Проблем с розацея!?!

  • 356 816
  • 1 028
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 267
joya,
много благодаря, че сподели!


Намерих и на немски за този протокол. Много е интересно.
Бих опитала такова хранене. Имам освен розацеа и доста други оплаквания, на които не е намерен причинителят.
Най-неприятното е постоянно подутият ми корем. ( приличам на бременна в 7 месец)
Ще се ограмотя в най-близко време и започвам.
Има ли вече тема в диетния подфорум? Ако не, то може да направим такава.

# 886
  • Мнения: 2 576
liana_2 специално за протокола мисля,че няма тема,но момичетата които се хранят почети по този начин са в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=832901.0;topicrefid=4
Между другото този режим на хранене влияе много добре на много болести.Изчистват се мазнините точно в облъста на корема  Simple Smile.Аз за един месец смъкнах килограми които съм се мъчила и не съм могла 2 год.
Сега изглежда ще трябва да поогранича млечните за да мога да видя резултат и при розацеята  newsm78

# 887
  • Мнения: 746
joya, благодаря за споделената информация Peace
можеш ли да ми кажеш за кои аминокисели става дума?

ако може да помоля и за линк към протоколите - няма значение езика. Благодаря!

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 09:03 от Chancy

# 888
  • Мнения: 4 202
 Joya,  много полезна информация!
Аз мога ли да те помоля за примерно меню. Сподели например ти днес скакво ще се храниш? 

# 889
  • Мнения: 2 576
Joya,  много полезна информация!
Аз мога ли да те помоля за примерно меню. Сподели например ти днес скакво ще се храниш? 

И на мен ми е любопитно  Wink
Аз така или инъче съм премахнала всички ненужни и вредни храни от менюто си,но основно наблягам на млечни и яйца.Сега ако премахна и тях най вероятно ще трябва да ям месо със салата някаква предполагам  newsm78
На прав път ли съм?Какво още ядеш ти?

# 890
  • Мнения: 958
Започвам с линковете:
oil cleansing method : (това ми е любимият линк, иначе има много в нета)
http://coconutsandkettlebells.com/how-to-clean-your-face-with-coconut-oil/
тоник с оцет(много е важно оцета да е ябълков, истински с гъба)
http://coconutsandkettlebells.com/diy-apple-cider-vinegar-facial-toner/
АИП : (има много книги, но според мен и информацията в нета е много, не е необходимо да се купува.
http://www.thepaleomom.com/autoimmunity/the-autoimmune-protocol
http://wellnessmama.com/22689/autoimmune-diet/
http://theclothesmakethegirl.com/2012/11/02/autoimmune-protocol-experiment/
Аминокиселините: L-lysine, l-glutamanine, betaine HCL (това направо ме убива създава ми зверски киселини, идеята му е че при някои киселината в стомаха не е достатъчна и то май я увеличава, но при мен винаги действа кофти) и витамин Б12. За тия добавки съм чела в форумите за розацеа че действат добре. Има и разин кремчета за демодекс, това са някакви гадинки живеещи по лицето и набеждавани за причинители на розацеа и други кожни. Само че според мен няма нужда от кремчета, чаеното дърво ги убива за няколко часа и е по-евтино и натурално.

Аз лично от много време чета и се каня да го направя, но всичко се отключи след спирането на антибиотика, просто вече нямаше на къде. За мен си открих че 100% глутена и млечните пречат, надявам се от млечните да върна после поне сирената, защото обожавам.
Аз не съм много добър пример за меню, защото ям много, но интересно, че започнах да свалям и килограми (имам доста още си висят след ражданията)
Та например:
закуска 2 яйца (варени, на тиган, на омлет, бъркани) + няколко тънки резена бекон на тиган или скара. В началото ядох по 3 яйца защото като спреш всичко друго си гладен, докато минеш от горене на въглехидрати към мазнини периода е малко кофти, уморен си, като болен. Продължи около 10 дена при мен.
понякога не закусвам, а понякога ям салата с авокадо и едно сварено яйце или надробявам вътре остатъци от вечеря.
Обяд и вечеря всякакви меса и риби в всякакви комбинации + зеленчуци от разрешените, понякога като ми дойде много месото ям задушени зеленчуци с малко бекон и това е. Маслото също е забранено , някои го позволяват но аз спрях всичко млечно. Никакви храни от магазина готови за ядене, нищо в което на етикета има захар. Ям шунка, колбаси понякога.
Един ден озверях за нещо въглехидратно тук съм намерила заместител, доста е скъпичко, но за 1 път става. нудълси от нещо неясно за мен, но са с 0 въглехидрати, 0 мазнини, 0 протеини :http://www.amazon.com/Miracle-Noodle-Shirataki-Variety-ounces/dp/B00BTMDALO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1427194758&sr=8-1&keywords=no+carbs+noodles

Та с тях си правих сърмички и пълнени ушки (има заместител на ориз). Реално готвя с зехтин, и кокосово масло, рядко с мас, макар да я харесвам, но тук трудно намирам. Ако месото е мазно даже не слагам мазнина. Много ям ферментирали храни, на мен ми действат супер не мисля че пречат на розацеата, те все пак подпомагат храносмилателниа тракт и дейността на червата. Може би трябва да се тества, но аз съм ок с тях. Ям прясно кисели краставички, зеле, карфиол трушии но само с сол. По едно време една седмица ядох само микс зеленчуци броколи, карфиол и много малко морковче с малко бекон на тиган. Навсякъде пише че броколите може да са кофти за розацеа но на мен са ми добре. Поне не виждам да пречат за сега.
Това което е важно е да си ядеш каквото и както искаш от позволените храни, аз все пак си наблюдавам протеина,з ащото имам лек проблем с бъбреците от преди, горе долу гледам да е 1 гр на килограм грубо. Е понякога ми е 10 -20 грама повече, но аз наистина ям много. Да кажем вчера закусвах 1 варено яйце с 1 авокадо голямо, обядвах 1 пържола с домати и краставици салата и вечерта бях супер гладна изядох 2 пържоли и салата пак .  Embarassed

# 891
  • Мнения: 2 576
joya благодаря за разясненията и линковете  Hug,сега ще ги погледна.
Значи така като те чета,се храниме по един и същ начин,като изключим това,че аз консумирам млечни.Ще трябва да пробвам за определен период да ги спра за да видиме дали ще има подобрение при розацеята.
Гледам,че ти ядеш яйца.Чудя се дали да спра и тях или да пробвам първо с млечните  newsm78
Инъче и аз готвя с кокосово масло,а зехтина го слагам в салатите.
Последно време прекалявам с кашкавала и ще трябва първо него да спра.
А да те питам дали ще може поне по едно кис.мляко на ден да изяждам?
Кокосово мляко предполагам може нали?
А по въпроса с килограмите ще видиш ,че ще смъкнеш още  Peace

# 892
  • Мнения: 958

Алекс, за мен яйцата ми се видяха супер драстични, защото месо аз обичам ама писва и реших за сега да си ги ям. Но аз съм решила да го направя по-дълго 2-3 месеца минимум, сега реално съм около6-7 седмица, промяна в лицето си видях на края на 3тата седмица. Но аз имам и Хашимото и при него по-бавно се проявяват промените, ще опитам може би последният месец преди да приключа протокола да изчистя и яйцата, но доматите и чушките не си ги давам.
Според мен спри млечните на 100% поне за месец и виж как ти се отразява, определено те и глутена са най-големите дразнители при повечето хора с кожни. Аз доста мислех за кефира поне, все пак е ферментирал, но реших накрая ако е без млечни да е изцяло без.
Кокос ям много, даже някакъв кокосов йогурт си купих ама беше гаден, не е като млекце.
А забравих да кажа никаква соя!
И нещо което направих и ми се отрази супер зле, в началото на втората седмица бях озверяла, много ми се ядеше хляб, и си направих крекери от смляно ленено семе и 2 яйца, въобще не бях забелязала че лена също се води към забранените. На следващият ден се събудих с запушен нос и възпалено гърло, сякаш гной течеше от мен, продължи около 3-4 дена и се изчисти, а не бях болна 100% свързвам го с лена, явно при мен и семената не понасят Sad

# 893
  • Мнения: 2 576

Алекс, за мен яйцата ми се видяха супер драстични, защото месо аз обичам ама писва и реших за сега да си ги ям. Но аз съм решила да го направя по-дълго 2-3 месеца минимум, сега реално съм около6-7 седмица, промяна в лицето си видях на края на 3тата седмица. Но аз имам и Хашимото и при него по-бавно се проявяват промените, ще опитам може би последният месец преди да приключа протокола да изчистя и яйцата, но доматите и чушките не си ги давам.
Според мен спри млечните на 100% поне за месец и виж как ти се отразява, определено те и глутена са най-големите дразнители при повечето хора с кожни. Аз доста мислех за кефира поне, все пак е ферментирал, но реших накрая ако е без млечни да е изцяло без.
Кокос ям много, даже някакъв кокосов йогурт си купих ама беше гаден, не е като млекце.
А забравих да кажа никаква соя!
И нещо което направих и ми се отрази супер зле, в началото на втората седмица бях озверяла, много ми се ядеше хляб, и си направих крекери от смляно ленено семе и 2 яйца, въобще не бях забелязала че лена също се води към забранените. На следващият ден се събудих с запушен нос и възпалено гърло, сякаш гной течеше от мен, продължи около 3-4 дена и се изчисти, а не бях болна 100% свързвам го с лена, явно при мен и семената не понасят Sad

Аз също съм с Хашимото и хипофункция,соята и аз я избягвам.
Добре,че поне може кокосово мляко  Grinning
Спирам млечните и ще си правя шейковите с кокосовото  Peace
Купих си наскоро семена от чиа,май сега няма да мога да ги консумирам или може?
А кафе пиеш ли или си го спряла?

При мен от известно време,розацеята много се обостри и си мисля ,че е от кашкавала,ям по много на ден  Embarassed

Много се радвам,че се намери още някой който се храни като мен и ще може да обменяме опит и дай Боже да се отървем от розацеята  Hug

# 894
  • Мнения: 958
Чия не влиза в семената.
Аз кафе пия но купувам органик на зърна Перуанско и си го меля. Поне е истинско.
Алкохол не.
Нищо безалкохолно включая фреш заради захарта но ям плод ако много ми се прияде.
Виж списъка с храните за протокола аз със сигурност изпускам нещо, както стана с лена.
Само да ти кажа че наистина е трудно така че се подготви добре психически. 

# 895
  • Мнения: 2 576
Чия не влиза в семената.
Аз кафе пия но купувам органик на зърна Перуанско и си го меля. Поне е истинско.
Алкохол не.
Нищо безалкохолно включая фреш заради захарта но ям плод ако много ми се прияде.
Виж списъка с храните за протокола аз със сигурност изпускам нещо, както стана с лена.
Само да ти кажа че наистина е трудно така че се подготви добре психически. 

Ооо ясно ми е ,че няма да е лесно,но твърдо съм решила да пробвам  Peace
Значи чиа може?
Безалкохолно и фрешове отдавна не пия  Wink
А къде мога да погледна списъка с позволени и непозволени храни?
А оцет с такава гъба откъде купуваш и след това не го измиваш нали?Тушира ли зачервяванията?
А какъв крем използваш?

Извинявай,че те затрупвам с толкова въпроси,но има много неща които искам да си  изясня  Blush

# 896
  • Мнения: 5 083

А къде мога да погледна списъка с позволени и непозволени храни?


https://s3.amazonaws.com/wellness.mama.free.resources/Autoimmune … set+Food+List.pdf

Прегледа ли линка?
http://wellnessmama.com/22689/autoimmune-diet/

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 17:45 от Фръц!

# 897
  • Мнения: 2 576
Фръц благодаря   bouquet
Намерих ги и аз  Peace

# 898
  • Мнения: 958
извинявай Алекс, грешно съм се изразила, запетайката е чудо Simple Smile
Не, чия не може, семе е.
Оцет купувам Американски органик, предполагам в България се намира по-лесно, някой местен бранд, казва се с майка или гъба. Навремето бабите по селата много правеха. Предполагам има по магазините. Тук не е скъп мисля, не знам в България.

https://lh4.googleusercontent.com/proxy/jA1h7NNeOiQbkcUNg6-ekY3Y … mTB0Ogg=w426-h284

# 899
  • Мнения: 5 083
joya, благодаря за труда и новостите, с които ни запознаваш  Hug Маслото от нийм, което преди време смяташе да пробваш, помогна ли ти с нещо?
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Синдром на Пропускливи Черва (Leaky Gut Syndrome) - Kакво е това? http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.com/2011/03/leaky-gut-syndrome.html

Общи условия

Активация на акаунт