за предпазването от шарка

  • 1 984
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
Ако си карала варицела не можеш да се заразиш повторно, а в градините основно тя върлува. Не се тревожи Simple Smile

можеш, но тогава караш херпес зостер, което не е опасно за плода....
но ако не е карала, по0добре да се консултира с лекар...въпреки, че не знам какво може да се направи, освен да се изнесе от  къщата за няколко седмици....

колкото това, което върлува в градините - в нашата преди 2 седмици имаше скарлатина...та има богат избор в ясли и градини от болести, та е хубаво да се уточнява. Wink

Не можеш да се разболееш от Херпес зостер. Заболяването е едногенно и се предизвиква  от различни състояния като стрес, срив на имунната с-ма и др.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 115
 Херпес зостер се приема като изява на инфекция с варицела-зостер вируса у имунен спрямо него индивид (т.е. преболедувал в детска възраст от варицела или в много редки случаи ваксиниран срещу варицела). При определени условия "спящият" в ганглиите на сетивните нерви вирус се активира наново, т.е. става въпрос за ендогенна (идваща от самия организъм, отвътре, инфекция).

Възможно е по-рядко херпес зостер да се развие при възрастни след контакт с деца, болни от варицела. Контактът с индивид, болен от херпес зостер не предизвиква същото заболяване у възрастни, боледували от варицела в миналото.

Болният от херпес зостер може да бъде заразен само за деца и възрастни, неболедували от варицела (несблъскали се с вируса до момента), но това се наблюдава рядко. Ако даден индивид е преболедувал от варицела, за него контактът с болен от херпес зостер не представлява никаква опасност.

 Wink

# 17
  • Мнения: 2 556
Синът ми изкара варицела, когато бях бременна 2 месец. Пратихме го при баба му, още когато се разбра със сигурност, че ще я кара, тоест когато пламна в детската му градина. Аз съм карала варицелата, което не попречи на плевенските лекари да ме наплашат много сериозно, че мога да изкарам именно херпес зостера или нещо подобно, но да се има предвид, че и само температурата от шарката е достатъчно непрепоръчителна за бременна жена.

В моемнта навсякъде върлува варицела, ако има опасност някой наоколо да я кара, аз бих отишла при роднини или при приятелка, докато мине вероятността детето да се разболее. Страхлива съм доста  Confused

# 18
  • Мнения: 2 885
Вземи си направи кръвен тест за антитела. Аз съм карала варицела на 5 г, бях бременна 2 м, когато синът ми бе болен от ДГ /не го спрях да ходи/. Имам много високо ниво на антитела и се успокоих  Peace

# 19
  • Мнения: 4 447
Желая ти всичко да е наред! Мисли позитивно.

Въпреки това, моят съвет е, ако имате възможност
да отидете някъде за известно време докато отшуми
епидемията.

И наистина теста за антитела е добър съвет!

 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт