Кърмене, некърмене и следродилна депресия

  • 7 880
  • 156
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 899
Аз къримх само 2 месеца и определено тогава ми беше по-депресирано отколкото след това.Чувствах се като дойна крава,която не можеше да мръдне никъде за повече от 2 часа,подплънки,глупости....целодневни и целонощни кърмения  Crazy
След това всичко си дойде на мястото,колкото и егоистично да звучи   Peace

На мен пък изобщо не ми звучи егоистично, а напротив - напълно нормално - след като за 9 месеца си си дала тялото назаем да искаш да си върнеш поне частица от независимостта...
Ама че нахалници - не стига, че ти използват тялото безвъзмездно, ами после и да ги храниш......ааааа.
 newsm50

# 106
  • Мнения: 4 527
След написаното от Бу, аз си правя извода, че повечето писали в тази тема не са имали никаква депресия. И слава Богу, защото явно е много тежко и неприятно състояние, не само за майката, но и за нейните близки. Радвам се и благодаря на Бога, че имам устойчива психика, която не се е сринала в изключително тежки моменти през детството ми. В противен случай сигурно и следродилната депресия нямаше да ме подмине, а аз не само от депресия, но и от обикновена тъга не съм страдала. Поне не си спомням.  Grinning

# 107
  • гр.София
  • Мнения: 380
Не бих нарекла състоянието си след раждането чак депресия, но за около две-три седмици бях изпаднала в някаква "дупка". Причините бяха няколко-наложи се да останем за около седмица в болницата, направиха кръвопреливане на бебето и това много ми сломи духа. Освен това не се получиха нещата с кърменето-имах кърма, но бебето не искаше да суче, гърдите ми се разраниха и имах усещането, че нищо не правя както трябва. Не на последно място-изглеждах ужасно-подпухнала, безформена. Според мен да кърмиш не означава автоматично, че ще ти се размине депресията.

# 108
  • Мнения: 8
не съм кърмила и не съм имала депресия .мисля че има връзка

# 109
  • Мнения: 184
И мен много ме дразнят изрази от сорта на "днеска съм в депресия". Депресията не е нещо от днеска за утре.
Помня, че Хедра беше писала как първата стпъка е най- важна. Първият час след раждането, първият ден, първата седмица, първият месец, първата година. Много ми харесва тази констатация! Разбира се, че нещата са комплексни, но никога няма да забравя как в болницата сложех ли бебето на гърда и едва се сдържах да не заспя, докато не се нахрани, и после заспивах. Беше магично и вярвам, че тази магия ни е дала много.

# 110
  • София
  • Мнения: 3 871
Първата опция и двата пъти Grinning.

# 111
  • Мнения: 153
Все още кърмя, но нямам следродилна депресия. Е понякога и на мен ми става нервно, но съм спокоен човек.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 932
Депресия ли ? Че аз си джитках по разходки , гушках си бебето и бях толкова доволна , че няма да ставам рано да тичам на работа .  Joy Иначе депресията си е наистина сериозно състояние , с което жената често не може да се справи сама

# 113
  • Мнения: 2 172
Аз къримх само 2 месеца и определено тогава ми беше по-депресирано отколкото след това.Чувствах се като дойна крава,която не можеше да мръдне никъде за повече от 2 часа,подплънки,глупости....целодневни и целонощни кърмения  Crazy
След това всичко си дойде на мястото,колкото и егоистично да звучи   Peace

На мен пък изобщо не ми звучи егоистично, а напротив - напълно нормално - след като за 9 месеца си си дала тялото назаем да искаш да си върнеш поне частица от независимостта...
Ама че нахалници - не стига, че ти използват тялото безвъзмездно, ами после и да ги храниш......ааааа.
 newsm50



Ааааа,така ами  Crossing Arms

Бъзикам се.Просто при нас кърменето беше голяма драма и някакси не беше нормално да продължава по повече от час,именно това ме изтощаваше,както и целонощното висене под одеалото при мен.Нито можех да заспя,нито да се обърна  ooooh! Просто нещо не беше както трябва,не си представях кърменето така,явно съм пускала по малко мляко,въпреки,че беба наддаваше  Thinking  Tired

# 114
  • Мнения: 3 092
Гласувах с първа опция  Simple Smile

# 115
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
...Чувствах се като дойна крава...
Joy
Възможно ли е да си приела кърменето по този начин поради следродилна тъга/умора, а не обратното (кърменето да ги е предизвикало)?

# 116
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не съм имала такова чудо. Бях толкова щастлива, че имам бебе, че изобщо не се стигна до депресия. Малко ми беше подтискащо понякога висенето в къщи, понеже сина ми беше зимно бебе, и близо 2 месеца и за 2 мин. не бях излизала, но не смятам, че беше депресия. По цял ден стоях и си го гледах и му се радвах докато спеше, нямах търпение да се събуди за да го гушкам и целувам.
Не е лесно, бебето променя животът ти за цял живот, и грижите за него са 24ч., но това изобщо не ме подейства депресиращо.
Отговорих с 1 опция, но кърмих много малко, но и преди и след кърменето не съм била депресирана.

# 117
  • Мнения: 2 172
...Чувствах се като дойна крава...
Joy
Възможно ли е да си приела кърменето по този начин поради следродилна тъга/умора, а не обратното (кърменето да ги е предизвикало)?

Не мисля  Thinking
По принцип бях супер надъхана,имах си уж мляко,но просто кърменето не беше това,което трябва да е  Tired Не е логично да се кърми бебе час и половина,без прекъсване и точно след максимум 2 часа (ако е заспала) да последва същото...час и половина висене  Tired През нощта станеше ли 3:00 (в 00:00 пак кърмене) се буди,взимам я при мен(каквото съм спала спала) и така до сутринта виси,момента, в който я махна почваше да плаче  #Cussing out
И така откарахме 2 месеца.Еми незнам,ама ми беше адски изтощително,не можех да си легна и за час  Crazy
След това се наложи да ходя на очни и ща не ща купих адапте.Нахраних детето в 00:00 и се събуди сутринта в 9:00  Whistling И оттогава си изяждаше АМ-то и чак след 4 часа пак....беше мирно ,доволно и щастливо,а аз два пъти повече.Оттам насетне майчинството вече се превърна в нещо изключително леко и приятно,а аз пак си бях в кондиция.

Предполагам,че кърмата не и е стигала,въпреки,че на първите две консултации беше наддала по 700 гр  Thinking Явно е текло по малко ли,де да знам  Crazy

Та затова казвам,че първите два месеца ми беше едно такова особено.Не депресия,но може би тъга,която продължи не повече от седмица след изписването .След това свикнах.

# 118
  • Мнения: 3 695
Кърмя/кърмех и не ме сполетя такова чудо.
Кърмих година и 10 месеца, нямах депресия, нито тъга.  Peace

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 12:57 от tini-mini

# 119
  • Мнения: 2 149
Сега като чета установявам,че съм изпитала именно следродилната тъга,но при мен продължи малко по-дълго.Депресията е страшно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт