещо, сами не се чувстват длъжни да обясняват каквото и да е предварително, а тя е с проблемна бременност. Та затова и малко не достига информация. Иначе е хубаво, че не се гледа на бременните като на болни, напълно съм "за" това, но също така ми се струва, че не е лошо да я насочат поне към групите за подготовка или нещо подобно. Аз лично се учудих, че изобщо нищо не са и казвали по каквато и да било тема, свързана с подготовката за раждането.
 Иначе аз знам, че, както навсякъде, мненията може твърде много да се различават, но пък и липсата на предварителна информация не действа успокояващо. Наистина ще съм благодарна да си съставя що-годе по-ясна представа за условията при вас, защото са твърде различни от тези при нас.

Сигурна ли си,че нищо не са и обяснили . Или насочили към родителските класове? Съмнявам се...или поне не ти е казала...

# 91
  • Мнения: 948
А може и просто да и предстоят всичките обяснения; ако е само в 4-ти месец, тепърва ще я пращат на големия преглед в 20-та седмица  Thinking Засега срещите и с акушерка са по веднъж на месец, ако няма проблем, и обясняват малко по малко.

Курсовете се правят към края на бременността. Дали са и една жълта тетрадка (yellow book му викаха), в която имаше разни списъци и графи кога какво се прави. Защо мислиш, че е проблемна бременност? Заради зрението? По принцип трудните бременности поне ги следят по-изкъсо; в най-общия случай, ако няма усложнения, няма да види лекар изобщо, и всичко минава през акушерките.

# 92
  • Мнения: 494
 А, как да не ми е казала? Разказва ми миналия ден по скайп как е минал видеозона и я питам какво каза акушерката, че после я бяха теглили, мерили й кръвното и пр., а тя отговаря: "Ами, нищо особено". Всичко било наред. То, това, по принцип, си е супер, но после я питам нещо поръча ли, препоръча ли, а тя казва, че нищо. После се сетила, че сме говорили за късогледството й и тя попитала, на което отговорили, че за пръв път чували в Англия да се прави секцио по медицински показания при висок диоптър. После попитала и за мнението на лекар-пак същото, а после и джипи-то казал същото...Та, от дума на дума се разговорихме за това как е тук, как при вас и това ме провокира да пиша във вашата тема.
 Иначе проблемно беше забременяването, после имаше прокървявания доста често в началото, разни други притеснения(както и да е Simple Smile), не че аз или късогледството определят бременността й като проблемна, далеч съм от тази мисъл, пък и не съм лекар. Simple Smile
 Ще я попитам за жълтата тетрадка и какво пише в нея:)
 Аз, най-вече, искам да разбера дали и защо сте доволни/недоволни от раждането в UK. Peace

# 93
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Кrisal, сестричка въобще не я мисли. Тя е на правилното място в точното време  Peace. Тук медицината е на високо ниво. Зарежи сравненията с БГ, където лекарите са касапи и всяка бременна жена определят като проблемна. Назначават секцио със или без проблем, измислят какво ли не само и само да я оперират и да лапнат парички. По добре е да роди нормално, стига да няма наистина усложнение. Все пак секциото си е операция, много жени трудно се възстановяват след това. Сестра ми роди така и от операцията разви висока температура. Наложи се да пие антибиотци и следователно не можеше да кърми. Имаше кърма първите няколко дни, дали от температурата дали от лекарствата, не знам но кърмата и спря. А, нали знаеш колко е важно едно дете да се кърми. По-хубаво от това няма. Хич не ги обичам някои глезли, дето не кърмят да не развалят бюста   ooooh!

# 94
  • Мнения: 34
Загубих ви нещо,за това пак се записвам да ви следя,а след 10дни ще съм при вас,в Лондон Hug

# 95
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Кrisal, сестричка въобще не я мисли. Тя е на правилното място в точното време  Peace. Тук медицината е на високо ниво. Зарежи сравненията с БГ, където лекарите са касапи и всяка бременна жена определят като проблемна. Назначават секцио със или без проблем, измислят какво ли не само и само да я оперират и да лапнат парички. По добре е да роди нормално, стига да няма наистина усложнение. Все пак секциото си е операция, много жени трудно се възстановяват след това. Сестра ми роди така и от операцията разви висока температура. Наложи се да пие антибиотци и следователно не можеше да кърми. Имаше кърма първите няколко дни, дали от температурата дали от лекарствата, не знам но кърмата и спря. А, нали знаеш колко е важно едно дете да се кърми. По-хубаво от това няма. Хич не ги обичам някои глезли, дето не кърмят да не развалят бюста   ooooh!



Аз не съм нито от противниците,нито от привържениците на кърменето. Това,че моя син не е кърмен , не му оказва някакво отклонение в развитието.

# 96
  • Лондон
  • Мнения: 449
ей, здравейте, този път от снежна София. Този месец такъв ми е късметът, където и да тръгна - силен снеговалеж и затворени летища, но аз тъпо и упорито продължавам Wink

Бързам да се похваля, че почти си избрахме район за живеене, Брентфорд на доковете, нови апартаменти, цените са ок, близо е до Kew и куп други паркове. От другата седмица се впускам в огледи. Вие какво ще кажете?

Темата за здравеопазването сме я коментирали май многократно тук, колкото случаи, толкова и мнения, но все пак обективно
погледнато мисля, че ще се съгласите, че всички си ходим до БГ за по-основните прегледи, на зъболекар, и така нататък, нали? Това май трябва да ни говори нещо, освен това, за последните години изчетох толкова статии за проблемите в здравеопазването тук, липсата на кадри, лошата практика с GP-та, които са безумно добре платени, а чакаш дни наред, за да се срещнеш с тях и др. такива. Дори преди време Тони Блеър беше написал програма от не знам колко си точки за вкарване на английското здравеопазване в европейските стандарти (цитирам), но после Блеър си замина и тя не се реализира. Та в този смисъл, на база на моя скромен опит, и този на близките ми, английското задравеопазване е ненадежно и дори немарливо, особено във вида му в Лондон.
Бих искала да кажа също, че всички крайни мнения са неприемливи и неадекватни на добрия тон на темата ни. Според мен всеки трябва да има избор за начина на раждане. И пак според мен този избор е "силно ограничен" в Англия, а на мен въобще не ми беше даден такъв.

Последно към Milly76 - кърменето също трябва да е въпрос на избор, както и всичко останало, което една майка прави за детето си, така че по-внимателно с изказванията и опеределенията, най-малко вмъквай "според мен", ок?

Аз всеки път си казвам, че е накратко, но май винаги става дълго Embarassed

Желая много хубава неделя Hug

# 97
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Няма да се впускам в подробности, но смятам,че има Лондон и останалата част от Англия...аз имам вероятно късмета да живея на село.далече от Лондон и не мога да се оплача от нищо по отношение на здравеопазване/зъболечение....въпрос на гледна точка. А и без да съм медицинско лице мисля,че нямам право да съдя къде е по добрре и къде по зле.......аз лично не ходя в БГ за такива неща, защото като знам колко доктори завършиха с троика или пък щото са на някои някои си и..мерси от такива доктори. Малко останаха тези дето са за Хипократовата клетва.
какво да се оплаквам - ГП мога да го видя,ако има канселирано посещение още същия ден, ако няма на другия ден е без проблем.....освен това има клиника в моя квартал ( за нощта и уикенда) където само се обаждаш,,че ще отидеш и какъв е проблема и не се чака повече от 10-15 мин...тн..

# 98
  • Мнения: 153
Напълно съгласна с Ave. Не знам как е в Лондон, но тук при нас, малко извън Лондон сме мога да видя ГП още същия ден ако е спешно, ако не е същата седмица. Досега не съм имала проблем да ме прегледат дори и в спешното ни прегледаха за 10 мин. преди 2 седмици когато сина ми беше болен. От раждането съм повече от доволна. От първия момент в който разбрах че съм бременна до момента в който излязох от болницата с бебе. Не за пренебрегване също и факта, че всичко е напълно безплатно. Не съм раждала в България, но ако мога да избирам не бих искала да е там. Живот и здраве септември месец пак тук мисля да раждам. Срещнах само професионалисти, хора готови да ми помогнат в така трудния за всяка жена момент на раждането. Благодарение на тях запазих един прекрасен спомен от раждането на сина си. Дори сега една година по късно съм супер нетърпелива да родя и второто си дете, пак тук в Англия....сигурна съм че всичко ще е на ниво както и първия път. И мен ме плашеха че болницата била супер натоварена, липса на персонал, едва ли не жените раждат по коридорите, но нищо такова не се случи. Бях настанена повече от 12 часа в самостоятелна стая с всички необходими условия, с епидурална упойка и т.н. и т.н. Надявам се никога да не променя мнението си и да не разбера защо така някой имат това негативно отношение.
Вчера малкият ми разбойник стана на една година.....една прекрасна година, най хубавата в живота ми.
Почерпете се

Ето го Лео в деня когато се роди:

И една година по късно:

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 09:02 от trollipen

# 99
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
trollipen , Да ти е живо и здраво момченцето !  newsm51 . Толкова лъчезарно дете и един флирт в погледа още от сега  newsm03 ....
Леко раждане и здраво бебче на финала.....пък момиче или момче, само живо и здраво да ти е  Hug

tzvetak , не искам никой да засегна. Това за кърменето и болниците си е лично мое мнение. Всеки има право на избор  Peace И щом аз съм го писала , значи е "според мен"  Heart Eyes Hug

# 100
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
trollipen , честит ви първи рожден ден!  bouquet
И нека  спрем с това, колко напреднало е тук здравеопазването, пък в България кучетата ги яли. Напреднало за онези със супер сметките, всичко друго е въпрос на късмет. В България имаш избор, тук не. и здравеопазне не се свежда до 1-2 безпроблемни бремености и раждания. Ами ако бяхте с проблеми така ли пак щяхте да сте категорични?! Молете се да нямате здравен проблем, че тогава горко ви.
И аз не съм в Лондон, но след смяна на 5-6 джипита разбрах, че всички са един дол дренки. 1 на 1000 може да е супер, ама друугите не. Всяко посещение при джипито е като битка, с предварителна подготовка и изработена стратегия.
Кrisal  сестра ти да не ги оставя на мира, да пита, разпитва и иска, докато не си поискаш никой няма нищо да ти даде.

# 101
  • Мнения: 141
Привет на всички малки и големи!  Hug
Актуални теми сте подхванали и хубави новини са се появили.  Grinning

Честита дъщеричка, Вili-bili! Много здраве, радост и щастие пожелавам!

Тrollipen, честит рожден ден и на твоето пораснало момченце! Да е здрав, весел, много палав и любознателен!

STARDUST, как са твоите дечица? Овладяхте ли кашлицата?

Tzvetak, успех с търсенето на жилище! Аз не мога да помогна с информация. И на нас ни предстои тази фаза през първата седмица на март. Имам молба: ако не се лъжа, ти временно живееш в Еалинг. Какви са ти впечатленията от квартала? Може отговор и на ЛС. Благодаря ти предварително!

За Krisal и нейната сестричка - сега е момента сестра ти да се въоръжи с информация и колкото повече, толкова по добре. Да си направи лист с въпросите, които я вълнуват и смело напред. От информация, не боли, а тя е нужна, за да направиш правилен избор, с който ще се чувстваш комфортно и ще си спестиш ненужни тревоги. Лека бременност на сестричката ти, а на теб не ти остава друго, освен да я окуражаваш.

Иначе и на мен ми е любопитно какви са вашите впечатления от здравната система тук. Който има опит и време, нека сподели! От полза ще е.

Поздрави от Цюрих и успешна нова седмица!   bouquet

# 102
  • Мнения: 131
Здравейте, дами!
Честита първа пролет!...не знам астрономически в ЮК кога идва, ама видяхме днес на полянката отвън прекрасни цъфнали минзухарчета и така се почуствахме   bouquet
Имам една питанка към вас - дъщеря ми е на 2г. и си има всички ваксини досега от БГ (които и се полагат там)...а вчера получих писмо от Джи Пи-то, че тряабва да й се постави още една - морбили (measles), понеже северен Лондон (където сме ние) е застрашен и едно детенце било починало от дифтерия и трябвало да ваксинирам детето...ами няма ли да й дойде много...?
Благодаря ви и ви желая прекрасна семейна неделна вечер!   bouquet

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 19:59 от svetla_altevs

# 103
  • Мнения: 66
Trollipen, да ти е жив и здрав малкия и много да ви радва!!!

Krisal, аз искам само да кажа, че съм с операция на очите за късогледство, което е много по-рисково от самото късогледство, но съм родила две деца по естествен път в БГ. И двете ми лекарки бяха на мнение, че това не е причина за секцио.

# 104
  • Мнения: 3 480
Trollipen, честит първи рожден ден на съкровището, да е здрав и да се радва на щастливо детство!  ura

Vanilla Sky, има подобрение с кашлицата, но все още си съществува, опитахме доста неща, явно е от влагата и от променливото време ... пълно неведение ... сега синът ми е със същата кашлица ... тъпча ги усилено с аквасорс, но не мисля, че помагат ... newsm12

Krisal, аз родих едното си дете в БГ, другото тук и също споделям идеята, че ако нямаш проблем тук нещата минават супер, но иначе - късмет. аз лично си бях в БГ 4 месеца и прекалено или не си направих всички необходими изследвания, ходих всеки месец на ултразвук и бях спокойна ... кръвни изследвания непрекъснато ...без да прекалявам с 4Д, 5Д и т.н. суперстранно ми беше как в ЮК са сигурни, че нямам проблем до 5-ия месец, когато ми бе назначен първия скан, не можех да го приема, че съм бременна и не знам що за зародиш расте в мен, независимо дали съм била права или не. в БГ първото ми раждането мина много добре, но бях при близка лекарка, иначе мисля, бих платила, но не бих се оставила на чистия късмет ... не разбирам как тук са сигурни, че всичко е наред с 2 видозона за цялата бременност и еднократно пълно кръвно изследване. второто ми раждаето тук бе много положително преживяване, но съдейки от разказите на мои познати е било чист късмет. бях споделила преди, че моя позната българка със завидни финансови възможности (извън лондон) роди в престижна болница, но в коридора докто освободят стая ...и не става въпрос за бързо раждане, а за доста продължително и мъчително раждане. не искам да натоварвам никого с мнението си, но мисля, че лично аз ако имах проблемна бременност бих родила в БГ, но повтарям - това е лично моя позиция. ние живеем почти извън лондон, аз се обаждам в 9ч. и ми дават час за 10ч. при джипи, но не съм 100% убедена в кадърността на лекарите тук, особено като извадят книгите и почнат да ми четат инфо, което и в интернет мога да намеря ...
но сестра ти спокойно може да поговори с акушерката си, да я разпитза всичко, което я притеснява и да си вземе решение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт