Защо прецъква докато суче?

  • 2 927
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Аууу, това от болницата сте си го донесли най-вероятно Confused
Мажеш себе си и бебето. Явземи ми се обади...и си вземи един Цитросепт, да се мажеш и с него... Ама ми звънни, че да се чуем Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 656
Ми не знам откъде, може и от там да е, да... А може и от преди - четох, че ако съм пила АБ по време на бременността може пак да резултира в гъби.. пък аз пих, щото бях зверски настинала и кашлях, пък рано беше за контракции..  Confused май не е трябвало...

Мажа.. ама лошото е, че той доста често повръща след като съм мазала и си отмива лекарството  Laughing  Confused Ама ще мажа, кво да правя друго.. Айде, утре ще ти звънна и ще ми разкажеш и за Цитросепта  Wink Hug

Кейт, там е работата, че в началото беше трудно, но станаха нещата, успя да си засуче човекът, при това доста добре (според мен де  Blush), ама изведнъж се влоши.. Футболната топка наистина най-много намалява това цъкане.. Само дето на мен ми е адски неудобна, явно нещо не заставам като хората... то трябва 1000 възглавници да наредя може би...  newsm78 Ох, следващия път ще наредя верно, да видим няма ли да стане...  Hug

# 17
  • Мнения: 585
ние се мазахме с дактарин /и зърната ми  и бебето / и беше много ефикасно , много бързо ни оправи .А футболната топка и на мен си ми е трудна поза , и доста неудобна за по- дълго кърмене .Цитросепта предполагам че ще трябва много добре да отмиваш преди хранене за да не алергизира бебето

# 18
  • Мнения: 656
Да, и педи каза Дактарин. А опитваш ли се да изстържеш налепите преди да мажеш? В смисъл - дали по-бързо би подействало ако ги чистя доколкото е възможно? (тя темата малко за млечницата я обърнахме, ама...женска му работа  Laughing  Blush)

# 19
  • Мнения: 585
прочетох твои постове и назад за повръщането което имаше и дъщеря ми помага често оригване по време на сукане аз два три пъти прекъсвах сукането да оригва , за да не се получи накрая като я оригна с въздуха да изкара и млякото , матрака на леглото и беше повдигнат на 45 градуса / или по скоро на 30 , че 45  градуса и идваше много високо / след хранене я носех в полулегнало положение леко нагоре ама не съвсем изправена около 30 минути така , това май най много помагаше макар че голямо носене падаше /тя ядеше по час и половина понякога  като се поносим още половин тя спеше 15 минути и пак почвахме да ядем / . На моя позната и бяха изписали 20-30 грама Фризовом /или друго АRмляко / преди кърмене за да се свържат антирефлукс съставките с кърмата , и казваше че има ефект , но пък това си е един вид дохранване с ам преди 6 месеца . Пишеш че не усещаш слизането на млякото , да не би от притеснения да не можеш да изработиш окситоцин и да имаш проблеми със слизането на кърма  и да стоите гладни , но пък щом повръщата значи има какво да хапвате . На моя позната бебето повръщаше от прехранване и наддаваше със страшна скорост , но тя е с хипрелактация и определено усещаше слизането на мляко

# 20
  • Мнения: 585
не не стържа , защото се притеснявам че това може да нарани възпалената лигавица и така да забави вместо да ускори оздравяването , а дактарина е много ефикасен и мори всичко много бързо и без да стържеш , а и може би най- безвреден , изписват го на пациети и за пиене .Когато аз го купувах преди година струваше около12 лв /около 1о лв в аптеки Марешки/ . А проверявала ли си да не би да повръщате заради инфакола или нещо друго което даваш , на моя позната детето също с рефлукс повръщаше зверски от витамин д , ние такъв проблем не сме имали , в смисъл че повръщанията ни не се влияеха като количество или честота от добавки които съм и давала , май- при нас беше от погълнат въздух защото когато успявах добре да я оригна няколко пъти докато се храни не  повръщаше , като започна да седи по добре в 6 тия месец се оправихме .

# 21
  • Мнения: 11 096
Smiling Sisi, ако се вижда дебел налеп, принципно не е лошо да мажеш със стерилна марличка, увита около пръста, и да се опиташ да го поизтъркаш. На мен обаче все не ми се получаваше и я плесках директно с пръст. За да не повръща, можеш да мажеш половин час след хранене.

Между другото на нас Дактаринът грам не ни помогна, излекува се с една смеска от Нистатин и глицерин, която приготвят в аптеките. И пак отне около месец.

А за футболната верно трябват тонове възглавници, ама става.

# 22
  • Мнения: 8
здравей.това че цъка ваобще да не те притеснява.и моята дъщеря беше така в началото, но после се оправи и не издава вече такъв звук.когато я кърмих се чуваше цъкане, после с шишето с биберона пак но отмина.дано нямате по сериозен проблем с езичето.

Общи условия

Активация на акаунт