Кражба ли е ,,вземането от работа" ?

  • 4 083
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 735
Кражба,при която хората падат много ниско!
И  при нас тоал. хартия свършваше бързо,ама все си мислех,че е защото сме доста хора.
А иначе относно учителите-купуват си и химикалки,и листа,плащат си и принтирането,купуват си и учебниците,които от министерството много си падат да сменят през година-две.Даже в Румъния на година им дават по 200 евро за консумативи,но у нас такива неща не са предвидени.

# 46
  • Мнения: 81
Инка,може ли източник на информация - статия, например? Embarassed
Подстрекаваш ме да си кажа,че искам нов стол.Запоен за земята,за да не ми го разместват из стаята.Още утре по обяд.
Вълчев,къде сме,а? Whistling

Стига офф.

Имах такъв близък случай,ама женичката си взимаше, защото наглото шефче отдържаше от заплатите за консумативи. Laughing
Не одобрявам "взимането" на някакви неща от офиса,все пак са там,за да ти помагат да си свършиш трудовите задължения.Точно дребняшко мислене и лакомия.

Картинке,м/у селянин (роден и живеещ в административна единица "село") и селяндур разликите са огромни.Нищо против,но някой може да се засегне. Wink

# 47
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз мисля, че е кражба, обаче тази тема ми напомни, че имам една кутия носни кърпи в колата, която взех с мен от офиса един ден, понеже имах ужасна хрема, а нямах кърпички.  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 159
Кражба е,и още как!Тук всички се изкарахме честни и добри!Не виждам какъв ще ми е проблема,ако имам нужда от нещо,да си го купя и ползвам на работа!Е,зависи от цената му,естествено!Шефката даже ни се скара веднъж,че не сме взели касова бележка,за да ни осребри цената на консумативите,които си бяхме купили.Ставаше въпрос за по 80 стотинки на човек.Но на другите ни колеги нашата постъпка им се видя странна и смешна!Големи балъци бяхме в техните очи!Разбира се,дразня се,като виждам някои присвоявания,дребни и незначителни,но какво мога да сторя?Никога не съм имала проблем,ако ми трябва нещо,да ми го запишат и удържат от заплатата.

# 49
  • Мнения: X
И ако случайно мъжът ви дойде да ви вземе от работа, да знаете, че това е кражба.

# 50
  • Мнения: X
И ако случайно мъжът ви дойде да ви вземе от работа, да знаете, че това е кражба.
Особено ако дойде със служебната кола!  Twisted Evil

# 51
  • София
  • Мнения: 2 623
И ако случайно мъжът ви дойде да ви вземе от работа, да знаете, че това е кражба.

 Joy
Между другото, като прочетох заглавието,
точно за това си помислих, защото моя всеки ден
ме взима  Hug
По темата - да кражба е, но аз бих го нарекла
простотия на дребно  Naughty
Сякаш не можеш да идеш да си купиш една
кутия кламери за 50 ст ???
Ама нали е по-лесно и си на далавера щото
шефа плаща  ooooh!

# 52
  • Мнения: 256
И за мен е кражба.
Крабжа е също да вземеш от вкъщи и да занесеш на работа.

# 53
  • Мнения: 1 558
Определено, за да работим в нормални условия се налага да вземаме от вкъщи и да носим на работа.... Крадем си от семействата.

# 54
  • гр.София
  • Мнения: 380
Да, кражба е. А при мен вариантът е обратният-аз си купувам консумативи, за да мога да работя.

# 55
  • Мнения: 2 759
Определено, за да работим в нормални условия се налага да вземаме от вкъщи и да носим на работа.... Крадем си от семействата.
                        Кражба от семейството? Ако нещо е твое имаш право да го носиш на работа, да не го носиш, и изобщо да го правиш каквото си искаш. Когато нещо не е твое нямаш това право. Простичко е.

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Определено, за да работим в нормални условия се налага да вземаме от вкъщи и да носим на работа.... Крадем си от семействата.
                        Кражба от семейството? Ако нещо е твое имаш право да го носиш на работа, да не го носиш, и изобщо да го правиш каквото си искаш. Когато нещо не е твое нямаш това право. Простичко е.
Не е толкова простичко, колкото го представяш. Работодателят те задължава да извършваш определена работа, но не ти предоставя необходимите ресурси за свършването и и след това той печели на твой гръб. Това може би не е кражба, но нерегламентирано намаляване на заплатата ти, защото тези неща не си ги купуваш за домашно ползване, а за да си вършиш работа.
И може би ще стана банална, но пак ще дам пример с учителите - министърът ни задължава да изпитваме тестово, но не ни осигурява консумативи за тези изпитвания. Ако аз не си предам тестовете, той ще ме накаже и обяви за некадърен учител. Не съм си правила сметката, но в началото на учебната година, когато трябва да си купя учебници и помагала(всяка година различни), бележник и химикали, да напиша разпределения(около 30-50 листа) и да подготвя тестове за входно ниво - може би ще ми трябва повече от половин заплата.
Никой не ме кара нали?

# 57
  • Мнения: 2 759
...Ако аз не си предам тестовете, той ще ме накаже и обяви за некадърен учител... Никой не ме кара нали?...
                          Грешка е, че носите въпросните неща от вкъщи. Намерете корена на проблема и го разрешете там, а не всеки да се спасява както му хрумне. Недоумявам как може това да се случва на държавна работа. Хайде, частника не можеш да го принудиш по никакъв начин да направи нещо, което не желае. На последните две места, където съм работила съм носила неща от вкъщи, пък и съм купувала неща специално за работа, но само и единствено по мое желание.

# 58
  • Мнения: 4 195
чиста кражба Peace
ние работим с много фирми, получаваме от тях много рекламни материали - от тях взимам, щото в офиса ми идват в повече 280 календара, 500 химикалки рекламни и тн, носиха ни по Коледа дори бонбони, уиските и тн - тях изпихме още в офиса.
Но това са подаръци за мен и колегите ми, които бихме могли да използваме и извън офиса.
Всичко, което поръчш=ва административния асистент и е за сметка на фирмата и ти си занесеш у дома - е кражба Peace
Взимала съм телбод и маркери и коркова дъска за разни благотворителни меропирятия, базари тн, за укенда - после връщам всичко Peace

# 59
  • Мнения: 2 018
Ясно до тук сме единодушни - кражба е присвояването, дори и на кламерчета от по 50ст. И между нас няма такива.   Mr. Green

А кражба ли е да отидеш на работа и да четеш вестник?
Да влизаш в интернет?
Да звъниш от тел-а за частни разговори?

 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт