Отговори
# 225
  • Мнения: 4
Добро утро,сладурани!!Как се чувствате днес??.Желая ви един прекрасен ден!!    smile3525 момичета да ви питам, Embarassed защо на мен не ми отброява публикациите  newsm78

# 226
  • Мнения: 9 973
момичета да ви питам, Embarassed защо на мен не ми отброява публикациите  newsm78
има правила форума.В някои подфоруми не отчита заради огромния наплив,системата се претоварва.Този е един от тях

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Добро утро  Hug
Хайде момичета  загубихте се през почивните дни , днес да се поправите  Grinning

Хайде да ви разсъня  Wink


viki29 ето - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336416.0

# 228
  • Мнения: 95
Добро утро, момичета! През уикенда наистина не сте били активни тук, та успях да наваксам с четенето  Mr. Green
Хммм... имах да черпя, но не успях да вляза на 14-ти във форума. Станах на 29 г    bigdance2 на Трифон Зарезан, щото като съм се родила това се е празнувало, така че аз този Светия Валентин не го признавам.  Mr. Green Даже си опитах няколко глътки винце, ей тъй за здраве, не пропускам рожден ден без вино.
Иначе ви завиждам, че може да взимате болнични, и аз съм вече доста уморена, нооо всеки ден бачкане, и това е, само неделята е почивна, ама минава в чистене... И така, въртележката е безкрайна. Да ви кажа влизам тук наистина за отмора и за да споделя вълненията покрай бремеността си - нямам време и за срещи с приятелки. Но, както казва мъжът ми, ще почиваме като се пенсионираме, а по-леко ще ни стане ежедневието като изпратим децата да студентстват  Laughing
Утре съм на преглед, да видим докъде сме с растежа  Crazy Нещо усещам втвърдяване на корема, но тъй като е рядко- по 1-2 пъти на ден, че и по-рядко, засега не се шашкам, дано всичко е наред  Praynig
Хайде, приятна седмица!

# 229
  • Мнения: 735
Ох, момичета, да ви се оплача.Хапнах си една мазна баничка ( ама така ми се ядеше!) и сега си плащам за това с дискомфорт в стомаха... Embarassed Отивам да си направя едно чайче от мента, та дано ми мине...
Целувки!  bouquet

# 230
  • Мнения: 4
Благодаря ви за отговорите момичета. smile3525 Дилянче,Ч.Р.Д.Желая ти само красиви мигове  newsm59 baloni happy bd

# 231
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте всички  Hug
Надявам се празниците са минали за вас идеално Simple Smile
Искам да ви питам вие вече купували ли сте си дрехи за бременни? Аз имам само един панталон, който ми става - много плитък и му преместих копчетата и все още се пъхам в него .... ама очаквам скоро да ми отеснее съвсем  Flutter
Минах през два магазина за бременни - единия в Младост 1А и другия в Скай Сити, но не се осмелих да си купя нищо още.
искам да ви питам вие пазарували ли сте от сайта на Mothercare или Esprit примерно - там има готини линии за бременни, а с намаленията цените са много добри. Как стои въпросът с доставките и прочие ....

# 232
  • Мнения: 3 010
Elyah онзи ден си купих едни дънки по голям размер от този който носех до сега, но не са за бременни. Какво пък дънките са с ниска талия и не ми стягат, иначе само един чифт от моите до сега ми стават.
slavena80 снощи  правих бутерки хапнах си само няколко  и после ....  Sick

Момичета на вас до сега проверява ли ли са ви шийката на матката? Чували ли сте за серклаж?

# 233
  • Мнения: 636
Аз си купих дънки за бременни - XS  Mr. Green

Денди, моят лекар ме гледаше мисля в 18 и 22 седмица, когато дори и толкова късно гледаше с вагинален специално за шийката на матката. Аз съм чувала за серклаж, кажи ако нещо те интересува  Grinning

# 234
  • Мнения: 3 010
Ами питам се, тъй като мен до сега само на УЗИ са ме гледали вагинален и коремен, та незнам тази шийка как се установява ако има проблем с нея. Дали може от УЗИ или само с преглед? А днес четох за случаи с преждевремнно раждане в 21г.с заради скъсяване на шийката и изпуснат срока за серклаж  Confused

# 235
  • Мнения: 2 382
Добро утро и от мен Hug!
Аз си купих един панталон за бременни, но избързах и май ще го нося много малко, защото е плътен и като се стопли времето ще трябват други.Все още съм с моите панталони, но им разкопчавам кочето, за да не ме притесняват.Дрехи реших, че ще купувам в последния момент, когато е неизбежно, защото промените в тялото са непредвидими.определено се разширявам в горната част и май не е само от бюста newsm78.Абе, чакат ни изненади доста Laughing.
Денди, между 14 и 16-17 седмица би трябвало да се направят прегледи за оценка на маточната шийка и необходимостта от серклаж.Мен много често ме преглеждат за шийката, освен измерването й на ехографа.

# 236
  • Мнения: 3 010
Днес ме е обхванала някаква парония и все попадам на кофти истории  за аборти и т.н, на всичкото отгоре усещам някакво напрежение ниско долу и в кръста и нали ве4е 12 дена не сме се виждали с "малкият човек", та извинете ме за чеерните мисли  Confused

Шайн четох към 12-13г.с се правят тзи прегледи на шийката, ама дали на ЖК ги правят?

# 237
  • Мнения: 2 382
Денди, не трябва да има стягане и спазми като предменструалните.Ако имаш възможност, обади се на док по тел.Аз бях така преди десетина дена и сега съм на магнезий и много почивка.То май така ми е тръгнало от  началото ooooh!.
Прегледите за шийката би трябвало и на ЖК да ги правят, ако настояваш никой няма да ти откаже.Това със седмиците го пише в един календар на бременността и се смята за един от задължителните скрининги.При допълнителни рискове те започват много по- рано и се правят по-често.
Разбирам те напълно.И аз преди всеки преглед съм паника и имам чувството, че времето е спряло,После забравям за всичко за около 2 седмици Laughing.
А сега след черните мисли, марш в някой сайт за дрешки Hug.

# 238
  • Мнения: 224
Elyah,  аз в петък не издържах и си купих един панталон за работа, иначе имам подарени от леля ми летни панталони 2, но са по - спортни и на работа не върви с тях. Много се тормозех последните седмици с тези които имах - четири кг отгоре съм и направо си разкопчавах копчетата, обаче пак много ми стягаше..... сега направо се родих - толкова ми е удобно. Мога да си слагам всякакви блузки с него, а с разкопчаните панталони гледах да са все по широки и дълги по цял ден се опъвах да не ми лъсне нещо:) #Crazy

# 239
  • Мнения: 636
Ами май изглаждането се появява след повече контракции.

 Аз контракциите ги усещам като в мирно положение започне сърцебиене и леко напрежение в корема. Още ми е рано да го усещам като камък, но поне имам опит със сърцебиенето и знам какво означава.

Общи условия

Активация на акаунт