Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 4-та тема

  • 87 266
  • 365
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 906
Привет на всички майсторки  smile3525
От доста време не съм се разписвала в темата, но предвид лентичката ми  - нямам възможност  Rolling Eyes .
Чакам с нетърпение да се похвалите с творенията си по случай утрешния празник!


(в аванс) Честит 8 март. Бъдете живи и здрави, щастливи и много обичани   bouquet   bouquet   bouquet

# 241
  • Мнения: 1 394
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК,МОМИЧЕТА!
     С пожелания за много усмивки,щастие,късмет и любов.
      На този празник нека греем,
      да забравим стон,тъга
      и нека вечно се гордеем
      че носим името ЖЕНА!
newsm51

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Бъдете щастливи ! Обичайте се !

# 243
  • Мнения: 804
           ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ДАМИ!!!!!! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ,ЩАСТЛИВИ И ВИНАГИ ОБИЧАНИ И УВАЖАВАНИ!!!КЪСМЕТ И МНОГО УСМИВКИ НЕ САМО ДНЕС,А ВСЕКИ ДЕН!!!!                                                             

# 244
  • Мнения: 22 867

Снощната ми питка, която стана цяло "питище-хлебище". Grinning



   

# 245
  • Мнения: 406
Честит празник мили дами!Да сте живи и здрави и все така перфектни кулинари   bouquet

# 246
  • Мнения: 407
МНОГО БЪРЗО ТРЯБВА НЯКОЙ ДА МИ ПОМОГНИ!!!

Омесих пита, която мислих, че няма да се получи. оСТАВИХ Я ДА ВТАСА И СЕГА Я ПЕЧА. гРЕШКА НАПРАВИХ, ЧЕ ДОКАТО ЧАКАХ ДА ВТАСА ОМЕСИХ ДРУГО ТЕСТО И ТО ПОЧТИ Е ВТАСАЛО, НО СЕГА ПЪК ВЪВ ФУРНАТА ПЕКА.
ДА СЛОЖА ЛИ ТЕСТОТО /ВТОРОТО/ В ХЛАДИЛНИКА ДА  забавя втасването?

Извинявам се че го пиша с голям шрифт, но моля за вашата бърза намеса!!!

# 247
  • Мнения: 22 867
МНОГО БЪРЗО ТРЯБВА НЯКОЙ ДА МИ ПОМОГНИ!!!

Омесих пита, която мислих, че няма да се получи. оСТАВИХ Я ДА ВТАСА И СЕГА Я ПЕЧА. гРЕШКА НАПРАВИХ, ЧЕ ДОКАТО ЧАКАХ ДА ВТАСА ОМЕСИХ ДРУГО ТЕСТО И ТО ПОЧТИ Е ВТАСАЛО, НО СЕГА ПЪК ВЪВ ФУРНАТА ПЕКА.
ДА СЛОЖА ЛИ ТЕСТОТО /ВТОРОТО/ В ХЛАДИЛНИКА ДА  забавя втасването?

Извинявам се че го пиша с голям шрифт, но моля за вашата бърза намеса!!!


Просто намеси тестото хубаво на топка и пак го остави да си втасва докато се опече питката ти.

# 248
  • Мнения: 389
labrex ,много добре изглежа "питище -хлебище".По коя рецепта си я правила?

# 249
  • Мнения: 22 867
labrex ,много добре изглежа "питище -хлебище".По коя рецепта си я правила?

pokahontas, от тоя въпрос най-много ме е страх! Grinning Защото меся наизуст и с каквото имам в момента. Сега по спомени за питището - в купа сложих 1 ч.ч. /от 250 мл/ топло прясно мляко, в което разтворих кубче жива мая, 1 ч.ч. кисело мляко, 1/2 ч.ч. вода, 1 ч.л. захар, 3 ч.л. сол, 2 яйца, като жълтъкът на едното отделих за намазване отгоре. Разбърках хубаво и започнах да сипвам брашно, докато се получи много меко тесто. Изсипах го на плота и намесих с още брашно, до получаване на хубава топка тесто, но не твърдо - средно меко. Сложих да втасва, после го разделих на три части - една голяма, една по-малка и третата - най малка. Разточих голямото парче тесто на правоъгълник, намазах с масло, навих на руло и след това на охлюв. Сложих в тавата /долна част на старите ел.тенджери/ и леко размачках с ръка, да стане равно,  после с най-малкото парче направих същото и го сложих върху големия охлюв. От средното парче се прави по същия начин руло и се увива около малкия охлюв. Този път обаче реших да усуча това руло, но с неусукано по-добре изглежда питката. Пак втасва, после мажа с жълтък+прясно мляко+олио, ръся със сусам и във фурната. Фурната включвам на 160 град, когато започна да мажа с жълтъка и да ръся сусама, така че не е гореща, а леко топла, когато слагам тавата. Пече се 55 мин, защото много бухва. Ами, това е, дано ме разбереш, че стана много дълго.    bouquet

Пропуснах, че в рулата може да се сложи чесново масло, или сирене или някаква плънка. Всъщност начинът на оформяне е взет от козунак с плънка - много красив и висок става.

# 250
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
И аз вече си имам любима питка
 
рецептата е от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362240.msg9988848#msg9988848

# 251
  • Мнения: 1 394
Labrex,питищохлебището ти е страхотно! newsm51

# 252
  • Мнения: 1 523
Честит празник!  bouquet
Моята вчерашна пикта изобщо не стана,не я изчаках да втаса,метнах я във фурната и естествено за нищо не ставаше.

# 253
# 254
  • Мнения: 407
Момичета моля ви за малко помощ!
Вие тук сте се събрали все майсторки не ви правя "четки" просто снимките така говорят.
Та искам малко помощ или по-точно да ми кажете къде бъркам.
Вече 3 пъти правя Болярската пита на Биляна, но нещо немога да я "усуча" хубаво и се разкъсва или става в средата много дебела а в края много тънка. И да поясня че аз я правя със сирене вътре.
Дали защото има сирене или защото не мога да направя тънки кори.
Е аз мисля, че корите са ми тънки, правя го до 0,5см дебели вие как мислите от дебелината на корите ли ми се получва много дебело руло когато го навия или защото слагам сирене вътре и става така дебела.
А после като взема да я "усуквам" и разпъвам става разпокъсана на места.
А и днес правих, но казвам ви направо ми идеше да се гръмна пекох я 1 час и 40 мин и пак там където е сиренето остана малко мокра. Може би от самото сирене вие как мислите?
А и друго да попитам вие с какво мажите корите? Аз миналия път мазах с масло и беше по-вкусна а днес мазах с маргарин Калиакра, но нещо не ми хареса на вкус.
О правих и питката по рецептата на еххо стана много хубава.

Другия път ще снимам моментите и питата че днес така се ядосах като ми се скъса рулоо при усукването, че после забравих да снимам и те моите хора я почти изяли.

Извинявам се за дългия пост!

Кажете ми какво ще стане ако тестото го разделя на 3 топки и си направя три рула, усуча ги и ги навия в тавата дали няма резултата да е по-добър?! newsm78 

Общи условия

Активация на акаунт