Работна тема "Хранене"

  • 84 585
  • 247
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 614
Пак да внеса яснота по собствените ми постове:

Формат, в който даваме съвети за кърмене и захранване, не се наемам да създавам, защото нашите знания са само въз основа на четене и личен опит. Има други организации и създадена от тях литература, както и консултанти, за да се опитваме да го копираме. Ако помислим вариант за партньорско издание, тогава съм ОК, но е и в случай на авторство от наша страна.  Peace

Ясно е, че няма да влезем в ролята на откриватели, както и че нямаме идея за авторство.
Винаги можем обаче да цитираме източника на използваната информация, като предварително сме получили съгласие за това.
Приносът ни в случая би бил разпространяване на полезна информация.


Ине, според закона за авторското право, доколкото знам, само с един цитат не можем да минем. Трябва си искане на разрешение, защото превода се води авторски материал на преводача. Поради тази причина се заформи и през септември-октомври предишния спор.

Ели, идеята беше, да се направи съвместно с ЛЛЛ такава брошура, но доста хора, по неведоми за мен причини ревнаха против тази идея.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Ели, идеята беше, да се направи съвместно с ЛЛЛ такава брошура, но доста хора, по неведоми за мен причини ревнаха против тази идея.

Може би защото доста хора, също като мен се чудят какво общо имат ЛЛЛ със захранването? newsm78 Те нали са за кърменето Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 2 614
Ели, идеята беше, да се направи съвместно с ЛЛЛ такава брошура, но доста хора, по неведоми за мен причини ревнаха против тази идея.

Може би защото доста хора, също като мен се чудят какво общо имат ЛЛЛ със захранването? newsm78 Те нали са за кърменето Rolling Eyes

Точно тук е голямата грешка. За разлика от други организации, ЛЛЛ се занимават със здравословното хранене на цялото семейство! Това го пише в портфолиото им!  Peace

# 78
  • Мнения: 4 978
.... като предварително сме получили съгласие за това.
Ине, според закона за авторското право, доколкото знам, само с един цитат не можем да минем. Трябва си искане на разрешение, ..
...

е, нали и аз това казвам, де  Wink

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Точно тук е голямата грешка. За разлика от други организации, ЛЛЛ се занимават със здравословното хранене на цялото семейство! Това го пише в портфолиото им!  Peace

Може и да се занимават, но проблема е, че е редно да цитираме организации с достатъчно авторитет в областта на захранването. Ако цитираме организация, която по никакъв начин не е свързана в съзнанието на хората със захранването е все едно да цитираме Асоциацията на автомобилистите по темата със захранването.

# 80
  • Мнения: 2 614
Точно тук е голямата грешка. За разлика от други организации, ЛЛЛ се занимават със здравословното хранене на цялото семейство! Това го пише в портфолиото им!  Peace

Може и да се занимават, но проблема е, че е редно да цитираме организации с достатъчно авторитет в областта на захранването. Ако цитираме организация, която по никакъв начин не е свързана в съзнанието на хората със захранването е все едно да цитираме Асоциацията на автомобилистите по темата със захранването.

Лени, не знам колко време си проучвала организациите в световен мащаб, които се занимават с храненето и в частност захранването, но ЛЛЛ е една от тях!

Ине, супер е, че говорим за едно и също, но с посочването на източниците нещата не са приключили, това е, което исках да доуточня! Simple Smile

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Лени, не знам колко време си проучвала организациите в световен мащаб, които се занимават с храненето и в частност захранването, но ЛЛЛ е една от тях!

Не съм проучвала. Също както 90% от хората, които евентуално ще прочетат брошурата. Това ми е притеснението.
А иначе нямам нищо против ЛЛЛ, даже напротив, търсих помощ от тях за кърменето.

# 82
  • Мнения: 4 978
...проблема е, че е редно да цитираме организации с достатъчно авторитет в областта на захранването. Ако цитираме организация, която по никакъв начин не е свързана в съзнанието на хората със захранването е все едно да цитираме Асоциацията на автомобилистите по темата със захранването.

Лена, имаш ли предложения за такива организации, които да са достатъчно добре разпознаваеми?

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Ами ще помисля, но ми се струва, че да цитираме НЦООЗ (които имат чудесна брошура с инфо по въпроса, даже се чудя защо направо не разпространяваме тяхната) или Националната педиатрична асоциация звучи по-добре, поне за мен.

# 84
  • Мнения: 5 401
Ами ще помисля, но ми се струва, че да цитираме НЦООЗ (които имат чудесна брошура с инфо по въпроса, даже се чудя защо направо не разпространяваме тяхната) или Националната педиатрична асоциация звучи по-добре, поне за мен.

Брошурата на НЦООЗ ще я разпространяваме, вече имаме такава уговорка.  Simple Smile Националната педиатрична асоциация за мен е обратното на доверчив източник след като препоръчват Данон. Да не говорим, че самите педиатри все още масово препоръчват захранване със сок от 40-тия ден и тотално объркват кърменето и захранването на бебето.

Лени, не знам колко време си проучвала организациите в световен мащаб, които се занимават с храненето и в частност захранването, но ЛЛЛ е една от тях!

Не съм проучвала. Също както 90% от хората, които евентуално ще прочетат брошурата. Това ми е притеснението...

Ако погледнеш историята на ЛЛЛ, ще откриеш, че именно от тях преди 50 год. започва политиката на късно захранване, което лека-полека се разпространява по света. Ето по-конкректно секциите от сайта http://llli.org/nb.html:

* http://llli.org/NB/NBnutrition.html - хранене на бебе и семейство
* http://llli.org/NB/NBmaternalnutrition.html - хранене на кърмачки
* http://store.llli.org/public/category/4 - книги за хранене на бебе и семейство

LLLI поддържа статус на консултант на Детския Фонд на Обединените Нации (УНИЦЕФ), официални работни отношения с Световната Здравна Организация, участва като регистрирана Частна Доброволческа Организация (ЧДО) за Агенцията на Международно Развитие (USAID), акредитиран член е на Коалицията Здрави Майки/Здрави Бебета в САЩ и е член-основател на Световния Алианс за Акция за Кърменето (WABA). LLLI е член на Група за Оцеляване на Децата Колаборации и Ресурси (CORE).

Кърменето е приоритет, да, но организацията вярва и работи в посоката, че то е само началото, от което естествено следва захранването на бебето, както и цялостната концепция за храненето на детето и семейството. Вече говорихме колко е важен личния пример - детето няма да яде ябълка, ако родителите му бухат чипс пред телевизора. Затова LLLI не разграничава и не отделя периода на кърмене от по-нататъшното хранене.  Peace

Ще откриеш и секции за родителство...

Междудругото повечето хора (майки, работодатели) нямат представа, че според КТ имат право на 2 часа дневно отпуск за хранене на бебето, но това не отменя закона и правото на кърмачката.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 10:18 от Бръмбазела

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Междудругото повечето хора (майки, работодатели) нямат представа, че според КТ имат право на 2 часа дневно отпуск за хранене на бебето, но това не отменя закона и правото на кърмачката.

Така е. И затова като им казваме, че имат това право им цитираме закона, а не Лена от СНБМ примерно.

Май не стана ясно, важно е не аз да съм убедена, че ЛЛЛ са авторитет по повод захранването, а тези, дето ще прочетат информацията. Ако смятате, че за тях тази организация е достатъчно авторитетна по този въпрос, ОК.

# 86
  • Мнения: 2 282
Чудесна работа сте свършили с анкетата! Само не ми се мисли кой ще анализира свободните отговори Simple Smile И аз съм от родителите, за които храненето е първата предпоставка за здраве, затова горещо подкрепям приоритетите, описани в началото на темата. Наясно съм с проблемите, сега ще опитам да се ориентирам и в темата. (това вместо Запис)

# 87
  • Мнения: 5 401
Чудесна работа сте свършили с анкетата! Само не ми се мисли кой ще анализира свободните отговори Simple Smile И аз съм от родителите, за които храненето е първата предпоставка за здраве, затова горещо подкрепям приоритетите, описани в началото на темата. Наясно съм с проблемите, сега ще опитам да се ориентирам и в темата. (това вместо Запис)

 Hug Благодарим за мнението и за банера в подписа ти!  Hug

# 88
  • Мнения: 417
Страхотна темичка! И аз отговорих на анкетата Peace

# 89
  • Мнения: 4 195
Чудесна анкета, за болната ми тема - в нашата детска си хапват на воля кифли, бобо с наденица и обикновени вафлички през ден. Боря се почти сама с проблема,другите родители ми се присмиват, кмета уж прави проверка, а децата продължават да хапват гадости - печени кисели чушки от буркан със брашно и кисело мялко Shocked
Ако мога да бъда полезна - насреща съм Peace

Общи условия

Активация на акаунт