Problem !!!

  • 3 546
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Цитат
Здравейте на всички дами тук!!!
Четох из много форуми ама не мога да разбера нещо за тея седмици Simple Smile!А искам да разбера нещо много важно!!!
Значи имам сериозна приятелка и тя забременя!
Само че гинеколога и казва,че плода е на 4 седмици и 2 дена.Това става на 10 февруари (вчера).Като ги смятам назад значи тя трябва да е забременяла на 10-11 януари,а понеже тя ми казваше че има някакъв обрив съм правил секс със нея само на 2-ри януари и след тва след 15-ти.Между тея 2 пъти не сме правили секс!!!Не знам какво да мисля!Въпроса ми е  можете ли да ми помогнете да се разбере дали  ме лъже и детето да не е мое по това което съм ви написал или дали е възможно това че плода е на 4 седмици и 2 дена да не е вярно!!!Само да кажа че последно и дойде на 23-24 декември!!!Моля изкараите ме от невидението ми Sad !!!БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Zdraveite na vsichki dami tuk!!!
Chetoh iz mnogo forumi ama ne moga da razbera neshto za teq sedmici Simple Smile!A iskam da razbera neshto mnogo vajno!!!
Znachi imam seriozna priqtelka i tq zabremenq!
Samo che ginekologa i kazva,che ploda e na 4 sedmici i 2 dena.Tova stava na 10 fevruari (vchera).Kato gi smqtam nazad znachi tq trqbva da e zabremenqla na 10-11 qnuari,a poneje tq mi kazvashe che ima nqkakuv obriv sum pravil sex sus neq samo na 2-ri qnuari i sled tva sled 15-ti.Mejdu teq 2 puti ne sme pravili sex!!!Ne znam kakvo da mislq!Vuprosa mi e  mojete li da mi pomognete da se razbere dali  me luje i deteto da ne e moe po tova koeto sum vi napisal ili dali e vuzmojno tova che ploda e na 4 sedmici i 2 dena da ne e vqrno!!!Samo da kaja che posledno i doide na 23-24 dekemvri!!!Molq izkaraite me ot nevidenieto mi Sad !!!BLAGODARQ PREDVARITELNO!!!

ед. AnMary
Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 02:52 от AnMary

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Първо : Пиши на кирилица!
Второ : Всичко е възможно! Никой не може да определи с такава точност (до 2 дни!!!!!) на колко точно седмици (и дни) е плода. По тези данни, които си дал по-вероятно е да е забременяла след 15-ти. И все пак - биологията не е математика, нали разбираш.
Трето: Доверието между партньорите е в основата на доброто възпитание и отглеждането на децата.

# 2
  • Мнения: 494
Ехографа въопще не е точен, няма начин да се каже кой ден точно е забременяла, щом си спал с нея, занчи може да си бащата, ако ще и по време на цикала и да е било. Ти още малко ще искаш и часа когато си имал контакт с нея да ти кажат.
Ако много се съмняваш и искаш % да си сигурен, че детето е твое може да се направи ДНК тест за бащинство, но имай предвид, че не е евтин.
Не мога да разбера на колко години си и какво говориш за сериозна връзка, като толкова се съмняваш в горкото момиче. Не знам как бихте отглеждали дете заедно. По- добре си поговорете сериозно и вижте какво ще правите, защото едно бебе не е шега работа, а огромна отговорност, която е доживот.

# 3
  • Мнения: 82
Всичко е възможно!На мен ехографа така ми изчисли в коя седмица съм, че се падаше да съм забременяла по време на цикъл.Изобщо не бива да влизаш в подобни размисли, тъй като това е уред, който въобще не изчислява нищо точно.И само още един пример ще ти дам, три часа преди да родя ме гледаха на това чудо на техниката и той показа, че детето е 2.900кг. и изчисли нов термин, един ден по-късно.Само след броени часове, синът ми се роди 3.550кг, което струва ми се е доста голямо разминаване.+ това  ако имаш толкова големи съмнения и имаш около 800-1000 излишни лева, след като се роди детето може да му направиш ДНК тест, само че добре си помисли, защото ако аз съм на мястото на твоята, както сам казваш сериозна приятелка, никога няма да ти простя това унижение ако детето наистина е твое.Всичко е въпрос на доверие! Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Това е калкулатор http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/
пробвай да въведеш данните и виж кога е станало оплождането. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 447
При мен и двата пъти се разминават нещата.Излизат ми съвсем различни данни.
И този калкулатор няма да е много надежден. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 292
Спокойно, едва ли ти е изневерявала. На мен три пъти ми промениха датата на термина при втората ми бременност. При първата, само два пъти, като разликата беше 9 дена.
Имай повече доверие на приятелката си и не си търси причини, как да се измъкнеш от бащинството. Като се роди бебето, ще ти е гадно, че си се съмнявал.  Grinning

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Тъкмо да се успокой младежа   Laughing че гаранция няма, има вероятност Wink

# 8
  • Мнения: 233
Овулация може да настъпи по различно време. Сперматозоидите могат да живеят доста дълго време в жената. Секс без предпазване - считай се за виновен.

# 9
  • Мнения: 9 973
ехографа не дава чак толкова голяма точност


пп: не мисли,че на 10 приятелката ти е изневерила!

# 10
  • Мнения: 8 999
Каква е тази "сериозна приятелка", в която се съмняваш? Или ти си параноик, или не си подбрал правилния човек! Не ми се вярва между два контакта с теб, момичето да се отдаде на друг, пък и да забременее отведнъж.
Ехографът изчислява на база големина на плода, а не е оракул, който да вещае точни дати.

# 11
  • Мнения: 603
Ако наистина обичаш приятелката си, щеше да се зарадваш на тази новина, а не да се съмняваш в нея, особено ако не ти е дала повод за такова съмнение. Няма по - хубава новина за мъжа когато разбере че ще става татко (поне според моя съпруг). По - добре е да си поговорите и да се разберете по този начин  1dating

Доверието е най - важно за живота на двама души и за отглеждането на едно дете. smile3521

Успех и на двамата и дано постигнете разбирателство!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Доверието е много важно,имайте си доверие! Simple SmileВсичко е природа,не се знае кога и е била овулацията.може да сте правили и три дни преди овулацията и тя пак е забременяла,всеки организъм си е уникален.Относно ехографа едно помръдване на ръката на лекаря при ултразвука,дава грешна информация.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Има ли повод за тези съмнения?
Зависи кога е била овулацията, ако е късна, то нормално е да не отговаря  точно на седмиците, а пък и термина е доста относителен!
При мен в началото също имаше изоставане с 5 дни от предполагаемата седмица, но постепенно всичко си дойде на мястото.
По-важното е обаче да си изясниш отношенията с твоята приятелка!

# 14
  • Мнения: 41
В 4та седмица е много рано да се говори за определяне датата на зачеване . От отговорност ли се опитваш да избягаш ?  Thinking

# 15
  • Мнения: 1 554
криви са ти излязли сметките Whistling

# 16
  • Мнения: 4 070
Докторите смятат по стандарт- според последната менстурация, но може уволацията й да е била по-рано или по-късно. По нататък ще се разбере какво е било положението- само се успокой , всичко е наред!!!
Успех!!

# 17
  • Мнения: 639
Здравейте на всички дами тук!!!
Четох из много форуми ама не мога да разбера нещо за тея седмици Simple Smile!А искам да разбера нещо много важно!!!
Значи имам сериозна приятелка и тя забременя!
Само че гинеколога и казва,че плода е на 4 седмици и 2 дена.Това става на 10 февруари (вчера).Като ги смятам назад значи тя трябва да е забременяла на 10-11 януари,а понеже тя ми казваше че има някакъв обрив съм правил секс със нея само на 2-ри януари и след тва след 15-ти.Между тея 2 пъти не сме правили секс!!!Не знам какво да мисля!Въпроса ми е  можете ли да ми помогнете да се разбере дали  ме лъже и детето да не е мое по това което съм ви написал или дали е възможно това че плода е на 4 седмици и 2 дена да не е вярно!!!Само да кажа че последно и дойде на 23-24 декември!!!Моля изкараите ме от невидението ми Sad !!!БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Нали не пропускаш факта, че сперматозоидите живеят доста време в организма на жената и е възможно да правиш секс на 2, а овулацията и да е на 4 и да забременее, после още 5-6 дни докато ембриото стигне до матката и се имплантира, т.е. около 10 януари да се имплантира и от там до ултразвука времето съвпада. Лоши сметки и съмнения са те обзели, теста за бащинство е нещо, което тотално ще скапе взаимоотношенията ви и животът на трима ви в бъдеще. По-скоро мился, че е редно добре да помислиш дали тя е човекът до който искаш да остарееш, да минавате през трудни моменти и да се подкрепяте и обичате ... Секса не стига за съвместен живот ...

# 18
  • Мнения: 9 814
Изчислението кога е забременяла една жена не е точна наука 2+2=4
А пък и какво е това сериозна приятелка пък дали ми изневерява....
С първото си дете не зная точната дата забременяване, с второто обаче знам кога е станала работата  Mr. Green
Та нали се сещаш има овулация.... и какви ли не други фактори.

# 19
  • Мнения: 2 013
Подкрепям мнението на Франческа.Тези неща не могат да бъдат изчислени със сто % точност! Peace
Това,че датите не съвпадат,не значи,че приятелката ти е "кривнала" от пътя! Hug
Чудя се какво точно поражда тези твои съмнения,и тя дала ли ти е повод да и нямаш доверие?!
Кога е станала работата знае само Бог  bowuu

# 20
  • Мнения: 805
Явно, че е забременяла на 2-ри или на 15-ти.
Това, че според ехографа показва бременност в 4 седмица е сравнително точно, но чак пък и дни... Учудващо е, че изобщо е видял лекаря бременност. На мен в 5 седмица ми казаха, че прилича на бременност, но за да се потвърди е добре да се изчака още 2 седмици.
Лошото е, че ние колкото и да си смятаме тук, това съмнение ще те мъчи цял живот. Поговори с нея, не си трови живота ... и...Повече доверие!

# 21
  • София
  • Мнения: 10 331
4 гестационна седмица и два дни? Ми то е точка, бе, какви размери да му вземе докторът, че да изчисли по тях евентуалната възраст? И ако вчера е било на четири седмици грубо, значи оплождането е станало преди две седмици, значи със след 15-ти миналия месец.
Споко, пич, не ти изневерява.

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не може да се каже с точност на кой ден е било оплождането.

И наистина си поговорете двамата. Не бива да има такова недоверие от твоя страна към нея.

# 23
  • София
  • Мнения: 537
ооох  на мен също ми сменяха термина 2 пъти с разлика от 8 дни, тъй че спокойно ... не започвайте със съмнения още от сега. Радвайте се на бебчо и си поговорете, но внимавай, бременните жени са много чувствителни и с право.
Според  докторката ми най-точно се установява термина в 6-я месец. Peace

# 24
  • Мнения: 2 270
.. . От отговорност ли се опитваш да избягаш ?  Thinking
това се чудя и аз  newsm78

# 25
  • Мнения: 686
Ти добре ли си бе човек.Ми тя ако роди преждевременно,пак ли ще кажеш не е от мен ooooh!!
Горката жена Whistling!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Албенкеее, днес сценария е по-плосък от вчера ...  Joy

# 27
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
Верно вчера беше по-интересно.

# 28
  • Мнения: 340
Както обещах вчера, днес съм пак доверчива, та ще отговоря. 

Пич, май си доста ревнив.  Това първият ти изблик на ревност ли е?  Я дай подробности защо така нямаш никакво доверие в сериозната ти приятелка?  Тя къде беше и какво правеше между 2 и 15 януари?  Що така занемарихте секса в този период?  Целенасочено ли правите бебе или просто се изпускаш от време на време?  Притесняваш се милото да не те върже с това бебе ли?

Не може съвет да ти се даде без повече подробности.

# 29
  • Мнения: 3 675
Не знам каква е причината авторът да пусне темата, но ще кажа, че забременяване може да настъпи преди и след датата на предполагаемата овулация, ако има живи сперматозоиди в женската репредуктивна система.Възможно е, авторът да е баща на детето, ако овуто на приятелката му се пада между двата полови контакта.

# 30
Всяка жена има индивидуална овулация, а и тя се влияе и може да не е постоянна от стрес, напрежение,болест, заобикаляща ни замърсена среда. А докторите си смятат по една остаряла методология, разните ...-зони са ала-бала. Изобщо не се вкарвай в такива мисли, а изживей мига. Той се случва на човек много рядко, а на някои-не за съжаление.

# 31
  • Мнения: 152
Мили авторе, жената е бременна от първия ден на последната й менструация. Така се определя срокът на бременноста. А такива мъже като теб трябва да се срамуват от себе си. Когато прави секс с нея, знаеше ли, че е възможно да забременее? Или не мислеше за това? Защо не прочетеш литература по въпроса за овулацията и бременността.

# 32
  • Мнения: 152
И защо имам чувството, че още не може да бъдеш наречен мъж, а си всъщност един любопитен пубер?

# 33
Маааааааалееееееееее!Първо благодаря на всички за мненията,макар че не удобрявам много от тях (които ме плюят без въобще да знаят за какво става въпрос)!!!
Начи просто четох много теории за тия седмици и овулационни периоди и т.н.,но исках да попитам някой,който се е сблъсквал с това Simple Smile
Начи преди да идем на гинеколог с приятелката ми тя ми беше казвала,че там ти определят всичко АБСОЛЮТНО ТОЧНО!Когато тя ми каза на колко време е плода не ми направи впечатление,но след това като се замислих и сметнах,че ако всичко е толкова точно нещо не се вързва!!!На приятелката си не съм споменал нищо,с което да я засегна!Просто исках да разбера тези неща от вас,че не е толкова точно колкото си мисли тя И СЛАВА БОГО !!! Simple Smile
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ Wink !!!

# 34
  • Мнения: 686
Маааааааалееееееееее!
 удобрявам
Начи
СЛАВА БОГО
И поздравления за перфектния правописТ Mr. Green

# 35
  • Мнения: 4 070
Маааааааалееееееееее!Първо благодаря на всички за мненията,макар че не удобрявам много от тях (които ме плюят без въобще да знаят за какво става въпрос)!!!
Начи просто четох много теории за тия седмици и овулационни периоди и т.н.,но исках да попитам някой,който се е сблъсквал с това Simple Smile
Начи преди да идем на гинеколог с приятелката ми тя ми беше казвала,че там ти определят всичко АБСОЛЮТНО ТОЧНО!Когато тя ми каза на колко време е плода не ми направи впечатление,но след това като се замислих и сметнах,че ако всичко е толкова точно нещо не се вързва!!!На приятелката си не съм споменал нищо,с което да я засегна!Просто исках да разбера тези неща от вас,че не е толкова точно колкото си мисли тя И СЛАВА БОГО !!! Simple Smile
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ Wink !!!

По- точно ще ви кажат по-натам. Като се отиде на по- специфичните прегледи- на 3 и 4 Д там ще се види как точно стоят нещата. На мен така ми смениха термина, понеже ми е по-ранна ову и съм забременяла по-рано вероятно. ИО пак ти казвам, начина по който смятат докторите е един стандарт, който е за цикъл точно през 28 дни и ову точно на 14 ден.

# 36
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Маааааааалееееееееее!
 удобрявам
Начи
СЛАВА БОГО
И поздравления за перфектния правописТ Mr. Green

Имаш и моите! И браво за усилието да пишеш на кирилица!   bouquet

# 37
  • Мнения: 2 865
Виж сега, 4 гестационни седмици значи че е забременяла преди две седмици, защото се броят от първия ден на цикъла, а не от момента на оплождането.

# 38
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Маааааааалееееееееее!
 удобрявам
Начи
СЛАВА БОГО
И поздравления за перфектния правописТ Mr. Green
мама Яни Peace,слава БогО все още има хора,стараещи пишещи мноооого правилно.Като нашият автор Joy

# 39
  • Мнения: 1 045
леле,какви недоверчиви мъже има.
Аз лично не бих излъгала за такова нещо и не бих живяла с човек който ми няма доверие.
При нас също имаше разминаване в сметките,но мъжът ми каза на АГ че се е объркал без да се замисля.
След като има недоверие между вас от сега,нещата няма да ви потръгнат пич. Peace

Общи условия

Активация на акаунт