да дам ли АБ при т38.5, но намаляваща кашрица?

  • 2 125
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 577
Давам антибиотик само при подържане на температура повече от 3 дни. Peace
При вирус антибиотика не действа Peace
а действа ли нещо против вирус - само да свалям температурата ли?

Можете да давате и изопринозин; а панадол и нуруфен по схема-вижте си листовката за дозите за деца.

# 16
  • софия
  • Мнения: 379
стискайте ми палци тази нощ, дано ни се размине АБ!

# 17
  • Мнения: 413
Давам антибиотик само при подържане на температура повече от 3 дни. Peace
При вирус антибиотика не действа Peace
а действа ли нещо против вирус - само да свалям температурата ли?

Давам температуро понижаващи,но само когато температурата е над 38,и витамини,плодове,чай (не горещ) Ако има хрема,слагам и капки. Обикновено на организма му е нужно поне3-4 дни да се пребори с вируса Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
стискайте ми палци тази нощ, дано ни се размине АБ!
Как мина нощта?

# 19
  • Мнения: 399
И моето дете от събота вечерта взе да кашля, доста. В през нощта на събота срещу неделя вдигна т-ра, не съм я мерила, но беше доста, защото гореше. Вчера бяхме на лекар, не му изписа антибиотик, вечерта беше с 38.1, току що му я измерих 39 градуса. Продължава да кашля и то доста. Докторката каза в петък пак на преглед. Аз вече съм на тръни, да не направи някоя пневмония. Досега ми прави впечатление, че бързо я сваля тази т-ра, сега ще видя как ще е при 39 градуса. Оплаква се още и от болки в коремчето. Това един от пустите грипове ли е или какво? Тези дни превантивно на 8 часа давах нурофен и може би заради това, не съм го уловила, тази сутрин не дадох и .....

# 20
  • Мнения: 924
Как може да даваш превантивно норуфен ooooh!
По добре давай нещо за подсилване на имунитета

# 21
  • Мнения: 399
Не се муси, това е съвет от лекар.

# 22
  • Мнения: 2 821
Ееех Д-р БГМама Mr. Green....Чак се чудя как може хората да имат педиатри, щом имат форум Thinking....докторите са излишно разточителство Naughty

# 23
И ние бяхме вчера с Т 38.6, моят съвет е давай Нурофенче сутрин и вечер, на нас ни изписаха АБ но аз не го дадох, днес  няма Т и понамаля кашлицата(дано не си въобразявам), пуснахме изследвания и сега чакаме резултатите.Това те съветвам и аз пусни изследвания и тогава ще решиш, АБ винаги може да дадеш.Бързо оздравяване и не се предавай

# 24
  • софия
  • Мнения: 379
ураааааа!!! днес почти не кашля милото, но вдига температура до 38, но я оставям и ми се струва,че така по-бързо се оправя. наистина ниската температура няма да я свалям вече, ефекта е голям. благодаля ви много.

Общи условия

Активация на акаунт