Фини дами станахме щом с Дюкан се запознахме - 155

  • 24 646
  • 445
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 001
Цитат на: Stelxen link=topic=372085.msg10155176#msg10155176 d[url=http://smiles.rc-mir.com/smile.129261.html
[/url]ate=1234513947]
.
Днес съм ни напред , ни назад. Така че нареждайте се пак и започвайте да ме подритвате, ама колкото можете. Wink

Айде от мене яко побутване,че ми е жал да те ритам...хи-хи-хи-

# 76
  • Мнения: 170
Абе правих аз веднъж тричав хляб,ама хич не ми хареса бей.....Я кажИ как го правиш....
Искам да сравня и да си разбера грешката...

За сега триците си ги ям сутрин с кисело мляко....А ми се ще и хлебче вече....


П.П. Нямам МВ....

Мастерче, първо да кажа, че си много хубавка и лъчезарна с тази слънчева усмивка. А сега ще ти дам информация как аз правя дюканското си хлебче(обичам го по тъничко и затова го пека в по разлата тавичка във фурната, моята МВ сдаде багажа, така, че и аз в момента съм без такава)! Та ето я и рецептата:

Как да си направим хрупкаво дюканско хлебче/по същата технология може да си направите и дюкански кекс, като сложите в сместа 1 с.л. течен подсладител "Сиутли", вместо солени подправки сложите 2 к.л. нес кафе(или степче с любим аромат, но тогава подсладителя ви трябва да е по малко като количество) и капки течни есенции според предпочитанията и постигането на желания от вас вкус:)/

Ето как го правя аз за да стане хлебчето ми хрупкаво отвън и мекичко, но не влажно отвътре-2 яйца се разбиват с миксер на пухкав крем(задължително) с 2до3 капки течен подсладител "Суитли"(но не повече, че ще стане сладък кекс, а не хляб), после добавяте около 1/2 ч.ч. кисело мляко(около 100гр.) с угасена в него 1 к.л. бакпулвер/не сода /, добавяте около 1с.л. обезмаслена извара "Мероне", на върха на чаена лъжичка сол, подправки на вкус(може и без тях), прибавяте 4 с.л. овесени едро смляни трици и 2 с.л. едро смляни пшеничени трици(аз слагам и малко несмляно ленено семе)/така дозата ви е за 2 дни/. Разбивате отново всичко с миксера до хомогенност, и поставяте в предварително загрята на 250градуса фурна в тавичка застлана с хартия за печене, намаляте градусите до 200 и печете, когато е почти готово отново усилвате фурната на 250градуса и допичате хлебчето. Става прекрасен хляб. Да ви е сладко!!!

   

ПП На снимката хлебчето е поръсено с ленено семе!

Редакция - Сагитариус Hug, благодаря ти Hug, тогава махаме степчето, ако правим кекс и добавяме само течната есенция(има една козуначна есенция, която е страхотна, препоръчвам я, а за степчето незнаех, че не търпи топлинна обработка, извинявам се Embarassed)!

А ако искате хлебчето ви да е по пухкаво просто след като сте разбили яйцата на крем и те са увеличили в пъти обема си и прибавите всички продукти без триците отново разбийте с миксера на по ниска степен за да запазите обема на яйцата, след което добавете и триците и внимателно разбъркайте сместа с лъжица, така обема на яйцата се запазва и после хлебчето ви става мекичко и пухкаво!

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 11:07 от Tumba_lumba

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 361
Добър ден и от мен!
Нека петък 13-ти бъде успешен и минусов!
Гушки на всички  Hug
Честито на всички празниващи!  bouquet

# 78
  • Мнения: 0
Stelxen, не те познавам, ама ще те ритна със засилка (нали е за добра кауза, ти няма да се сърдиш), че да ти е голям минуса утре   ritnik ritnik ritnik
 Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 309
Тумба лумба - само да поясня, че степчетата не бива да се подлагат на топлинна обработка!  Wink
Иначе е страхотно да си имаме подкрепа от готварския   chef - рецептите ви са супер, момичета - Тумба лумба, Мастерче, Пина! Умбра - чакаме и твоите!  Hug
Бургазлийки - УбичЪм Въ   Heart Eyes Скоро ще се присъединя и аз на срещите, ама пусто селско местожителство  Embarassed
Мерито - взе ми акълЯ!  Peace

# 80
  • Мнения: 0
Честно казано незнам как да започна желанието ми е голямо, но рецептите в блога са много и незнам моля за помощ, ако нямой има някакво меню ще му бъда много благодарна ако ми го даде мисля, че за мен така е по лесно с меню защотот мисля че сам няма да мога да го създам
БЛАГОДАРЯ
[/color]

# 81
  • Мнения: 157
..... прави си тричаво дюканско хлебче, много е вкусно и според мен освен, че е полезно е много по хубаво от белия хляб.
Абе правих аз веднъж тричав хляб,ама хич не ми хареса бей.....Я кажИ как го правиш....
Искам да сравня и да си разбера грешката...

За сега триците си ги ям сутрин с кисело мляко....А ми се ще и хлебче вече....


П.П. Нямам МВ....


аз го правя по тази рецепта
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.msg9772274#msg9772274
тя е за гофрети, но аз го слагам в разлата тавичка с хартия и го пека във фурната
Става "прилично много" и всички продукти са в границите за 1 ден
откакто открих тази рецепта само нея си правя Naughty
а в ПЗ дните настъргвам вътре тиквичка
замествала съм кис. мляко с ескуиза и пак става супер



# 82
  • Мнения: 5 001
Miles ,Tumba_lumba ,  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 83
  • Мнения: 359
nenq, незнам защо искаш да се храниш точно по определено меню newsm78.

Така се ограничаваш, по лесно е да ядеш каквото ти се яде-от разрешените храни и да си ги комбинираш сама.
А рецепти колкото искаш

# 84
  • Мнения: 0
Добър ден на всички и от мен досега ви четох ама че много сте написали.Аз днес съм много щастлива защото сутринта посегнах към един панталон който не бях обличала вече две седмици и като го обух направо се стъписах 5 пръста ми е свободен в талията newsm44 newsm68.а днес ми е последния ден от първия етап и от утре започвам ПЗ дните но се чудя на какъв интервал да ги редувам newsm78 имам още доста килца да загубя.
На всички желая днес да има много минуси Hug

# 85
  • Мнения: 0
Честно казано незнам как да започна желанието ми е голямо, но рецептите в блога са много и незнам моля за помощ, ако нямой има някакво меню ще му бъда много благодарна ако ми го даде мисля, че за мен така е по лесно с меню защотот мисля че сам няма да мога да го създам
БЛАГОДАРЯ
[/color]

nenq,не е трудно да си измисляш меню.Аз например,ако днес ям пиле,утре ще си направя риба,на другия ден телешко, после воденички,дробчета и т.н.

Важно е да разнообразяваш,за да не ти омръзне бързо режима.В блога с рецептите има голямо разнообразие.

Дяволисца,най добре е 5/5,но може и 4/3

# 86
  • Мнения: 70
Голяма съм шматка.. след редовното сутрешно ... , последвано от теглене и оглеждане в огледалото и пощипване тук там  Laughing установих че целулита ми е значително намалял, да не кажа почти изчезнал.. след това, забърквайки кис. мляко с трици и канела,унесена в размисли колко е ВЕЛИК режима, установих , че канелата в млякото ми е много червена..каква ти канела, сложила съм лют червен пипер (шишенцата са една марка)  ooooh!  ей, това да се разхубавяваш имало и странични ефекти .. Laughing

# 87
  • Мнения: 0
еспирансита 4П/3ПЗ  ли имаш предвид или обратно Rolling Eyes

# 88
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Благодаря ще пробвам сама да си го направя и ще видим, а относно за закуската какво ще кажете

Закуската - 3 суп. лъж. овесени трици в мляко или си правиш хлебче и си спретваш един сандвич.  Peace

Ренка , представих си бъркоча и се посмях на твой гръб.  Joy

# 89
  • Мнения: 70
еспирансита 4П/3ПЗ  ли имаш предвид или обратно Rolling Eyes
  4П/ 3 ПЗ   Peace

Общи условия

Активация на акаунт