Кърмата ми намалява - не иска АМ?

  • 2 314
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 115
аз се бях засилила да купувам "милумил" , но купих  "галия" , препоръча ми го продавачката в магазина (вкусно е ) иначе в къщи имам "нан " и 'хумана" - чакат си реда да стават на течен шоколад  Mr. Green 261uu

# 16
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен. В голяма чуденка съм какво да направя - ако ми дадете съвети, ще съм ви много благодарна.
Синът ми е почти на годинка. 90% е още на поискване на кърма. Вече едвам издържам. Днес например в парка се скъса да реве, защото само със сукане се приспива. Разбирате, че аз не мога да мръдна никъде без него. Искам вече да го отбия, но просто не виждам начин. А, да пие вода /съвсем малко/ от чаша. Изобщо биберона не го признава. Просто не знам какво да правя, а и честно казано смятам, че до 1 годинка основно на кърма да е, е повече от достатъчно. Благодаря предварително.

# 17
  • Мнения: 2 401
Не знам защо точно сега си решила да отбиваш, но според мен само ще си създадеш проблеми с това после да се чудиш как да приспиваш без кърмене и с какво да храниш ако в някакъв момент не иска да яде друго, казвам го защото и моята дъщеря е на тази възраст и дори не мога да си преставя, да не я кърмя като знам колко е зависима от това сега. А относно храненето кърменето не пречи да даваш и друга храна, но ако детето не иска да яде големи количества и да го отбиеш едва ли ще прояде, най-много да се чудиш после с какво да го храниш. Според мен не му е дошло времето за отбиване, но решението си е твое!

# 18
  • Мнения: 210
Здравей те ние сме със същия проблем- моят се мръщи все едно отрова му давам. Ние сега пробваме с милиум защото бил за злояди деца и е по - сладък от него ми према по 50мл и му стига.Аз го дохранвам на вечерното хранене след кърма. Мамчета моля приготвайте АМ както е обяснено на кутийте и не го разреждайте или сгъстявайте защото се разваля електролитния състав на разтвора а от там и качеството на млякото - не е полезно. Не при всички дечица се появяват странични ефекти- казвам го само като съвет - който иска да го приема

# 19
  • Мнения: 1 479
Да отбележа, 4е имаме напредък с АМ, запо4на да пие някакви си грам4ета Милулил, отна4ало му го давах с пипетата от Панадола (доста лесно става с нея) и после му предлахам от биберон...мисля, 4е ще стане....аз няма да се откажа да кърмя докато още имам кърма, но искам поне през деня да заспива без гърда...

# 20
  • Мнения: 23
Здравейте! Пиша с молба за съвет. Бебенцето ми е на 6 месеца.  И не иска нищо друго освен кърма, а тя доста намаля. Нямах търпение да стане на 6, за да я захраня, а то се оказа, че не иска нито пюрета, нито каши, нищо освен кърма. Не иска също така да пие от биберона. Преди й давах АМ с лъжичка, ядеше с голям зор по1-20 грама. После почнах да й пръскам с една биберона на НУК, дето много я хвалят, но тя разбира се и от нея не иска да пие, та така с пръскане докарвахме до 30 грама. А от два дни се научи да си стикса устата като ме види с бибата или с лъжица и не мога даже и вит. Д да й дам , камо ли нещо друго. Вечер особено е кошмар, реве от глад, прехвърляме се ту на едната , ту на другата гърда, а то няма нищо, позадреме да суче напразно и след 20 минути пак се буди и така От един месец почти не спи през деня, и аз си го обяснявам с това, че не се наяжда. Пробвала съм Аптамил, Фризолак и Милумил, като от Милумила ядеше насила, докато не се научи да си стиска устата, а другите две изобщо не ги иска. Аз искам да си я кърмя, колкото може повече, но направо се побърквам като я гледам как гладува и плаче и си дъвче езика и устните и не може да спи. В къщи е пълно с млека, пюрета и каши - но напразно , не иска и това е. Ако можеше да яде по едно пюре на обяд и следобяд поне по половин порция каша, щеше да се събере кърма за вечерта. А и като не спи , и мрънкя като е гладна и по цял ден се носим, после през нощта като я кърмя 3-4 пъти и не се наспивам и съответно кърмата намалява. не знам вече какво да правя, ако измислите нещо и споделите опит, ще съм много благодарна!

# 21
  • Мнения: 2 401
Според мен причината за поведението на бебето не е глад и не е необходимо да го насиваш с АМ, просто си има бебета, които повече будуват и са по-неспокойни, кърмата може да намалее само ако се намали броя на кърменията, а щом казаш, че и през ноща се кърмите едва ли бебето стои гладно, все пак за да си сигурна, че се храни добре следи да имате поне 5-6 напишкани памперса за денонощието. Ти не казваш как се храните, но ако храниш от едната гърда би могла да предлагаш и другата за да се повиши стимулацията и да имаш повече кърма, но това по твоя преценка може и да не е необходимо. Виждам, че това, че кърмиш нощно време ти е в тежест, но това пък е важен стимул за производството на кърма, за да се справиш с недоспиването, в такъв сучай най-добрият вариант е да спиш с бебето или след първото събуждане да го взимаш при теб, поне на мен по този начин нощнотокърмене не ми тежи изобщо. Що се отнася до захранването най-добре изчакай малко време щом детето така упорито отказва да се храни, а и в началото новите храни са по-скоро за запознаване с новите вкусове и основна храна продължава да си бъде кърмата.
Ако можеше да яде по едно пюре на обяд и следобяд поне по половин порция каша, щеше да се събере кърма за вечерта.
Кърмата трябва да се стимулира, а не да се събира Simple Smile, колкото по-рядко суче бебето, толкова по-малко кърма ще има.

# 22
  • Мнения: 44
И при нас беше като при вас кърмата беше малко,не искаше  адаптирано мляко.Смених 8 вида млека.Отне ми повече от 2 месеца да я науча да го пие,но го пропи.Имахме проблем с повръщане от млеката,единствено Аптамил комфорт не е повръщала.Захранваме се от 2 седмици с зеленчуково пюре,плодово не искаше да яде.Така че не се притесняваи бъди упорита ще прояде.Просто има трудни деца(злояди).

# 23
  • Мнения: 66
като ми намаля кърмата и тя започна да гладува, веднъж съвсем случайно стана, дадох сок от биберон на нук, тя го изпи с кеф и веднага след него дадох другото шише с ам на авент и тя го пое и изпи до края, ние не смеехме да шукнем да не би да се откаже, от тогава просука от шише и то ам.

# 24
  • София
  • Мнения: 371
Здравейте,
запис и от мен да следя. Аз имам кърма обаче не пие нищо от биберон , дори и залъгалка не иска и се чудя как ще го уча ако се наложи да пие АМ , досега не съм давала. Имам хи;яди шишета , а за захранването -максимум 60-70гр пюре. мн рядко до 125 е стигал и ми омръзна да слушам как кърмата ми не била вече хранителна и как не съм могла да му давам повече пюре и да заместя кърмене WhistlingWhistling

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Здравейте! Пиша с молба за съвет. Бебенцето ми е на 6 месеца.  И не иска нищо друго освен кърма, а тя доста намаля. Нямах търпение да стане на 6, за да я захраня, а то се оказа, че не иска нито пюрета, нито каши, нищо освен кърма. Не иска също така да пие от биберона. Преди й давах АМ с лъжичка, ядеше с голям зор по1-20 грама. После почнах да й пръскам с една биберона на НУК, дето много я хвалят, но тя разбира се и от нея не иска да пие, та така с пръскане докарвахме до 30 грама. А от два дни се научи да си стикса устата като ме види с бибата или с лъжица и не мога даже и вит. Д да й дам , камо ли нещо друго. Вечер особено е кошмар, реве от глад, прехвърляме се ту на едната , ту на другата гърда, а то няма нищо, позадреме да суче напразно и след 20 минути пак се буди и така От един месец почти не спи през деня, и аз си го обяснявам с това, че не се наяжда. Пробвала съм Аптамил, Фризолак и Милумил, като от Милумила ядеше насила, докато не се научи да си стиска устата, а другите две изобщо не ги иска. Аз искам да си я кърмя, колкото може повече, но направо се побърквам като я гледам как гладува и плаче и си дъвче езика и устните и не може да спи. В къщи е пълно с млека, пюрета и каши - но напразно , не иска и това е. Ако можеше да яде по едно пюре на обяд и следобяд поне по половин порция каша, щеше да се събере кърма за вечерта. А и като не спи , и мрънкя като е гладна и по цял ден се носим, после през нощта като я кърмя 3-4 пъти и не се наспивам и съответно кърмата намалява. не знам вече какво да правя, ако измислите нещо и споделите опит, ще съм много благодарна!
това все едно аз съм го писала. и аз имам същите проблеми, но сега съм сигурна че кърмата не стига, ще кажете, ми ти не кърмиш редовно, не е вярно на час, час и половина я слагам на двете гърди изсмуква всичко, после заспива и спи по 15-20 минути, пробвала съм да предложа АМ много рядко се излъгва да изпие 60мл. и ето ти резултата днес бяхме на консултация и се оказа че отново сме качили само 400гр. ако имах остатъчно кърма си мисля че ще качи повече от тия 400гр. от утре ще пробвам да я захраня с каша - пожелайте ми успех

# 26
  • Мнения: 23
Здравейте! Благодаря за съветите, но ние пак не искаме нищо друго освен кърма, а сме вече на 7 месеца и 1 седмица. Последния месец е наддала само 100 грама , при 800 предишните. Пюрета и каши яде колкото за разнообразие по 5-10 лъжички и това е, което е крайно недостатъчно. като за капак, преди месец спря да суче от дясната гърда и там вече няма кърма..  С една дума гладува си здраво детето, непрекъснато си яде устата , нощем, се будои по 10 пъти , през половин, през един час, загинахме за сън. АМ не иска и не иска и това си . Последно пробвах розовот на ХИП , вече не остана АМ което да не съм купила и пробвала. Направо не знам какво да правя и как да я гледам и храня, страхувам се да не спре да се развива. А иначе вода си пие без проблоем с биберон, ни нищо друго. Кажете, вие с подобни проблеми как сте се справили, при нас доста дълго се проточиха нещата, а от недоспиване и умора кърмата съвсем намаля, а засега само в това виждам изход да си нахраня детето. Благодаря. Зъби няма изгледи да се появяват.

Общи условия

Активация на акаунт