спиране на дишането

  • 4 426
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Да не би пък да правите много топло в банята и в комбинация с топлата вода да му прималява.

Защото, ако е за по-голям човек веднага ще ме наведе на мисъл, че му пада кръвното.
Но за 9 месечно бебче, не знам може ли да се говори за такова нещо newsm78
И аз това си мисля  ThinkingКолко градуса е водата?Не би трябвало да е повече от 37.5 .Ако е от страх или емоция,слагай играчки в коритото,пускай музика да се разсейва детето.Дано всичко е наред, Praynig
Водата е приятно топла,нито гореща, нито хладка,всеки път е една и съща

# 16
  • Мнения: 3 830
Задължително на консултация с невролог! Peace
Може да се наложи електроенцефалография да се направи, за да се види дали няма по-възбудими центрове в мозъка. Недейте да се притеснявате обаче. чуйте поне още един-двама специалисти.

# 17
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Вземете си  термометър за вода и стриктно спазвайте температурата на водата 37-37,5. Другото, което може за направиш е за го къпеш не седнало по дупе, а прилегнало на ръката ти с лице надолу. така като ги мият в родилното. Пробвай други пози. Не го къпи дълго 10-15 минути стигат.

Забравих
докато го къпеш термометъра да е във водата, за да следиш температурата.

# 18
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Задължително на консултация с невролог! Peace
Може да се наложи електроенцефалография да се направи, за да се види дали няма по-възбудими центрове в мозъка. Недейте да се притеснявате обаче. чуйте поне още един-двама специалисти.


Напьлно подкрепям написаното Peace
Направете консултацията колкото се може по/скоро ,но тьрсете детски невролог и настоявайте за ЕЕГ.
Успех и не се притеснявайте предварително . Hug

# 19
  • Мнения: 2
Не знам дали е възможно, но си мисля...дали поведението му във водата сега не е такова именно след неприятната емоция и страха, който е изживял преди няколко дни, когато пишеш, че е престанал да диша...? Мисля, че в тази възраст децата вече могат да реагират така и предмети и места да събуждат страх именно в следствието на някакво неприятно изживяване...Стискам палци

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Звучи страшничко!  Sad
Не знам какво може да е и дано не е нещо сериозно!  Praynig
Надявам се да споделиш какво ти е казал доктора! И аз подкрепям - настоявай за ЕЕГ и секонсултирайте с невролог!

# 21
  • Мнения: 166
Задължително на консултация с невролог! Peace
Може да се наложи електроенцефалография да се направи, за да се види дали няма по-възбудими центрове в мозъка. Недейте да се притеснявате обаче. чуйте поне още един-двама специалисти.

Peace

# 22
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Според мен детенцето се е уплашило от преживяното и затова сега така стои и не мърда във водата.

Аз бих го завела на педиатър /не на ОПЛ, та дори и да има такава специалност/ и на невролог.

Също така бих настоявала да му се измери кръвното
и бих проучила от къде да закупя детско апаратче за измерванена кръвното,
така че, ако /дано не се случва де/ случайно се случи пак веднага да премеря кръвното на детето.

# 23
  • Мнения: 1 820
Задължително на консултация с невролог! Peace
Може да се наложи електроенцефалография да се направи, за да се види дали няма по-възбудими центрове в мозъка. Недейте да се притеснявате обаче. чуйте поне още един-двама специалисти.

подкрепям  HugНека не залагаме само на страха. Бих оставила него на последно място,след всички направени изследвания:naughty:
Вземете си  термометър за вода и стриктно спазвайте температурата на водата 37-37,5. Другото, което може за направиш е за го къпеш не седнало по дупе, а прилегнало на ръката ти с лице надолу. така като ги мият в родилното. Пробвай други пози. Не го къпи дълго 10-15 минути стигат.

Забравих
докато го къпеш термометъра да е във водата, за да следиш температурата.
Не го обръщай надолу детето.Ако е от страх,това би го стрестнало още повече  Naughty

# 24
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Не го обръщай надолу детето.Ако е от страх,това би го стрестнало още повече  Naughty

Панева, аз не съм казала да го пуснат надолу, прочети какво е написано преди да коментираш. Майка му да го гушне, да е в нейните ръце и така да се изкъпе. Когато къпе дупето и гръбчето, то ще е прилегнало на ръката й...дефакто в обятията на майка си, не виждам какво ще го изплаши. Даже може и да не е прилегнало, като се има предвид, че 9 месечните се държат вече на крака. Просто близкия контакт с родителите му ще го успокоява.

Наистина поискайте и друго лекарско мнение. Само педиатър може да ви насочи към невролог.

# 25
  • Мнения: 1 820

Панева, аз не съм казала да го пуснат надолу, прочети какво е написано преди да коментираш. Майка му да го гушне, да е в нейните ръце и така да се изкъпе. Когато къпе дупето и гръбчето, то ще е прилегнало на ръката й...дефакто в обятията на майка си, не виждам какво ще го изплаши. Даже може и да не е прилегнало, като се има предвид, че 9 месечните се държат вече на крака. Просто близкия контакт с родителите му ще го успокоява.

Наистина поискайте и друго лекарско мнение. Само педиатър може да ви насочи към невролог.

Аз чета и много добре зная какво имаш в предвид.И аз съм къпала дете и знам как се обръща надолу  ,не дей с лошото ooooh! Всеки си решава,тука само даваме съвети.Всеки от неговата си камбанария. Naughty
Дано всичко е наред с детето и авторката да каже как са  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 170
Заведи го на невролог и задължително направете ЕЕГ. Не искам да те стряскам, но е възможно да се окаже лека форма на епилепсия. Аз съм имала като малка същите симптноми при къпане и когато ме завели на лекар се оказало епилепсия. Две години ми даваха лекарства и сега няма и помен от това заболяване. Същото се получи и при дъщеря ми, но при нея беше друга форма/промяна на съзнанието и сомнамбулизъм, спихомоторни припадъци/. И  при нея казаха ,че ще отшуми в детска възраст.

# 27
  • Мнения: 12
Моля те опиши ми как са започнали при теб симптомите?На каква възраст?Внезапно и без причина или по някакъв друг начин.Само по време на баня ли са се пявявали или и при други случаи?Епилепсията само с ЕЕГ ли се установява?Моля те даи повече инфо.Сега наистина съм уплашена.

# 28
  • Мнения: 3 830
За установяването на каквито и да са промени, трябва много добре да се наблюдава поведението на детето и точно да се опише на лекаря.

Виж следващия път дали ръцете му се изкривяват във формата на т.нар. акушерска ръка. Наблюдавай и дали се напишква, което е почти сигурен симптом за епилепсия. Разпитай и близки роднини дали в рода има епилептици. Обърни внимание дали мускулите му по цялото тяло се съкращават в един и същ момент и дали така остават, докато се свести. Наблюдавай и очичките.

Според мен всичко това се дължи на промените, които имам и аз, а те са лесно възбудими центрове в мозъка, което никак не е опасно, дори не е болестно състояние, защото да изпиеш 2-3 кафета и да изядеш един шоколад, се постига почти същият ефект. :peace
:

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 19:36 от Estellia

# 29
  • София
  • Мнения: 170
Когато съм била на около година съм паднала от леглото. След известно време по време на баня съм изпадала в същото състояние като сина ти/губене на съзнание за около минута, посиняване/. След това родителите ми са ме завели на невролог и се оказало, че това било т.нар. детска болест/вид епилепсия/.
Две години съм пила лекарства и положението се закрепи. Но незнам дали от лекарствата или от нещо друго започна да ми пада косата, болестта се казва алопеция/гнездовидно опадване на косата/. Това е за  мен. При дъщеря ми се получи друг вид епилепсия. От малка ставаше през нощта с крясъци, не знаеше къде е, вървеше спейки. Когато беше на шест години случайно станах свидетел на гърч/ имаше промяна в съзнанието, гледаше в една точка, ръцете и краката бяха изпружени, беше неподвижна,въртеше си очите на всички посоки/. Пи депакин 4 години, лекарката каза ,че ако в следващите пет години няма никакви симптоми, това означава, че заболяването е преодоляно. В момента не пие нищо и само я набслюдаваме. И при мен и при нея болестта минава в детска възраст и не оставя последствия. Ще ти препоръчам нашата лекарка/д-р Димитрина Христова - детски невролог в болница Токуда, ходили сме и при проф.Чавдаров/той е един от светилата в тази област, освен ЕЕГ, правихме  и ядрен резононс/.
Консултирай се с невролог!
Дано при теб е нещо по-елементарно!

Общи условия

Активация на акаунт