Я,колко мъничко остана-през МАРТ и аз да стана мама!

  • 12 907
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 151
Шуши_13 аз го прах порт бебе-то на 30 градуса финно пране! Нищо му няма

# 61
  • Мнения: 696
оле много сте изписали,докато ви прочета Rolling Eyes
много хубава тема и красива-само с хубави неща да я запълним  bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 459
Добър вечер, момичета!
След като успях да наваксам с четенето - да се разпиша и аз в новата тема.
Бела, прекрасно си се справила за пореден път   bouquet

Аз бях няколко дни при мама на гости и най-накрая започнах да пазарувам за бебчо. Имам вече едно гащеризонче, няколко бодита и чорапки. Утре може да ги снимам и да ви ги покажа ако не ме домързи Embarassed

Ние утре сме на консултация - ще си взема болничния (ура!), ще видим бебчо как се развива и ще правим запис на тоновете. И ако док каже, че всичко е ОК, уикенда с таткото ще се развихрим и с по-крупните покупки - количка, кошарка и разни други.

Айде и аз да задам един глупав въпрос за лека нощ:) (моля не ми се смейте много  Mr. Green)
От къде мога да си купя нощница за болницата? До колкото съм чувала, трябвало да е с копчета, за по-лесно кърмене... Ама като никога не съм носила пижами даже, а за нощници да не говорим и нямам идея от къде да я взема...
Виждала съм пижами по магазините за бельо, ама са все по над 50лв... Някак си не ми се дават толкова пари за нещо, което най-вероятно ще стане цялото в кръв и никога повече няма да се ползва...

# 63
  • Мнения: 151


Айде и аз да задам един глупав въпрос за лека нощ:) (моля не ми се смейте много  Mr. Green)
От къде мога да си купя нощница за болницата? До колкото съм чувала, трябвало да е с копчета, за по-лесно кърмене... Ама

От магазин където продават хавлии и халати провери.Аз в такъв случайно попитах и се оказа ,че имат!Нощницата е с две цепки на гърдите за лесно кърмене.Трябва да ги разтвориш за да се види нещо не си мисли ,че ти зеят постоянно:) На мен не ми харесаха тия нощници-на едни детски десени са с щъркели ,които носят бебнца,но ще са от полза.

# 64
  • Мнения: 5
Момичета много Ви благодаря за съветите, съчуствието за проблема с крака ми, да ви кажа от космодиска ли, но болката леко се притъпи, усещам нещо, като загряване..ха-ха-ха направо могат да ме вземат да рекламирам космодиска.
А относно масажите не е лошо, като идея, Linka_bubulinka ако не ти представлява трудност може да попиташ дали има приеми в София въпросния лекар от Варна, благодаря предварително.
За 1 страница ще раждам секцио в Тина Киркова - с избор на лекар- д-р Панова, все още не е уточнена дата - приблизително 16 март, nereneia май сме при една докторка.
За порт-бебето наистина в упътването към него пише да не се пере на пералня а на ръка и да ви кажа май ще  спазя съветите, не ми се рискува.
Да споделя новини от Tania_RБилянка от 02.02. вече си е в къщи и се гледат с мама, то и за това Танчето е ангажирани и няма време да пише, праща ви поздрави, добре са ... и има и една изненада, прати ми снимки, които вече качих в албумчето  -  ето линк  http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=328278&pid=10521675, голяма сладурана е тази Билянка, Белла може да и сложиш снимка на първа страница.
Лека вечер и спокойни сънища! Heart Eyes smile3524

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 23:13 от dobro_nastroenie

# 65
  • Мнения: 69
хехе на последната снимка-колко й е мъничка главичката Heart Eyes

# 66
Маруся, аз на тази марка испанската (дето вие с Добро настроение, а и май The_light_2008 имате портбебета) си купих одеалце, но изрично пише да не се пере на пералня. Ти сега като писа, че твоите си ги прала, взех да се чудя дали да не рискувам и аз на 30 градуса.
Моите бяха точно с тази кутия,но не помня какво пише ,имам ги от каката.Та пера ги и нищо им няма,като го извадя готово го изтръсквам 1-2пъти и става гладко.А да ви кажа ,че производителите се презастраховат и на всичко слагат етикети да не се пере в пералня или нещо подобно.Аз откакто имам сушилня на всичко проверявам етикета,ами навсякъде знака за сушилня е зачеркнат и да не мислите че го спазвам,суша ги инищо им няма като се прецени материята и програмата.Хем купувам предимно фирмени дрехи,на чийто етикети уж се вярва.

Айде и аз да задам един глупав въпрос за лека нощ:) (моля не ми се смейте много  Mr. Green)
От къде мога да си купя нощница за болницата? До колкото съм чувала, трябвало да е с копчета, за по-лесно кърмене... Ама
Моята я взех от магазин за обикновено бельо(бълг.,китайско и т.н.) и е една рокля с 3-4 копчета посредата за 11лв ,шарена.

Маруся, Митко до последно се обръщаше ту седалищно , ту главично, мога да ти кажа че когато е главично ниско долу не усещах абсолютно нищо, само една тежест, ритниците ги усещах около пъпа и нагоре най-вече в ребрата и в ляво. Когато беше седалищно при всеки ритник изпитвах голяма болка, и веднага ми се прихождаше до тоалетна
И при мен постоянно се върти,но долу нищо не усещам ,а около пъпа,над пъпа,странично на корема.Дано сме с главата надолу,че си искам нормално раждане.
Не знам защо ,но от снощи ме болят гърдите,както започват да болят преди цикъл,дали означава нещо newsm78

Реших утре шезлонга да си купя ,намерих в къщи каталога им и детайлно е обяснено,ами във всичко е по-добрия избор.
За количката вече се спрях на Jane Slalom Pro и се чудя да я поръчвам ли или да изчакам поне 2 седмици да видя нови цветове ще излязат ли?Иначе светло с малко по-тъмно синьо си искам.

Чудя се дали да си оправя и аз багажчето,влизам тези дни в деветия ,ама си знам че  е рано!

# 67
  • Мнения: 10 027
Голям майтап с това порт бебе, в чешкия сайт пише, че се пере на 30 градуса без центрофуга (което според мен означава пералня), да не се суши в сушилня и да не се глади, и да се използва антистатичен омекотител.
Щом и Светлнката така го е прала, няма проблем. Аз вече го поръчах, също и това на Бебетто, само че със зебра, не със жирафче. Ще си ги чакам чак другата седмица, защото чантата за количка я нямат на склад и всичко ще е в една пратка.

Маруся, бебчо го усещам около 1 пръст над пъпа, това са коленцата според мен и много си ги мести. Понякога усещам силно гъделичкащи движения ниско долу, сигурно ръчичките са това.

Билянка е много сладичка! Вече и на разходка е била, толкова ли е хубаво времето в БГ? Явно е.
Тук цял ден валя сняг на парцали. Sad

# 68
  • Варна
  • Мнения: 858
Оле колко е малка Билянка и колко е хубава  Hug  сладурка малка  Hug  Браво, те вече и на разходка са били. Страхотно  Hug

# 69
  • Мнения: 96
Нощници с копчета на поносими цени има в магазините за българско бельо /във всяко квартално пазарче има такива/, важното е да се разкопчават лесно отпред и да са памучни! Като цени са м/у 10-18 лв. Аз си взех една от Вис виталис за 10 лв. и майка ми ми взе една от квартално магазинче за 16 лв.

Днес бях и аз на ЖК - дадоха ми документите за раждане, взеха ми поредните кръв и урина, и прегледаха бебка - всичко е наред, 2кг. и 45см. - в нормата сме - Ура! Laughing

Добро настроение ние сме при една и съща АГ - и аз съм при Панова, но все още на сме планирали със сигурност секциото, аз съм по-късно от теб - нъм края на месеца...Дано всичко е наред! Praynig




# 70
  • Варна
  • Мнения: 58
Добро настроение,   Hug съчувствам ти напълно. На мен ми казаха, че мога да мажа по малко крем, но това е всичко. Не ми казаха кой от всички препарати е за предпочитане, а те са много. При мен се прищипа и един нерв по-високо на гърба, понякога не мога да дишам. Ще издържим, няма къде да ходим. А лежането, поне при мен не помага, а напротив. Не знам сега с това застудяване какво ще правя, няма да мога да излизам и съвсем ще я втасам....  Дано космодиска наистина ти помогне!
Линка Буболинка, много моля, пусни на лични координатите на този лекар от Варна. 
Моето бебе е вече главично, но от известно време имам някакви силни режещи болки много ниско долу, не е обичайния натиск по мехура, друго е, но не зная какво. Направо спирам по улицата, както си вървя, седнала също се случва. По едно време мислех, че бебето тръгва ... Иначе ритниците са си горе - ребра, диафрагма, абе където намери диването му с диване  Laughing Laughing  Онзи ден полудя направо и не миряса, докато не я заведох на разходка.
Лека и сънна нощ от мен!

# 71
  • Мнения: 267
 wavey от нас,днес цял ден попълваме формуляри със счетоводителката за социалните и Нои,утре ще ходя да ги подавам,дано вече всичко е ок  Praynig,следобед ходихме до Одрин даже малко на пазар и купих на бебчо анцунг и яке на Адидас,че бяха страшно намалени и не се сдържах,само дано съм олучила номера за есента  Embarassed " ( малко в преспектива ама...)
Много евтини памперси имаше на хъджис,но  др път ще си взема
Бела   за първа стр.- 1-во раждане,Хасково,АГО Хигия,д-р Севов,нормално раждане
Маруся и аз съм се спряла на шезлонгите на фишър,но мисля люлка да взема,ако не се лъжа може да се люлее и да стои застопорена  newsm78,както и някакви мелодийки има и вибрация,гледаХ ги в Касида са намалени
Бебчо още от начало е главично и долу нищо  не усещам,понякога само хълцането му и ако ме гъделичка с ръчички иначе главно се издува в десния край,там май трябва крачетата да са,напипвам една малко издутинка ама какво е саммо то си знае  Joy
Гледам тези играчки обсъждате,защо са ви още от сега тези играчки,то нали до 3,4 месец не му трябват  newsm78,а пък още от сега ако ги стерилизирате  Thinking,аз за сега нищо няма да му взимам освен тези над кошарата
За ваксините и аз се чудя,но нищо не знам по въпроса,трябва да питам педито,че си спомням един случай как едно момиченце беше оглушало,от това че не са му  направили някаква ваксина при раждането  Rolling Eyes
Гледам колко мами сте февруари а СЗА и остават няколко дни и толкова чистосърдечно ви завиждам,че мн скоро ще си гушкате бебоците  smile3541
утре вече сме на преглед,а мен сън не ме хваща,как ще ставам нз

# 72
  • София
  • Мнения: 5 794
Разкошна е Билянка  Heart Eyes , пу-пу! Мале, мислех че като гърмян заек ще съм по-корава, а и преди ревнах от умиление като гледах снимките на февруарките.  Crazy Blush Изкуках.  Embarassed
За прането - ако на това с ципчето на Бебето му викате порт-бебе - прала съм го много пъти, нищо му няма.  Laughing Естествено - на 30 градуса, плюс центрофуга и гладене.  Whistling Екстра си е. Имам едно такова и на Азис, и двете са без дефекти след тези процедури  Simple Smile Чудя се сега нещо такова ли да взема за изписването, че искам да е новичко, ама ще ми станат три еднакви  Crazy
 jivotinche , не знам към коя б-ца си се насочила, но не навсякъде дават да носиш своя нощница. Така че проучи как стои въпроса там, където мислиш да раждаш, да не даваш излишни пари. (как се изказах и аз, то понеже нощниците са много скъпи Laughing ooooh! Blush)

# 73
  • Мнения: 267
сега видях че има снимки на Билянка  Hug,направо е слънце пупупу и вече усмивки раздава,много е сладка

# 74
  • София
  • Мнения: 673
Шуши_13, дано се засечем в болницата, ще ми е приятно с позната да раждам:)))

Бела, не разбрах, че и екип трябва да пиша. Та уточнение: болница Вита, екипът на д-р Цанов

Общи условия

Активация на акаунт