Все едно на ясла или у дома, умни, любопитни растат Юнските деца.

  • 16 000
  • 307
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Честит рожденник на Люба, здрав и послушен да расте!  bouquet

А_Уич, пожелавам ти все по-леко да става от тук нататък. В кой месец си, може би има шанс бебчо да се намести за нормално раждане. Спомням си че имаше проблеми с разширените вени, сега как е?

Аз си признавам, че ме е страх от нормално раждане. Някакъв ужас изпитвам само при мисълта... Криско така или иначе се наложи да е със секцио, но ако не беше може би щях да си поискам. Не знам дали като се решим за второ ще успея да преодолея страха си.
Зачетох се от няколко дни и аз в ГНМ, обсъждаме си тук с колежките и малко по малко започвам да си обяснявам някой неща.

Телевизор има в нашата ясла, но доколкото знам пускат след следобедния сън анимационни филмчета. Съмнявам се учителките да седнат да гледат сериали. А до сега когато съм ходила да вземам Криско виждам през прозореца, че върви филмче, но не съм виждала децата да седят зомбирани пред него. Обикновенно четат книжки, прибират си играчките или ги разпиляват. А да си призная до скоро се чудех как да накарам дребния да се загледа в някое филмче, че да имам някоя и друга минута спокойствие. Сега вниманието му задържа единствено диска с Коледното тържество- 30 мин не ми се пречка, когато се приготвяме за гости, чистя или се къпя.

# 46
  • Мнения: 903
Здравейте и от мен Simple Smile

Благодаря ви за поздравите за РД на мъжлето.
Ние с него изкарахме някакъв ентеровирус, но Иванна я пропусна... слава на Бога, за което. Simple Smile Иначе тази седмица съм си у дома да я гледам. Другата идва мама, после тате, Иван и април, живи и здрави, я пускам на градина.
Честито на новите ни две бременни мами. Много лека бременност и здраво бебче на финала.
Една приятелка на 14 февруари роди момиченце и вече са си в къщи. Няма как да я видя, защото е далече, но се чуваме по телефона и днес се похвали, че има много кърма(за разлика от първия път), но се оплаква, че зърната и са много разранени и незнае, какво да прави. Сега я храни с фризолак, защото бебка е повръщала кръв от разранените зърна. Кажете, моля ви, какво да я посъветвам, че такова нещо не ми се е случвало.
Гледам, че говорите за телевизорите в яслите и градините. В градина, в която работя всяка група си има телевизор. В 4-та група се пуска преди ядене, за да кротуват, че са големи бесници. А в другите групи, от моите наблюдения виждам, че се пуска само след следобедния сън и то не всяко дете гледа. Едни рисуват, други играят с играчките, трети разглеждат книжки, а останалите гледат. Родителите сами си носят дискове и ги пускаме само, когато децата искат. Никоя от учителките не ги заставя да седят мирни и да пазят тишина. Поне при нас е така. Иванна много обича да гледа филмчета, и когато пожелае и пускам.
Вили, как сте мила... какво става с Илиянката?
Таталинка, не си се разписвала скоро, за да кажеш как сте и какво правите.
Любе, честит ти рожденник. Пожелавам му много здраве и весели детски игри. А за семейството ви късмет и весело изкарване на празника.


Пожелавам ви лек ден   bouquet

# 47
  • Мнения: 946
Здравейте!
Аз само набързо,че пак сме в черната дупка на болестите  Cry
Честит 5 рожден ден на Сами!Любе,жив и здрав да е баткото,много да слуша  и да израстне мнооого добър човек.  bouquet
Пусти и вируси и мен ме тръшнаха от неделя чак ей сега ми просветна,като вчера бях изключително зле.Диди го водих и него на док за кашлицата,тук при един плевматолог.Каза,че мнооого лошо кашлял и продължаваме с АБ,в куп с другите сиропи за кашлица,лошо било  че постоянн правел бронхити,май щяло да се наложи да е с инхалотор  Tired Та тъй тая седмица се гледаме в нас ама кои кого гледа не се знае.Диди си иска неговото,а аз едвам се отлепям от леглото.
Даниджи и в нашата ясла в групата има тв,доколкото съм виждала им пускат доста филмчета да гледат,но не постоянно имат си и занимания за през деня,имат и пързалка.
Честита годишнина на Роси,много любов и разбирателство дъъълги години!
Честито на бременните мами,лека и безпроблемна бременност!
Ане и Димитър ми ги прави тея номера с тръшкането в магазина,лудоста в къщи, а на яслата казват че е доста послушен.Мисля си даже,че там имат респект от госпожите и мируват,но като се приберат  в къщи гледат да си изхарчат силите  Rolling Eyes
И аз доста се мъчих да го накарам да се загледа в някое филмче за което сега май малко съжалявам.Нямам минутка ,мамо пусни това ,мамо пусни онова,особенно гледа за разни коли и мотори минахме вече с филмчетата  ooooh!
От мене засега е това.
Лека вечер на всички! Heart Eyes Hug

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Табби, пиши на Бу от кърмаческия. Много е мила, ще помогне веднага. Предполагам и другите момичета от кърмаческия ще помогнат, но аз съм кореспондирала с Бу и съм очарована.

# 49
  • Мнения: 1 267
таби, може в благоевград, ако говориш за там да има консултант по кърмене и да помогне.
боли ме когато майката иска да кърми, но няма навременна помощ и подкрепа.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 227
Здравейте и от нас.
Първо да честитя на тези, които са имали или имат повод да празнуват. Здраве, щастие и любов ви пожелавам.
Не съм писала скоро, защото пак имахме проблеми. Бяхме в Пирогов с малкото заради преплитане на червата. Полежахме си там, но искам да им изкажа благодарност, защото бяха перфектни както в лечението, така и в отношението си към нас.  bouquet Начетох се на отрицателни отзиви за кърмаческото отделение, които обаче не съвпадат с моите впечатления. За малко да отнесем операция, но се случи благодарение на лекарите там и адекватната терапия. Трудничко стана преодоляването на проблема, чак на 3-тата пневмоколоскопия (това е въздух под налягане, който се вкарва в червата с цел разплитане). Наложи се 3-ия път да му я правят под упойка, защото фенобарбитала не си свърши работата. Важното, е че всичко отшумя. Сега е на диета, която ще е най - малко 2 месеца.

Искам да попитам тези, които четат ГНМ, дали може да се лекува пневмония с гушкане или това става само с АБ? Вируси - също. Питам, защото планирам да пускам баткото на детска градина скоро и неминуемо ще се сблъска с вируси всякакви. Или всъщност ГНМ е само превенция? Също така се опасявам, че ще ги носи и на малкото. Нямам време да се ровя във форума и ще помоля, ако има просветлени, да просветлят и мен или поне да напишат кой може да ми помогне.

Вили, Hug много целувки на адашката - сладурка! Вярвам, че си взела правилното решение относно лечението на Нана. Знам, че 1 пневмония може да убие човек за 24 часа. Знам също, че не всяка пневмония се чува на слушалка и понякога се налага рентгенова снимка при наличието на висока Т без други видими симптоми.
Ако някой се съмнява в изписването на АБ без причина, то негово задължение е да потърси 2-ро мнение или да смени лекаря който е допуснал грешка. Шега със здравето не бива. Имах за цел да се обградя с много добри лекари и я постигнах, и когато предписват лечение на децата ми, не се страхувам да го приложа. Peace
Дългите постинги не са мой патент, но така става когато пиша веднъж на 104 години Mr. Green.

# 51
  • Мнения: 903
Чушчице, радвам се, че при вас всичко е минало. Пожелавам ви здраве и само хубави неща оттук на сетне. Целувки от нас за вас. И се надявам, че скоро ще се видим   bouquet
Аз май нещо съм изпуснала и хуч незнам за какво ГНМ се говори, за това какво общо има гушкането и АБ с пневмонията, но да ви кажа през цялото време на боледуването на Иванна не съм я изпуснала за секунда от ръцете си и не, защото ми е било наложително, а просто така съм го почувствала, а и в този момент ако не ги гушкаме ....... кога ли???
Та молбата ми е да ми кажете какво е ГНМ, за да не се чувствам глупава  Embarassed Wink Whistling
Ане, не става въпрос за Благоевград, а за Белица, но това не пречи да се обади само дето аз трябва да намеря телефона, че тя нама нет. Чакам Вилинцето да ми се обади с инфо и тогава ще действам.  Peace

Лек ден от мен  Hug

# 52
  • Мнения: 1 267
Табби, извини. но ти си от бл-град нали, или пак бъркам.

гармастана успешно заздравява раните, силиконовите зърна биха помогнали също.
проблемите идват и от високо залегнало небце, ако не се лъжа.
освен това и от неправилно захпване идва проблем,
т.е. бебето трябва да е плътно обърнато към майката, а не извито.

Чуше, важното е че всичко е минало добре с Данаил.
Душичка. От какво се получава това преплитане на червата?
Права си за пневмонията.
Но когато се налага детето ми да взема поне 2 пъти АБ в месец,
бих се замислила за друго лечение.
Господ да ни пази, но решението си е наше.
Имам приятели, чийто деца са с много проблеми на дихателните пътища,
това за бургас с неговия мръсен и влажен въздух е на-големия пробле.
На въпроса ми защо не се обърнат към хомеопатия, поне в бургас е общоизвестно,
кои са добри хомеопати, градът е малък.
Та отговора е, че се ползва първо хомеопатия, разбирайте това което се предлага
в аптеките и родителите сами си назначават лечението
и ако не помогне се почва АБ.
Това за мен не е хомеопатия.

Докато съм чакала за преглед пред хомеопата ни,
с какви ли не хора се срещнах - деца отровени от АБ,
които вече успешно преодоляват болестите без АБ,
но трябва и време да се прочисти организма.


Напоследък много педиатри залагат на противоалергични илачи,
като избягват АБ,
което също за мен не е решение.

За ГНМ, Любе сподели. Ето и темата, Табби.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276180.0

Чуш, аз не знаех че Марти не ходи на ясла.
Искам да ти кажа, евала че успяваш да се грижиш за двамата.
Но за мен месеци като март, април, май, са много коварни откъм вируси.
Бих ти препоръчала да изчакаш до юни.

Сонка
, значи и ти и Дими.
Не знам какво да кажа, Русе също е отровен град като Бургас, като Ст. Загора.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Здравейте!
Аз като един абсолютен лаик по отношение на ГНМ ще ви кажа какво съм разбрала до сега от четенето. Първото и най-важното нещо според мен е да не мислиш за болести и вируси. Ако си пускаш детето на градина/ясла с нагласата, че ще носи вируси или недай Боже пневмония привличаш негативна енергия. Това съм го чела в книги като "Тайната" "Подсъзнанието може всичко" и куп подобни... Мислете си за хубави работи, как детето ще се забавлява, ще се научи на нови неща, ще се калява дори. Започни ако искаш да даваш някакви имуностимуланти, самата мисъл, че имуностимуланта ще го предпази от вируси ти носи положителната нагласа.
А за самата ГНМ конкретно- обясняват, че болестите са в резултат от преживени негативни емоции, раздяла, някакъв вътрешен неразрешен конфликт у страдащия, който на някой друг може да се стори незначителен. Така например кожните обриви били израз на решен конфликт на раздяла. Това още го осмислям, но при нас Криско имаше обрив около устата като започна ясла. Когато започна да ходи по цял ден (аз вече ходех на работа) направи варицела. До тогава ревеше всяка сутрин. Горе-долу след излекуването вече започна да ходи с интерес.
Друг пример- в началото на Декември го хвана лоша кашлица. Една вечер просто си мислех че ще откача, не спираше и за минута, чак повърна на 2-3 пъти. Спомням си, че изкоментирах нещо от сорта "не искам да те слушам как кашляш". Това беше в петък вечер, аз в неделя направих отит и ходих по спешни кабинети... И едното ми ухо беше заглъхнало за седмица.

Спирам да пиша за ГНМ и положителното мислене, че стана много. Интересно е, определено си струва да се поразрови човек. Надявам се Люба като по-запозната да се включи и тя по темата.

Чушчице, радвам се, че Дани вече е добре и сте попаднали на съвестни хора   bouquet

Табби, има тема в подфорума за хомеопатия и алтернативно лечение. Но се въоръжи с време и търпение... както беше казала Люба по-назад, трудно е да схванеш смисъла от първия път.

П.п.Извинявам се на Чушката за неволната грешка, поправих се Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 15:21 от Анелиз

# 54
  • Мнения: X
Анелиз....тя Люба писа,писа,ама мина Ивко и с едно движение прати всичко в небитието Mr. Green
Да,ти си се опитала да обясниш накратко,но според мен едно нещо не го ли потърсиш,не ти ли идва отвътре да го прочетеш и разбереш-трудно се възприема....Инфо има много-не само тук в подфорум хомеопатия-аз самата се изненеадах,че при търсене с Гугъл ми излязоха 1500резултата само на бг./при все,че все още не е много разпространена идеята/.И не е само тя-има толкова различни алтернативи на алопатичната медицина,но колкото и да си чета насам-натам,все стигам до извода,че природата е създала съвършенни защитни механизми и че каквото можем сами да си помогнем,трудно може да направи и най-революционното хапче/пък и то не може да направи чудеса,ако човек не иска да бъде изцелен/
Чуш,радвам се,че се включи..и се радвам,че сте вече добре и че сте случили на адекватно лечение и отношение..а за ДГ,не се притеснявай-проблеми има в началото,около адаптацията и смяната на средата/особенно ако ти е по-привързан към къщи и към теб/,после-ако всичко е ОК-може и да нямате проблеми.
Таби,пиши в кърмаческия с конкретно описание на ситуацията и ще ти дадат акъл...може и да се намери консултант от тоя район/или пък просто намери някой дето да я консултира по телефона/...според мен може да си помогне като ходи повече по цици/това най-помага при разранени зърна/ и да пробва различни пози при кърмене/защото неправилното захапване е много честа причина за разраняване/
Айде,до после,че най-сетне ми пристигна шофьора,дето от две часа се мъчи из заснежените Пловдивски улици.

# 55
  • Мнения: 3 092
Привети на всички !
Зимната София , прилича на Андерсенова приказка , но тайно си мисля че няма да е добре ако  ми се налага да излизам  Simple Smile
Таби ,мен ли си чакала , мила ! Обаждам ти се още довечера . Hug
Чуш , включи се тези дни в скайпа , че отдавна не сме се засичали ! Hug
Момичета , да ви питам нещо - знаете ли за лек за изгорено.
Преди 4-5 дни се изгорих на парата на тенджерата ми под налягане  и веднага се мазах с дефламол , кожата ми стана виолетова и от вчера ( чудно как едва от вчера ) имам мехур  и ме сърби много ...
Неприятно е че е на дясната ръка ( на всички пръсти без изключение  Tired) и не знам дали не е по добре да ги завържа или  да стоя така .
От дете не съм се изгаряла ....
Щях да забравя кафето  Wink а ако не го сервирам няма да съм аз !

Свеж и усмихнат зимен ден !
 

# 56
  • София
  • Мнения: 2 227
....
Преди 4-5 дни се изгорих на парата на тенджерата ми под налягане  и веднага се мазах с дефламол , кожата ми стана виолетова и от вчера ( чудно как едва от вчера ) имам мехур  и ме сърби много ...
Неприятно е че е на дясната ръка ( на всички пръсти без изключение  Tired) и не знам дали не е по добре да ги завържа или  да стоя така .
От дете не съм се изгаряла ....
...
 
Пантанол от аптеката - много помага, инфо от първа ръка Wink. Тази вечер ще се включа в скайп да се пооплачем една на друга. Hug

# 57
  • Мнения: X
Ох,прибрахме се/че спешна работа имах/...навън е много красиво с навалелия сняг......ама да не ти се налага да се движиш по улиците..... ooooh!
Вили,при изгорено веднага  помага да натопиш ръката в студена вода със сода бикарбонат,както и да лепнеш ципа от вътрешната страна на яйце/от сурово/-под черупката дето е.Иначе  на вчерашно изгорено мажи Дефламол или пръскай Пантенол,но по-добре не завивай много/по-бързо минава/...

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Аз знам за настърган суров картоф...но не знам дали като е от вчера ще помогне или трябва да е веднага след изгарянето. Дано ти мине бързо   bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 2 227
...
От какво се получава това преплитане на червата?
...
Ане, лекарите предположиха, че оплитането е причинено от вирус, който прави по - бурна перисталтика и от там идва оплитането. Даже една лекарка като го прегледа (без да има никакви видими симптоми) каза, че според нея Дани ще развие вируса напълно до 2 дни. Така и стана. Точно на 2-ия ден, бебето беше с 39 градуса, с хрема (която го нападна буквално за часове) и с конюнктивит! Преплитането на червата било често срещано при бебетата (което ме озадачи) и сега той вече е предразположен (предвид и трудното преодоляване на проблема). Confused

Общи условия

Активация на акаунт