31-Австрийки на крапфен и кафе чакат Валентин от все сърце

  • 12 587
  • 282
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 106
1200€ бруто/месец е само заплатата, или заплата + КГБ.
без КБГ
Знаете ли може ли да се получава АМS geld и КБГ?
може
Сара, мерси за блогът(а)(у)(и)  Mr. Green Този пълен член ще ме убие някой ден!

след предлог е винаги кратък    ,ако няма предлог питаш кой върши действието  - ако е той - значи пълен

Някой има ли предложение за страницата с киндербетреуунг?
питам за име




Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 01:10 от nkolentsova

# 151
  • Мнения: 343
Стана ми интересно сега, не че ще тръгна да работя  Stop 1200? бруто/месец е само заплатата, или заплата + КГБ. Знаете ли може ли да се получава АМS geld и КБГ?


1200 бруто можеш да получаваш допълнително към КБГ. това при условие, че нямаш други доходи, напр. наеми или лихви.
АМС гелд можеш да получаваш към КБГ, ако си на разположение на трудовия пазар, демек детето ти има кой да го гледа и ти можеш да работиш. ако нямаш уверение от градина, тагесмутер или подобно, че детето е бетройвано минимум 16ч на седмица, се води, че не си на разположение на трудовия пазар. освен това има  вероятност от амс да те бутнат в някой загубен курс... и ако откажеш, да ти спрат парите. но е идеално, ако искаш да посетиш някой курс, и говориш с амс да ти го платят.

# 152
  • Мнения: 7
Стана ми интересно сега, не че ще тръгна да работя  Stop 1200? бруто/месец е само заплатата, или заплата + КГБ. Знаете ли може ли да се получава АМS geld и КБГ?

Ани,
1200? бруто/месец без КБГ.
Можеш да взимаш КБГ и Аrbeitslosengeld:

Der gleichzeitige Bezug von Kinderbetreuungsgeld und Arbeitslosengeld ist grundsätzlich möglich. Hier besteht der Anspruch auf Arbeitslosengeld jedoch nur für Personen, die dem Arbeitsmarkt ohne wesentliche Einschränkung zur Verfügung stehen. Bei Bezug von Kinderbetreuungsgeld ist dies nur der Fall, wenn das Kind nachweislich durch andere geeignete Personen im Familienkreis oder außerhalb (zum Beispiel im Rahmen von Einrichtungen, wie Kinderkrippen und Kindergärten oder von einer Tagesmutter) betreut wird.

(http://www.ams.at/sfa/14080_812.html)

Ако ти трябва пове4е информация, пиши ми на лс.

# 153
  • Мнения: 343

Някой има ли предложение за страницата с киндербетреуунг?


не, ама аз пак търся. моята последната се жени след 2 седмици Rolling Eyes  не знам как ги целя, предната вече е в 6ти месец, чакаме момченце preggo.
за 3 години смених 6 бейбиситера и 5 чистачки... хилфееее
чистачка вече намерих най добра/ АЗ! ама с децата няма оправия, като ми легнат болни. оххх няма ли мама да се пенсионира Cry

# 154
  • Vienna
  • Мнения: 261
nkolentsova, Как бе жена? Да им пишеме телефоните на момичетата в Интернет? Ще питам тези които знам ама....
Деяна, ще ти пиша на лични

# 155
  • Мнения: 153
Момичета, мерси много за инфото  Hug
Нина, идеята на Сара за лекарите е супер. Може ли да направим някъде в блога всеки, който е доволен да напише координати и кратко описание. За бетроюнга нямам позната, но пък бих се възползвала в бъдеще.

# 156
  • Мнения: 106
ще бъде страница с парола,не може всеки да чете там, затова идеята е да я направим отделно.

Добре,ще пусна това от Сара,ако някой иска да пише като автор там да ми пусне емаила си на лични , или да пише като гост на всяка тема -тогава няма нужда от е-маил

# 157
  • Мнения: 343
за инофото за лекарите съм съгласна, но за киндермедхените не баш...
ние българите сме си клюкари и като си помисля, когато 5/6 от нас ползват една и съща девойка, как в чужд дом ще се обсъжда какви гащи висят на сушилнята у дома и каква мърла съм, защото обувките ми лежат на средата на коридора... и ми се отщява да имам бългаска детегледачка. иначе съм много за да помагаме на нашите девойчета да си плащат унито тук, и аз така съм си изкарала ученето, ама. много е малък света.
мое мнение де.

# 158
  • Мнения: 7
Аз също търся бейбиситер, но не зная къде да търся, можете ли да ме ориентирате с някои страници в нета или други изто4ници?
Също се интересувам, има ли както в България "жени"  за гледане на дете (целодневно или по договаряне) и в какви ценови граници се движат?
Thanks!

# 159
  • Мнения: 339
Морков,
Цитат
Съобщението не може да бъде изпратено. 'морков' е изчерпал лимита си и е запълнил кутията си за входящи съобщения.
, кога успя бе момиче Mr. Green хаиде трий че не мога да ти пратя лс пък и сигурно не само аз  hahaha

# 160
  • Мнения: 339
п.с.Отивам да разходя Йори и после ще пробвам пак.

# 161
  • Мнения: 106
Аз също търся бейбиситер, но не зная къде да търся, можете ли да ме ориентирате с някои страници в нета или други изто4ници?
Също се интересувам, има ли както в България "жени"  за гледане на дете (целодневно или по договаряне) и в какви ценови граници се движат?
Thanks!

http://picasaweb.google.com/nina00007/Kinderbetreuung#

за инофото за лекарите съм съгласна, но за киндермедхените не баш...
ние българите сме си клюкари и като си помисля, когато 5/6 от нас ползват една и съща девойка, как в чужд дом ще се обсъжда какви гащи висят на сушилнята у дома и каква мърла съм, защото обувките ми лежат на средата на коридора... и ми се отщява да имам бългаска детегледачка. иначе съм много за да помагаме на нашите девойчета да си плащат унито тук, и аз така съм си изкарала ученето, ама. много е малък света.
мое мнение де.
то ако нямахме нужда от помощ,нямаше да ги търсим  Rolling Eyes, и не е задължително да са българки.Може също ,някой от нас ,който има желание или свободна баба .Децата ни сега порастват и се радват на компания  Wink Мен по ме притеснява да пусна някой в жилището си и при детето ,който не го познавам. А и дълготрайно да намериш някой, който да идва от време на време е проблем Confused
Сега не убежавам никой,само пиша какво си мисля.

# 162
  • Мнения: 38
Здравейте дами!
Не успявам да се вредя на компютъра, че станахме много вече  Rolling Eyes . Надя все се нарежда баща й като седне и го кара да и показва снимки и аз все накрая по никое време пиша.
Sviti, честито и от мен. Желая ти много лека и спокойна бременост!!!   bouquet
Страхотни снимки от закуската видях, сега още пове4е съжалявам че не можах да дойда и то заради такава една глупост. Пак ще се оплаквам  Embarassed . Свекърва ми държеше да присъствам на кафето в неделя за да ми заяви че ще вземе Надя с нея в България за 1 седмица  Shocked  . Не да ме пита, защото вече и беше купила самолетен билет. Е тоя път ме остави без думи... за известно време. Досега не съм била съгласна с никоя от нейните измислици и защо сега трябваше да се съглася не разбрах. Горкото ми дете толкова промени трябваше да преживее в последната 1 година, че последното което му трябва мисля е да го пратя с някаква почти непозната ( щото свекито се вясва рядко и детето почти не я познава) на непознато място. Милата като едното нищо да си помисли че и аз съм я зарязала. И така свекито отлетя за България с пяна на уста, а Надя си е при мен. Само дето аз не можах да дойда на закуската в неделя, но здраве да е, на следващата ще се опитам да дойда.

Много свеж ник, Морковче!  Peace

Мили дами желая ви безпроблемна седмица   bouquet   bouquet   bouquet

# 163
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Я да се разпиша и аз, че вече ще заключат темата  Mr. Green Пък е най-добре оформената художествено досега! Тедито, още веднъж - поздравления! Ей, прочитане нямате  ooooh!
Свитииииииииииииииии! И тук да ти пожелая най-най-хубавите неща на света! Една спокойна, безпроблемна и пълна с хубави емоции бременност! И ако все пак се появи още една прекрасница като София, да не му мислиш дълго за братчето  Whistling
Коте, браво на тебе!  smile3501 И не се нервирай! Водиш в резултата  smile3503  Моята свеки например ми каза, че иска веднага да прекратя кърменето, понеже тя не е съгласна Филип да суче на тази възраст. Е, много се смея вече като се сетя, макар че тогава едва не потроших телефона от нерви и яд, че не мога да й отговоря, както заслужаваше, а се направих на добре възпитана.
Морков, много ценен информатор си ти!  Peace
ЛаДолчеВА, не му се взирай на пълния! Ще пием ракия с шопска  newsm47

# 164
  • Мнения: 239
И аz да се раzпиШа най-накрая
Много се радвам, че успях да дойда на среЩата и да се zапоzная с толкова много от вас, които не поzнавах. Специални поzдравления и благодарности на Джиджи zа подбора на zаведението и органиzацията.

ЗаЩо не се раЗберем zа определен ден от месеца и място и да има периодична среЩа, който може Ще идва.

Свити и тук да ти пожелая лека бременност и приятни моменти на Щастливо очакване!

Желая Ви един приятен и успеШен ден, въпреки снежния хаос навън.

Общи условия

Активация на акаунт