Френска все така празнична тема - 19

  • 16 094
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 194
Запис и аз в новата тема! Благодаря, чумби!  bouquet
Благодаря ви за рецептите(Летиция, мелинда)  Hug Разпечатах ги и утре ще ги връча на свеки Sunglasses, че тя е обсебила 100 процента кухнята, аз там нямам достъп... дано ни харесат калмарите, досега не сме яли никога.
Мари-рус, каква е тази мистерия наистина с чанта за родилното Wink? Породени деца не се гледат лесно, мое мнение размисли пак, ако още не е станала работата Embarassed
Роца, блазе ти за РоТоТо -то...А за аватара...аз нали съм психо, поне да се вижда ясно Wink

Честит рожден ден на Калоян! Бъди много здраво, весело и обичано, мило детенце! Поздрав и за мама и татко

# 16
  • Мнения: 1 224
Добро утро!
Аз пак с въпросче  Embarassed - за да се регистрираме в кметството трябва ли ни медицинско свидетелство или не?Чичко гугъл се двоуми - уж не трябвало за страните от ЕС, ама за новите членки май трябвало?И ако трябва откъде се вади, какво представлява и т.н.За дечковците лесно - нося им медицинските картони с ваксинациите, той малчо се ваксинира тук и без това, ама ние с мъжов???
Роце незнам от кой тип французи са ти свекърите!Аз тук 4 пъти досега имах френски гости с много различни реакции.Първи важен извод за мен беше НИКОГА! да не приготвям "фингър фууд" на французи!Направих едни пилешки крилца по нагойски и те се измъчиха да ги ядат с нож и вилица  Confused Хазяите ни два пъти ни гостуваха и двата пъти бяха много доволни - съвсем обикновенно меню , саладка, готвенко, много им хареса. Но ни гостува и едно семейство дето още със сядането на масата направиха физиономии че са ми хартиени салфетките, не платнени (ми вчера сме дошли дет се вика!), поднесохме сирене от пастьоризирано мляко (мвъх че сме прости) и О УЖАС виното беше Божоле - решихме да уважим местното производство ма то пък това вино било толкоз просто, че французите не го пиели а го изнасяли всичкото! Tired Моля за адрес за да ти пратя картички (ако вече не е късно...).
Лек ден на всички   bouquet

# 17
  • Мнения: 846
Здравейте сладури, нещо активността пада днес, ааа да ги нямаме такива  Naughty. Вчера бяхте хипер активни  Laughing А съм в средата на третата манджа за днес  Crazy и след малко ще скокна да видя да не е завряла.

Самурайка, много съм скарана с документите тук, мъжо всичко оправя и даже не знам какво носи и разпраща постоянно, ужас много ме е срам  Embarassed. На мен не са ми искали медицинско, ама знам ли  newsm78
Самурайка, какви са тез притенциозни гости бре, досега никой не е посмял да ми направи физиономия на масата, може би ги е страх от мен  Joy.

Мари Рус, за чантата и аз чакам отговор Simple Smile

Не ми обръщайте внимание, тези дни съм много бойна, даже казах на милото да ми вземе една боксова круша  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 909
Жалана, как да не съм ти наблизко - гледай някъде между Сен Тропе и Сен Рафаел, ама малко по-навътре от плажа,  на около някакви си 150 км съм от теб. А за социалните контакти... най-много имах такива като ходех на курс по френски, още имам разни приятелки от най-разни националности. После пък бяхме в една асоциация за англо-франкофонско приятелство, която беше постоянен купон... ех, що розе се изпи на развален френски. Виж на французойки не мога особено да случа, но ти може да имаш повече късмет -  виж какви клубове има в твойто градче и се запиши на нещо което ти харесва.

Самурайке, ама и ти много им се връзваш на твоите гости - следващия път им сервирай най-добре някое суши,  че да внимават в приказките.

Айде, приятен уикенд, аз отивам за форфе за ските, че май ни се отвори още за от утре парашута.
А Клео сигурно спуска някоя писта в Банско или Боровец в момента...

# 19
  • Мнения: 1 325
ААА момичета, няма да стягам чанти в близките девет месеца. GrinningИмаме желание за второ , но се чудя  newsm78, хем ще ми е трудно с две малки деца, хем пък не искам и разликата да им е голяма newsm78 Да мине лятото, пък ще си си помисля по-хубаво по въпроса Simple Smile
Малко инфо за Еди- добре е , доктора е казал , че утре може би ще я изпише, нямали свободни легла.Това малко ме ядоса, тъй като операцията и болничният престой бяха планувани поне месец преди.Струва ми се , че ги претупаха набързо, макар, че останалите пари за болничен престой ще им бъдат върнати.Другото което ме притесни е , че професора е споменал на родителите, че имал малко съмнение за злокачествено образувание newsm78 Имат две хистологии, една в бг и една тук.Според двете тумора е доброкачествен.Искренно се надявам и след третата резултата да е такъв Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 326
Здравейте мами,
Извинявайте за влизането ми в темичката ви, но за малко съвет...
Така, плануваме си ние пътуването до Париж, с дете на 5г- естествено на  Дисниленд му отделихме 2 дни(това по план), разглеждам си аз сайта...доволна реших да се възползвам от промоционалните билети Francilien, дори днес без малко да ги платя с карта, а за доставка щях да дам адреса на приятелка в Париж. Днес обаче обърнах внимание,че в самото начало при зареждане на страницата може да избираш residence, до сега бързо избирах френското знаме без да се заглеждам. Оказа се,че за всяка държава предлагат различни цени, незнайно защо за България бяха по-скъпи от тези за Англия, Белгия... Та въпроса ми е, residence за всички посетители ли трябва да е френски, защото при попълване на данните- лицето за доставка на билетите не е задължително да е същото с лицата,които ще посещават Дисни. Никъде при условията за тези билети -Francilien, не се изискав да имаш парижко местожителство- изисква се да се купят 5 дни предварително, важат до 2 април...местожителството го избираш  при влизане в сайта...
Благодаря на всички,които ще ми отговорят...

# 21
  • Мнения: 1 194
Здравей, скоро имаше една спорна тема за този билет, тогава така и не се разбра защо се казва Франсилиан . Погледнах набързо в сайта и там пише , че билетът е достъпен за всички(каквото и да означава това), няма изисквания да се доказва къде живееш при влизането, само за възрастта на децата може да има проверка...

Мари, дано съмненията на професора се окажат фалшива тревога Praynig
А за децата с малка разлика-зависи много от самите родители:енергичност на майката(преумората е неизбежна), помощта и подкрепата на бащата, характера на децата. При нас физически не беше толкова трудно, дъщеря ми е изключително кротко и разбрано дете. Това , за което съжалявам е, че след раждането на малкия аз почти година бях обсебена от него и я бах зарязала да я гледа баба и, която живее с нас. Периодът м/у нейните 2 и 3 години ми е смътен , а това е важен момент от развитието на едно дете. Добре, че беше детската градина и вълненията покрай нея за да си насоча отново малко вниманието към Яна. Но това си е моя неуспешна организация на нещата, не е правило и не искам да повлиявам на решението ти(не, че си мисля, че мен ще питаш Laughing). Просто воден от желанието за ново бебенце, човек понякога не взема предвид всички фактори. За мен примерно оптималния вариант щеше да бъде второто бебе да се роди сега накъде чак... Е, от друга страна съм доволна, че имам две "големи " деца вече и се измъквам от "памперсите". То идеален вариант няма. Най-добре е да си гледаш децата сама, но понякога идва нанагорно.

Момичета, пак искам да си подновя молбата към южнячките да ми дадат идея за летуване по средиземноморието, нещо симпатично дето да не е Сен Тропе или от сорта скъпотии...

Самурайки, тези твои гости страшно ме ядосаха. Французите все пак са по "куул" или лицемерни , чак така открито няма да седнат да критикуват.Надявам се, че няма да ги поканите втори път Wink

Ох, отивам да търся в нета някаква идея за ресторант утре. Нали се опитваме с моя съквартирант да излизаме поне веднъж  в месеца, по случайност утре се пада 14  Sunglassesта навсякъде ще е фул...

# 22
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 638
Добър ви вечер! РТТ-то мина и замина, тъкмо почна да ми харесва един тридневен уикенд Simple Smile.

Anelima, Франсилиенския билет го бистрихме наскоро (май в предната тема Simple Smile). Препечатвам с малки корекции/съкрщения какво бях писала навремето:
"... Това е билет е за жителите на региона Ил-де-Франс (ИдФ = Париж и околностите), защото е създаден 2007-ма в партниoрство с Туристическото бюро на ИдФ (т.е. преференциалната цена е договорена за франсилиените срещу нещо), което е честа практика тук [...]. Т.е. срещу данъците, които хората плащат в дадена община/регион, получават обратно някаква "възвращаемост".
Иначе за издаването му е необходимо да посочиш адрес в ИдФ[...]. На входа при влизане само ще сверят името ви от личната карта с името върху билета (както ми каза колежка, която така е купила билети за свои приятели-шотландци).
[...] поиграх си да вляза в сайта на Дисни с различно "местожителство" и намерих този тип билети, единствено след като изрично посочих, че живея в ИдФ (от други френски региони, Англия и България, за сравнение не може да се избере). Т.е. след като си стигнал до този етап, значи "по подразбиране" имаш първото изпълнено условие, а именно - задал си в параметрите, че живееш в региона и можеш да го ползваш.  Wink...".

По принцип, нищо не би ти попречило да си го купиш, стига да зададеш адрес в ИдФ...

Mari_rus, то нали знаеш, че само с мислене не става? Wink (майтап Simple Smile).
Дано следващата хистология на Едита да е добра!

Samuraika - къде ги намираш тези претенциозни гости? Че и платнени салфетки да искат Wink. То, вярно, че и мен познатите тук отначало ме гледаха подозрително, като подреждах масата по български - с няколко мезета и салати, пък после вза да им харесва (още повече, след като се убедиха, че готвя добре (умря циганката, дето ме хвaлеше...  Laughing)). А свекърите са ми чудни за гости - ядат от всичко, и хвалят.  Grinning Затова и си позволявам да експериментирам нови ястия с тях Simple Smile. Само един кусур имат - сладко не ядат, е, кажете как да се усъвършенствам в сладкишо- и тортоправенето в такъв случай!  Laughing. А за божолето - освен младото божоле има и други типове в района на Болжоле, които стават на прилично вино  Peace. А младото божоле е на особена почит там, откъдето идвате Simple Smile.

Чумби, къде ви е ски-уикенда?

Уж боливудски филм щях да гледам тази вечер, ама стана 100 часа, та сигурно ще си легна с книжка. Една колежка ми зае една книга ("L'élégance du hérisson",) която е взела наградата на книжарите през 2007-ма, и  която на пръв поглед изглежда добре...

Мария ме е изпреварила Simple Smile.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 10:02 от Роца

# 23
  • Мнения: 1 194
да  Роца, писах сто часа, нали не съм по дългите постове...
В сайта на Дисни все пак пише Accessible à tous...и никъде не казват,ч е ще ти проверят адреса на влизането. Голяма мистерия ми стана този билет...

Кажи после за книгата дали става за четене. Аз нали съм radine отдавна съм я набелязала, ама чакам да излезе в Пош... hahaha

# 24
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 638
Мария, естествено, че Дисни не могат да си позволят при този наплив на тълпите да проверяват местожителството на всеки  Grinning. Аз го разбирам така -  Билетът е за франсилиените, т.е. при влизането на сайта на Дисни като кажеш, че живееш в ИдФ, сред различните видове форфета, ти предлага и този билет. Ако обаче, при влизането в сайта на Дисни кажеш, че живееш, примерно, в Холандия, сред различните видове форфета няма да го намериш. Т.е. разчитат, че ако не живееш в ИдФ, ще си го признаеш честно още от началото, а ако избереш, че живееш в ИдФ, значи наистина живееш там и имаш право да го ползваш Simple Smile. Но, доколкото разбрах, ако искаш да ги получиш по пощата, трябва да зададеш пощенски адрес (и той трябва да е в ИдФ). Но можеш и в началото, при влизането в сайта, да зададеш, че живееш в Идф, а да си примерно, в Зимбабве, и да дадеш фиктивен адрес в Париж (заради коeто донякъде стана и разногласието в предната тема), който по принцип ти дава правото да ползваш този билет "accessible à tous", а билетът (който е и поименен) ти да пристигне по мейла и да си го разпечаташ вкъщи (в Зимбабве) и после на входа  на парка само ти сверяват името от билета с името върху личната карта и деня за ползване. Абе, алъш-вериш да става Simple Smile.
Поне аз така разбрах прочетеното по въпроса (и инфото от колеги)  Peace. Може и да греша, тъй като лично този билет не съм го ползвала, имахме възможност за други типове намаления през CE-то ни.
А аз явно съм още по-radine, след като даже назаем я вземам книгата Laughing Почнaх я снощи, засега добре върви, дано към средата да не се изроди в тенденция към "интелектуална мастурбация" (както наричам разточителното използване на думи с повече от три срички, придаващи "културално" значение на текста, а всъщност да си е писане заради самото писане и пълнене на страница след страница....)

# 25
  • София
  • Мнения: 326
Благодаря ви момичета.
Аз без да искам си кликвах именно върху фр.знаме, от там избирах съвсем произволно Ile de France, при резервацията за доставка дадох адреса на приятелка във Париж и всичко си вървеше без проблем...дори и не ни мина през главата че това е само за хора с резиданс в Париж. Още повече че при условията на билета наистина не фигурира такова местожителство...единствено при адреса за доставка ти изписват Франция без опция за промяна. Май ще се пробваме,а ако стане нещо ще доплатим на входа ако е възможно.

Обадих се в Дисни, обясних им,че съм от България, но че приятелка, която живее в Париж ми е купила билети Франсилиан. Попитах имам ли право да ги използвам, въпреки че съм от Бг. Отговориха ми,че няма никакъв проблем, щом има кой да ми ги купи от Париж...
Честно казано не виждам каква е логиката. Не виждам и логика билетите за различните държави да са с различни цени (дори и да има намаления за ИдФ поради изброените причини...). Но хубавото е,че ще се възползваме от тези билети без да се притесняваме,че хитреем или нещо от сорта.

Честит празник момичета!!!

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 13:17 от anelima

# 26
  • Мнения: 19
Весели празници! Валентинки и Зарезанки, бъдете пияни от любов!
 txtloves       Wine Glass       txtloves       Wine Glass      txtloves

# 27
  • Мнения: 1 194
Весел празник! HugМного много любов!

Ние за н-ти път сменяме плана, аз съм скапана и не ми се излиза, ама мъжът ми  си е навил на пръста и сега тръгваме насляпо в Париж, дано намерим местенце за хапване!

# 28
  • Мнения: 847
Имам един бърз въпрос - къде в сайта на Дисни намирате тоя билет франсилиан??Аз не6то не го видях ,а ме заинтригувахте ?
Може ли някой да ми пусне линк?? Praynig

# 29
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 638
Имам един бърз въпрос - къде в сайта на Дисни намирате тоя билет франсилиан??Аз не6то не го видях ,а ме заинтригувахте ?
Може ли някой да ми пусне линк?? Praynig

Мамбич - ето : http://www.disneylandparis.com/index2.jsp?c=0
Оттaм избираш френското знаме и кликваш на него, отварят се 2 възможности 'Ile de France' и 'Autres régions'. Като кликнеш на ИдФ ти се отваря поп-ъп, в който директно ти рекламират франсилианеския билет. Ако вече си ходила на сайта на Дисни и си задала Франция (например тук : http://www.disneylandparis.fr/index.xhtml , отиваш долу на "Changer votre pays" и те прехвърля на първия линк, и оттам можеш да избереш пак ИдФ).

Мария, все нещо ще намерите, не може цял Париж Валентин да празнува Simple Smile.

Ние пък днес тооооолкова романтично го карахме, че не може повече - свеки на обед, а вечерта бяхме на аперо при едни съседи... май повече Трифон почетохме в крайна сметка  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт