Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-13

  • 34 674
  • 365
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 762
За да става по-бързо (и ако можете да си го позволите) си наемайте консултантска фирма освен архитект.Те се занимават с всичко и гледат да спазват ВАШИТЕ интереси.Накрая проектът се приема в общината автоматично,защото консултантската фирма се е погрижила всичко да е наред.Така можете да си спестите всичко освен проектирането и стоителството. Wink

# 46
  • Мнения: 637
Илея, и ние се надяваме да почнем април със строежа, а 2010 живот и здраве да ни остане боядисването, украсяването и озеленяването. Ох дано Praynig Живот и здраве Praynig И дано нашата архи да е така експедитивна като този на Диди по отношение на разрешителното. Диди, радвам се и за керемидите. Много хубави изглеждаха на ония снимки.
Рени, браво за напредъка Peace
елфичка, възможно е да не представил още всички папки в общината. И на нас оня ден ни върнаха проекта от ВИК за някои корекции. От това, което описваш мисля че нещо не е завършено по някой от проектите. Дано после вашият архитект пусне някоя връзка, че по-бързо да излезе разрешението.

# 47
  • Мнения: 2 172
За да става по-бързо (и ако можете да си го позволите) си наемайте консултантска фирма освен архитект.Те се занимават с всичко и гледат да спазват ВАШИТЕ интереси.Накрая проектът се приема в общината автоматично,защото консултантската фирма се е погрижила всичко да е наред.Така можете да си спестите всичко освен проектирането и стоителството. Wink

Ами да де .Архитектът в случая се явява и нещо като посредник (все едно консултантска фирма).Ние му плащаме хонорар,за да движи по-бързо нещата именно ,защото имал връзки  ooooh! Затова и оставихме всичко в негови ръце.Но той не ни с еобажда.Осведомява ни за нещо,единствено,когато мъжът ми му се обади и го ръчне с остена.
А една от репликите му в края на октомври беше..."Офф,трябва да погледна и твоите неща,че нещо съм те изоставил #Crazy " И тогава каза,че максимум до края ноември трябвало "да ни приключи",защото и без това нямало кой знае какво да се чака.И ние чакаме ли чакаме....и ако не се обадим той въобще не се стряска  Tired
Явно не ни мотае,върши си работата,но изключително бавно.Протака,клинчи,не му се занимава.....и тъпото е,че така ни бави страшно много.Ние на практика проекта го направихме най-бързо....за по-малко от 2 месеца и оттам нататък (от септември 2008) до сега някакво мотаене  Thinking
Много е непрофесионално според мен...да обещаваш неща,които не правиш,вследствие на мързела си.Още повече,че е нает той да движи всичко,като вследствие на това му се плаща хонорар.Че то ние ако си ги движехме сами документациите ,досега 100 пъти щяхме да сме приключили с тези разрешения  #Cussing out 
И това,което съвсем ни наляга като мисъл е,че той е гузен.Защото досега сме му платили само 3000 лв на ръка.Има и още,но той не си ги иска.Казва:" ...по-нататък,като оправим нещата".Което означава,че не се чувства заслужил да получи и останалите пари  Rolling Eyes То по принцип,човек като си върши съвестно работата си иска и съответната отплата за това  Laughing

Съжалявам,че ви натоварих с моите проблеми,но това на нищо не прилича.Исках съвет от вас, да видим при вас как протичат нещата и дали грешката е в нашия телевизор или в неговия  Thinking

# 48
  • Мнения: 3 770
elfi4ka , дано да съм лош пророк , но много е възможно мъките ви тепърва да започват с ВИК и ЕВН.Колко бързо става - ами всичко опира до пари и връзки , това е истината !  Peace Мисля , че с мъжа ти си бяхме говорили по скайп за този проблем.С ВИК се оправихме по-бързо , въпреки многобройните проблеми.С ЕВН - още си чакаме трафопоста.Проекта е готов, всичко е платено , земя им прехвърлихме безвъзмездно , но ...... цялата къща я построихме без ток.Така , че спокойно си почвайте строежа , ако чакате тока , може само да се забавите доста.  Peace
За какво сте му платили тези 3000 лв ? Не може ли да си вземете архитектурния и конструкторски проект , да си оправите сметките и да се оправяте сами по-нататък ?

galana_s , чакам с нетърпение да видя целия покрив как ще изглежда.От онова нареждане по няколко керемиди , много не се разбира, а и никъде другаде не съм виждала такива покриви и затова ми е адски интересно.
  Grinning

# 49
  • Мнения: 2 172
elfi4ka , дано да съм лош пророк , но много е възможно мъките ви тепърва да започват с ВИК и ЕВН.Колко бързо става - ами всичко опира до пари и връзки , това е истината !  Peace Мисля , че с мъжа ти си бяхме говорили по скайп за този проблем.С ВИК се оправихме по-бързо , въпреки многобройните проблеми.С ЕВН - още си чакаме трафопоста.Проекта е готов, всичко е платено , земя им прехвърлихме безвъзмездно , но ...... цялата къща я построихме без ток.Така , че спокойно си почвайте строежа , ако чакате тока , може само да се забавите доста.  Peace
За какво сте му платили тези 3000 лв ? Не може ли да си вземете архитектурния и конструкторски проект , да си оправите сметките и да се оправяте сами по-нататък ?



Е как без ток  newsm78 А къде ще си включат работниците машините?Или не им е необходим ток  newsm78 То ако е така хич няма да чакаме,ама как ще работят по строежа като няма да знаят къде ще има кабел,къде не в къщата.Или то това се слага след като се завърши грубия строеж  Thinking
Не са ми много ясни тези неща,но дано да се оправим с този ток,че и това за новия трафопост като ни го изтърсиха  ooooh! Но май се размина де  Rolling Eyes

Като питах мъжът ми какво следва след разрешителното за строеж,той каза,че се подписват договори с ЕВН и ВИК и чакаме да дойдат да прекарат тока и водата до парцела.Иначе замерванията уж сега ги правят.Някаква жена ходила на парцела да замерва нещо,ама какво е що е....останахме с впечатление,че това с тока и водата ще отнеме не много време,защото сега общо взето големите строежи са замразени и ЕВН и ВИК нямат толкова много работа.

# 50
  • Мнения: 3 770
elfi4ka , по-скоро ще ви трябва вода , отколкото ток в началото.Инсталацията се прекарва после , след грубия строеж.Ние три етажа вдигнахме без ток, така че споко !  Peace Там където трябва , строителите използваха  агрегат.Иначе тухлите , като ги караха , самият камион си имаше нещо като кран / не знам как се казва/ и е разтоварвал директно палетите на втория етаж.В смисъл не е трябвал ток за  ......... ох , излезна ми думата от ума , това подемното съоръжение.
Така , че започвайте възможно най-рано , защото всичко се случва по време на строежа !
  Peace

# 51
  • Мнения: 762
Ами да де .Архитектът в случая се явява и нещо като посредник (все едно консултантска фирма).Ние му плащаме хонорар,за да движи по-бързо нещата именно ,защото имал връзки  ooooh!
Всъщност консултанстките фирми са нещо съвършено различно-архитектът работи с тях и изобщо не движи нищо,а само прави проекта и ръководи проектантския колектив (Вик,конструктори,геодезия и др).Това е тяхно юридическо задължение.А това,което ви е казал вашия архитект си е чиста проба просия за някой и друг лев и гарантира забавянето в общината.Докато една консултантска фирма най-малкото гледа архитектът да спазва сроковете по договорите,защото иначе плаща неустойки на инвеститора (тоест вие).Също така в тези фирми работят специалисти от всички специалности,които са изготвили проекта (включително архитект) и следят дали всяка редакция или промяна на проекта е съгласно договора и нормативните изисквания.Така,благодарение на тях,проектът след като стане готов само се внася и след няколко часа вече има разрешение за строителство,докато в противен случай трябва да мине цял екип от районния общински съвет,включително главния архитект,които са затънали буквално в папки.Това гарантира бавене поне няколко дни.
В общи линии това,което вие сте направили е именно,това което една консултанстка фирма би ви спестила.
Не знам какво да ти кажа-ако можеш потърси съдебна отговорност,но не знам изобщо какъв договор сте подписвали с вашия архитект.

В смисъл не е трябвал ток за  ......... ох , излезна ми думата от ума , това подемното съоръжение.
хаспел?

# 52
  • Мнения: 3 770
В смисъл не е трябвал ток за  ......... ох , излезна ми думата от ума , това подемното съоръжение.
хаспел?

Точно !  Peace 10х !
Grinning

# 53
  • Мнения: 2 172
Диди,Димитриана,
благодаря ви,изключително мили сте   bouquet

Ще го видим утре какво прави,ако въобще си включи телефона де  Mr. Green На финалата права сме...дано не се наложи да го сменяме  Rolling Eyes

Приятна вечер пожелавам на всички  Grinning

# 54
  • Мнения: 762
И не се тревожи толкова заради бебето-ще стане прекалено нервно. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 278
Е пак се излагаме , на 3 стр. Получих си първата оферта и ми иде да се гръмна  Cry Чакам и още де , но мислех ,че около 15 х.лв. само за труд ще ме оправят.

# 56
  • Мнения: 3 770
pepita66 , в този дъжд и сняг на коя страница да сме ?  Mr. Green
Мога да ти услужа с пистолет , само кажи модела ?
  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 4 397
pepita66 Оферта за груб строеж ли , каква цена са ти обявили за квадратен метър, нали има криза не паднаха ли цените  Close

Диди като си толкова услужлива дай и на мен един , че мен ми иде не един или два ами доста да се гръмвам  Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 3 770
kimba77 , ако нямате претенции за модел , ще видя какво ще остане , след като мъжа ми ги използва и ви пращам !  Mr. Green Пък ти не се гръмвай много , ами първо мини , там , през вашата приятелка - архито !  Twisted Evil И моят , горкият , тази сутрин пишеше , смяташе - трябва да плаща керемидите !   Confused

# 59
  • Мнения: 278
Диди и моя е ловджия и цял арсенал си имаме ,споко. Не ми дадоха цена на кв.м. При мен има старо около 40 кв.м. и ново 137кв.м. Двете ще се свързват . От изкоп ,т.н. , и т.н. с всичките му работи / ние само да пием кафе / ... до събаряне на гаражната плоча и изливане на последната , без покрива , с оправяне на документацията и една инсталация - 20 х.лв.

Общи условия

Активация на акаунт