Какви дрехи обличате, когато сте в ******?

  • 7 407
  • 62
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 799
...в мензис?  Blush Особено сега лятото?
Голямо чудене винаги пада, когато имам критични дни какво да си облека.
Всичките ми дрехи са или светли, или тесни по тялото, а блузките късички.  Thinking
А пък в тези дни не мога да съм с прашки, с по-затворени бикини съм за да...сещате се, надявам се.
За из квартала имам решение - обличам дълга тениска, за да не се виждат резките от бикините по тесните панталони, бермуди, шорти.
Обаче сега трябва да съм облечена по-така и не знам... Май се налага спешно поличка да си купя за тези случаи. Имам само една, ама тя не ми се струва много удачна...
Оф...да ми имате проблемите.... #Crazy newsm78 Simple Smile

Последна редакция: вт, 02 авг 2005, 16:59 от Kissa

# 1
  • Мнения: 1 190
Ами пробвай с тампони и мини превръзка за ежедневна употреба-не е нужно да ги носиш с гащи Wink , удобно, не мислиш за това какво да облечеш!

Поздрави

# 2
  • Мнения: 7 186
Дори и не се замислям какво обличам, защото ползвам тампони. Понякога даже забравям, че съм в цикъл. Не мога да търпя превръзки, ползвам много рядко и то само вкъщи.

# 3
  • Мнения: 6 155
И мен ме тормози същото Close Особено сега пък в жегата  Tired
И понеже не можах да измисля какво да обличам, си седя първите 2-3 дни в къщи. Ако много се налага да изляза - дънки Rolling Eyes

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз използвам само тампоми. Случвало се е наистина да забравя, че съм в цикъл. А  в тази жега, не мога даже и да си представя да сложа превръзка Sick
Затова проблеми с дрехите нямам, носи и бели и тесни и къси блузки.Пробвай и ти Wink

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 7 000
Тампоните пречат  на кръвта да изтича и може да стане инфекция, затова ползвам само ако трябва да се обличам за по-специален случай.
Иначе обличам по-свободна рокля, пола, в тъмен или червен цвят. Широки бермуди с мъжка тениска отгоре.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 828
Първите два дни изобщо и дума не може да става за тампони, че съм като заклано прасе  Cry Cry Cry
Затова нося по-тъмни панталони и по-дълги блузи.

Тампоните пречат  на кръвта да изтича и може да стане инфекция

 Shocked
Това пък къде го прочете ?!?
Съвременните тампони попиват достатъчно и ако се сменят често няма никакъв проблем.

# 7
  • Мнения: 7 186
Първите дни спокойно могат да се носят тампони, но се сменят на 3 часа максимум и няма никакъв проблем. Simple Smile

# 8
  • Мнения: X
И аз ползвам тампони, но след първите два дни, защото нищо неможе да ме удържи, като дойде с кофите  ooooh! Много е гадно, наистина, слагам дънки или гледам да не излизам ден - два. И преди беше кошмар, но след раждането направо се лее #Cussing out

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Дори и не се замислям какво обличам, защото ползвам тампони. Понякога даже забравям, че съм в цикъл. Не мога да търпя превръзки, ползвам много рядко и то само вкъщи.

Абсолютно по същия начин процедирам Grinning Превръзки ли? Това не е за мен...

# 10
  • Мнения: 1 014
Нося абсолютно всякакви дрехи. Продължавам да си нося прашките (защото друго не понасям) и даже обличам бяла пола.

# 11
  • Мнения: 1 014
Бе, това за тампоните направо ме уби Laughing

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 7 000
Гинеколог ми го е казвал, но това не е гранция за истинност.  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 014
Ми, те и ежедневните превръзки оплюха...

# 14
  • Мнения: 291
Първите 2 дни съм оле-мале, за тампон не мога и да помисля и хода с дънки или най-добре се чувствам с дънкова пола, а блузките са ми вталени. След офанзивата минавам на тампони

# 15
  • Мнения: 46 557
Гинеколог ми го е казвал, но това не е гранция за истинност.  Grinning

На мен също и то не един  newsm78

По темата: сега съм мама дебелана и не мога да си позволя къса блузка, така че в М или не, все съм си с тениска от горе  Confused

# 16
  • Мнения: 5 539
Нося същото, както и в другите дни, само избягвам да обличам бели и светли поли и панталони. И ме дразнят реклами на превръзки и тампони, в които мацките се разкарват с бели впити панталони по време на М, защото било безопасно Crazy

Тампони ползвам умерено, но винаги в комбинация с превръзка, защото ми е силно Embarassed

А каква връзка има това, с което сте облечени нагоре? Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 4 187
Обличам се по същият начин по който се обличам и през останалите дни!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
колкото и да мразя превръзките винаги когато съм в мензис ползвам само тях. Не един гинеколог ми е казвал, че с тампоните не изтича цялата мръсна кръв.  Иначе нося тъмни по-широки дрехи, дънки не слагам, защото всичките са ми по тялото( става въпорс за преди да забременея) и си личи, че имам нещо на дупето

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Не се сетих да спомена, че не ползвам тампони... ooooh!
Само веднъж пробвах да си сложа и за малко да припадна  Rolling Eyes(беше лятото на морето), вярно, тогава не бях раждала още, сега може да е по-различно, ама карам с превръзки.

# 20
  • Мнения: 6 915
И аз ползвам само тапмони, с прашки си ходя и нямам никакъв проблем. Обаче поне в първите дни гледам винаги да съм с по-тъмни дънки  #Crazy Имам някакъв страх, че може да се изцапам, но не мога да разбера откъде, понеже никога не ми се е случвало.
А тези, които казват, че имало прекалено много кръв и не ползвали тампони заради това, всъщност пробвали ли са ги? Защото аз съм с ОВ, те са в 4 размера, от които аз ползвам най-мъничките и тези след тях. Но има още 2 по-големи размера, които даже не съм ги пробвала, а по принцип първите 1-2 дена си тече доста кръв и при мен.. Любопитно ми е просто дали сте ги пробвали, защото на мен ми се струват доста големи и си мисля, че би трябвало всичко да попиват newsm78
А това, че не било полезно и аз съм го чувала, ама не мога да търпя превръзки и това си е. Пък и гледам всеки ден да стоя по 1-2 часа без тампон и все си мисля, че няма проблем.

# 21
  • Мнения: 6 915
Само веднъж пробвах да си сложа и за малко да припадна  Rolling Eyes(беше лятото на морето), вярно, тогава не бях раждала още, сега може да е по-различно, ама карам с превръзки.
Защо си щяла да припаднеш? Заболяло ли те е? Аз си ползвам тампони от когато бях на 16 (дори бях девствена) и не съм имала проблеми почти. Ако е заради болка пробвай с най-малките размери, от тях не би трябвало да те боли. Мен понякога ме заболява ако е по-голям тампонът и не съм влажна, но това когато съм в цикъл рядко се случва.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Само веднъж пробвах да си сложа и за малко да припадна  Rolling Eyes(беше лятото на морето), вярно, тогава не бях раждала още, сега може да е по-различно, ама карам с превръзки.
Защо си щяла да припаднеш? Заболяло ли те е? Аз си ползвам тампони от когато бях на 16 (дори бях девствена) и не съм имала проблеми почти. Ако е заради болка пробвай с най-малките размери, от тях не би трябвало да те боли. Мен понякога ме заболява ако е по-голям тампонът и не съм влажна, но това когато съм в цикъл рядко се случва.

Де да знам защо...ми да, помня, че ме заболя, макар че тогава вече не бях девствена.  Blush
Явно е бил неудачен първи опит...
Да взема да пробвам пак ли?  newsm78

# 23
  • Den Haag
  • Мнения: 1 846
Дори и не се замислям какво обличам, защото ползвам тампони. Понякога даже забравям, че съм в цикъл. Не мога да търпя превръзки, ползвам много рядко и то само вкъщи.
И аз съм така, слагам превръзка само вечер преди да си легна 1countingsheep

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това за тампоните и аз съм го чувала - освен, че не позволяват на кръвта да се оттича свободно, влакънцата, които се отскубват вътре във влагалището могат да причинят инфекции.

Открих това в нет-а:
Цитат
Тампоните и токсичният шок

Когато през 1980 г. 38 жени починали от синдрома на токсичния шок, специалистите от Медицинския център на Нюйоркския университет решили, че причината е или някое непознато, мутирало насекомо, или тампоните. И за съжаление причината наистина се оказала в новите тампони с марката Rely. Те съдържали синтетични нишки, които се оказали благоприятна среда за размножаване на стафилококи.

Тези бактерии лесно се размножават във вагината и отделят токсини, които причиняват въпросния синдром. Симптомите му са като при отравяне: гадене, повръщане, диария, треска, обриви, белене на кожата. Ако не се лекува, синдромът на токсичния шок води до увреждане на бъбреците, черния дроб, сърцето и дори причинява смърт. Когато Procter & Gamble свалят от рафтовете тампоните си Rely, проблемът изглеждал решен. Но на практика не е.

Все още има случаи, в които жените получават симптомите на токсичния шок, макар световните здравни организации да са забранили употребата на всички други синтетични влакна освен вискозната коприна. Смята се, че при нея има най-малък риск от размножаване на бактерии. Единственият напълно безопасен материал за тампони е 100% памук. Истината е, че причините за токсичния шок все още не са изяснени напълно. Във всеки случай, не мислете, че пестите пари, когато купувате тампони, в които има синтетична добавка.

По темата - аз си нося обичайните дрехи, като избягвам бели панталони - след раждането ми тече малко по-обилно първия ден, от втория нататък карам с ежедневни превръзки, а общо ми продължава 4 дни - голям кеф!!!

# 25
  • Мнения: 2 849
Определено в такива дни предпочитам по-тъмни и стегнати дрехи и самочувствието ми е под нулата .Ама сега съм си добре...

# 26
  • Мнения: 5 577
Не обичам тампони.
Излизам в дънки, и по-дълга блузка.
Добре, че са само 5 дни...

# 27
  • Мнения: 266
Когато ми се наложи да ползвам тампони, цикълът ми се удължава и гъбясвам  #Cussing out. Явно е някаква реакция от тампоните, много пъти съм ползвала, но определено при мен не е за препоръчване  Naughty
Ходя си с превръзки на always, с памучен горен слой, по-малките за през деня, по-дългите за през ноща. Обличам си дънки, или дънчени поли и блузките, които обикновенно нося.
Много ми е кофти в тия жеги, че и как само ми тече и боли - цели 6 дни  Sick

# 28
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Между другото, въпреки че използвам тампони от години, прочетох последната кутиика (на новите тампони O.B.) Там също се споменаваше за този токсичен шок и че при първи симпоми (ама не помня какви) трябва да се отиде веднага на лекар.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 531
Е, то едва ли има някой страстен почитател на превръзките, но аз определено ги предпочитам пред тампоните. Тампоните задържат голяма част от мръсната кръв вътре, а това пък също не ми се нрави. Развиват се бактерии, гъбички и пр.

Тампони ползвам само, ако съм на море или басейн, а ми е дошло, да речем.

Иначе по темата за дрехите-карам само на поли или панталони с дълги блузки отгоре. Ама като се замисля, май нямам ни една дълга блузка за лятото newsm78. Така, че остава варианта пола. Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 4 867
защо вече няколко пъти в темата беше спомената "мръсна кръв"? аз не мисля, че има нещо мръсно в кръвта, която изтича при менструация. кръв като кръв.

конкретно по темата: тампони, много рядко превръзки, обичайните дрехи (дори светли и тесни). не виждам с какво менструацията може да промени ежедневието ми. ходя си и на фитнес, и на солариум, и на плаж дори без проблеми.

# 31
  • Мнения: 1 329
И аз не мога да понасям когато съм в цикъл в тия жеги.

Ползвам ту тампони, ту превръзки, но гледам дрехите да са по-тъмни.

Пия и витамин С и фосфор за намаляване на кръвотечението.

Помага! И след 3 дни, нямам цикъл Blush

# 32
  • Мнения: 7 186
Според мен много се драматизират нещата с тези тампони, инфекции, токсичен шок... Crazy При тампоните важното е да се сменят през няколко часа и да се спазва хигиена както на външните полови органи, така и на ръцете- винаги трябва да се измиват преди смяна на тампона. Аз ползвам тампони откакто се помня и досега никога не съм имала никакви инфекции, дори и гъбични. Ако на някой не му понасят тампоните това вече е друг въпрос. Ако бяха вредни нямаше да ги има на пазара най- малкото.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 7 000
защо вече няколко пъти в темата беше спомената "мръсна кръв"? аз не мисля, че има нещо мръсно в кръвта, която изтича при менструация. кръв като кръв.


Мръсна кръв, защото при цикъл тече не само кръв, а смесена с излющената от матката тъкан и влагалищния секрет.

# 34
  • Мнения: 2 489
Според мен много се драматизират нещата с тези тампони, инфекции, токсичен шок... Crazy При тампоните важното е да се сменят през няколко часа и да се спазва хигиена както на външните полови органи, така и на ръцете- винаги трябва да се измиват преди смяна на тампона. Аз ползвам тампони откакто се помня и досега никога не съм имала никакви инфекции, дори и гъбични. Ако на някой не му понасят тампоните това вече е друг въпрос. Ако бяха вредни нямаше да ги има на пазара най- малкото.

Аз лично съм нямала проблеми, но не знам дали сте гледали един филм по Дискавъри колко много смъртни случаи са описани в Щатите поради токсичен шок от тампони.

 Лейди, чела ли си за предупрежденията в листовката на тампоните О.В.?
Този токсичен шок се случва изключително рядко, но все пак се случва...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Според мен много се драматизират нещата с тези тампони, инфекции, токсичен шок... Crazy При тампоните важното е да се сменят през няколко часа и да се спазва хигиена както на външните полови органи, така и на ръцете- винаги трябва да се измиват преди смяна на тампона. Аз ползвам тампони откакто се помня и досега никога не съм имала никакви инфекции, дори и гъбични. Ако на някой не му понасят тампоните това вече е друг въпрос. Ако бяха вредни нямаше да ги има на пазара най- малкото.

Аз лично съм нямала проблеми, но не знам дали сте гледали един филм по Дискавъри колко много смъртни случаи са описани в Щатите поради токсичен шок от тампони.

 Лейди, чела ли си за предупрежденията в листовката на тампоните О.В.?
Този токсичен шок се случва изключително рядко, но все пак се случва...

Да, аз гледах по Дискавъри един филм за тампоните, смъртните случаи, причинени от тях. И още тогава си помислих че добре че не ползвам. Обаче това май е ставало през 80-те години...

# 36
  • Мнения: 61
на Либресс има превръзки за прашки,те изобщо  не се виждат.И аз нося тесни дрехи,обичам да нося панталони и тесни блузи.Ама виж,моят мензис не е много обилен,т-е ако веднъж на месец тече като из ведро,тооооо такава превръзка едва ли ще ти свърши работа.

# 37
  • София
  • Мнения: 9 531
Ако бяха вредни нямаше да ги има на пазара най- малкото.
Не съм съгласна ни най-малко с това твърдение.
 Naughty
Може би, някой се чувства по-добре от него, но те и цигарите са вредни- ама ей на още са на пазара.
И пак се купуват, въпреки предупрежденията на МЗ върху кутийките. Wink

Извинявам се, че изместих темата.

# 38
  • Мнения: 7 186
Може би, някой се чувства по-добре от него, но те и цигарите са вредни- ама ей на още са на пазара.
И пак се купуват, въпреки предупрежденията на МЗ върху кутийките. Wink

Да, с тази разлика, че цигарите не се продават в аптеката... Rolling Eyes
Аз не съм чула никой лекар да отрича тампоните. Нито съм чула подобен случай на токсичен шок в България. Не съм гледала въпросните предавания по "Дискавъри" и не мога да ги коментирам, нито да си правя изводи от тях. Още повече, че някой по- горе спомена, че се касае за смъртни случаи от токсичен шок през 80- те години...

# 39
  • София
  • Мнения: 9 531
По-голямата част от гинеколозите отричат и използването на интимен сапун, но продажбите на последният не са намалели ни най-малко от това. Wink
Въпрос на избор и предпочитание. Peace

# 40
  • Мнения: 1 999
И аз много уважавам тампоните!  Hands Thumbsup
Още повече ако ми се налага да съм облечена в нещо по-прилепнало по тялото. А и с тях носенето на прашки не е проблем. Wink
Като се замисля, лятото особено само тампони съм ползвала. Много ми е гадно да слагам превръзка, която ще ме запарва през цялото време. Satisfied

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 799
. Много ми е гадно да слагам превръзка, която ще ме запарва през цялото време. Satisfied

А бебетата как ходят с пампи лятото? Горкичките... Sick

# 42
  • Мнения: 7 186
А бебетата как ходят с пампи лятото? Горкичките... Sick

За тях няма друга алтернатива за съжаление... Confused

# 43
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Има, има! На гърнето от родилния дом още, тя, Лио, отдавна го предложи!!! Wink

# 44
  • Мнения: 3 861
Същите като тези, които обличам, когато не съм. Мразя тампоните и слагам само в извънредни ситуации като сватбата си например Sickили море... Иначе си карам на превръзки, има едни много тънки (не всекидневни), които ми вършат прекрасна работа...

Последна редакция: ср, 03 авг 2005, 21:07 от Lilly

# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Иначе си карам на превръзки, има едни много тънки (не всекидневни), които ми вършат прекрасна работа...

Те и моите превръзки са тънички, въпроса е, че няма как да си обуя прашки, а трябва да съм с бикини, а те се очертават когато си с тесни панталони и е неестетично.  Rolling Eyes

# 46
Абе вредни не вредни аз позлвам тампони и ми е сташно удобно.
Имам хемароиди ха представете си комбинацията с превръзка в таз горещина. Ми направо да си ходя в пирогов

# 47
  • Мнения: 5 622
просто гледам да не е нещо бяло,че ако се случи теч да не стана като мартеница  hahaha

# 48
  • Мнения: 235
Понеже използвам само и единствено прашки в такъв момент си слагам превръзки за прашки с крилца. Такива има само на Либрес и са много удобни.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Понеже използвам само и единствено прашки в такъв момент си слагам превръзки за прашки с крилца. Такива има само на Либрес и са много удобни.

Ъ-ъъъ...един въпрос: а тези превръзки за прашки дали са достатъчно попивателни?  newsm78
Честно казано не си представям да си сложа такава превръзка когато съм в М...

# 50
  • Мнения: 2 489
Аз също ползвам такива.Зависи колко обилно е кръвотечението, ако е много, не са най-подходящите, според мен, но иначе са супер.

# 51
  • София
  • Мнения: 118
Превръзки за прашки с крилца, произвежда и една наша фирма, доста са добри - почти няма разлика с Либрес.Струват май някъде 1-2лв за 20бр, но според мен са за презастраховане с тампон или към края на цикъла.

# 52
  • Мнения: 235
Понеже използвам само и единствено прашки в такъв момент си слагам превръзки за прашки с крилца. Такива има само на Либрес и са много удобни.

Ъ-ъъъ...един въпрос: а тези превръзки за прашки дали са достатъчно попивателни? newsm78
Честно казано не си представям да си сложа такава превръзка когато съм в М...


Аз специално нямам никакви проблеми ползвам ги от 4 години  Laughing/кото изключим бремеността/ Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 1 621
Първите 2 дни гледам да нося дънки и да избягвам белите панталонки, не ползвам тампони ( освен на морето) и си карам на тънки превръзки, но най неприятно ми е че не си обувам прашки, а бикини и ми е едно такова неудобно... като понамалее в следващите дни пак си ги обувам. Отвратително е да ти се отбелязват ръбовете на гащите  Sick А тези превръзки за прашки много тънки ми се струват, няма да издържат при мен, трябва да ги сменям през половин час Shocked Абе изобщо целия период е неприятен и чакам само бързо да отмине #Cussing out и да си стана пак човек. Wink

# 54
  • Мнения: 6 915
Понеже използвам само и единствено прашки в такъв момент си слагам превръзки за прашки с крилца. Такива има само на Либрес и са много удобни.
на мен пък тези превръзки хич не са ми удобни. Е стават за носене, но честно казано ако ще съм с превръзка бих предпочела да си сложа бикини. За попиването нямам спомен, но едва ли ще попиват много.

# 55
  • Мнения: 7 640
просто гледам да не е нещо бяло,че ако се случи теч да не стана като мартеница hahaha
newsm62Или като японското знаме

# 56
  • Мнения: 71
През първите два дни ползвам превръзки,защото М ми е доста обилен,но тъй като не мога да търпя бикини си взех няколко чифта боксерки(не се очертават така очебийно като бикините).През тези дни обикновенно съм с пола.Следващите дни тампон в комбинация с ежедневна превръзка на Либрес с крилцата.Последните дни само ежедневните с прашки(не мога да нося друго).И разбира се носиш дрешки каквито си искаш!

# 57
  • Мнения: 2 596
От както съм родила само първия ден е по-силно. Тогава гледам да ходя с тъмен панталон. После вече не ходя по-различно от другите дни. Само 4 дни и край.

# 58
  • Мнения: 17 409
Гинеколог ми го е казвал, но това не е гранция за истинност.  Grinning

Верно е, правилно ти е казал.

# 59
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
ТАМПОНИ!!!  Grinning Размери всякакви - за нужди най-различни!  Wink

# 60
  • Мнения: 3 200
Ползвам Always превръзки и се чувтсвам супер, нося панталон обиконовено.

# 61
  • Мнения: 1 983
и при мен първите 3 дни е ужас"реката ганг м/у краката ми" Embarassed и не мога да си помисля за тампони и сега даже съм в ....... и ходя с боксерки, купувам си такива, на които не им се виждат ръбовете и ходя с рокли или панталони, колкото и да ми е гадно, но след това използвам тампони

# 62
  • Мнения: 1 441
Няма тампон или превръзка които да могат САМИ да е спасят в пъврите 2 дни - при мен нещата са винаги 2 в 1 - тампон с превръзка отдолу. И да не ви казвам колко пъти ми е "избивала гарнитурата"...... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт