Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 4-та тема

  • 87 251
  • 365
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 523
rallii ,моите вкъщи пък все искат такъв цвят на питката да докарам.Харесват с хубаво изпечена коричка.
краси.мира ,много тематична питка!

# 46
  • Мнения: 1 394
Rallii,кажи ми сега тая с бирата,че мъжа ми все иска нови работи-той обича вкусните и интересни неща и колкото по нестандартно и завъртяно е нещо,толкова по-голям е шансът да го вкара в менюто.Давай бързо рецептата!

# 47
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Ето и от мен една пита по моя си рецепта, но изплетена по метода на плетената пита на pina.
Не знам защо не ми хвана хубава коричка, а иначе си  е добре опечена. Дали защото я пекох на вентилатор, за пръв път го използвах при печенето на пита Rolling Eyes Позагубила съм явно тренинг, но другият път ще се постарая повече  Wink

# 48
  • Русе
  • Мнения: 616
Rallii,кажи ми сега тая с бирата,че мъжа ми все иска нови работи-той обича вкусните и интересни неща и колкото по нестандартно и завъртяно е нещо,толкова по-голям е шансът да го вкара в менюто.Давай бързо рецептата!

рецептата е от нета http://www.menumag.bg/recipes/view/100
ако не се отваря я копирам:
Необходими продукти
375 г/3 ч.ч. брашно
3 ч.л. бакпулвер
1 к.л. захар
1 к.л. сол
6 с.л. нарязан пресен широколистен босилек или 1 с.л. сушен
1 ч.л. черен пипер
375 мл /1 1/2 ч.ч. бира

Начин на приготвяне
В купа се смесват брашното, бакпулверът, захарта, солта, босилекът и пиперът. Прибавя се по малко бирата, за да се получи меко тесто.
Тестото се изсипва в намаслена продълговата форма за кекс и се пече 40-50 мин. до готовност. Хлябът се оставя във формата за 5 мин., преди да се извади. Сервира се топъл или студен.

Хлябът е чудесен, сервиран с паста от маслини или сушени домати. За различен вкус може де се експериментира с различни видове бира и подправки.

# 49
  • Мнения: 4 358
Напълнили сте темата с такива красоти.
Като гледам, гледам и така ми се дояде.В събота живи здрави ще взема да врътна една питка ама със сиренце като тутманик ще я искам.Ще поровя в началото на темата да видя за нещо подходящо.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 214
В къщи майка ми е майсторката на питките - за всеки празник има такава  Simple Smile Всеки път с различна форма, но винаги добре изпечена с хрупкава коричка отгоре; Съжалявам много, че не мога да ви покажа снимки с красивите неща, които е правила;

# 51
  • Мнения: 1 394
valkata 78 ,много хубава питка!  bouquetХайде кажи ни сега рецептата-да пробваме нещо ново!Изглежда чудесно,значи ще е и вкусна!

# 52
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
valkata 78 ,много хубава питка!  bouquetХайде кажи ни сега рецептата-да пробваме нещо ново!Изглежда чудесно,значи ще е и вкусна!
Мерси! Embarassed
Ами беше вкусна, но аз обичам по-хрупкави пити и другият път ще си я пека нормално, не на вентилаторна фурна. А рецептата за тестото е от една рецепта за едни ароматни питки, които са ми любими и аз я използвам и за пити.
Ето тук оригиналната рецепта за тестото. А и самите питки да направиш съвсем няма да сбъркаш  Wink

# 53
  • Мнения: 106
Напълнили сте темата с такива красоти.
Като гледам, гледам и така ми се дояде.В събота живи здрави ще взема да врътна една питка ама със сиренце като тутманик ще я искам.Ще поровя в началото на темата да видя за нещо подходящо.
Бъни, провери в "Тутманици и милинки".Вчера там написах нещо(м/у тутманик,дърпана баница,питка) което правих в събота и много се хареса на гостите ми.

# 54
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета!

Четох, гледах, четох.... И запретнах ръкави да направя питка за прохождането на сина ми. Вярно първи опит, да кажем успешен, но като цяло не съм доволна... Представях си нещо по-различно и на вид и на вкус... Та да се допитам до вас, къде са ми грешките, че имам голям мерак да се поправя.
Реших да направя половин доза по основната рецепта на Танита. Та ако е провал...да не е голям Mr. Green Месих на ръка. Но колко време трябва да се меси? Втасването го направих в леко загрята фурна (пак идеи от тук). Правих някакви усуканици...Като резултат: очаквах да е по на конци и по-сладко, а то стана с вкус и вид на хляб, а и вида покрай второто втасване се позагуби...
Добре, че мъжа и дъщеря ми я харесаха и се изяде. Та ще ви помоля да ми препоръчате рецепта и ако ви се занимава да ме светнете за сигурно допуснатите грешки.

Благодаря ви, че споделяте всички тези красоти и идеи!!!  bouquet

Направих и снимки, но ще ги кача по-късно.
Ето ги и тях:

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 22:42 от Ивейн

# 55
  • Мнения: 4 358
Напълнили сте темата с такива красоти.
Като гледам, гледам и така ми се дояде.В събота живи здрави ще взема да врътна една питка ама със сиренце като тутманик ще я искам.Ще поровя в началото на темата да видя за нещо подходящо.
Бъни, провери в "Тутманици и милинки".Вчера там написах нещо(м/у тутманик,дърпана баница,питка) което правих в събота и много се хареса на гостите ми.
Ще погледна.Аз даже не знаех че има и такава тема  Hug

# 56
  • Мнения: X
Аз ли съм най-запалената питкаджийка  в момента...Ама в тоя студ все на топла питка ми мирише...

Ето още една,рецептата е пак тук от форума...

   

малко я препекох отгоре,ама така е,като вися тук, а не я наглеждам...

# 57
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ивейн , чудесно си се справила Peace! И честити ви ходещи крачета  bouquet!

краси.мира , браво, много хубаво оформление Peace!

# 58
  • Мнения: 11 607
Супер е Краси! Оригинално е това с редуването на сусам и мак по лъчите.......  bouquet

# 59
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
краси.мира , наистина чудесно изпълнение и украса, но аз не обичам този цвят на питите, изглеждат ми малко като прегорели  Rolling Eyes
Между другото как би трябвало да изглежда кората на перфектната пита?

Общи условия

Активация на акаунт