Безвъглехидратна диета - тема № 8

  • 19 812
  • 429
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 601
polinakoleva не съм съгласна с теб. Овесените ядки съдържат повече въглехидрати, а овесените трици имат малко около 4 % на 100гр. И става въпрос за 3 с.л. на ден.
Щом Дюкан ги разрешава в ударните им протеинови дни, а в тяхната диета има по-малко въглехидрати от нашата. Трябва много да ровя из темата за Дюкан за да ти цитирам какво е написал Дюкан по въпроса за овесените трици. Апропо, в един морков има много повече въглехидрати отколкото в овесените трици. Peace

# 76
  • Мнения: 10
Добро утро , мили мои ! =)
Първо честит празник =) Желая ви от все сърце ЛЮБОВТА да е вечна спътница в живота ви , много ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ , които да топлят сърцата ви и много ЩАСТИЕ , което да царува в дома ви !
За мен деня започна добре =) В девет часа метнах колелото и грабнах дистанционното , за да си намеря нещичко за гледане . Тогава попаднах на диема фемили "Искам да отслабна" =)))) ииииии гледайки го повъртях плътно един час !  Party Така се сбогувах с 610 калории и "изминах" 27км =)
Сухичко ми е в устата , а не е като да не съм пила вода . Аман ! Все още не съм решила какво ще хапвам за обяд . Надявам се скоро да ми го "роди" мозъка ... =) Спирам за сега и продължавам с бойните задачи !
Лек и успешен ден на всички =) !

# 77
  • Мнения: 209
Здравейте и от мен!
Честит празник на всички момичета!
Желая ви да бъдете най-обичаните жени и се чувствайте такива и бъдете единствени за половинките си!
И да устоим на разни изкушения днес!  Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 5 260
Добро утро на всички,

честит празник на любовта към виното   bouquet

Да се похваля, от днес съм почивка! Вчера ЕДВАМ устисках да не прегреша, но успях!
Днес е деня, в който ям всичко. Няма да споделям, че направо ме е срам от мен (само сутринта около 1/2 литър айран изпих  Embarassed, а и други неща)
За обяд ме чакат само плодове, около които вчера сновях, че чак сън не ме хвана лесно...
От утре почвам разделно хранене за около 20 дни и след това обратно на месце и зеленчуци  Flutter

Имаше въпрос за гъбите и маслините: Моето мнение е, че гъбите могат да се ядат, а с маслините, да не
се прекалява! И двете са разрешени, НО все пак в маслините има доста въглехидрати, за това аз карах
леко с тях (е хапвах си разбира се от време на време Rolling Eyes)


# 79
  • Мнения: 10
Здравейте , момичета =) !
Реших да се отчета ... Току-що се изтеглих ииии съм едно кило долу =) Така стават -4 =) Което пак е добре , имайки в предвид , че не съм посещавала WC-то от вчера  =) Пък и ... все пак ми е 11-ти ден ... Не очаквам чудеса =)
Довечера ще пия вино - няма как =) хубавко е , че диетата ми го позволява =) . Сега се махам от тук =)
Хубава вечер , момичета =) !   

# 80
  • Мнения: 62
честит празник на всички момичета любовта винаги да е с нас ..


Отчед:кафе
:салата с домати и краставици,кюфтета
довечера мисля да пия  CryHug

# 81
  • dobrich
  • Мнения: 13
INNOCENT АЗ СЪМ ПРАВИЛА ДЮКАН И В МОМЕНТА ДЪРЖА ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ В РЪЦЕТЕ СИ И ЦИТИРАМ : ПРОИЗВОДИТЕЛ "Д-Р КЕСКИН ЛИМИТИД КЪМПАНИ"ЕООД  с.БЕНКОВСКИ обл. ПЛОВДИВ         БЕЛТЪЧИНИ:17g  ВЪГЛЕХИДРАТИ: 66g  МАЗНИНИ: 7g  ХРАНИТЕЛНИ ВЛАКИНИ: 25g  ЕНЕРГИЙНА СТОЙНОСТ НА 100гр. 246 kkal    1029 kj

# 82
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз също съм против консумацията на овесени трици по време на БВД  Naughty Все пак са трици, не са нито месо, нито зеленчуци...

# 83
  • Мнения: 601
polinakoleva колко гр. е пакета ? Без да изпадам в подробности, но  66гр+ 17гр + 25гр.+7гр не е = на 100гр. а на 115гр.
Пакетите са по 400гр на овесените трици т.е  въглехидратите са  значително по-малко. Това са грамове, а не проценти.Т.е ако пакета е 400 гр би следвало виглехидратите на  овесеноте трици да са около 16%, в 3 с.л. са около 15 гр. някъде.  Сметни сама колко малко въглехидрати има в  това количество.
Но който иска да ги яде, който иска не.Всеки сам преценява за себе си.
Аз ям редовно по 3с.л. и отслабвам със същите темпове како вас, а и  също нямам проблем с ВС-то.

# 84
  • dobrich
  • Мнения: 13
INNOCENT ХРАНИТЕЛНИТЕ СТОЙНОСТИ ВИНАГИ СЕ ИЗЧИСЛЯВАТ ЗА 100гр. А НЕ ОТ ТОВА КОЛКО ТЕЖИ ПАКЕТЧЕТО. НО ВСЕКИ СИ ИМА ПРАВО НА ИЗБОР ЩОМ НЕ ТИ ПРЕЧИ ДА ОТСЛАБВАШ ПРОДЪЛЖАВАЙ. АЗ ПРОСТО ИНФОРМИРАХ МОМИЧЕТАТА ДА ЗНАЯТ ЧЕ В ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ ИМА ДОСТА ВЪГЛЕХИДРАТИ.

# 85
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p7586.html
Ако мога да ви бъда полезна......Лененото семе има по-малко въглехидрати от триците и .....останалото можете да прочетете в статията.Ако ви интересува,ще ви кажа най-добрия начин на приготвяне на ленено семе,за извличане на най-ценните му съставки.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 20:29 от enze

# 86
  • София
  • Мнения: 6 010
Добро утро, момичета!
Как изкарахте снощи, удържахте ли на режима?
Аз - да! Бяхме с приятели на кръчма и пих 2 чаши бяло сухо вино + зелена салата с риба тон. Добре си отпразнувахме Wink
Днес съм - 0.100кг. и утре ще дам отчета за изминалата седмица и в свалени кг и в изгубени см  Peace
Вчера си направих яхнийката с пилешко на Дора и стана страхотна. Та имам и за днес от нея.
Хайде като станете, поспаланки, ще ви чака по едно кафе от мен:

Кой ще се записва от понеделник да спазва лунната диета? Аз още се чудя...  newsm78

# 87
  • Мнения: 1
Здравеите, момичета аз вече два дни не съм на кивита и мляко, но от днес минавам на таратирче. За тези два дни съм + 300 гр отгоре, но това не е нищо Simple Smile Аз се записвам да лунувам, но на таратор или в последния момент мога да реша и друго. Има време до утре.

# 88
  • Мнения: 94
Добро утро и от мен!Не съм прекъсвала  режима-  без значение,че вчера цял ден съм подложена на изкушение..
Вчера за Св.Валентин получих нов кантар на Solac и мери страхотно точно.Шока беше обаче ,че дава + няколко килограма нагоре от стария и ми подейства като доста студен душ временно,но все пак движението на долу си е факт,без значение колко в началото и колко после.
Лаленце - благодаря за кафенцето.
Относно овесените трици - и аз си бях взела за Дюкан и 2 пакета ми се мъдрят в шкафа ,но не посягам към тях.
За отчета - последните дни ям пилешки дробчета печени,печено пиле и си правих вчера филе от панагасиус на фурна с нискомаслено прясно мляко.Съжалявам ,че не со снимах( за режима ви за почивките),но следващия път ..Разкошно стана.
Лек ден на всички от мен.

# 89
  • Мнения: 601
Здравейте момичета, днес няма да се тегля, че снощи малко попрекалих с храната режимно, но количествено. Пийнах си и винце- 3  чашки и съм задържала вода. Ама си прекарахме страхотно. След ресторанта раздрусахме стари кокали в дискотеката. Party Сега ме избива нещо на вода  Crazy Crazy
White_tulip мерси за кафенцето
Абито железен режим имаш. С тези темпове ще отслабнеш много бързо. Само така.
Аз обмислям като изкарам тези 24 дни да включа и по малко млечни в почивката и после пак. Тка докато не стана 60-62 кг.
Абито и мен електронните ме показват 2кг нагоре. Не знам кой е по-точния. В къщи съм с механичен .
Вие как мислите момичета?

Общи условия

Активация на акаунт