какво дава(х)те при никнене на зъбки?

  • 9 077
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 75
и много помага вярвайте ми..големият ми син е вече на 8г и само с мастика го мажех защото почна да вади зъби когато беше на 5 месеца,и въобще не разбрах как ги изкара тия пусти зъби Wink

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Просто ми стана странно!  Simple Smile
Но пък обосновката ти си я бива! Не могада отрека!  Peace Wink

Аз съм му давала от "нетрадиционните" лекове само лучец.  Wink

# 17
  • Мнения: 9 973
при Т давам панадол,иначе гелче дентинокс

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
калгел и дентокинд

# 19
  • Мнения: 4 335
Давам Дентокинд,венците мажа с Пансорал-билкова е и може да се маже неограничен брой пьти.
На един зьб имаше Т,давах Панадол и Нурофен.

# 20
  • Мнения: 1 080
Дентинокса ни помага много (на всички от семейството    Wink), но има краткотраен ефек за жалост - само 15 - тина мин. Ползвам го преди сън, че иначе няма заспиване братче!!!

# 21
  • Мнения: 1 554
нищо не давам Peace

# 22
  • Мнения: 2 111
Давам хомеопатичното Калкареа фосфорика 9 СН  и понякога мажа с Дентинокс или Калгел.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
гел за никнещи зъби

# 24
  • Мнения: 298
Самоцитирам се от друга тема:
"В момента на малката й растат вторите резци, първият / от чифта/ го изкара с температура, разстройство и много мрънкане, особено нощно време. Прочетох за едно хомеопатично лекарство,  Calcarea phosphorica 9 CH, и вече 4-5 дни й го давам, преди малко видях, че и второто почти е пробило, а тя определено е спокойна, няма температура и разстройство. Май това лекарство действа."
Определено съм доволна, в момента растът кътници, но нито има температура, нито други неразположения.  Peace

# 25
  • Мнения: 285
Аз мажа с Калгел, но ефекта е временен Peace.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не давах нищо

# 27
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152

И аз така.
По простата причина, че освен да е била малко по- кисела, други проблеми по време на никненето на зъбките, не е имала.

А, да, сега се сещам, че при избиването на последните зъбчета, имаше по- продължително разтройство, тогава давах Ентерол.  Laughing

# 28
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Мажех с Калгел и давах гризалка /от тия играчки, които се дъвчат Simple Smile/, температура не е вдигала.

# 29
  • Мнения: 1 919
Панадол

Общи условия

Активация на акаунт