Спешно!!Какво да дам против обезводняване на 19 месечно?

  • 10 425
  • 18
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 712
Цитат на: Noia link=topic=37180.msg705353#msg705353

А какво е съотношението ориз-вода за 8 месечно бебе?
[quote

Бобо беше само на 4 месеца и му варяхме ориза в съотношение 1 каф.чаша ориз към 2 каф.чаши вода. Вариш, докато побелее водата. В добавка от 5 млечни хранения, 3 бяхме заменили с картофено пюре.
Другото, което се сещам, е ако можеш да му дадеш да глътне 2 сурови бобени зърна. Според майка ми пресича много бързо.

# 16
  • Мнения: 7 640
 само да допълня Noia, това се казва Супа на Моро и разтвор за перорална рехидратация на СЗО. Определено е ефективен, послушай я. Лесно изпълнимо и важи за всяка възраст. Колкото до глюкозата, на вкус е ужасна и едва ли ще накараш детето да я поеме. Може да му правиш влажни обвивания за сваляне на температурата.

# 17
  • Мнения: 3 461
Повръщането го овладяхме,но и двамата са с разстройство от 2 дни,кажете какво да им давам.

# 18
  • Мнения: 414
... спомням си,че на дъщеря ми в София и давахме кипнала кока кола по съвет на педиатърката...

Що за безумие е това  #Crazy

А иначе за обезводняването - глюкоза /банка/ ако приема - с лъжичка или само вода - по-често, но по малко - също с лъжичка...

И аз съм чувала това от лекар - да се дава с лъжичка по малко и начесто разгазирана кока кола. Има някаква логика, защото в колата има глюкоза...

Общи условия

Активация на акаунт