И з р а е л 24

  • 17 217
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 28
 newsm59за сладичката Шахар!!!
  bouquet  bouquet  bouquet за майка й - Петя честито!!!
Успешен и хубав ден за всички Hug

# 256
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пете, честит празник!



На малката Шахар желая много здраве и щастливо детство и да расте умна и красива като майка си!


# 257
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Dtti, мисля, че темата за предаването се изчерпи.

sarated, благодаря за милите думи... всъщност на всички изказали се и преди теб благодаря!  Peace
Постовете, на които се реагира, са тенденциозни. Пресилено е да се обобщава, че в темата не се посрещат дружелюбно посетители от съседната тема, защото съм чела внимателно всички 23 теми до сега (а в голяма част от тях съм и активен участник) и знам, че обсъждайки с друг тон, арабските майки (и най-вече магребските) са били посрещани и иначе. Отговорът на поставените от теб въпроси е в написаното от Тали:

Не се засягаме, аз лично. По скоро усещаме един един високо вдигнат, сочещ пръст.
Може би е личен стил. Когато Израел направи нещо, дори и вечерно шоу веднага биваме запитани "защо?". Ами защото...
А понякога биваме и информирани...

Иначе заглавието на шоуто на английски го дадох, за да може да се търси на английски. Повече от това не може да се иска, нали?
Всякакви други забележки за тренирането на иврита от Боряна не прилягат на претенции, че сте дошли "с мир" (както Деси обича да пише, влизайки в тази тема).

# 258
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Сератед,аз като християнка нямам никакъв проблем как хората приемат и разбират моята религия.Религията ми е била обиждана от не една друга религия а в съседна на България държава съм била обиждана заради тази същата моя религия.Приемам го като начин на мислене и толкова.Линк не постнах поради простата причина,че не се коментираше последното шоу а като цяло предаването...И Серадет лично за мен ти си винаги добре дошла в нашата тема... Peace

# 259
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Здравейте,
Надявам се, че като любезни домакини няма да ме игнорирате... PeaceФакт е, че редица от Вас често са писали и в арабската тема и са били посрещнати подобаващо, без разни класификации и обиди.Веднага ще кажете, че постовете им не са били предизвикателни, нали?Да, така е...Но, опитът ми сочи, че дори и с благ тон, с опит да се комуникира мирно, във вашата  тема съседките не са добре дошли...Последното ми включване тук преди време недвусмислено го доказа..
Някой по-назад беше попитал Мента, как успява да е толерантна и търпелива.Аз  я харесвам  и уважавам именно затова.Независимо, че е ясно, че позицията й в повечето случаи е диаметрално противоположна на тази на момичетата в съседската тема, тя съумява да я изложи и защитава във вид, незасягащ отсрещната страна.Според мен, именно това е пътят за  мирна комуникация, за диалог..

ПЪРВО! Честит Рожден Ден на Шахар! Да е жива и здрава!

Добре дошла sarated!
Когато човек се държи културно и възпитано е добре дошъл навсякъде. Не си права, за невъзможността да се комуникира мирно тук. Аз например не си спомням, някой да се е скарал тус с katya akhyal, нали?
Иначе... Съжалявам, но не съм Мента... И аз се чудя откъде има това търпение...  Laughing

# 260
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Борянче, в суперите предлагат един-два вида кафе за еспресо на Елит и няколко вносни (напр. на Лаваца), които са доста скъпички... Ние си купуваме мляно кафе от кафенетата - напр. от Аркафе можеш да си поискаш мляно кафе за еспресо машина и ти го мелят на място - удобно е и на по-прилична цена, а и в някои кафета предлагат по-голям асортимент от смески  Peace
Може мъжът ти като се връща от работа да носи или вие като пътувате до Хайфа напр. да си взимате в по-голямо количество... Иначе тук не е много популярно еспресото и явно няма много купувачи и предлагането е по-малко... И друг съвет от препатила с кафе-машина - ползвайте само филтрирана вода, защото почистването от котлен камък е трудно, а израелската вода е много твърда  Sad Първата ми кафе-машина се развали заради варовика, а тогава ползвах само минерална вода - но се оказа, че и тя е твърда за кафе-машината...  Confused

Mimkis, ти явно доста си попътувала  Grinning Трябва да ни разказваш, да попътуваме виртуално с теб!  Hug
По какъв повод си била в Дания, в САЩ? Ако не е твърде личен въпросът ми  Blush



  Поканиха ме изненадващо на рожден ден на 20-годишния братовчед на мъжа ми. Чудя се какво да му купя за подарък, трудно ми е да избера, докато моят Ментов е на такова разстояние и дори не мога да се консултирам с него  Confused Така че се приготвям за "обзор" в каниона и изчезвам.... 

# 261
  • Мнения: 234
Мога много неща да напиша по темата,ама днес съм в много добро настроение,и няма да си го развалям.Само ще кажа,че не сте чак толкова гостоприемни,към хора които нямат общо с арабския свят.Но благодарение на вашата тема,се запознах с Петя,която ме покани в израелската тема,и бях приета като една от тях.
Лек Ви ден!

# 262
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментичка, мерси много за съвета  Hug
Аз няма да я ползвам докато в неделя не купим Брита-днес забравихме да купих и първо преварихме водата в термоканата(мъжо превари водата  Joy )А за кафето,сега ни подариха и пакет кафе някакво май йеменско ли казаха  newsm78 Аз обожавам Илли и се надявам цената да не ме стресира и да си го купувам  PraynigА другия четвъртък сигурно пак ще ходя до Хайфа и там от Синемола може да си взема,незнам дали има Аркафе ама има Арома и Кафе-кафе-може там да предлагат същата опция  Simple Smile
Отивам да си до измия банята  Confused

# 263
  • София
  • Мнения: 18 161
Наина,
Мнението си е абсолютно твое и нямам намерение да го оборвам..Въпреки, че лично аз не си спомням някой да е имал негативно отношение към теб в арабската тема.И понастоящем в нея пишат момичета, които нямат нищо общо с арабския свят и хората му- Олд Спорт, Делта,Близнаците,...За тези просто се сещам на първо четене.
Колкото до това, как се посрещат арабските мами тук, не мога да говоря от името на някой друг, а единствено от мое..Факт е, че при последното ми влизане тук, съвсем човешки се обърнах към вас с питането, защо толкова осезателно се различаваше поднесената в медиите по време на офанзивата в Газа информация, при положение, че така или иначе първоизточникът са палестинските журналисти.Получих  и доста смислени отговори, признавам, но и абсолютно неоправдана подигравка от ваша съфорумка, нали така беше... ThinkingНо нека не задълбаваме Peace
Тигър и Мента, благодаря!Боряна,и на теб благодаря затова, че  нямаш против включването ми във вашата тема.Колкото до религията, всичко е въпрос на лични възприятия. WinkНеща, които не обиждат теб, могат да обидят мен или някой друг...Плюс това, съгласи се,  че има значителна  разлика, дали получаваш персонално обидата от някого си или последната е излъчена по телевизията примерно и става достояние на всички.И за да не кажеш, че гледам на нещата едностранно, ще ти кажа следното.Неколкократно в съседната тема съм споменавала, че въпреки брака си с палестинец-мюсюлманин, продължавам да приемам християнството като своя религия.И както се дразня на подобни подигравки като тази в цитираното шоу, така съм заемала нееднократно  същата  позиция на засегната  и в спорове с араби, опитали се да омаловажат или обидят християнските ценности, с които съм отраснала. Peace

# 264
  • Мнения: 1 410
Цитат
Басис,за идеята ти-хубава е,но аз лично не мога да направя тема като тази поради простата причина,че аз уча иврит от средата...Началото ми липсва защото пчнах училище когато другите вече бяха на месец и половина.Обаче ако някой направи такава тема бих се възползвала и използвала с огромно удоволствие
И аз бих се възползвала от такава тема.Но да нямам как да допринеса за нея ,пък не върви да съм консуматор.... newsm78

Тигре,равен нямаш,брат!И за търпението ти -  smile3501

Аз също съм християнка Naughty,но не мога да държа сметка на този и онзи как се е изказал - не е моя работа да ги съдя!Има КОЙ!


Петеее,да ти е здрава куклата!ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

# 265
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Serated,работила съм предимно с чужденци.Тяхното мнение като цяло е ,че българите сме сган и сме мързеливи,коментари по телевизията за това българи да не се допускат тук и там също има...Това не ме кара да намразя една цяла нация...Та това,че някой,някъде и по незнам какви причини е изкоментирал.....не ме кара да се чуствам по-зле или по-добре  Peace
Мъча се да бъда позитивна а не да търся причини за да мразя някой-няма смисъл

Ми6енце,дали ако се примолваме често,често няма да се появи някоя темичка за желаещите да изучават иврит  newsm78

# 266
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Наинка това е за теб:

# 267
  • Мнения: 1 410
Цитат
Ми6енце,дали ако се примолваме често,често няма да се появи някоя темичка за желаещите да изучават иврит
Бубе,това означава да ангажираме други хора!Аз ще се боря със сайтовете дадени от Мента,а ти си добре - имаш си улпан и КАФЕ МАШИНА! WinkДа ти е честита придобивката!Как не мога да скокна на кафе и на топличко при теб.Нас ни затрупа отвсякъде.Ицката и той като Тиги-Миги стана рано да изрови колите от снега.

# 268
  • Мнения: 1 526
Квиц, кфоц
майм ве`боц
гешем, гешем митриот
Кфоц, кфиц
майм ве`шприц
зе ашир ашлулиот...


имах грашка в текста  Crazy

Оставям на Борянка за домашно да се потруди за превода  Peace
кфоц- е заповедна форма за м.р. на глагола ликфоц- скачам

Буба, адидас е марката  Peace. И в нашата къща много се тачи- железни маратонки правят. Иначе обикновените децата ги съсипват за няма и месец  Rolling Eyes...

viokla, ще правим зоо  Laughing

sarated, ти си умна, интелигентна, ерудирана и информирана жена. Имаш моите уважения, ако и да сме на различни гледни точки понякога, това е съвсем нормално. Винаги си добре дошла, защото знаеш как да общуваш възпитано и нормално, а не провокативно и негативно.
Случвало ми се е понякога на обед да гледам повторения на "Шоуто на Слави". Там един от артистите- Краси Рядков се превъплащава в образа на отец Нафарфорий. Гледала ли си го? Прави голямо шоу, не рядко обаче за сметка на християнските ценостти  Peace. И използва доста нецензорни думи от името на Бог и другите светии. Трябва ли да го емнеме и него? Или да се обърнем към майките, живеещи в БГ и да им потърсим сметка и инфо. Защо аджеба по една национална медия усмиват християнството?

Мисля и се надявам, че ме разбра!

П.П. И аз съм християнка, живееща от доста време сред евреи, не съм усетила никога негативно отношение към мен или децата ми, напротив, винаги са се съобразявали с факта.

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 13:04 от Tali Dan

# 269
  • Мнения: 234
sarated,първо нищо лично към теб!Харесвам хора като теб,които уважават мнението на другите,независимо дали им харесва,или не.Никъде не съм споменала,че е имало негативно мнение към мен,защото това означава,че някой ме е обидил.Изпитвам добри чувства,към някой от момичетата,например  Дуа.Слабо ме интересува кой каква религия изповядва,стига да ми харесва като човек,няма проблем да общувам с него.Но мисля,че мюсюлманите,не допускат много,много хора ,изповядващи друга религия.А аз имам едно друго разбиране,относно религията като цяло,но това е друга тема.

Татянка-бърборанка,при Вас май времето е много кофти?При нас поне спря да вали сняг!
Бубе,много са ти готини маратонките,ама трябва и екип към тях LaughingСъс здраве да си ги ползваш!
Mentha,може портфейл,или някакъв хубав колан да му подарите.

Общи условия

Активация на акаунт