има ли мами в Йоханесбург?

  • 18 748
  • 227
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 703
 WinkНадявам се не съм досадила.... WinkУспех!
....a между другото българите в ЮАР се събират 2 пъти в годината на 3 март и 24 май в Кемптън парк, който се намира между Йоханесбург и Претория,което значи,че скоро има среща... smile3521 smile3503

# 16
  • Мнения: 97
Bee, не си досадила естествено, просто уточнявам, че не си търся човек да ме "поеме"  hahaha
Благодаря за информацията, определено ще ми е от полза.  Grinning

# 17
  • Мнения: 593
Хе, хе, това не е необходимо, не ми трябва някой да ми помага...исках просто да проуча някои неща. Мисля че като цяло се ориентирах, много благодаря на всички, които ми писаха. Освен това още не сме отговорили дали ще заминаваме  Grinning

Само така си мислиш.
Не става дума някой да те "поеме", а просто да има на кого да разчиташ. Виж колко трудно се намираме, трябва да сме по-сплотени.
Аз съм тук от 2 седмици, все още не работя, нямам собствена кола, не смея да отида сама до най-близкия шопинг-център да напазарувам. Следобед, към 4-5 часа пускам sms на мъжа ми със списък какво трябва да се купи за вкъщи.  Не мога да изляза никъде с детето, добре че имаме малко дворче, където да си играе.
Готвене, пране, чистене - това като цяло ми отнема много малко време и не изисква много усилия (къщите са малки и лесни за поддържане).
Излизаме петък или събота на шопинг - това си е една голяма-голяма разходка, като се има предвид какви са разстоянията тук! Понякога излизаме и вечер с приятели и колеги на мъжа ми.
За щастие имаме добри съседи - едно семейство (италианец и французойка, с дете на година и няколко месеца ), мъжа ми дружи с тях, откакто е в Африка, така че не мога да се оплача съвсем от липсата на контакти.
При всички положения е добре да имаш доверени хора около себе си в тази държава, особено когато си нов.
Ехмея, ти поне засега си имаш мен. Докато дойдеш тук, все ще вляза в час.
Bee не си досадна, благодаря ти за отзивчивостта. Нямам търпение да дойде 3 март. Надявам се тогава да се запозная с много хора!!! Все ще се харесаме с някои  yes
Късмет!   Hug

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 08:57 от cybercat

# 18
  • Мнения: 97
cybercat, абе ние още се чудим за идването, ама май вече не се притеснявам толкова. Иначе ми е ясно, че в началото ще има да стоя в къщи... ooooh!

Обаче ако дойдем задължително ще си спретнем едно виждане  Wink

# 19
  • Мнения: 593
Няма какво да се чудите - тук е много хубаво!!!
Хората се невероятно културни, персонала в магазините и заведенията винаги е любезен, обръща се голямо внимание на децата. Като седнеш с малко дете на заведение, винаги му носят или някаква играчка да се занимава, или нещо да си рисува.
Това, което ми харесва най-много е, че навсякъде е озеленено! Жилищните комплекси са далеч от шосетата и магистралите и си живееш тихо, като на село, но с всички удобства. Птичките пеят и ми понякога ми се разхождат в двора. Слънцето пече...  Хубаво е в Африка.

# 20
  • Мнения: 66
Предварително се извинявам, но исках да Ви дам ника и на една друга мама ,която е в Йоханесбург, но има малко бебче и сигурно няма време да чете всичко .Ника и е Албена13 и ако не се лъжа живее повече от 10 години в Южна Африка и смятам че може да ви  помогне с информация.
Ето тук има нейн постинг :http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16010.165
Желая Ви успех !  bouquet

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 02:17 от fortee

# 21
  • Мнения: 97
fortee, благодаря, но аз вече и писах на лични преди няколко дни. Видях, че е с новородено бебенце, затова и не очаквам да ми отговори веднага  Wink

# 22
  • Мнения: 277
Здравей Ехмея
Аз съм galina_77
Съжалявам ,че чак сега откривам тази тема сори  Grinning
Вее за моя мъж ли става въпрос ?

Ехмея ,нямам време сега да ти пиша ,но по късно ще се включа ,
Сайберкат добре дошла и на теб ,жалко че си чак в Мидранд ,ние сме в Рандбърг,но не пречи да се видим  Laughing
До скоро момичета

# 23
  • Мнения: 97
Ааа, не знам за чий мъж става въпрос, Bee. писа че май го познава, не аз  hahaha

Ние обаче май ще се откажем да идваме в Африка, причините са в работата обаче, не в мястото. Още не сме решили окончателно.

# 24
  • Мнения: 277
Затова питам Вее,може и мен да познава  Wink

Ехмея ,ако работа си имате в БГ и сте доволни ,не си заслужава да се емигрира заради мястото ,визирам конкретно Йоханесбург
Аз не съм с добри впечатления ,но разни хора ,разни идеали  Grinning

# 25
  • Мнения: 593
samuin, мисля че сме ходили вече в Рандбърг. Не беше ли там онзи шопинг-център Waterfront (или нещо от сорта) ? Има детска въртележка с кончета; пазарче, където продават сувенири и китайски стоки; има и хубави места за отдих. Чувала съм, че навремето е имало много водопадчета и рекички, но са ги развалили, за да построят още магазини.
Много ще се радвам да се видим, може да си устроим и форумска среща   friendship

Иначе съм съгласна - Йоханесбург наистина не е най-доброто място за емигриране. Мен лично най-много ме притесняват престъпността и големите разстояния (все пак идвам от малко градче, където всичко ти е на 10 минути пеша). Имам шофьорска книжка, но ме е страх да карам  Rolling Eyes
Но такъв е живота - на човек му се налага да се изправи пред най-големите си страхове, за да ги преодолее.

# 26
  • Мнения: 277
 cybercat  ,браво на теб ,толкова кратко време си тук ,но вече започваш да се ориентираш.
НА 5 мин път се от Waterfront ,сега му е сменено името ,до нас е и българския магазин за месо и колбаси -Алпина
За форума насреща съм ,като малкия ми син ми даде малко "свободно" Wink

А за шофирането ,не отлагай ,започвай веднага ,ако мислите да оставате тук ще ти е наложащо  Grinning

А като идвате насам ,обаждайте се ,виждам ,че имаш и дъщеричка -моя син вече е във възторг  Laughing Wink

# 27
  • Мнения: 593
Охо, вече нямам търпение да го видя този български магазин за месо и колбаси.  Sunglasses Интересно, как никой не ми е споменавал за него  newsm78
А иначе веднъж ходихме в една българска пекарна Tam Bakery, от там си купихме много хубав хляб!!!
И като сме отворили темата за магазини - може ли някой да ми каже къде в този град мога да намеря хубави кроасани с шоколадов пълнеж? Нещо от типа на нашите 7days. В България моята дъщеричка много ги ядеше и сега постоянно иска от тях. Мъжа ми веднъж донесе от Pick'n'Pay някакви, но те не стига че са скъпи, ами са и гадни!
Разбрах, че имало някакво кафе в Bedfordview - "Dopio 0", там предлагали чудни вкусотийки bowuu  Ама пусто... как сега да се вдигнем чак до гръцкия квартал за едни кроасани? Няма ли някоя пекарна по-близо до Мидранд?

# 28
  • Мнения: 277
Добро утро Cybercat Grinning
Значи такива кроасани само в БГ магазина ,или в гръцките на" Мезе" -но там рядко се намират ,
В Мидранд има една пекарна ,държат я една българка ,която е женена за италианец.Веднъж бяхме на парти в тях ,но за съжаление немога да ти дам кординатите им сега .
 За кафето не го знам -но само да те предупредя -не очаквай да усетиш познат вкус.
Когато аз дойдох тук ,и все търсех да опитам ,храна която е близка до нашата ,че дори и да усетя същите вкусове ,особенно сладките.Останах много разочарована .
Но за сметка на това пък ще опознаеш много нови  Wink.НА мен най-много ми харесва тук морската храна -особено пронсовете в "АДега " ,и най-вече сушито .Мога да ям суши 24 часа  Laughing

Приятен ден  Grinning

# 29
  • Мнения: 593
Какво става с нашата темичка? Хайде да я побутнем малко.
Понеже идва 8-ми март, а знам, че тук не е официален празник, може ли някой да ми каже на коя дата отбелязват "Деня на жената" или "Деня на майката"?

Общи условия

Активация на акаунт