Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-13

  • 34 685
  • 365
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 637
И аз съм кандидат-каубойка. #2gunfire Само че няма да гърмя себе си, а утре в ЕООН. Тия мърлячи явно чакат пари на ръка. Вече втори месец ме бавят, а вчера заявили че са ми загубили декларацията. Бил я "мушнал" някъде. В чий ли тъмен г-з, питам аз.
Така че Диди, на мъжото ти арсеналът може и да попривърши по такива инатливи люде докато построим къщята Mr. Green

# 61
  • Мнения: 3 770
galana_s , нищо ново под слънцето ! За съжаление е така тук ! Дано по-бързо да се оправяте.Как сте с ВИК ?

# 62
  • Мнения: 762
Ясно Диди как е събрала пари за такава голяма къща-сега ще я и обзаведем с нашите нерви. Wink

# 63
  • Варна
  • Мнения: 148
Привет на всички строителки на новото време.
Пожелавам ви много спокойствие, яки нерви и по- малко срещи с корумпирани чиновници.
На фона на почти пет годишно строителство- от момента в който купихме парцела- досега (остават ни две санитарни помещения), се наситих на всевъзможни спънки и препядствия.
Успех с начинанията и да се сбъдват по- скоро мечтаните ви домове.

# 64
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте момичета (и момчета)! Аз бях писала в темата преди време, но за съжаление нямам с какво да се включа пак. И нас ни замота един архитект та от септември месец "приключваме" проекта. То и ние сме малко виновни,защото преработихме проекта в по-малка къща, че кризата ни удари. Само преработката но струваше 3000лв, която се състоеше в махане на етажа с мазетата. Сега искам да ви помоля за помощ да ме осветлите що е това авторски надзор и най-вече задължителен ли е? Моля за помощ, защото както казват не питай старило, а патило. Сега арх. иска да подпишем договор за авторски надзор, който да се осъществява от него, конструктора, електрото и ВиК, като иска 50лв/час + пътя. На мен това ми се струва огромна сума - ми те могат да се пренесат на обекта и да им плащам по 50 лв./час. Аз доколкото чета ЗУТа, задължителен е контрола само  от конструктора. Та моля кажете кой на какво се подписва и това плаща ли се допълнително! А също и колко платихте за вертикална планировка? Извинете за дългия пост. Успех на всички.

# 65
  • Мнения: 637
Криша, на отделните етапи, авторите на проекта идват да видят дали се строи по план и според изискванията им и разписват някакви документи.
Диди, при нас нещата се закучиха. Изкараха ми нервите в Еон. Виках,крещях-нищо. Чакам обаждане в понеделник, дано някой да свърши работата. Струва ми се, че чакат пари на ръка, но да ме прощават Twisted Evil Така съм бясна, че нищо няма да получат. Чудя се дали да не сезирам Комисията за защита на потребителите . За ВИК съм по-спокойна за сега.
newsm78

# 66
  • Мнения: 481
Криша, само конструктора трябва да осъществява авторски надзор. И това е във ваша полза. За да е сигурно, че преди да се налее бетона арматурата е вързана правилно. Един път като се налее бетон само Господ знае колко и как е вързана арматурата. Освен това на определени етапи се попълват едни протоколи, които се подписват и от конструктора. Изобщо архитекта след като сътвори творбата си не носи никаква отговорност, надзора му е пожелателен. Конструктора носи отговорност!
За останалите части, ВИК, Електро не съм наясно, но не съм и чувала някой да ги вика за контрол  newsm78
Успех  Peace

# 67
  • Мнения: 998
Здравейте, мили момичета с големи амбиции за просторни домове! Laughing
Аз съм пропуснала към 5-6 темички през зимния сезон и сега въпреки снега мисълта ми вече бяга към предстоящото копане пролетта. В момента изчистваме ел.инсталацията като проект и хич не ми е ясно къде какъв контакт и каква лампа, защото обзавеждането е съвсем грубо по проект и ме е страх да не изпусна нещо.
Искаше ми се и да видя новите ви снимки по строежите и проектите, кой докъде е стигнал, но в тази темичка ги няма Rolling Eyes

Поздрави на всичките ми стари дружки Hug

# 68
  • Мнения: 3 770
Ей , Вълничке , снощи си мислех за теб ! Щях да те диря !  Hug Какво се притесняваш сега за контакти ? Като вдигнете стоежа ще кажеш къде какво искаш !  Grinning аз изобщо не съм го поглеждала този проект.  Mr. Green

Криша , ние имаме строителен надзор.Сега питах мъжа ми колко му плаща - 4,50 на кв.м.Не съм запозната с този авторски надзор !  Rolling Eyes

galana_s , ако чакат пари на ръка , най-вероятно е и ти да почакаш за ток !  Laughing Докато сезираш комисията , докато се мръднат и ще дойде есен.На всичкото отгоре не се знае дали няма пак да те изцакат по друг параграф.Изобщо цялата работа с ВИК и енергото и тъмна и мътна и неприятна ! И връзки да имаш , просто по-малък подкуп ще ти вземат !  Wink
Успех !
  Peace

# 69
  • Мнения: 998
Диди, знаех си, че не трябва толкова да се замислям за контактите сега. Ама нали много слушам баш-шефа в семейството....Но щом перфекционистка като теб не ги е мислила, мога да си свиркам и аз Whistling

# 70
  • Мнения: 3 770
Вълничка , мислила съм ги , но не съм се задълбочавала.Всъщност повече съм умувала обзавеждането  те контактите се нареждат от само себе си. Поне повечето !   Grinning

# 71
  • София
  • Мнения: 111
Момичета, благодаря за отговорите! И аз мисля, че само надзорът на конструктора е задължителен.

# 72
  • Мнения: 637
Диди, аз се хванах на инат. Много мразя да ме правят на теле пък. Обмислям вендета Twisted Evil Laughing
Вълничке, нашата ел. проектантка включва контактите в проекта. Направила е и външното осветление. Друг е въпроса, че може и да почакаме за ток Mr. Green

# 73
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,

Наскоро си купихме парцел за вила, който искаме да оградим с ограда от речни камъни. В тази връзка ме интересува технологията и начинът на изграждането й. Ако има някой от Вас, който скоро е правил подобна ограда или пък е запознат, бих се радвала да сподели за материалите, камъните от къде взема и различни други съвети.
Предварително благодаря на всички, които ми отговорят Simple Smile

# 74
  • Мнения: 481
Вълничка, рано си се замислила, не че е лошо, но гони другото, докато строят грубото ще измислиш контактите...
И аз като Диди не бях гледала проектите, и като се разгледах преди месец 2 се оказа, че в кухнята, и ВиК-то, и ОВ то са предвидили Водопровод и Радиатор под прозореца  ooooh! Познайте колко са ги видяли и в Общината, абеее
galana_s, тежки борби те очакват, успех  Peace

Ние ще трябва да намалим малко покривните прозорци. От два по 114 ширина ще станат 2 по 94... но и това е добре на стая 13квадрата. Но се получава страхотно... ммм

Общи условия

Активация на акаунт