индукционен котлон

  • 29 808
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Сливен
  • Мнения: 11
здравейте
и аз ще си купувам такъв - снощи казах на милото и той се съгласи Joy

обаче имам питанка - каква е разликата между керамичен и стъклокерамичен плот - в спецификациите на различните производители има и двата термина Thinking

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
правя понякога тортиля или катми, т.е. без мазнина ги печа на тигана.
и когато тиганът достигне определена Т, котлонът се изключва, защото има вградена защита от прегряване.
съответно трябва да намаля Т на котлона, за да продължа да пека, но тогава става бавно...

Сименс ли ти е индукциона? Моят е Сименс само че керамичен и прави същия номер. От Сименс казаха, че не е дефект, а защита и не искат нито да го сменят, нито да ми върнат парите  Crossing Arms

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
veskovoto до колкото съм информирана, индукционните котлони не са с нагреватели, а с електрически импулси. Което ги прави много икономични (старите електромери дори не отчитат работата му, ако разбира се е на ниска степен). Реагират на метал и се задействат само при наличието на такъв. Не се загрява повърхността на котлона, а самата тенджера. Е не очаквай след 1ч. стоене на тенджерата върху котлона той да не се затопли, но то е заради горещината на тенджерата. Почистването става много лесно, ако нещо кипне, котлона се изключва автоматично след няколко сек. Като се махне тенджерата от котлона след 1мин. се изключва автоматично. Ако го включиш и отгоре няма тенджера изобщо няма да се задейства котлона. Има бутони и за заключване, (особено подходящи за малки пипащи пръсти). Ако се сетя още нещо характерно за тях ще пиша.
Лошото е, че ще трябва да си купиш специални тенджери и тигани, които имат метал в себе си.


Опс, ти питаш друго.. Е това не мога да ти кажа. Моя е като огледало отгоре и предполагам че е стъклокерамичен.  newsm78

правя понякога тортиля или катми, т.е. без мазнина ги печа на тигана.
и когато тиганът достигне определена Т, котлонът се изключва, защото има вградена защита от прегряване.
съответно трябва да намаля Т на котлона, за да продължа да пека, но тогава става бавно...

Сименс ли ти е индукциона? Моят е Сименс само че керамичен и прави същия номер. От Сименс казаха, че не е дефект, а защита и не искат нито да го сменят, нито да ми върнат парите  Crossing Arms

Моя е Шултех. Изключва сам (след задестване на защитата), но след като е работил поне 5ч. без прекъсване. Но веднага щам го включа пак продължава работа.  Thinking

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 13:28 от Estell

# 18
  • Мнения: 721
моят е NARDI и също сам изключва при достигане на зададената температура,и съответно си се включва щом температурата падне малко.по този начин подържа t.това не ми пречи при печене на палачинки,дори не забелязвам кога се вкл/изкл

мисля че няма разлика м/у керамичен и стъклоКЕРАМИЧЕН плот

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Ами на 9-та степен не може да работи повече от 30-40мин, после пак се включва, що са направили 9степен, като не се ползват  ooooh! Много ясно че ми пречи...

# 20
  • Мнения: 721
за 9-та степен не знам защо са я направили,аз почти никога не я ползвам освен в случай че искам нещо побърза да заври и веднага намалям на по ниска. ползвам най-вече 7-ма

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
за 9-та степен не знам защо са я направили,аз почти никога не я ползвам освен в случай че искам нещо побърза да заври и веднага намалям на по ниска. ползвам най-вече 7-ма

И аз така най вече 7 или 8 степен. Но в началото винаги започвам с 9.

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
моят е NARDI и също сам изключва при достигане на зададената температура,и съответно си се включва щом температурата падне малко.по този начин подържа t.

Между другото не е добре за самия котлон да работи в такъв режим, само да ви информирам.

# 23
  • Мнения: 721
напротив,това е принципа на работа.сигурна съм че и при твоя е така.

# 24
  • Мнения: 505
Аз имам немски, SILIT, много съм доволна. Най-вече, не се налага да го стържа, да го мия с препарати, да кисна изгорено и прочие. Чистенето е детска игра - след като сготвя, избърсвам с мокра кърпа или гъба и туй то. Котлонът е със стъклокерамичен плот, който е много здрав, не се драска и не хваща петна. Колкото и да е голяма тенджерата, той си я разпознава сам - няма нужда да се съобразява диаметърът на котлона с този на тенджерата. Абсолютно безопасен е, тъй като не се нагрява и се изключва в мига, в който му махнеш тенджерата. А за пестенето на енергия - направо си е впечатляващо. Продават в Технополис на щанда с тенджерите - там са немски, на ул. "Шипченски проход" срещу зала Универсиада в едно малко магазинче - там са испански. Струват 100 до 200 лева, водят ги туристически, защото са леки и малки. Тъй като са леки и малки, може да си ги разкарва човек из целия апартамент и на балкона според кефа си. Направо си беше забавно през първите дни.

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 11
мисля че няма разлика м/у керамичен и стъклоКЕРАМИЧЕН плот

права си - няма разлика  smile3525

# 26
  • Сливен
  • Мнения: 11
Аз имам немски, SILIT, много съм доволна. Най-вече, не се налага да го стържа, да го мия с препарати, да кисна изгорено и прочие. Чистенето е детска игра - след като сготвя, избърсвам с мокра кърпа или гъба и туй то. Котлонът е със стъклокерамичен плот, който е много здрав, не се драска и не хваща петна. Колкото и да е голяма тенджерата, той си я разпознава сам - няма нужда да се съобразява диаметърът на котлона с този на тенджерата. Абсолютно безопасен е, тъй като не се нагрява и се изключва в мига, в който му махнеш тенджерата. А за пестенето на енергия - направо си е впечатляващо. Продават в Технополис на щанда с тенджерите - там са немски, на ул. "Шипченски проход" срещу зала Универсиада в едно малко магазинче - там са испански. Струват 100 до 200 лева, водят ги туристически, защото са леки и малки. Тъй като са леки и малки, може да си ги разкарва човек из целия апартамент и на балкона според кефа си. Направо си беше забавно през първите дни.

а това само котлон ли е или цяла печка?

# 27
  • Мнения: X
Имами аз такъв, малък / единичен / - уж немски , но май сглабян в Китай!  Peace
Чудо е наистина..Но какви са тези цени на тигани и тенджери от 100-200 бе , хора ??!! Принципът е : Щом работи на електромгнитна индукция, всичко де що лови магнит става ! Естествено обикновен Тефол / алуминиев / и все подобни турски  и китайски боклуци няма да станат..
Номерът е : с едно малко магнитче в чантата , ходите и проверявате в магазина. Щом лови магнита, няма проблеми. В този ред на мисли- руските тенджери  - не, не се усмихвайте !! - сега има със стъклокерамично покритие около 30 лв - са перфектни ! Има и тигани за около 20-на лева с тефлоново покритие. Също едновремешните стават !

# 28
  • Сливен
  • Мнения: 11
Имами аз такъв, малък / единичен / - уж немски , но май сглабян в Китай!  Peace
Чудо е наистина..Но какви са тези цени на тигани и тенджери от 100-200 бе , хора ??!! Принципът е : Щом работи на електромгнитна индукция, всичко де що лови магнит става ! Естествено обикновен Тефол / алуминиев / и все подобни турски  и китайски боклуци няма да станат..
Номерът е : с едно малко магнитче в чантата , ходите и проверявате в магазина. Щом лови магнита, няма проблеми. В този ред на мисли- руските тенджери  - не, не се усмихвайте !! - сега има със стъклокерамично покритие около 30 лв - са перфектни ! Има и тигани за около 20-на лева с тефлоново покритие. Също едновремешните стават !





 newsm10

# 29
  • Мнения: 505
С риск да ви ядосам, купих си в неделя китайски тенджери от ИКЕА, Солун. 3 бр за 24 лева - нямат грешка. Едни такива смотани изглеждаха в магазина, ама в къщи си изглеждат перфектно и са наистина добри за индукциона. А за котлона - не е печка, единичен и лек е , иначе как ще разкарвам цяла печка из апартамента??

Общи условия

Активация на акаунт