Замразявате ли зеленчуците?

  • 2 917
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
Сварявах, пасирах и замразявах под формата на кубчета всякакви зеленчуци, без картоф.  Беше ми много лесно след това да приготвям  пюретата- вадя различни зеленчукови кубчета, размразявах, добавях току що сварен картоф и готово. Всеки ден разнообразие.

И аз така - купувах сезонни био зеленчуци, приготвях пюре и замразявах на кубчета. После ми беше лесно да комбинирам и да предлагам новите храни смесени с вече познати.
Ето, даже съм си снимала запасите:

# 16
  • Мнения: 8 242
Да, всичко замразявам.
Есента се приготвях за захранването през декември (преди 2 години ех.. спомени  Blush) ..
Плодове и зеленчуци - всичко или сварено и пасирано на кубчета, или сурови на парченца Simple Smile Според зависи за какво ще го ползвам Simple Smile - за 6м. чудно се пазят Simple Smile
И месо така си съхранявах - варено и пасирано .. 1-2 месеца нищо му няма.
И готови манджи също - никога не ми ги е отказвал, напротив - с апетит си ги ядеше винаги. Имала съм винаги поне 4-5 бурканчета за спешни случаи ако не успея да сготвя или нещо не му хареса манджата .. - тах ги пазех 1-2 седмици максимум.

# 17
  • Мнения: 1 919
Замразявам-варя, пасирам, замразявам-зеленуци, месо Wink

# 18
  • Мнения: 860
Супер, значи да не се притеснявам аз имам замразени  тиквички и пипер и подправки и чушки всичко ще включвам от фризера защото съм ги вземала когато им беше сезона. И сега ще купувам и пак ще замразявам щом и вие така правите и ние тъй почваме Simple Smile Аз също мисля, че това е добро решение, но исках да видя и останалите какво правят. Сега съм спокоина вече и знам правия път Simple Smile  bouquet

# 19
  • Мнения: 860
Сварявах, пасирах и замразявах под формата на кубчета всякакви зеленчуци, без картоф.  Беше ми много лесно след това да приготвям  пюретата- вадя различни зеленчукови кубчета, размразявах, добавях току що сварен картоф и готово. Всеки ден разнообразие.

И аз така - купувах сезонни био зеленчуци, приготвях пюре и замразявах на кубчета. После ми беше лесно да комбинирам и да предлагам новите храни смесени с вече познати.
Ето, даже съм си снимала запасите:



Само да попитам това замразяване в пакети за лед ли е правено или в пласмасовите тарелки за лед?! newsm78или нещо друго което сега не мога да измисля....Ако е в пакети как е наливано....нещо не си го представям newsm78
Ако може само basilisk да уточни или другите да споделите в какво замрязавате - ако е готово пюре или месо сварено?!

# 20
  • Мнения: 8 242
Ако е варено и пасирано - във формички за лед - като стегнат - сипваш формичките в пликче.. и си вадиш по 1-2-.. кубчета като ти трябват Simple Smile
Ако са сурови и нарязани - в пликчета Simple Smile
В кутии заемат прекалено много място..

# 21
  • Мнения: 5 393
Само да попитам това замразяване в пакети за лед ли е правено или в пласмасовите тарелки за лед?! newsm78или нещо друго което сега не мога да измисля....Ако е в пакети как е наливано....нещо не си го представям newsm78

Аз замразявах и в пликове и в пластмасофи ледарки. Ако ползвах пликове, правех сместа малко по-течна, за да мога да я налея.

# 22
  • Мнения: 19
az zamrazqvam dosta zelen4uzi,6toto sam sprqla za pravq v burkani.slagam piper za ralnene,pe4en piper,zelen bob,bakla,morkovi,spanak koito e blan6iran predvaritelno,luti 4u6ki i mnogo podpravki,tikvi4ki.a ne6to ako ne mi stigne ima dosta gilqma raznobrazie po magazinite.  chef

# 23
  • Мнения: 5 393
az zamrazqvam dosta zelen4uzi,6toto sam sprqla za pravq v burkani.slagam piper za ralnene,pe4en piper,zelen bob,bakla,morkovi,spanak koito e blan6iran predvaritelno,luti 4u6ki i mnogo podpravki,tikvi4ki.a ne6to ako ne mi stigne ima dosta gilqma raznobrazie po magazinite.  chef

Моля те, пиши на кирилица.  И люти чушки ли даваш на бебето? newsm78 Laughing

# 24
  • Мнения: 1 896
Само да попитам това замразяване в пакети за лед ли е правено или в пласмасовите тарелки за лед?! newsm78или нещо друго което сега не мога да измисля....Ако е в пакети как е наливано....нещо не си го представям newsm78

В пластмасова форма за лед, а като се замразят, ги прехвърлях в кутийката, за да са затворени с капак и да освободя формичката за следващото пюре.

# 25
  • Мнения: 43
Предимно броколи, карфиол, царевица , моркови , спанак , тиква.
Тези зеленчуци не са от любимите на семейството, но за малкия-трябва, няма как.Преди замразяване обаче ги бланширам , за да запазят витамините и вкуса си.
Аз също ги бланширам и тогава замразявам.Спанака,копривата и лапада след като ги бланширам ги нарязвам на ситно и ги правя на малки порции,че да ми е по-лесно когато изваждам.

Общи условия

Активация на акаунт