По високи сметки...

  • 2 201
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
  Нали го отмениха това за трите месеца и вече се отчита всеки месец?!

Не не, не са го отменили.
Оказа се, че съдът го отмени, но ЧЕЗ няма да се съобрази с решението на съда.
Евентуално, четох някъде, след август месец.

И след август няма да го отменят. Казаха, че щяло да им струва 15 млн. лв. и било по-добре да ги вложат в електропреносните мрежи. Ще ги вложат, ама друг път ...
При нас още не е излязла новата сметка за ток.

# 16
  • Мнения: 1 668
Аз имах 2 пъти сгрешена сметка за парно лятото. Оправиха си бакиите след 3 месеца ходене по мъките. Сега жалбата ми е в Брюксел.п Не се отказвам лесно - ще им мамицата... То е ясно, че няма да получа компенсации - аз и не съм поискала, но ще им опъвам нервичките до към второ пришествие. Та... препоръчвам горещо - недоволните пишат в Топлофикация, фирмата за топлинно счетоводство, Комисията за енергийно и водно регулиране. Реда за проблеми с тока е същия - елекроразпределение и комисията за енергийно и водно регулиране. комисията за защита на потребителите не отговаря за тока  и парното, та в жалбата в брюкселр съм писала и затова - да отговорят как така комисията, която защитава потребителите не защитава мен като потребител на парно  Joy.

# 17
  • Мнения: 5 370
Герчо, как го установи това за сгрешените сметки за парно? Че те имат ли НЕсгрешени?

# 18
  • Мнения: 182
И аз не повярвах на очите си като видях януарската сметка за ток, не с 30% както казаха, че ще са , ами със 100% по висока-480  лв  #Crazy.
Все едни и същи ел. уреди ползваме, но повече от 250лв. не сме имали до сега. #Cussing out

# 19
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Повдигам темата, защото преди малко проверих сметките за ток и съм повече от бясна. И този път обаче смятам да се занимавам и да се жалвам. Моля кажете ми какъв е реда, направо в комисията за енергийно регулиране ли, или трябва преди това през Чез с жалба? И ще има ли ефект, защото все пак съм с две деца и свободното време ми е мираж напоследък, но ако ще променя нещо, ще мъкна и децата и ще се измъча, но искам поне веднъж нещо да се промени.

Живеем на две места, в къщата в която сме основно, пералнята работи, бойлера и радиатори също, събота и неделя фурната нон- стоп, пристига сметка от 50 лв. Това е невъзможно просто и си мисля, че никой не е засичал, което ще рече , че един ден, когато засекат реално, ще дойде сигурно 1000 лв. сметка, ако не и повече, тока тук ни е за поне 200 лв.
В другата къща, в която реално почти никакъв ток не се консумира, бойлера много рядко се включва, една духалка и един хладилник сметката е 150 лв.
Не искам сметките да се компенсират, нали все ние ги плащаме, а искам да плащам за това, което сме консумирали. А така сметките изобщо не са реални. Не получаваме сметки по пощата и не можеш и да видиш на каква база плащаш тази сметка.

# 20
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Как да проверя сметката си за тока по Интернет?
Нас ни дЕре ЧЕЗ.
Защото посоченият във фактурата уеб сайт
дава накъсо  Mr. Green

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Заповядай:

http://www.cez.bg/bg/za-klienta/bitovi-i-stopanski-klenti/proverka-na-smetka.html

Много ме е яд на тези кожодери.

# 22
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Много ме е яд на тези кожодери.
Благодаря. Grinning
Да кажа, че само ме е яд, е слабо.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 022
хора, сега си видях сметката за април т.е 2 сметки 1 за април - 83лв и една изравителна от януари до средата на април - това са си 4 месеца - 200лв. - какво да ги правя  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 24
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Виж показанията на електромера дали се засичат с тези в
известията. Виж на коя дата е трябвало да  бъдат засечени.
Провери дали електромера отчита ЕДИНСТВЕНО дневна
тарифа. От сметките преди смяната на електромерите
виждам, че потреблението ми е около 250 киловатчаса за
месец. Сега е над 600. Един от ЧЕЗ обясни, че старите уреди
са били с магнит и не толкова точни, колкото електронните.
Но аз пък си мисля, че електронните се манипулират. Не може
тройно да  скочи  разхода на ток ей така. Вярно е, че имам
неща, които се ползват повече от преди, но все пак ...
Спокойно провери тези неща и подай възражение в някое
от поделенията на Електрото.

# 25
  • Мнения: 1 840
Да, наистина трябва да си засичате числата, защото често стават грешки. И си поглеждайте електромерите от време на време, защото на нас като ни смениха електромера миналата година, две седмици след смяната случайно погледнах електромера и установих, че на нощната тарифа няма отчетен нито един киловат. Веднага ги извиках от енергото и се оказа, че електромерът не работи (и то точно нощната тарифа.  Wink )и пак го смениха.

Другото, което много ме притеснява на тема"ток", е, че вчера разбрах, че пак искат да вдигат тока с още 20% от 1 юли. Много съм възмутена!  #Cussing out Направо нямам думи!!! Вече ще стане непоносимо скъпо дори да си светим, камо ли нещо друго. Тези монополисти минаха всички граници. Ама няма къде да ходим, освен да се пенявиме по форумите...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт